Odp..……e się od Jaruzelskiego

Obrazek użytkownika StefanDetko
Blog

Wchodzi w życie tak zwana ustawa deubekizacyjna, obniżająca emerytury oficerom służb specjalnych PRL oraz członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

W związku z opublikowaniem tej wiadomości, niektóre fora internetowe pełne są  zachwytów z dokopania Jaruzelskiemu i spółce. To radosne, acz niesmaczne widowisko nie przykryje jednak faktu, iż po raz kolejny pogwałcony został pozór państwa prawa, w jakim jakoby żyjemy.

Jeżeli nie chcemy żyć w fikcji ustrojowej, w jaką wpędził nas układ okrągłego stołu, to musimy przyznać, iż ustawa ta nijak ma się do jednego z fundamentów praworządności - praw nabytych. Jaruzelski et consortes świadczenia emerytalne nabyli zgodnie z obowiązującymi regulacjami, a te nie mogą być zmienione, chyba że służby specjalne PRL i WRON uzna się – de lege artis - za organizacje przestępcze.

Powstała sytuacja, doskonale ilustruje – popełnione przed laty – błędy. Zamiast dogadywać się z komuchami pijąc przy okrągłym stoliku, należało całe to wroniarstwo i ubecję natychmiast aresztować, uczciwie osądzić, odebrać nagrabiony majątek i przywileje (w tym emerytalne), a  niektórych ewentualnie powiesić (lub w  wersji Stefana Michnika: najpierw powiesić, a za kilka lat zrehabilitować), a nie teraz, po dwudziestu latach, łamać prawo.

PS. Z niesmacznych wpisów, wyjącej na forach „za” i „przeciw”, tłuszczy wyłowiłem ten głos:
byłem ich wrogiem kiedy coś znaczyli
mścić się na starcach nie chcę.

16.12.2009 17:35~wolny człowiek

PS II. Namacalnym dowodem na cuda Tuska jest doprowadzenie niżej podpisanego do bronienia praw emerytalnych Jaruzelskiego :-)

Ceterum censeo Conventus esse delendam.

Brak głosów

Komentarze

Trybunał Konstytucyjny już się obudził. Komunikat TK: W styczniu werdykt o zgodności z konstytucją,pewnie Łętowska postara się by nie zrobić krzywdy "biednym emerytom".

tot2

#40601

że będą sie bronić i - co gorsza - wygrają :-(
pozdrowionka
SD

___________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

#40605

Byłem ich wrogiem wtedy, jestem ich wrogiem teraz. Litośći pobłażliwość wykazuje się bandytom skruszonym. Butnym, bezkarnym łotrom nie należy się ŻADEN przywilej i żadne względy. Bo jeżeli uznamy ich prawo nabyte do tych emerytur, to również musimy uznać prawo nabyte do majątku rozgrabionego podczas "prywatyzacji" jak i legalność ustroju PRL. Co prowadzi wprost do legitymizacji Sowieckiej agresji na Polskę, jak i Niemieckiej, wspólnie popełnionych.

Ja uważam, że tutaj można się sporo nauczyć od braci starszych cebulą. Komunistycznych bandytów należy ścigać i gnębić do końca ich dni. Bez wytchnienia, krok po kroku. Pour encourager les autres. Żeby pokazać, że jednak sprawiedliwość istnieje. Czasami, a nawet często, Ona i prawo są rozbieżne. I to nie jest żaden rewanżyzm. To sprawiedliwość bez żadnych "dodatków".

Jestem zwolennikiem sprawiedliwości Starego Testamentu raczej niż Starego Baileya (jak to pięknie ujął Forsyth).

Zabrać sk...synom przywileje, emerytury i apanaże i użyć ich by wesprzeć ich ofiary, a tych jest multum. Co więcej, byłbym zwolennikiem zmuszenia SBków do odpokutowania swoich win przez prace społeczne o zaostrzonym rygorze. Niech wiedzą, i oni i inni, że to co robili/zrobili było wcieleniem zła, które nie może przejść nieukarane. I nie zależy, że Spawacz i Czesio mają 80+ lat. Są świadomi, i to się liczy.

Ustanawia się prawa by móc gwałcić obowiązki.
N.G. Davila

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#40603

tylko należy to zrobić zgodnie z literą prawa - tj. najpierw ustawa o zbrodniczości, a dopiero później deubekizacyjna.
Inanczej nigdy nie wydobędziemy się z totalitaryzmu
pozdrawiam
SD

___________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

#40604

To prawda, ale ustawa o zbrodniczości powinna wyjść od tego, że PRL był zbrodniczym ustrojem pasożytującym na Rzeczypospolitej, ustanowionym przy pomocy ludobójczego terroru. W świetle tego KAŻDA czynność wspierająca ów ustrój jest karalna, bez przedawnienia.

Wtedy dopiero możnaby mówić o deubekizacji.

Jeżeli miałbym wybierać jednak z dwoja złego, wolałbym złamać wszelkie prawa by sprawiedliwości stało się zadość, niż uszanować prawo (przez TYTANICZNE "P") i dać tym robakom spełznąć z haka.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#40612

Ja też się nie zgadzam,ja się boje że znowu się sk....synom upiecze. Pozdrawiam Serdecznie.

tot2

#40606

mango zgadzam sie ale do wiezienia bym ich nie wsadzal dla nich najwieksza kara byloby odebrac wszystkie przywileje i odznaczenia,niech zyja za minimum socjalne ,tymczasem teraz taki TOMASZ LIS w czasie wywiadu z jaruzelem poci sie zeby nie zadzc mu czasem niewygodnego pytania.Efekt?.85% widzow uznaje ze tow. general dobrze przysluzyl sie Polsce!!!

mango

#41046

mango
nie powinno sie stosowac laski dla zbrodniarzy

mango

#41043