Zaskakujące nowe fakty ws. rozmowy premierów Putina i Tuska

Obrazek użytkownika Alef-1
Blog

 

Premierzy Putin i Tusk nie tylko nie minęli się na sopockim molo w dniu 9 września 2009 roku, ale prowadzili ze sobą rozmowę,
która mogła trwać co najmniej pół godziny - nieoficjalnie dowiedział się tygodnik "Wprost".

Z ustaleń gazety wynika, że na taśmach i zdjęciach dostępnych w mediach z 9 września widać dwie osoby, które się nie mijają, ale przystają i przez około pół godziny rozmawiają.

- Te dwie osoby to na pewno premierzy Tusk i Putin, i w tej sprawie istnieje stuprocentowa pewność – ujawnia informator tygodnika, który zna zawartość nagrań opublikowanych w internecie. Nagrania są na tyle wyraźne, że mogłaby istnieć duża szansa na odczytanie z ruchu warg słów, jakie padają w ciągu tych kilkudziesięciu minut. Prawdopodobnie nigdy jednak się nie dowiemy, jak przebiegała ta rozmowa ujawnia rozmówca tygodnika, ponieważ nikt nie jest zainteresowany jej odczytaniem.

 
Jak dowiedział się "Wprost", istnieją rozbieżności, co do celowości odczytania tej rozmowy. Początkowo rzecznik prokuratury  twierdził, że śledczy w ogóle nie znaleźli kadrów z rozmawiającymi premierami Putinem i Tuskiem. Później okazało się, że ktoś pokazał prokuratorom kadry z nakręconego filmu, co potwierdziło, że rozmowa się odbyła, ale w jej trakcie nie doszło do kłótni.

Ostatecznie rzecznik prokuratury stwierdził, że skoro nie ma kłótni to jest tak, jakby rozmowy nie było. - I ta wersja jest aktualna - podkreślił.

 
Informator „Wprost” podkreśla jednak, że sytuacja może ulec zmianie. Do prokuratury wpłynęło bowiem pismo, w którym zawarto sugestię, że na pewno nie była to rozmowa przyjemna dla premiera Tuska. W piśmie podkreślono również, że na podstawie okoliczności, które miały miejsce po tej rozmowie, można sądzić, że mogła ona mieć wpływ na późniejsze  rozdzielenie wizyt prezydenta i premiera w Smoleńsku, w kwietniu 2010 roku.
 
Z niecierpliwością oczekujemy zatem na dalsze zaskakujące fakty, które w najbliższych dniach i tygodniach ujawni nam tygodnik „Wprost”.
 

 Inspiracja:

http://www.wprost.pl/ar/243298/Gen-Blasik-i-kpt-Protasiuk-sie-mineli/

Brak głosów

Komentarze

SŁUCHAJĄC ROZMÓW NIEDOKOŃCZONYCH W RADIU MARYJA 5 MAJA ..PROF. JÓZEF SZANIAWSKI MÓWIŁ O SPOTKANIU W/W W SUPER TAJNYM SPOTKANIU W BRZEŚCIU NAD BUGIEM 8/9 KWIETNIA 81R OD GODZ.21 DO 3 NAD RANEM 9 KWIETNIA.........DZIAŁO SIE TO PRZED ZAMACHEM NA PAPIERZA........TO O NICZYM NIE ŚWIADCZY .......... NA PEWNO O NICZYM !!!!!!!!!!!!
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25786
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=25787

Vote up!
0
Vote down!
0

koan1957

#157041

bo tłumaczy nie widać? Może to zdjęcie jest tylko upozowane, specjalnie dla prasy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#158114

więc nie potrzebny był tłumacz

Vote up!
0
Vote down!
0

zgryz

#161306