Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika Apoloniusz
1 godzina temu Może nie czekaj, tylko napisz. :-)
3
GL+kGBTe a prawa robactwa
Obrazek użytkownika wiesiolek65
Obrazek użytkownika Apoloniusz
1 godzina temu "a u was biją Murzynów" - koniec dyskusji gdy brak argumentów. Te Twoje tezy o powodach sukcesu Chin nie trzymają się kupy, czego dowodem jest, iż nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytania, natomiast odbiłeś piłeczkę, że "u was jest bida to nie moja wina" u was czyli u nas we w Polsce, i fajnie, ale Ty to już nie utożsamiasz się z nami? Już tak zamerykanizowałeś się, że pouczasz nas jacy to jesteśmy nieuki, iż nie potrafimy wybrać sobie rządzących, aby nie rozkradali kraju, nie robili majątków idąc na rękę obcym, lecz taj jak u Was rządzili dla dobra Was wszystkich.Przecież tu się urodziłeś, tu wychowałeś i tu dorastając zdobyłeś wykształcenie, co już zapomniałeś? Przecież, gdy tu żyłeś, też wybierałeś z nami rządzących i co? Kogo wybrałeś?  Czy dlatego dałeś dyla do "raju", że kiepsko Ci szło z wyborami. Tak, łatwo dawać dobre rady, też dałbym Ci kilka tylko po co? Nie przemawia przeze mnie zawiść, ani zazdrość, ani nie rzuciła mi się na mózg bida - moja ukochana bida, tylko ( nie uogólniając) my Polacy już tak mamy, że musimy uczyć innych, najlepiej tych bidnych bo głupich.Przyjrzyj się ilu tu, na Niepoprawnych nauczycieli: posiedział trochę we w Waszyngtonie i już wie że Stany skapitulują, wziął szczepionkę na zarazę i już wie, że będzie żył sobie zdrowy przez następne tysiąc lat i Ty ( nie obrażając) pojechałeś do Chin, aby nauczać analfabetów jak skręcać śrubki i już wiesz, że są bezkonkurencyjną potęgą.  A ja twierdzę, że nie pokonają Ameryki (chociaż nigdy nie byłem w Stanach ani w Kitaju), ale wiem, że nie da się przeskoczyć z lepianki do biura konstrukcyjnego i osiągać wyniki.Odpowiedz na moje poprzednie pytania! Nie miglancuj się. Pozdrawiam
2
Prawdziwe przyczyny gospodarczego sukcesu Chin
Obrazek użytkownika Krzywousty
Obrazek użytkownika Apoloniusz
22 godziny temu Oczywiście, szkoda gadać, gdyż rozmawiamy jak gęś z prosięciem Mam pytanie, czy gdyby Wasza fabryka w Chinach "przekonała" ministra, że nie będzie umieszczać produkcji jeśli nie będzie miała większościowego pakietu, to minister wziołby pod stołem pół milina dolarów i wyraził zgodę? Wątpię. A dlaczego minister Pawlak wyraził zgodę na przepłacanie za dostawy gazu od Ruskich? Bo żyje sobie jak panisko i doskonale o tym wiedział. Czy podpisałby taką umowę, gdyby wiedział, że pójdzie na części zamienne?Czy to do Ciebie nie dociera Krzywousty? Tak długo tam siedzisz, że nie dostrzegasz subtelnej różnicy pomiędzy demokracją (róbta co chceta) a komuną: "każdemu wedle zasług"! I cały świat robi co che " pod stołem" a w komunie, jak zrobi to pod ścianę. I koniec.Proste jak drut i Indie, i Stany i Bóg wie kto nie zapanuje tak nad społeczeństwem że społeczeństwo wykona każde polecenie. Każde.  I od tego się zaczęło, a później to już się z Tobą zgadzam całkowicie.
2
Prawdziwe przyczyny gospodarczego sukcesu Chin
Obrazek użytkownika Krzywousty
Obrazek użytkownika Apoloniusz
1 dzień temu Oczywista pójdziesz siedzieć! Szykuj smalec z cebulą.
1
Ks. Dariusz Oko skazany przez niemiecki sąd w Kolonii za opisywanie lawendowej mafii
Obrazek użytkownika Krispin
Obrazek użytkownika Apoloniusz
1 dzień temu Krzywousty, wszak piszesz o przyczynach wzrostu potęgi Chin. ... o przyczynach! Czyli o okolicznościach będących powodem zaistnienia boomu i ja dorzucam swoje trzy grosze. Więc się nie zasadzaj, gdyż nie neguję Twojego toku rozumowania. Masz całkowitą rację, ale bez reżymu komunistycznego i ogromnej populacji gdzie ludzie jak zwierzęta pracowali (pracują) za miarkę obroku, oraz bez kilku światłych ludzi u władzy, nie byłoby ani jednego przypadku genialnego, zdolnego, młodego kapitalisty, gdyż posłużyliby jako części zamienne.
1
Prawdziwe przyczyny gospodarczego sukcesu Chin
Obrazek użytkownika Krispin
Obrazek użytkownika Apoloniusz
1 dzień temu Krispinie, także nie hcę byc źle zrozumiany, ... ... ale skoro wpłynąłeś na "moje wody", to przyjmij kilka uwag odnośnie stylu pływania. Po pierwsze puentuj! Nie zostawiaj " w domyśle", gdyż trafia się często jakiś kalafior (tam gdzie człowiek ma mózg, u kalafiora jest głąb) i wówczas jest nieporozumienie towarzyskie. i kwasy i takie tam.Na ten przykład ja doszedłem do wniosku, iż napastują Cie po nocach tezeuszki, gdyż minął okres zawieszenia broni, ale ja to ja wiadomo kalafior, natomiast ważne co dalej.Summa summarum, artykuł jest świetny. Słowo harcerza.Oczywiście masz pionę, może karaluchy Cię nie zadepczą..Ps. Dzięki za sentencję. Zapisałem aby nie zapomnieć, dla samej tej sentencji warto było zrobić wpis.
6
GL+kGBTe a prawa robactwa
Obrazek użytkownika Krispin
Obrazek użytkownika Apoloniusz
1 dzień temu Powtórzę za Kryspinem: "nie do końca jest tak jak piszesz"... ... otóż moim zdaniem na sukces gospodarczy Chin, a co za tym idzie na ich potęgę miały i mają decydujący wpływ dwa czynniki, nierozerwalnie ze sobą powiązane ( nie zanosi się aby coś miało się zmienić) pierwszy to ich ilość, a drugi komunistyczna dyktatura. Pamiętacie Tien an men, tego człowieka z reklamówką stojącego na drodze kolumny czołgów, którą ponoć zatrzymał, ale którą to natychmiast wycofano z Pekinu.W tym momencie chybotała się przyszłość Chin: komuna czy demokracja.Gdyby wygrała demokracja nie byłoby jednolitej polityki tych 51% własności w każdej spółce, o której piszesz. U nas zrobili "demokrację" czyli "niewidzialna ręka ryku", żadnej własności państwa : Precz z komuną!Nie mamy nic.Chińczycy mimo, że są właścicielami fabryk, to w każdej fabryce jest sekretarz obok właściciela i tak długo jak fabryka w istocie będzie własnością państwa tak długo państwo poprzez "właścicieli" fabryk będzie decydowało o sposobie prowadzenia biznesu.Nas jest 30 kilka milionów osobników, indywidualistów, z których każdy zna się na wszystkim ( i na niczym w istocie), a tam - jedna czwarta globu - działa na telefon genseka. Tak ma być jak zadecyduje biuro polityczne, jeśli będzie trzeba to za tydzień ruszą ponownie (tym razem nie na Rosję) a do Europy miliony ludzi, bez broni, na piechotę lub na rowerach, z dzieciakami na plecach i będą szli, milion za milionem i nikt z nich nie skrzywi się nawet jeśli po drodze będzie zdychał z głodu, gdyż taki był rozkaz.Piszesz Krzywousty rzetelną, obiektywną prawdę, lecz przeskoczyłeś zasadniczą sprawę, Twój przekaz nie zaczyna się od początku, od korzeni, a poza tym masz rację. Przypomnij sobie swoją pracę w Polsce: w każdym zakładzie dyrektorem był człowiek z nomenklatury: powiatowej, wojewódzkiej lub centralnej i w każdym zakładzie był sekretarz POP i jeden bez drugiego nie mógł "żyć". Mogłeś mieć dobry pomysł, ale jeśli "partia" powiedziała nie, to tym pomysłem mogłeś sobie buty wyczyścić.Gdyby w Chinach komuna padła, to kto zmusiłby właściciela fabryki do niekorzystnego kontraktu (każdy przepis można jak wiadomo obejść), ale nie w komunie. Tam za obejście przepisu ryzykuje się gardłem, sprzedażą na części zamienne.No więc, Krzywousty przekonaj mnie, że jestem w błędzie, że gdyby Chiny były "demokracją" jak Indie, to też by swoje ugrały, albo jeśli Chny byłyby jak Korea Północna (tam zapewne także własność państwa jest w każdej spółce co najmniej w 51%)Nie ma drugiego państwa, które spełnia oba warunki.CBDU (co było do udowodnienia) pamiętacie z analizy matematycznej, lub równań trygonometrycznych, tak się kończyło każdy wywód.Pozdrawiam
2
Prawdziwe przyczyny gospodarczego sukcesu Chin
Obrazek użytkownika Krzywousty
Obrazek użytkownika Apoloniusz
2 dni temu Nie wystarczy srożyć wąsy, trzeba jednak wyciągać wnioski. Kazimierz Górski powiadał, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala, a u nas (w Polsce, na Niepoprawnych) przeciwnicy muszą grać tak jak pozwalają eksperci i stąd tyle mam radości.
0
Bankructwo polskiej polityki zagranicznej - zdrada, sabotaż, czy głupota?
Obrazek użytkownika junak
Obrazek użytkownika Apoloniusz
2 dni temu Głos wołającego na pustyni. Pozdrowienia Krzywousty, a już myślałem że muszę się leczyć na głowę.
0
Kapitulacja Stanów Zjednoczonych wobec Niemiec i Rosji…
Obrazek użytkownika Krzywousty
Obrazek użytkownika Apoloniusz
2 dni temu Panie Kazimierzu, wielkie dzięki. Pozdrawiam i dziękuję za dzisiejszy utwór.
0
ŚWIAT JAK WIELKI LAGIER...
Obrazek użytkownika Anonymous

Strony