EU or not EU

Obrazek użytkownika Colas Bregnon
Kraj

To co chcę napisac może wydawać się dla niektórych prawie zdradą stanu.
Polska, co jest pobożnym życzeniem i opinią wielu Rodaków powinna wystąpić z EU.
A dlaczego?, całe stulecia byliśmy dumni z naszych związków kulturowych z Europą, z naszego uczetnictwa w wojnach prowadzonych przez Wielką Brytanię, Francję i Hiszpanię (nie mam na myśli Samosierry). W ogóle to cała nasza historia jest mocno wpleciona w historię wielu krajów Europy.
Siostra Boleslawa Krzywoustego była wydana za Vikinga a spłodzony z tego związku syn, jako jedyny (nasza krew) podbił Wyspy Brytyjskie.
Książe Szkocki Jakub (słynny Bonny) wypędzony ze swej ojczyzny przez Anglików (słynna piosenka „My Bonny is over the ocean...”) byl pół Polakiem.
Żona Ludwika XV, Maria, córka Stanisława Leszczyńskiego urodziła mu 10-cioro dzieci. Jak mówi historia służyła Francji swym łonem, i nie tylko ona, zresztą.
Robiła to również i nieświętej pamięci tow. Wanda Wasilewska, ale to już inna historia.
Mówię Wam Drodzy Czytelnicy, francuskie powiedzenie „cherchez la Famme” ma głębszy sens niż nam się wydaje.
Aby być uczciwym, pani Walewska też służyła swym łonem, tym razem naszej Ojczyznie i być może to spowodowało że kochliwy Cesarz tak był zajęty zalotną Polką że napisanie konstytucji Królestwa Polskiego zajęło mu tylko jeden dzień i sprawa stworzenia wyzwolonej Polski poszła niejako w zapomnienie i rozpłynęła się w mrokach historii.
W zamian za to, naiwny Sarmata, Książe Józio Poniatowski ducha oddał za Napoleona, skacząc do Elstery.
Jestem głęboko przekonany ze gdyby nie nasi to Cesarz skończył by nie na Świętej Helenie ale w lochach Kremla.

Księżna Izabela Czartoryska również ma swoje osiągnięcia w dziedzinie polityki zagranicznej, jej książęcy małżonek gdy ta powiła dziecię, zawiózł noworodka do ambasady rosyjskiej, w poszukiwaniu ojca, którym jak wieść niesie był ambasador tego kraju.

Król Stasio, jak wieść gminna niosła, zaszczycił natomiast łoże Imperatorowej Katarzyny II-iej.

I tu zachodzi pytanie czy nie można by spróbować tego raz jeszcze, może Pani Gronkiewicz – Waltz, vel Bufetowa, by sie zgodziła?
I nie mam na myśli skakania do Elstery.

Moim skromnym zdaniem mimo że jesteśmy w 100% Europejczykami tak naprawdę to do Europy nie pasujemy.

Częściowo winić za to możemy nieboszczkę demokrację ludową, która wychowała pokolenie ludzi, na pewno doskonale wykształconych lecz o znacznie odmiennym swiatopoglądzie. Nie wszystko w komunie było złe, powszechna służba zdrowia, urlopy macierzyńskie, niesłychanie wysoki poziom łatwo dostępnego
i relatywnie taniego systemu edukacji społecznej, kultura w ogromnej mierze subsydiowana przez państwo, to byly ełementy które są marzeniem wielu kapitalistycznych socjologów tworzących wizję „Perfect Society”.

W tym samym czasie Lider Wolnego Świata (jak sie sami nazywają) USA ma 40 milionów obywateli bez ubezpieczenia medycznego a 30 milionów zarabia mniej niż minimum socjalne.

Różnice w światopoglądach wychodzą i są na porzadku dziennym w innym państwie, które borykać się musi z ideologiczną adopcją swoich obywateli do systemu swobód obywatelskich i wolnej konkurencji. Obywatele byłego DDR zrozumieli to bardzo opacznie podpalając, dnia pewnego kilka domów mieszkalnych z uciekinierami z jednego z krajów Azjatyckich. Patrzy że idea Herrenfolk tak zupełnie im z łbów nie wyparowała.

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam Wam że jest niemożliwym budowanie dobrze zorganizowanego społeczeństwa wyłącznie na swobodach obywatelskich.
Prowadzi to na dłuższą metę do anarchii, a w konsekwencji do zagłady państwowości, w przededniu czego, nota bene, stoi USA.

Śmiem twierdzić że znacznie bliżej niż do jedzonej rakiem konfliktów społecznych Europy jest nam do krajów byłego Bloku Wschodniego a nawet, mimo że to zabrzmi jak paradoks, Rosji. O tak, są miedzy nami rachunki krzywd, ale będąc obiektywnym naród Rosyjski bardziej ucierpiał od swych komunistycznych satrapów niż pozostałe kraje całego obozu razem wzięte. Rosja nie ma problemów miejszości narodowych bo tam żyją sami Rosjanie, ich prezydent Putin stanowczo odrzucił amerykański model demokracji i pokazał figę tym wszystkim, którzy mieli o to do niego pretensje.

Widocznie Putin, weteran KGB, doskonale pamięta słowa naszego drogiego rodaka Dzerżyńskiego, „Krwawego – Felka”, który zapytany: „Czy można system polityczny przenieść z jednego kraju na drugi rzekł: „Da można, no strany żałko”. Felek wiedział, Bush nie. I dlatego niosąc demokracji kaganiec do Iraku spotkał sie z takim oddźwiękiem że statystyczny Irakijczyk jest gotowy wyzionąć ducha raczej, niż zaakceptować demokrację „made in USA”.
W konsekwencji czego w Iraku, od czasu inwazji, życie oddało już więcej obywateli twego kraju niż za całej kadencji rzadów partii Baas i jej prezydenta Saddama Hussaina. Ale to on będzie skarżony o ludobójstwo, a nie Prezydent Bush.

Myślę że powinniśmy założyć własny blok polityczno-gospodarczy z Czechami, Węgrami, Ukrainą (jak ci potomkowie Stepana Bandery nauczą się nieco zorganizowanej państwowości), Bułgarią, no i może paroma innymi pogrobowcami Bloku Wschodniego. Faktem jest ze nikt już żadnych dotacji nam dawać nie będzie, ale za to będziemy żyli tylko z tego co sami sobie zbudujemy i zasiejemy, może będziemy ciutkę biedniejsi, ale jak taki układ zaowocuje to nasze dzieci po studiach nie będą marzyły żeby „wytrząsać pierdziele z prześcieradeł” (to jest określenie zapożyczone od Stevena Kinga, USA, tak że tych których to razi w uszy, przepraszam) w hotelach niemieckich, brytyjskich czy francuskich.

Albo......, zróbmy fuzję ze Szwecją, naród, dobrze sytuowany, teraz już nie wojowniczy, ostatnim Szwedem, który przejawiał jakikolwiek instynkt agresji był Karol Gustav, a dynastia Wazów jest do dziś dzięki panu Sienkiewiczowi, dobrze znana i mile wspominana.

A że mają monarchię.....cóż, może to i lepiej jak głowa Państwa jest od dziecka do takiej posady przygotowywana, a nie jest po Szkole Zawodowej Przysposobienia Rolniczego, Wydział Elekryczny, jak to w innych nacjach bywało. Poza tym moglibyśmy kupować Volvo za pół ceny, a to dobra maszyna.

Czuje przez skórę że zarobiłem sobie na miano Szowinisty a może i Nacjonalisty Socjalistycznego, ale muszę wam Drodzy Rodacy wyznać ze WIEM ŻE MAM RACJĘ.

Contra facta non valent argumenta

Cheers
Colas Bregnon

Brak głosów

Komentarze

"Księżna Izabela Czartoryska również ma swoje osiągnięcia w dziedzinie polityki zagranicznej, jej książęcy małżonek gdy ta powiła dziecię, zawiózł noworodka do ambasady rosyjskiej, w poszukiwaniu ojca, którym jak wieść niesie był ambasador tego kraju."

Czytałem gdzieś, że faktycznie Repnin był tatusiem dzidziusia księżnej Czartoryskiej.

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46054

Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego uważasz, że Bonaparte bez "naszych" skończyłby w lochach Kremla, a nie na Św. Helenie? Ciekawa teza, proszę o jej obronę!

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46056

Colas Bregnon
.....i jego komanda to Suworow najprawdopodobniej dopadł by Napolka i zapudlił w ichniej Łubiance.
Wierzę że to nasi, którzy jak mówi historia, szli w ariegardzie cofającej się armii Napoleona to by go Ruskie dopadli i zapudlili.
A może skrócili o głowę, kto to wie.
Cheers
CB

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46084

Teoria "gdybaniowa", dobra na pogawędkę u cioci na imieninach. Nasi w Wielkiej Armii byli jednymi z wielu (mam na myśli różne narodowości). Poza tym na upadek "Napolka" Suworow nie miał większego wpływu i w ichniej Łubiance nie mógł nikogo zamykać, bo dzięki Roztopczynowi, który wykonał rozkaz Aleksandra Moskwa się sfajczyła... Choć dla porządku trzeba dodać, że rzeczony gmach, jako jeden z niewielu, ocalał z wielkiego pożaru A.D. 1812.

-------------------------------

 

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46088

Colas Bregnon

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46089

Lubię takie koincydencje. Tak się składa, że właśnie dręczę się pisaniem tekstu, w którym robię "wypad" w tamte czasy! Metafizyka?

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Czy Waść jest nad wyraz płodny czy ino wkleja stare teksty? Bo jeżeli to pierwsze, to jestem pod wrażeniem!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46090

Colas Bregnon
Jak już pisałem redagowałem dwa lata gazetę internetową Nuda Veritas. Byłem też nie tylko głównym redaktorem ale i głównym dostarczycielem tekstów.
Nuda zmarła śmiercią naturalną bo mi webmaster "wyoparował".
Kiedyś był w Monarze, tam go wysuszyli, ale być może znowu zawilgotniał.
A ja po protu nie chcę żeby to wszystko co napisałem zaginęło.
Kiedyś jak się "wygoogliło" moją ksywę, to było o mnie kilka stron.
Nawet na języki obce tłumaczyli.
I teraz chciałbym się przypomnieć, bo nic bardziej ulotnego jak popularność.
A piszę szybko, przeciętnie z godzinę (2 strony) tyle że potem drugie 2 poprawiam i koryguję.
Myślę że wszyscy tak mają.

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46091

Choć nie mam problemu z pisaniem, to czasu ciągle brak. Wiem, wiem... "złej baletnicy...itd". Takie realia.

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46092

Colas Bregnon

U PłOCHOVO DANCIORA DAŻE JAJCY MIESZAJUT

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46099

Colas Bregnon
Rany gorzkie skądżeś Człeku wynalazł tą ksywę?
Brzmi jak, uczciwszy uszy, nazwa środka na przeczyszczenie.
Bez urazy. Pardon.
Mam sprawę dla historyka, czy to zawodowca, czy amatora.
Jak będziesz zainteresowany to daj głos.
Może być ciekawe. To dotyczy Jego Wysokości Księcia Konstantego Pawłowicza Romanowa, brata starszego, zresztą, carów Wszechrusi Aleksandra I i Nikoły I.
Ja się połamałem, za daleko mieszkam. Żeby dojść do finału
trzeba kogoś ze znajomością źródeł gdzie można coś znalźć.
A sprawa jest o tyle fantastyczna że ktoś kto mi to powiedział może być jedynym legalnym kandydatem do tronu rosyjskiego. Dla mnie byłaby BOMBA.

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46107

1. Nie "panujmy" sobie! Chyba, że Pan koniecznie nalega!!!
2. Proszę przeczytać mój nick wspak! Niepoprawni już wiedzą, bo to żadna tajemnica. Pan też się dowie...
3. Ze mnie taki historyk jak z koziej dupy trąba! Co prawda wiem co nieco i to jest pewnie wiedza tzw. ponadprzeciętna, mam ulubione okresy (epoki), wydarzenia, itd. - i tu czuję się dośc mocny. Ale nie na tyle by rozwiązywać zagadki dynastyczne Rosji! Żałuję bardzo, ale nie mogę Panu pomóc

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46111

Jeżeli chodzi o historyków na Niepoprawnych, to z tego co wiem Bogdan Lichy jest takowym. Szukając rady, zwróciłbym się do niego. "Prostował" mnie kiedyś historycznie a propos Napolka właśnie. Choć dalej upieram sie przy swoim, hehehe.
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46114

Colas Bregnon
..wejść na tą witrynę. To co? ta wenola mi dalej przez gardło nie przechodzi, to może Adek. A?
Jak znależć tego Bogdana Lichego?
Daj namiar.

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46120

Skrótowo wołają na mnie Nurni i tak niech zostanie, choć wolę pełnego nicka, gdyż inny bloger zwie się... Nurni.

Namiar na Bogdana Lichego? Cóż... kolega troszkę roztargniony, co? A kto komentował jego wiersze, które wiszą na SG Niepoprawnych? No nie wiem co mam o tym myśleć!

Pozdrawiam

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46122

Zabawne są twoje wywody, ale chciałbym , żebyśmy nie tracili z oczu oczywistości. Polska Piastów, Jagiellonów, Polska jako królestwo elekcyjne, była jak najbardziej Europą. Perspektywę zaburzył dopiero komunizm.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#46113

Colas Bregnon
..przez Pawełka Jasienicę, vel Łupaszkę.
A ja mam w zanadrzu historię w której Kostek jak nawiał w damskim "neglige" z Belwederu, to wylądował we Lwowie bo tam już znalazł się Suworov ze swoją armią.
Przyłączył się do jego dworu i zbijał bąki bo go braciszek Car polecił trzymać z daleka od polityki, i wojaczki też. Kostek tylko obserwował bitwy i co najgorsze często mu się myliło bo jak Polacy wygrywali (a Kostek uwielbiał polskie wojsko) to im kibicował i ryczał w niebogłosy: "Dawajtie Riebjata, wyriezat' w kapustu tych ruskich sukinsynów", za co brał buławą od Suworowa po łbie. W końcu Fieldmareszal się do imentu zbiesił i zabronił Kostkowi nawet kibicować wojnę.
No to ten się nudził i skutkiem tego zaczął emablować panienki z dworu Pani Suworowej. A szczgólną miętę czuł do jednej Poleczki co była świeżo po Smolnym Institutie dla Bogorodnych Diewic i w związku z tym była jeszcze nie "pokryta". Kostek się zaparł żeby to zmienić i być może gdzieś ją tam w krzakach przycisnął. Suworov jak się dowiedział to pierw dał Kostkowi po pysku a potem kazał się żenić bo panienka zaszła od pierwszego razu i nie chciała się wrócić. No to byłoby "biezabrazie".
Podobno potem wzięli ślub, a jeszcze potem Kostek uświerkł bo złapał od kogoś cholerę. Był to rok 1831.
A była panienka a aktualna połowica zaraz potem powiła dziecię wyjątkowej brzydoty tak że nie było wątpliwości kto go zmachał(a Kostek wiadomo do przystojniaków się nie zaliczał). Potem oczywiście carski dwór nie dażył wielką miłością imperatorskiego bratanka, ale mimo tego jakoś tak było że zawsze młodej wdowie starczało na pieluchy i Bebiko. A potem już poleciało, potomek miał potomka, ten znowu potomka, aż doszło do tego co mi całą historię opowiedział dodając że jak nie znajdzie się cariewna Anastazja to on jest pierwszy do ruskiej korony.
Bomba, no nie? Pomożecie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46134

Ta bomba bedzie w stylu komedii o "świńskiej grypie", czyli jednorazową sensacyjką. Nic z tego nie wyniknie! Absolutnie nic! No może Holiłud ukręci troszku zielonych lodów na super-hiper-extra-produkcji...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46135

Colas Bregnon
Coś tak na mnie Człeku wsiadł? Jaka świńska grypa? On uświerkł na cholere, to sprawdzone.
A nie ma jakiś danych historycznych?
W końcu Konstanty to była szycha w tych latach.
To czegoś się zbiesił?
Jak cię ta historyjka nie bierze to nic nie szkodzi może ktoś się znajdzie, a jak nie, to dla mnie "gance gal", ruskim monarchą to i Putin może zostać.
A nie musisz mnie tu z jakimiś zielonymi lodami wyjeżdżać, raptus jesteś, czy jak? Podobno na nerwy pomaga Laxigen.
Cheers

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46140

Nie mam nic przeciwko badaniu tej historii! Nic a nic. Chodziło mi o to, że jej upublicznienie niczego nie zmieni! Będzie to po prostu kolejna historyjka-sensacyjka, jak ma to obecnie miejsce ze świńską grypą. Putin już jest monarchą! To miałem na myśli!

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Raptus jestem, to fakt. Ale nie w tym wypadku! Nieporozumienie...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#46143

Colas Bregnon
Ja mam podobnie. To chyba kwestia wieku. Widziales film "Grumpy Old Men" to ja taki jestem tylko ze sie staram kontrolowac. Popis dalem na prawicy.net ale tu se obiecalem ze bede jak Maria Teresa. No, raz mi sie wypsło, alem przeprosił. Nie tego com go wycholerował bo zasłużył, ino czytelników.
C'est la vie, Mon Ami.
RGDS (Regards)
CB

Vote up!
0
Vote down!
0

Colas Bregnon

#46175