Statystyki pana Demii

Obrazek użytkownika Krispin
Grafika komputerowa

Bez komantarza.

Nie, jednak będzie komentarz. Posłużę się tą samą retoryką, której używają ludzie kulturalni, którzy do niczego CiĘ nie zmuszają, nie wywierają na Ciebie presji, nie panikuja, nie straszą, oni tylko dyskutują, kulturalnie i mówią tylko o faktach - po faktach i przed faktami (czytaj: przed sraczką i po sraczce - przepraszam za wyrażenie). O, jak wielka jest ich wiedzxa i WIARA. Dlatego skorzystam z ich mądrości i powtórzę:

 

NIE BĄDŹ GŁUPCEM!

Grafika: 
Ocena grafiki: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:12)

Komentarze

Tak wyglądają fakty  kontra propaganda. 

Tak wyglądają fakty kontra histeria.

Tak wyglądają fakty kontra lobbing firm.

A jak wygląda bezmyślne podążanie za tłumem, który ma maseczki  nie tylko na nos i usta, ale na  oczy,  uszy i  zwoje mózgowe?

.  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1666536

Komu normalnemu może przeszkadzać zwykła maseczka? kto tu jest bezmyślny a kto ulega histerii?

Do tych swoich "faktów" dopisz ponad 50 tys. zgonów w Polsce i ponad 2 mln zarażonych a potem ładnie wytłumacz, na ile wyceniasz choć jedną niepotrzebną śmierć a na ile zagrożenie bezpieczeństwa całego państwa nieznanym wirusem. Wiele na tym straciłaś? Ile dokładnie?

Histerię to mają antyszczepy, które co chwila ogłaszają ludobójcze spiski i wklejają fejki czy choć branzlują się takimi manipulacjami. Swoją drogą czy choć widzisz, nieszczęsna, co właśnie usprawiedliwiasz? Jesteś przeciwna walce ze zgonami argumentując fałszywymi danymi. Czy jakby nie robiono nic, to byłoby dobrze?

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1666570

Kryspinie! Znokautowałeś trójcę szczepionkową. Leży na dechach i kombinuje jak to skomentować, żeby było na ich. Nie da się, ale pewnie jutro wyminusują Cię dokumentnie.

No chyba, że szczepionki zadziałają ....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

Alina

#1666568

niech sobie minusują, mogliby też trochę potłuc łbami w ścianę. Pewnie dobrze by im to zrobiło :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666586

Nie bardzo rozumiem co takie porównywanie ma na celu? I to w sytuacji gdy sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem robi się tragiczna. Już teraz wiele szpitali nie ma miejsc do leczenia chorych na COVID. Będzie to oznaczało, że kolejne osoby, które mogłyby być wyleczone, po prostu umrą.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1666778

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... n pndmą, którj n m. Pnką d którj ty sę tż przyczynsz b trcłś kntkt z rzczywstścą. Znjdź chwlę czs ...b pnć jstś przprcwny zrntj sę c sę wkół cb dzj. Wyłącz sztczną ntlgncję włącz swją włsną ,wrdzną b tmt głp kżdg. T włśn strktry bzjąc n sztcznj ntlgncj zrządzły pndmczną trgdę. https://www.kspdyt.rg/2021/03/28/bst-jkj-n-znc-jk-strktry-zrzdzj-pndm/?cn-rldd=1#cmmnt-107688

Verita

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1666783

Verita - 28 Marca, 2021 - 19:06

Sytuacja tragiczna jest spowodowana paniką......a nie pandemią, której nie ma.
Paniką do której ty się też przyczyniasz bo utraciłeś kontakt z rzeczywistością.

Znajdź chwilę czasu ...bo ponoć jesteś przepracowany i zorientuj się co się wokół ciebie dzieje.
Wyłącz sztuczną inteligencję i włącz swoją własną ,wrodzoną bo tamta ogłupia każdego.

To właśnie struktury bazujące na sztucznej inteligencji zarządziły pandemiczną tragedię.

https://www.ekspedyt.org/2021/03/28/bestia-jakiej-nie-znacie-jakie-struktury-zarzadzaja-pandemia/?cn-reloaded=1#comment-107688

Verita

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Alina

#1666789

@Gawrion - 28 Marca, 2021 - 18:45

Wystarczyło dać im amantadynę na samym początku infekcji, a szpitale byłyby puste ....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

Alina

#1666790

Wiem, że nie rozumiesz. Ale jak mam Ci w tym pomóc?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666810

że z jakiegoś względu zależy Ci na tym aby ludzie nie wierzyli w wirusa, pandemię, nie nosili masek, nie uważali na siebie, aby chorowało ich więcej, zarażało swoich znajomych, starszych dziadków, wujów.

W tym tygodniu, który minął znajoma (mieszkająca 100m obok mnie, nasze dzieci chodzą do tej samej klasy) chowała swojego 43 letniego męża. Fakt że miał cukrzycę, nadwagę, ale nie umarł na cukrzycę. Zmarł w domu, w izolacji - udusił się powoli... Żona znalazła go martwego, rano w łóżku. Nawet nie mogli go godnie pożegnać. Zresztą co chwilę media informują o przypadkach śmierci ludzi starszych, co chwilę wśród znajomych ktoś choruje i znosi lepiej, gorzej, wielu umiera... Dziś żona przeczytała gdzieś, że czas oczekiwania na karetkę wydłużył się do kilku godzin w okolicy, w której mieszkam (Trójmiasto) - czy policzysz też wszystkie przypadki śmiertelne z powodów innych niż COVID, ale ściśle związanych z zapaścią służby zdrowia? A może nie dostrzegasz związku? A gdy służba zdrowia będzie totalnie sparaliżowana - tak jak w Lombardii - to nadal będziesz wklejał takie tendencyjne porównania?

Piszesz teksty o Bogu, miłosierdziu, cnotach i jakoś strasznie mi zgrzyta to wszystko, kiedy patrzę na to co z drugiej strony robisz w sprawie choroby, wirusa który zabija beznamiętnie ludzi. Twój powyższy komentarz - mam wrażenie, że prócz tej ironii brak Ci jakiejkolwiek refleksji nad tym jakie globalne skutki takiej działalności jak Twoja.

Z jakiego powodu Ty to robisz? Nie rozumiem. Wyglądasz na inteligentnego, oczytanego, a przede wszystkim dobrego człowieka. A może to po prostu to syndrom sztokholmski? Może na początku bagatelizowałeś COVID i dawałeś temu publicznie wyraz, a teraz zwyczajnie głupio Ci... nie pisać nic?

A nawet jeśli jesteś takim Tomaszem, który musi włożyć palca do dziury, aby uwierzyć (pomimo tak wielu świadectw), to odwiedź jako wolontariusz oddział COVIDOwy - zobacz jak umierają ludzie... Jak duszą się powoli. Jak powoli znika w nich życie... 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1666812

Taki chciałeś wyciągnąć i taki wyciągnąłeś. Brawo. To prawdziwy sukces. Zależy mi na tym, żeby nie zamykać się na jedną narrację - tym bardziej, że ona nie trzyma się kupy. Jesteś kolejną osobą, której muszę - niestety - przypisać insynuacje. Bo jak inaczej nazwać Twoje twierdzenie, że komukolwiek może "zależeć, aby ludzie nie wierzyli w wirusa, pandemię"? To przecież dwie różne sprawy. I piszę to cały czas. Nie tylko ja zresztą. Nikt w żadnym z tekstów nie kwestionował istnienia wirusa z WUhan, prawda? Brakuje do komplety jedynie tego, żebyś nazwał mnie antyszczepionkowcem i płaskoziemcą. Doszlusowałbyś do tutejszej elity.

Co do maseczek, niech noszą ci, którzy są zarażeni i ci, którzy się boją. W tej kwestii miałem inne zdanie kilka miesięcy temu, ale zmieniłem je, bo czas pokazał, co to warte. Nikomu nie zabraniam "uważania na siebie". Przeciwnie, brakuje mi w działaniach Ministerstwa Zdrowia (choć nie jestem już taki pewien, czy dziś można tak nazwać tę instytucję) bardziej energicznych działań w kierunku uświadamiania ludzi jak podnosić odporność organizmu, co robić przy pierwszych objawach, aby stłumić rozwój choroby i nie doprowadzać do sytuacji, w której hospitalizacja jest już koniecznością. Pozostałe insynuacje na temat moich dażeń do tego, aby "chorowało ich więcej, zarażało swoich znajomych, starszych dziadków, wujów" pozostawię bez komantarza, bo na tym poziomie nie zwykłenm dyskutować.

Zarówno Ty jak też kilka innych osób podaje drametyczne opisy jednostkowych przypadków zakończonych zgonem. Czy chcesz powiedzieć, że 5 czy 10 lat temu ludzie nie umierali? Nie było zgonów po grypie? Nie było zachorowań na zapalenie płuc w szpitalu po całkiem niewinnym poczatku i... zgonu? To nigdy nie miało miejsca? Dopiero teraz? A znajomy "fakt że miał cukrzycę, nadwagę, ale nie umarł na cukrzycę". Oczywiście że nie. Dopóki będą dodatki za kowid, wielu jeszcze umrze nie na to, na co umiera w rzeczywistości. Opisywałem też przykład takiego zgonu sprzed kilku dni. I wiem dokładnie, jak to się skończyło. To oczywiście kowid, mimo, że dzień wcześniej lekarka potwierdzała, że "płuca jak dzwon". Jednak test żony dodatki. Taka rzeczywistość. Szkoda, że testem nie można zagrać w totka.

Dziwisz się, że panikujący ludzie zamawiają karetki i "czas oczekiwania na karetkę wydłużył się do kilku godzin"? To żart? Tak nadal będę wklejał to, co wydaje mi się istotne, ale pomijane. Bo nie są to "tendencyjne porównania", tylko prawdziwe liczby. Dla Ciebie tendencyjne, bo coś Ci nie pasuje do twojej teorii. Przykro mi. To rzeczywistość. A robię to tylko dlatego, że bezrozumna i nachalna propaganda z drugiej strony wymusza taką reakcję. Gdyby można było tu prowadzić normalną dyskusję, sytuacja wyglądałaby pewnie inaczej. A wiesz przecież dlaczego nie wygląda, prawda?

Tak, "piszę teksty o Bogu, miłosierdziu, cnotach" i nic tu zgrzyta. Bo piszę o tym, w co wierzę. To nie jest teoria, ale praktyka mojego życia codziennego. Nic z tego, co napisałem nie kłóci się z tym, co piszę teraz (w oidróżnieniiu od niektórych tutaj). Może czasem używam zbyt mocnego języka i niepotrzebnie wdaję się w przepychanki z dwoma trollami. Mimo że jestem ustawicznie do tego prowokowany, bardzo często powstrzymuję się od odpowiedzi. 

Dokładnie te same słowa, które kierujesz pod moim adresem, mógłbym napisać o Tobie: "kiedy patrzę na to, co robisz w sprawie choroby i wirusa (...) mam wrażenie, że brak Ci efleksji nad tym, jakie są globalne skutki takiej działalności jak Twoja". Bo Twoja postawa też nie jest bez znaczenia. Z jakiego powodu Ty to robisz? Bo uwierzyłeś w coś innego? Ja wierzę w Boga i biorę pod uwagę także inne przesłanki. Też nie rozumiem, dlaczego - jako osoba inteligentna - tolerujesz tu pewne osoby, Usunięcie chociaż jednej miałoby bardzo dobry wpływ na pozostałych szczekaczy. Ale to Twój portal i robisz, co chcesz. A ja mogę sobie nie rozumieć.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666818

Wniosek z Twojego komentarza jest jeden.Gdyby tak właściciel pozbył się nie jednego ale przynajmniej trzech prowokatorów którzy są tu Tobie przeciwni i obalają (czy obnażają) Twoje "argumenty", to gotów jesteś się nawet zaszczepić.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1666821

... że na Księżycu kury chodzą do góry nogami.

PS wybacz, ale nadzieja, że kłopoty z logiką znikną, kiedy się zaszczepisz jest płonna :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666834

To co wkleiłeś jest prymitywną manipulacją, która ma na celu pokazanie małej skali zjawiska. Dlaczego nie zastanowisz się jaka jest przez rok całkowita liczba wykrytych zakażonych idącą w miliony? Wklej wszystkie statystyki! Z tymi milionami musi mierzyć się służba zdrowia. A co z zachorowaniami takimi jak moje, którego nikt nie odnotował, a miało średnio ciężki przebieg, a którego do dziś odczuwam skutki. 

Przepraszam - ale trzeba być mocno nierozsądnym i bez wyobraźni aby nie zdawać sobie sprawy co stanie się po przekroczeniu bariery wydajności służby zdrowia.

Trzeba nie mieć kompletnie wykształcenia i wyobraźni aby nie rozumieć jak maseczki pomagają chronić i jak wpływają na rozpylanie zakażonego aerozolu. 

Zresztą - tak jak napisałem - zamiast wklejać takie manipulacje podburzające ludzi do nieposłuszeństwa, siania dezinformacji i robienia zamętu w głowach ludzi, zgłoś się jako wolontariusz do jakiegoś szpitala covidowego. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1666839

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Tezeusz

#1666840

Realne dane są tu https://niepoprawni.pl/comment/1666799#comment-1666799

Porozmawiajmy więc o konkretach. Ale wcześniej konieczna jest ocenia wiarygodności danych ministerialnych. Tylko liczba zgonów jest realna i pytanie dlaczego taka pozostaje bez odpowiedzi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Alina

#1666843

Czy liczby się nie zgadzaja? Jaka jest "skala zjawiska"? Co potwierdzają jednostkowe przypadki - takie, jak twój? Jaka jest liczba zarażeń? - tu pewnie bedziemy się różnić w ocenie, bo Ty uznajesz testy PCR za 100% wiarygodne, a ja nie. Podobnie jak uważasz Billa Gatesa za szemraną postać, ale... mu wierzysz (taki wyciągam wniosek z tego, co piszesz), a ja mu nie wierzę. Jaka jest liczba zgonów?

Dobrze, nie mam wyobraźni. Noszę maseczkę w sklepach (z uwagi na przepisy), ale nie na ulicy. Dla bezpieczeństwa stosuję dystans wobec osób lękliwych. Wszystko co ponadto przeczy zdrowemu rozsądkowi i logice - jak jazda w pojedynkę samochodem w maseczce... chyba, że ktoś nie chce zarazić fotela.

Gdzie tu jest  manipulacja? Gdzie dezinformacja? To co piszesz to zwykłe insynuacje.

Dlaczego ja mam się zgłaszać do pracy zamiast lekarzy? Czy ja jestem lekarzem lub pielęgniarzem? Czy ja kształciłem się, zeby leczyć i pomagać w szpitalu? Powtarzasz tego typu pomysły za tutejszymi trollami. Dlaczego stoczniowcy nie pomogą w szpitalach? Dlaczego rolnicy nie rzucą ziemi (skąd nasz ród) i nie zaczną leczyć? A lekarze nie zaczną sadzić ziemniaków? Tak to ma wg Ciebie wyglądać?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666845

Masa ludzi umarła z mojego otoczenia, w tym ludzie stosunkowo młodzi. Masa ludzi z mojego bezpośredniego otoczenia chorowała ciężko i ma powikłania. Masa osób publicznych umarła, w tym bardzo wielu ludzi starszych. Sam chorowałem, żona chorowała. Nie potrzebuję żadnych statystyk, bo widzę co się dzieje. Na własne oczy i własną percepcją. Nie potrzebuję Billa Gatesa i żadnych raportów. Znam masę osób zaszczepionych, bez jakichkolwiek powikłań albo z drobnymi, nieistotnymi.
Doskonale pamiętam pierwszą falę, dyscyplinę jaka panowała i stan zakażeń wtedy. Doskonale wiem także jakie środki bezpieczeństwa ludzie stosowali wtedy, a jakie teraz i jak ta dyscyplina się zmieniła.
Wszyscy to widzą!

Wyjątkowo szkodliwe wobec notoryjnych faktów jest nawoływanie do obywatelskiego nieposłuszeństwa. A szczególnie szkodliwe jest w sytuacji, w której zaczyna brakować wody do gaszenia kowidowego pożaru!


 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1667124

Przebywanie w towarzystwie tutejszych łowczych aż tak wpływa na czytanie tekstów?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1667129

... albo z automatu ukryją Twój tekst. Nie wiesz chyba z kim zadzierasz. Podnoszenie ręki na "Nadredaktora" może się kiepsko skończyć

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Apoloniusz

#1667142

Trzeba nie mieć kompletnie wykształcenia i wyobraźni aby nie rozumieć jak maseczki pomagają chronić i jak wpływają na rozpylanie zakażonego aerozolu.

Gawrionie, wesprzyj mój brak wyobraźni i wyjaśnij jak maseczki wpływają na rozpylanie zakażonego aerozolu od osoby która nie kaszle i nie  kicha, w szczególności jeśli dotyczy to osoby, w której  promieniu kilku metrów nie ma nikogo. 

Moja wyobraźnia mówi, że teoria się kupy nie trzyma,  w takim razie nie chodziłoby o mokry aerozol tylko może o wydychane powietrze, ale tego z kolei żadna maseczka nie zatrzyma, bo tak się składa, że ludzie oddychają w tych maseczkach powietrzem przechodzącym nad, pod i obok szmatki. Jeśli jednak zakażone jest powietrze (morowe powietrze) to wszędzie jest i nie ma żadnej możliwości aby zakażenia uniknąć. 

A tak wogóle to to jest portal niepoprawni.pl, a nie poprawni.pl, czy może tylko poprawnieniepoprawni.pl.? ;-)

Krispin ma podburzać do nieposłuszeństwa? Gawrionie drogi, co się z Tobą dzieje? To my tu tresowane pieski jesteśmy, żeby być posłusznym? Albo dzieci w przedszkolu? Jak kto nie wie to już wie, że te całe rozporządzenia uczące posłuszeństwa nie są prawnie wiążące i każdy mandat zostanie w sądzie umorzony...

O nie, jakbym  chciała być posłuszna i potulna to bym sobie inny portal znalazła ;-)

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1666846

Potwierdzam, Wiesiolek65 nie jest zbyt potulna, awanturuje się w pociągu a w necie zajmuje się wypisywaniem nawoływania do morderstwa Gatesa. A przy tym bardzo lubi swój obraz dobrotliwej krześcijańki, to nic że zapałuje z pogardą czy ucieknie od konkretu, gdy ktoś zechce dopytać. Lepiej jej nie denerwować! W jej pobliżu łykający amantadynę zdrowieli w oczach a reszta padała jak muchy!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1666953

Oddychałaś kiedyś na zimnym powietrzu? Widziałaś parę wydychaną przez siebie? Albo inaczej. Chuchałaś kiedyś na szybę? Widziałaś kiedyś nawilżacz do powietrza? Widziałaś mgłę? Zdajesz sobie wogóle sprawę o jakiej wielkości aerozolu mówimy i jakiej wielkości wirusa w tym aerozolu? Jeśli Ty myślisz o kropelkach takich, jakimi czasami parskając śmiechem, przy czytaniu komentarzy, opluwam monitor, to nie dogadamy się...

Wybacz ale ta dyskusja nie ma sensu. Bo jak można z kimś kto ma problemy z potęgowaniem czy dodawaniem, mnożeniem, dyskutować o rachunku różniczkowym, pochodnych funkcji albo metodzie Newtona-Raphsona stosowanej dla przybliżania pierwiastków funkcji, . Nie da rady. Po prostu szkoda czasu... Nie dogadamy się. Pewnych rzeczy nie da rady na szybko i na chłopski czy babski rozum.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1667125

Pół na plus:

Dotychczas  zakażenie drogą kropelkową kojarzyło mi się z kichaniem i kaszlanie, ale masz rację ,podczas  mówienia, parsknięcia śmiechem tez może  dojść do zakażenia droga kropelkową, zwłaszcza gdy ktoś "soczyście " mówi.  Aż sobie sprawdziłam w paru miejscach w sieci i tak faktycznie jest, wiki podaje:

Zakażenie kropelkowe – droga szerzenia się chorób zakaźnych, w której infekcja przenosi się od osobnika (np. człowieka) chorego (lub nosiciela) na zdrowego, w wyniku rozpryskiwania w powietrzu śliny oraz wydzieliny pochodzącej z jamy nosowej, które przyczepiając się do drobnych kropelek śluzu (20-300 mikrometrów średnicy) są rozpylane do otaczającego powietrza w czasie kaszlu, kichania i mówienia. 

Pół na minus

Wynika z tego, że jeśli rozmawiamy przez maseczkę, to jeśli ona nie jest w 100% szczelna, a nie jest bo oddychamy, jak już parokrotnie  wspomniałam, pod- nad  i obok niej, to ów aerozol i tak się rozchodzi  i to na kilka metrów, co z kolei wynikało z paru  linkowanych tu filmów. Więc  dopóki nie chodzimy w hełmach kosmicznych lub maskach przeciwgazowych  to nie ma żadnego sensu. 

Do tego dochodzi aspekt poruszany przez gps65, że te szmatki tak naprawdę stają się rozsadnikiem  drobnoustrojów, bo trzymane w wilgotnym i ciepłym  środowisku kreują idealne warunki dla ich rozwoju.

Tak wiec  trzymanie  szmatki zwanej maseczką na twarzy osoby która nie kicha, nie kaszle i nie mówi,(ale wdycha i wydycha powietrze szparami miedzy szmatką a twarzą), a w jej pobliżu nikogo nie ma, nie tylko nie służy nikomu, ale przynosi szkodę szmatkonosicielowi.

PS. Przekonanych przekonywać nie trzeba, a nieprzekonanych nie przekona się obrażając ich lub strasząc karami za nieprzestrzeganie  bezprawnych rozporządzeń. Chyba, że się mylę i  ktoś tu został przekonany po tym jak nasłuchał się obelg pod swoim adresem? Jest taki? To niech da znać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1667163

O maseczkach opisałam się tu:

http://zaprasza.net/a.php?article_id=35257

Oczywiście rok temu pisałam głównie o maseczkach chirurgicznych jednorazowych, które wówczas zniknęły z aptek. 

Z maseczkami jest podobnie jak z majtkami, Nie da się nosić raz używanych bez wyprania, jeśli nie ma jednorazowych. A tak było. Ja używałam jednorazowe wielorazowo-jednorazowo :) Po prostu po wyjściu w maseczce, odkładałam ją do prania i zawsze zakładałam nową, czystą. Nie muszę zaznaczać, że nie złapałam żadnej infekcji, nawet kataru.

Niestety po roku widać, że z higieną maseczek bywało różnie. Ale ten rok pokazał też, że nikt nie bada dróg zakażeń i na dobrą sprawę nie wiadomo kto i jak się zaraził. A byłoby co badać np. wśród demonstrantów strajku kobiet z lumpatrami na czele. Sama gławna przywódczyni zapadła na covid. Nie wiadomo, czy policjanci, którym pluła jadem w twarz - też?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1667184

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ty msz klcz w ręk. Wź, chwyć z mrd, cncl vryn! W kńc mmy sntrny fszyzm. N pzwól, żby t zrz mł cdn. żby sąsdz pdl jk mchy w mękch z pwd frywlnych kmntrzy bz smn. Dzś Kryspn swją myślzbrdną dsęgnął sąsd dlgłg d cb 100 mtrów. Krąg sę zwęż - jtr znjdz sę w zsęg scl dstnc 666 mlmtrów, pjtrz w twch płcch. Lck dwn ths byzns znm będz z późn - dj pżyć zszczpnym. Ty jstś Bóg, y cn prvnt t, y cn d t! Chwł sntrtm! Rgrds z przprsznm dr. Fst
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1666833

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wałęsa do teraz powtarza, że to on sam, z Danuśką i dzieciakami obalił komunizm, tak Niedzielski z Morawieckim na starość będą bredzić, że obalili wirusa sprawniej, niż Kwaśniewski obalił pół litra.

To dzięki nim i Niepoprawnym, dzięki ich pracy i poświęceniu, Słońce wschodzi rano na wschodzie i zachodzi wieczorem na zachodzie.
To dzięki nim fale zachorowań chorób wirusowych przechodzą, to dzięki nim wszyscy jeszcze żyjemy, a kredens w nocy spokojnie stoi.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30814&Itemid=100

Oficjalne dane
3964 zamordowanych ludzi w UE przez eksperymentalne szczepionki przeciw Covid-19 do13 marca 2021
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30815&Itemid=47

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1666844