Dowody osobiste dla obywateli, nie dla lichwiarzy

Obrazek użytkownika cccp.ue
Kraj

Skoro mają wydawać nowe dowody osobiste, to te  powinny być wyposażone w indywidualne hasła - znane właścicielowi i stosownej komórce rządowej.

Hasła byłyby weryfikowane przy próbie wykonania ważnych czynności np. przy zaciąganiu pożyczek, kredytów i innych czynności prawnych o dużej wadze finansowej, także u notariusza.

Obecnie mają zacząć wydawać dowody osobiste bez wzoru podpisu, co tylko ułatwi złodziejom dokumentów zawieranie umów kredytowych, pożyczkowych, zakupy na raty i to na koszt okradzionego z dokumentu.

W tym pomyśle bank miałby obowiązek weryfikacji hasła na rządowym serwerze MSW.

Kredytobiorca wpisywać powinien hasło na stronie serwera ale tak, by program uniemożliwiał poznanie go przez bank. Bank otrzymywałby informację o zgodności hasła -  lub nie - z danym dowodem osobistym. Nadto na tym serwerze miałby dostęp do wzoru podpisu właściciela dokumentu.

Utrudniłoby to znacznie okradanie uczciwych ludzi i uwalnianie banku z odpowiedzialności za niestaranne identyfikowanie ubiegającego się o pożyczkę oraz obciążanie długami  - nieraz na całe lata - niewinnych ludzi.

A to w Polsce dzieje się nader często i to przy cynicznej bierności władzy wszelakiej, a sądów niepolskich w szczególności.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Widocznie chodzi o to, żeby było można dobrać się do prywatnych kont, na których są jakieś większe sumy. Skoro już rozkradziono cały majątek narodowy, to pozostaje jeszcze rozkradzenie prywatnych oszczędności.

Pozdrawiam

Szpilka

#1435599

pogardzą

Jerzy Kowalski

#1435628