Tusk jedzie Orwellem

Obrazek użytkownika Krispin
Grafika komputerowa

Cytowanie Orwella jest faktem, a także aktem. Akt kojarzy się z nagością, ale w przypadku fałszerza, jest raczej kolejną maską. W dobie pana-demonii to maseczka anty-vidowa. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

Grafika: 
Ocena grafiki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

... o dziennikarzach ...  jak najbardziej , najlepiej  obszerne  , z kontekstem historycznym , nawet w oryginale ,bez skrótów mogących wypaczyć myśl np. :

"Zapamiętajcie, że za nieszczerość i tchórzostwo zawsze trzeba płacić. Nie wyobrażajcie sobie, że przez całe lata można uprawiać służalczą propagandę na rzecz radzieckiego lub też jakiegokolwiek innego reżimu, a potem powrócić nagle do intelektualnej przyzwoitości. Raz się skurwisz – kurwą zostaniesz.

Do remember that dishonesty and cowardice always have to be paid for. Don’t imagine that for years on end you can make yourself the boot-licking propagandist of the Soviet régime, or any other régime, and then suddenly return to mental decency. Once a whore, always a whore. (ang.)

Opis: skierowane do angielskich intelektualistów i lewicowych dziennikarzy (reakcja Orwella na propagandę wymierzoną przeciwko Polsce).

Źródło: As I Please, „Tribune”, 1 września 1944 "

Za https://pl.wikiquote.org/wiki/George_Orwell

I rzeczywiście w przypadku dziennikarzy z GW i TVN ,to po latach propagandy proTuskowej , wymaganie ... "mental decency." jest dosyć ... ryzykowne. I tutaj D. Tusk to chyba  raczej tak w charakterze "belzebubicznym" (władcy much) zadaniuje podległe zorchestrowane siatki ,niż odwołuje się do "moralnych motywacji"

Także "z zupełnie innej beczki" ,to zdaje się "Guevara the Che" ,to "jako realista żądał niemożliwego" ,co w przypadku w/w redakcji z sepuku  raczej nie ma nic wspólnego , więc te doniesienia do prokuratury to chyba przedwczesne.

:-)

PS.

To tak ... o różnych różnistych procesach "termodynamicznie nieodwracalnych"

PS2.

Poza tym szkoda ,że pan Donald nie zdobył się na ten rewolucyjny akt i nie poinformował w czas wierzycieli AmberGold ,że to taka lipa była  ...

:-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1654495

- z Ministrem Sprawiedliweości Zbigniewem Ziobro w sprawie wyjścia z koalicji a powodem ma być niezadowolenie z porozumienia Polski z UE ponieważ skutki wdrożenia kar mają być powiązane tylko z praworządnością w przypadku kradzieży czy nieprawidłowościami wydawaniu unijnych pieniędzy.

Czyżby w Solidarnej Polsce zadekowali się sami złodzieje którym nie podoba się ścisła kontrolna nad wydawaniem unijnych pieniędzy i tak okazują swoje niezadowolenie z kompromisu w PE ?

Wszystkiego bym się spowdziewał ale nie tego. Tu link do krótkiej wzmanki o tym:

https://niezalezna.pl/368828-solidarna-polska-bedzie-glosowac-nad-wnioskiem-o-wyjscie-z-koalicji-wiemy-kto-zlozyl-wniosek

PS. - o tfuuuuu ! tusku nie lubię pisać bo na samą myśl o nim dostaje skurczu żołądka i mam chęć pokląć na niego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654499