UWAGA! manipulacja: Operacja "Zabezpieczanie"

Obrazek użytkownika Leopold
Kraj

Właściwie mógłbym jedynie zasygnalizować temat w "Polecankach",ale sprawa jest na tyle istotna, że pragnę poświęcić jej parę zdań.

Chodzi o portal "Nowy Ekran", który miał być niezależną inicjatywą prawicową , a na którym umieszcza swe wpisy wielu "Niepoprawnych".
Sprawę opisuje i wyjaśnia bardzo wnikliwie Józef Darski na swoim blogu w "Niezależnej"

http://niezalezna.pl/6622-operacja-%E2%80%9Ezabezpieczanie%E2%80%9D-rozpoczeta

Mamy tu kolejną okazję dla  wiadomych służb do wykorzystania wiarygodnego źródła do swoich celów, podobnie, jak w czasie "pierwszej komuny", gdy zaufanie do Radia Wolna Europa było niekwestionowane, a słuchalność powszechna. Było to zatem idealne medium do przekazywania manipulatorskich treści. To dzięki Wolnej Europie wylansowani zostali na głównych opozycjonistów Kuroń i Michnik. I nie chodzi tu nawet o działanie licznych "kretów" jak W.Trościanko, Z.Najder, czy nawet sam kpt. Czechowicz (ten, co "rozpracował Wolną Europę"). Reklamę "komandosom" robili nieświadomie uczciwi dziennikarze.
Dzięki pracy operacyjnej służb udało się wszczepić w świadomość słuchaczy w kraju fałszywy obraz opozycji antykomunistycznej. Słynny telefon u Kuronia, z którego dzwoniono na Zachód nie działał przecież bez przyzwolenia "wyższych sił". Środowisko lewicowe zawłaszczyło dorobek środowisk niepodległościowych - Macierewicza, Ziembińskiego, Szeremietiewa, Naimskiego i zmarginalizowało je w relacjach Wolnej Europy.
  Uważajmy, by wiarygodni blogerzy Nowego Ekranu nie firmowali nieświadomie  wyrafinowanych manipulacji sił służących Grupie Trzymającej Władzę.

Brak głosów

Komentarze

Linku nie można otworzyć....

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.nessundormablog.com

#141057

mi się otworzyło: http://niezalezna.pl/6622-operacja-%E2%80%9Ezabezpieczanie%E2%80%9D-rozpoczeta

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#141092

Pisała o tym już Spectrum
http://niepoprawni.pl/content/chodzi-o-przejecie-i-kontrolowanie-srodowiska-niebezpiecznego-i-odciecie-go-od-naplywu-nowyc

Vote up!
0
Vote down!
0
#141068

nigdy dość przyzwoitości i honoru

  Bardzo ciekawe spostrzeżenie,bardzo mało się o tych technikach operacyjnych mówi,ale rzeczywiście jest to duży problem środowisk które tworzą nową inicjatywę ,bo przy tworzeniu ma się do siebie zaufanie,jak ktoś pomaga od początku to trudno później przyjąć do wiadomości,że ma się kreta lub śpiocha.Praktycznie jest to nie do wykrycia przez dłuższy czas ,szczególnie gdy przeciwnik taki jak WSI czy mu podobny jest w tej materii wyszkolony i doświadczony od lat.Nie wiem może jestem już przewrażliwiony i nie chciał bym nic sugerować,ale podobnie jak na S24 ,spotkało mnie nie zamieszczenie dwukrotnie pytań na Niezależnej pl ,nie jakiś wulgaryzmów, czy insynuacji lub obraźliwych,wstrzymałem się na jakiś czas z komentarzami,ale do rzeczy ,mnie to wygląda na to że może któryś z moderatorów ''Dorabia na boku'' ?,na S24 też się tak zaczęło ,a później nie umieszczano mi nic nie podając powodu.Jest to nieuniknione, ale nie można być przesadnie podejrzliwym,bo nić się nie zdziała,jest to jeden z kosztów niezależnej aktywności,życzę wszystkim niezależnym i niepoprawnym,aby mieli jak najmniejszą ilość ''Dorabiających'' .

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#141082

Budowanie portalu od podstaw potrafi w trakcie mozolnej pracy zniechęcić wielu, a do mety dojdą ci najmocniej zaangażowani. Jest czas i wiele okoliczności by weryfikacja uczestników dokonała się przy okazji. Pozostaną tylko najmocniej ukryci, ale ich kaliber nie jest duży, bo i działalnośc NP jest niszowa, więc pewnie pełnią raczej funkcje monitoringowe.
Kolega, który był internowany powiedział mi bardzo ciekawą rzecz o sposobach działania służb i o przywązaniu ich do sprawdzonych starych metod. Internowano ich w grudniu i przetrzymywano w nieopalanym dobrze baraku, tak że woda lała się po ścianach. Wśród zatrzymanych pojawił się organizator strajku głodowego, który to strajk miał zmusić klawiszy do poprawienia warunków socjalnych. Niedługo po decyzji opalanie z dnia na dzień się poprawiło. Początkowo podejrzewano, że założono podsłuch, ale baczniejsza obserwacja pozwoliła wytypować ludzi, którzy swoim zachowaniem trochę odstawali od internowanych. Po pewnym czasie "przenieiono" ich do innych ośrodków internowania. Kolega powiedział, że mikrofon beznamiętnie nagrywa to co zostało powiedziane, a taki kret potrafi ocenić relacje międzyludzkie, wyraz twarzy, charyzmę itp.

W przypadku organizowania takiego przedsięwzięcia jak NE, kiedy w odstępie krótkiego czasu przychodzi wielu piszących, instalacja takich wtyczek jest ułatwiona i trudna do zweryfikowania. Ponieważ NE ma pełnić swoistą funkcję kanalizowania prawicowej blogosfery, to rzuca się tam bardziej profesjonalne siły i to nie tylko do monitorowania blogosfery, ale również ludzi wpływu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141117

 

W przypadku organizowania takiego przedsięwzięcia jak NE, kiedy w odstępie krótkiego czasu przychodzi wielu piszących, instalacja takich wtyczek jest ułatwiona i trudna do zweryfikowania. Ponieważ NE ma pełnić swoistą funkcję kanalizowania prawicowej blogosfery, to rzuca się tam bardziej profesjonalne siły i to nie tylko do monitorowania blogosfery, ale również ludzi wpływu.
 
Moim skromnym zdaniem, to w przypadku NE wtyczki były zainstalowane najpierw, a dopiero potem tworzono "środowisko".
Zasada działania NE jest banalnie prosta.
Proszę sobie przypomnieć, że NE z założenia miał być portalem informacyjnym.
Czy dzisiaj można powiedzieć, że takowym jest?
Nie.
Oficjalni organizatorzy, to ludzie, którym bardzo zależy na pieniądzach i całe przedsięwzięcie jest czysto komercyjnym.
Ktoś faktycznie potrafił wykorzystać "zapał" inicjatorów i zaczął ich, bądź jego jak kto woli, lansować w sieci.
Organizatorzy również bardzo dbali o swój wizerunek.
Gdy to już wszyscy mieli się przekonać, że mamy do czynienia z ludźmi o poglądach patriotyczno-prawicowych, powstał NE.
Liczenie każdego dnia tzw. "unikalnych wejść", jednoznacznie potwierdza tezę, iż dla oficjalnych organizatorów priorytetem są pieniądze.
Może też o tym świadczyć fakt, że przeprowadzono szeroko zakrojoną akcję werbunkową w sieci.
Efekt?
Nagle narobiło się tylu "blogerów", że aż trudno uwierzyć.
Jednak oprócz kasy, bo wiadomo, że im więcej ktoś posiada do sprzedania adresów mailowych dla wszelkiego rodzaju "firm", to portal posiada większą wartość i to nie jest żadna tajemnica, są jeszcze inne uwarunkowania i tu oficjalny organizator przedsięwzięcia, nie bardzo jest tym zainteresowany, ale o tym wie..
Dlaczego Nasza Klasa została sprzedana za kosmiczne wręcz pieniądze i to dla firmy.......litewskiej, czy łotewskiej. 
Duża rzesza skupionych "blogerów", to także czynnik mający w tym przypadku kluczowe znaczenie i rzec można, że wilk syty i owca cała, bo cel finansowy został osiągnięty, a przy tym niewidzialnym organizatorom tego przedsięwzięcia, udało się skupić w jednym miejscu tak wielu ludzi na co dzień piszących w taki, czy inny sposób.
Już na starcie NE rozminął się z ideą portalu informacyjnego (przy nastawieniu na zyski finansowe, można to uznać za błąd) i zrobił się niczym nie różniącym się portalem od Blogpressu, Blogmediów24, czy też Niepoprawnych, z tą zasadniczą różnicą, że skupia więcej użytkowników.
W dużej mierze użytkownicy pochodzą z wymienionych przeze mnie portali i sprawa wygląda z nimi tak.
Rozochocony bloger X, który do tej pory komentował na Niepoprawnych i który to publikował do tego swoje teksty równolegle na Blogmediach, czy Blogpressie, został skutecznie odciągnięty od takiej działalności, bowiem nie można prowadzić dyskusji pod swoim wpisem na trzech, czy czterech portalach równocześnie, a ego blogera łechtane jest jak największą ilością wpisów, prawda?
Pamiętajmy jednak, że ktoś nawet ze średnim doświadczeniem w sieci doskonale sobie zdaje sprawę z takich uwarunkowań i jego działania w celu utworzenia w tym przypadku NE, jest wyliczone na taką, a nie inna reakcję ludzi.
Teraz, gdy wszystkich mamy już w kupie, to publikujemy wszystko na maxa.
Co się robi?
Można to porównać do młócki cepami, gdzie oddzielenie plew od ziarna stało się niemożliwe z różnych przyczyn.
Ale to właśnie o to chodzi.
Takie jest założenie.Tam nie jest konieczna cenzura, bowiem miszmasz panujący przy takiej liczbie blogerów, sam w sobie jest cenzurą, która uniemożliwia niejako wypłynięcie wartościowych treści na powierzchnię.
Poza tym, to w takiej sytuacji blogerskie środowisko jest o wiele łatwiej inwigilować.
Nie ma też co tak bardzo przy tym wszystkim się podniecać, bowiem na wszystkich portalach w mniejszym lub większym stopniu mamy do czynienia z taką sama sytuacją.
Teraz te mniejsze dostały po dupie tracąc swoich użytkowników na rzecz NE i prawdę mówiąc, to nie rokuję im przyszłości.Można się spodziewać, że na przykładzie NE powstanie jeszcze inna platforma, ale w tym przypadku ktoś zainwestuje w celach czysto komercyjnych i zrobi coś o wiele lepszego i bardziej profesjonalnego niż NE, a przy tym nie będzie już na starcie inwigilowany.
Może zadziałać czysta komercja i osadzenie takiej działalności na "czystych" serwerach może przynieść pożądane skutki, ale to nie nastąpi ani dzisiaj, ani jutro, jednak jestem wręcz pewny, że wkrótce.
 
Pozdrawiam.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#141150

Dzięki za wyczerpującą notkę. Nie uciekałem do zbytnich uogólnień lub/i odniesien personalnych, bo jestem tu zbyt krótko by głosić sądy ex cathedra.
Trochę więcej napisałem tu
http://niepoprawni.pl/content/chodzi-o-przejecie-i-kontrolowanie-srodowiska-niebezpiecznego-i-odciecie-go-od-naplywu-nowyc

Odnosząc się do trójblogowania, to ciekaw jestem czy wróci seawolf.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141161

Ponad wszelka watpliwosc niepoprawni.pl sa pod czujna kontrola chazarobolszewicko-tuskowych służb..nie mam tez wątpliowosci iz kilku piszących prowokatorów i śpiochów POstUBecji tez by sie znalazło..

Vote up!
1
Vote down!
0
#141096

Czy Ty czytałeś zalinkowany tekst Darskiego?

Czy przeczytałeś wpis Leopolda, który komentujesz?

Pytam, bo zarówno z tego komentarza, jak i z tego, co piszesz pod tekstem prof. Dakowskiego wynika, że chyba nie.

Darski o niepoprawnych nie wspomina ani słowem.

Leopold, odwołując się do Darskiego, ostrzega blogerów piszących na niepoprawnych przed Nowym Ekranem.

A Ty piszesz u Dakowskiego: "Właśnie dzis ktos przestrzegał przed zinwigilowaniem niepoprawnych.pl przez chazarobolszewie"

No, chyba że miałeś na myśli jakiś inny wpis niż ten tutaj.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141104

wpadłeś w panikę i drzesz mordę ze strachu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#141107

Dla pewności zapytam - czy to pytanie jest do mnie (bo pod moim komentarzem), czy do netipak1 (bo do niego adresowane)?

Vote up!
0
Vote down!
0
#141110

komentarz - jest zaadresowany.
a "podpięcie" z nerwów ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#141112

Widzę, że inni Cię niedoceniają, więc idziesz w moim rankingu w górę. Trzymaj się kobieto/chłopie, bo Twoje uwagi nie są widać na rękę co niektórym. Uważam, że wpis pod prof. Dakowskim - w moim odczuciu - może konkurować o komentarz tygodnia, a nie byłby bez szans w walce o wpis miesiąca. Co ja piszę, każdy piszący w blogosferze o zacięciu prawicowym, powinien to wydrukować i powiesić sobie nad łóżkiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141113

[quote=natipak1]

Ponad wszelka watpliwosc niepoprawni.pl sa pod czujna kontrola chazarobolszewicko-tuskowych służb..nie mam tez wątpliowosci iz kilku piszących prowokatorów i śpiochów POstUBecji tez by sie znalazło..

[/quote]

Z całym szacunkiem i bez podtekstów pozwolę sobie zauważyć, że to co stało się w wątku pod tym komentarzem świetnie ilustruje wszystko, czego należy unikać.

Po pierwsze, oskarżanie się wzajemne o agenturalność na wątłych podstawach nie jest produktywne, bo zniechęca innych do dzielenia się przemyśleniami w obawie przed wzbudzeniem podejrzeń i kieruje dyskusję na ślepy tor.

Po drugie, obecność przeróznych agentów w Sieci wydaje mi się nieunikniona i oczywista, więc jeśli już poruszono temat, proponuję w otwartej dyskusji przeanalizować problem, np. metody przeciwdziałania rozbijackiej działalności.

Po trzecie, każda nić dyskusji na każdym portalu, każda wypowiedź to dla takich służb (zakładam, że nie zrezygnowały i pracowicie działają) dodatkowy koszt. Tym większy, im wyższy merytoryczny poziom dyskusji i im bliżej dyskusjom do SAMOORGANIZACJI grup. Bo temu ma nam służyć Sieć (IMHO).

Po trzy i pół, dla Układu optymalną sytuacją jest taka, w której tylko oni piszą i tylko my czytamy. Obowiązkiem wręcz każdego nie-agenta jest pisanie, śmiało - i tak "się przesieje" :-)

Po czwarte, pozwólmy agentom knuć i kosztować, nie wciągajmy się w jałowe spory, a oceniajmy ludzi według efektywności w ORGANIZOWANIU inicjatyw zwiększających szansę patriotów w przejęciu władzy w Polsce.

Przepraszam, jeśli grzywą w parapet, ale "są takie chwile w życiu kpharcka" :-)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#141163

dobre, zgadzam się z powyzszym..ale to nie zmienia faktu iz trzeba byc czujnym i odpowiednio reagować na pewne wpisy..zwłaszcza te które niby nieopacznie, przypadkowo trafiaja w J.Kaczyńskiego  Obecna wojna w Polsce toczy sie na froncie PiS- Michnikowszczyzna..Jest zrozumiałym iz kazdy kto atakuje J.Kaczyńskiego wspiera Michnikowszczyzne ..wpisuje sie w mainstreemową nagonke GW i TVN i o to mi tylko chodzi!! Tylko prosze mi nie przynudzać o tzw "konstruktywnej krytyce"..taka jest dobra ale nie na wojnie!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#141207

Od wczoraj w zasadzie dostać się na Niezależną nie jest sposób.

Czy wy też to potwierdzacie?

Chciałam przeczytać link podany w notce, ale nic z tego.

Przeciążenie strony, uwalony serwer, czy jeszcze inny tyfus...

Ktoś tu wyżej pisał, że dostał się na portal, ale godzina wpisu to głęboka noc :) (ok. 3.00).

Ja w tych porach śpię.

 

Ciekawa jest ta Wasza dyskusja, chciałam sie włączyć , ale do źrodła dojścia nie mam :/

Vote up!
0
Vote down!
0
#141211

[quote=Zuza]Chciałam przeczytać link podany w notce, ale nic z tego.[/quote]

 

Spróbuj raz jeszcze klikając w link:

niezalezna.pl/6622-operacja-%E2%80%9Ezabezpieczanie%E2%80%9D-rozpoczeta

 

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#141292

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#141232

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: