Żart tygodnia: Sikorski w kolejce do nagrody Nobla

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Dobry polityk powinien charakteryzować się umiejętnością trafnej i wyważonej oceny znaczenia bieżących wydarzeń dziejących się w świecie oraz ich doraźnych i długofalowych efektów.

Europoseł PO Jacek Protasiewicz (nr 753)  ma zapewne duże mniemanie o sobie. Wszak w rezultacie niedawnych porachunków w Platformie Obywatelskiej urósł do rangi czołowego jej funkcjonariusza.  Coraz więcej i częściej pojawia się w przestrzeni publicznej, a jego głos ma zapewne reprezentować poglądy macierzystej partii.

Europoseł PO Jacek Protasiewicz uważa, że za to "co stało się w nocy w Kijowie, ministrowi Radosławowi Sikorskiemu należy się w przyszłości pokojowa Nagroda Nobla ". Dodał: „Możemy być dumni z takiego ministra".  Zauważmy, że Jacek Protasiewicz nie wyraża swojej opinii w trybie przypuszczającym, a zdecydowanie twierdzącym. Należy się – i tyle. Cóż, po przyznaniu takiej nagrody Obamie, w tym towarzystwie wszystko jest możliwe.

Warto już teraz  zapytać co warta jest nie tyle pokojowa nagroda Nobla, co zawarte w Kijowie, tak wiekopomne – zdaniem Protasiewicza  - „nocne porozumienie”.  Najważniejszy jego sygnatariusz – kapitulant Janukowycz porzucił już swój urząd, spakował walizki i uciekł w nieznane, władzę przejęła tamtejsza Rada Najwyższa, w tej Radzie część posłów partii Janukowycza przeszła na stronę opozycji, a za miedzą zimnokrwisty enkawudzista bacznie się wszystkiemu przygląda.

Być może jednak przeceniam powagę posła Protasiewicza.  Jego wypowiedź należałoby potraktować raczej w kategoriach kabaretowego żartu.  Żartu takiego samego kalibru, jak zapowiadane przez jego mistrza Donalda Tuska  „skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów” polecone ministrowi zdrowia, z realizacją w ciągu kilku  miesięcy, czy zobowiązanie  „bezpłatnego obdarowania uczniów nowymi podręcznikami” z początkiem nowego roku szkolnego.

Taka ich uroda.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

Jeden w kolejce do Nobla a drugi do lekarza.W kolejce mozna zawsze znależć bratnią duszę do wymiany poglądów.

Jeszcze zaświeci słoneczko

#418323

Zaciekawiła mnie wczorajsza rada Sikorskiego skierowana do przedstawicieli ukraińskiej opozycji. Ostrzegł ich, że jeśli nie podpiszą porozumienia, to wkrótce będą wszyscy martwi. Obawiam się, że nie była to jego osobista rada, ale groźba, której był tylko przekazicielem. Na czym , a na czym, ale na dorzynaniu  watah to o się zna...

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/Kaoxd3W4SgA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

M-)

#418326

Bo powyżej mi nie wyszło...

 

Kolejna próba. Niestety, raz dodanego komentarza nie da się edytować, więc muszę próbpować na oślep...

M-)

#418327

A to widzieliście?

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#418331