NOBEL DLA WOLSZCZANA

Obrazek użytkownika adamkuz
Kraj

Według szwedzkiego dziennika "Dagens Nyheter” prof. Aleksander Wolszczan jest niemal pewnym kandydatem do nagrody Nobla.

Polski astronom w latach 70 tych został szpiclem SB i donosił na swoich kolegów. Inny noblista, Czesław Miłosz napisał kiedyś, że poezja nie jest kwestią moralności. Myślę, że to samo można powiedzieć o nauce. To, że ktoś jest moralnym prosięciem wcale nie wyklucza jego wybitnych osiągnięć w jakiejś dziedzinie. Bardzo lubię wiersze Wisławy Szymborskiej co wcale nie zmienia mojego negatywnego stosunku  do poetki w swoim czasie wychwalającej najbardziej ludobójczy ustrój jaki kiedykolwiek powstał.

Przyznam, że czytając o Noblu dla Wolszczana mam mieszane uczucia. Z jednej strony byłoby to docenienie osiągnięć polskiej nauki w świecie. Wiem jednak, ze u nas zostanie to wykorzystane jako argument przeciwko lustracji i dochodzeniu do prawdy o naszej przeszłości. Na pewno pojawi się moralnie wątpliwy argument, że ludzi wybitnych nie obowiązują te same normy etyczne co nas, zwykłych zjadaczy chleba. Rozumowanie takie jest bałamutne i społecznie szkodliwe. Jak słusznie zauważył George Orwell kto raz się skurwił kurwą już pozostanie. Nawet jeżeli odkrywa tajemnice wszechświata i pisze świetne wiersze za które słusznie należy się Nobel.

Brak głosów

Komentarze

... całkiem apolitycznie uważam za szmirę i dno. ;-P

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#5909

to po aneksji Wileńszczyzny w 1939 roku przyjął obywatelstwo litewskie, po wojnie wiele razy mówił, że najlepiej to Polskę wysadzić w powietrze, a jeszcze drania na Skałce pochowali obok wybitnych polskich twórców - ateusza, libertyna, lewaka, kosmopolitę, antypatriotę... no mam dalej wymieniać?

Szkoda gadać po prostu...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#5912