Rebus Konkurs 01

Obrazek użytkownika Krispin
Grafika komputerowa

Szanowni Państwo, drogie Koleżanki, drodzy Koledzy, Użytkownicy, Goście!

Odpalamy (to znaczy ja i mój komputer, licząc na wyrozumiałość Gospodarzy wPortalach) małą, niedzielną zabawę. A właściwie serię, którą dziś zapoczątkujemy (ja-i-ko). Będzie to Rebus Niedzielny do śmiechu lub płaczu – bo wiadomo, poczucie humoru mamy różne, zróżnicowane i różniste. Ale – pamiętając o tym, że: „Radosne serce jest najlepszym lekarstwem, a przygnębiony duch wysusza ciało/kości” (Księga Przysłów 17:22) – zachęcam do udziału. W czasach pandemonii, ale nie tylko, świadomość tego, że radość serca wychodzi nam na zdrowie może być pocieszająca, pokrzepiająca (dla abstynentów), a nawet – w pewnym sensie – uzdrawiająca.

Jak konkurs to i nagrody. W Rebus Konkursie nagrodą jest uścisk dłoni przewodniczącego/prezesa/generała/marszałka/prezydenta/dyrektora (niepotrzebne skreślić). W czasach pandemonii (lub pani-demonii lub pani Monii DE) jest to zakazane, więc skargi prosimy (ja-i-ko) kierować na Berdyczów (dokładny adres w Regulaminie poniżej).

Powodzenia!

PS. Gdyby Koledzy graficy mieli pomysły na kolejne rebusy, zapraszam do kontaktu w PW. Na razie rebusy są trzy, ale jeśli ktoś ma coś w zanadrzu i na czasie, to działajmy razem. Chętnie odstąpię kolejną niedzielę, aby seria, która ma dziś swój początek, nie zakończyła się już w maju.

* * * * *

REBUS REGULAMIN

1. Niniejszy Rebus Regulamin, zwany dalej eRR, jest ważny do odwołania;

2. Rebus Konkurs, zwany dalej RKa, odpalany jest w niedzielę i trwa 24 godziny (te 24 ściągnęliśmy z Szymek24 i TVN24, sorry);

3. Wygrywa osoba, która pierwsza wpisze w komentarzu poprawną odpowiedź;

4. Jeśli poprawna odpowiedź nie pojawi się w ciągu 24 godzin, RKa zostaje automatycznie przedłużony o kolejne 24 godziny (zachęcamy TVN do stworzenia kanału TVN48, można będzie kłamać przez dwie doby nakładając się na TVN24, kakofonia to też muzyka);

5. Jeśli poprawna odpowiedź nie pojawi się w ciągu 48 godzin, RKa... Nie, nie, ten punkt został wykreślony.

6. Wynik ogłoszony będzie w komentarzu po zakończeniu RKa, czyli po 24 godzinach lub, w wypadku przedłużenia czasu trwania RKa, po 48 godzinach. Naturalnie z jakimś poślizgiem, czyli hakiem – jak mawiają górale;

7. Wszelkie skargi i zażalenia odnośnie eRR, RKa lub wyników RKa prosimy kierować na Berdyczów (dokładny adres: Natenczas Wojski, ul. Róg Zagłoby 7 lok. 7,  77-777 Berdyczów, z dopiskiem „Oferta zakupu Inflant lub Infantów”).

* * * * *

Hmm... I dlaczego to nie ja napisałem Konstytucję? (tak tylko retorycznie pytam)

Grafika: 
Ocena grafiki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:8)

Komentarze

Przyznaję, że wybrałem dość trudny rebus na początek. Ponieważ manipulowanie wynikami głosowań jest teraz w modzie (nie tylko na listach), pozwolę sobie na podpowiedź. Rozwiązaniem RK01 jest nazwisko.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1630866

Pierwszy rebus pozostał nierozwiązany. RK01 zostaje niniejszym zamknięty.

Nadal można mierzyć się z rozwiązaniem - ale już bez nagrody :)

Zachęcam szczególnie te dwie osoby, które oceniły RL01 na 1/5. Słaby to rebus, uważają. Chętnie więc poznam jego rozwiązanie - skoro taki słaby.

Kolejny konkurs RK02 w najbliższą niedzielę. Do zobaczenia i obejrzenia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631025

- chyba

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1631570

2:0 dla Ciebie. Gratuluję!!!

Chyba będziesz miał ban na kolejne Rebus Konkursy... albo obiecaj, że nie udzielisz odpowiedzi przed północą :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631571