W imieniu bestialsko pomordowanych ofiar!

Forum projektu Integratora

Moderatorzy: Moherowy Fighter, gawrion

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

W imieniu bestialsko pomordowanych ofiar!

Postautor: Blogmedia24.pl » sob lip 10, 2010 4:19 pm

"List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Pana Bronisława Komorowskiego

W imieniu bestialsko pomordowanych ofiar!

W imieniu współczesnych i przyszłych pokoleń Polski i Ukrainy!

W związku z 67. rocznicą Krwawej Niedzieli, która miała miejsce 11 lipca 1943 a która jest symbolem wszystkich zbrodni UON-UPA z lat 1939-47, dokonanych na ludności polskiej, żydowskiej, ormiańskiej oraz ukraińskiej, zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o podjęcie działań mających na celu uznanie zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo.

Aby tragiczne wydarzenia nie miały już nigdy miejsca, należy stanąć wobec nich w prawdzie i pokorze. “Historia magistra vitae est”. Ta łacińska fraza ma zastosowanie wtedy i tylko wtedy, gdy wydarzenia historyczne są obiektywnie znane i gdy dyskusja o nich jest możliwa w atmosferze otwartości i szczerości. W przeciwnym razie jesteśmy skazani na powtarzanie błędów z przeszłości.

Postawę taką należy przyjąć także wobec wydarzeń na Wołyniu, włączając w to ich uwarunkowania i przyczyny. Wierzymy, iż pojednanie, przebaczenie i budowanie prawidłowych relacji między Narodami jest możliwe tylko wówczas, gdy jest oparte na prawdzie.

Uważamy, że pierwszym, koniecznym, zdecydowanym krokiem do przezwyciężenia tego balastu zła powinno być uznanie pogromów wołyńskich za ludobójstwo. Wydarzenia, do których się odnosimy, wyczerpują znamiona ludobójstwa zapisane w Konwencji ONZ w sprawie Zapobiegania i Karania Zbrodni Ludobójstwa z 9 grudnia 1948 r. Do tej pory, mimo usilnych starań różnych organizacji, osób prywatnych obywateli Polski i Ukrainy, potomków ofiar, nie udało się przedstawić prawdziwego oblicza tych wydarzeń. Bez tego każda próba przezwyciężenia tego historycznego impasu skazana jest na porażkę

Niezależnie od w/w działań lub ich zaniechania, zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o niezwłoczne ustosunkowanie się do naszego apelu/listu.

Z wyrazami szacunku,

Redakcja serwisu niepoprawni.pl

Redakcja portalu Blogmedia24.pl
Elżbieta Szmidt

blogerzy i internauci"


--------------------------------------------------------------

Czekam na potwierdzenie, kiedy mam wysłać i do kogo i kiedy wieszamy na portalach.
Pozdrawiam

Blogmedia24.pl
Posty: 147
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 6:08 am

Re: W imieniu bestialsko pomordowanych ofiar!

Postautor: Blogmedia24.pl » śr sie 18, 2010 5:30 pm

BLO 060/332/05-07/10Pani

Elżbieta Szmidt

Prezes Zarządu

Stowarzyszenia Blogmedia24.plSzanowna Pani,Potwierdzamy wpływ Państwa licznych e-maili , w tym z dnia 11 lipca oraz 17 i 18 sierpnia 2010 r.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie napływające do Kancelarii Prezydenta RP listy są analizowane, a wnioski, uwagi i postulaty w nich zawarte – przekazywane Kierownictwu Kancelarii w celu rozważenia ich wykorzystania w decyzjach i działaniach Prezydenta RP.

Państwa list z dnia 11 lipca br. zatytułowany „ List otwarty do Bronisława Komorowskiego Prezydenta Elekta Rzeczypospolitej Polskiej” został przekazany w dniu 12 lipca br. do Gabinetu Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Krystyna Szmigiera

Aspirant

w Biurze Listów i Opinii Obywatelskich

Kancelarii Prezydenta RP


Wróć do „Forum Integratora”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron