IPN odpowiedział na naszą petycję!

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Artykuł

Miło mi zawiadomić Niepoprawnych, iż Instytut Pamięci Narodowej ustosunkował się do naszego apelu. Jak podaje "Rzeczpospolita":

Historycy IPN na bieżąco zapoznają się z książką prof. Jana Tomasza Grossa. Analizują, odnoszą się do niej merytorycznie, a wyniki swoich badań przedstawiają opinii publicznej – mówi "Rz" Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy IPN.

Z prośbą o sprawdzenie rzetelności książki Jana Tomasza Grossa do Instytutu zwrócili się internauci i blogerzy. W sobotę na portalu niepoprawni.pl opublikowali list, pod którym podpisało się kilkaset osób. – Chcemy zebrać co najmniej 50 tys. podpisów – mówi "Rz" jeden z inicjatorów akcji.

Blogerzy i internauci, prosząc Instytut o publiczne zajęcie stanowiska w sprawie książki "Złote żniwa", powołują się na przepisy ustawy o IPN – wnioskują o szczegółową analizę treści zawartych w publikacji i wydanie opracowania podsumowującego ustalenia historyków.

Domagają się także wszczęcia przez IPN śledztwa i skierowania postępowania na drogę sądową, jeśli weryfikacja książki Grossa wskaże, że znajdują się w niej tezy naruszające art. 54 i 55 ustawy o IPN (mówią one m.in. o odpowiedzialności karnej osób publicznie zaprzeczających zbrodniom faszystowskim i komunistycznym – red.).

– Poczekamy aż wpłynie do nas list internautów i na pewno wtedy się do niego ustosunkujemy – zapewnia Andrzej Arseniuk.

To nie pierwsza inicjatywa internautów związana z planami wydania przez krakowski Znak książki Jana Tomasza Grossa.

Jak informowała już wcześniej "Rz", w sieci trwa akcja wysyłania wielu wiadomości na konto e-mailowe wydawnictwa. W ten sposób internauci chcą zmusić oficynę do rezygnacji z publikacji "Złotych żniw".

Ponad tysiąc osób włączyło się w akcję bojkotu wszystkich książek wydawanych przez Znak. Ten protest poparli m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski i Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON.

Wypada podziękować IPN za błyskawiczną reakcję a blogerom i Czytelnikom za okazane poparcie. Jak widać, WARTO!!!

Oto link do artykułu w "Rzeczpospolitej": www.rp.pl/artykul/2,611725_IPN-bada--Zlote-zniwa--Jana-Tomasza-Grossa.html

 

Gadający Grzyb

Brak głosów

Komentarze

jeszcze RAZ podziękowanie i gratulacje.............DYCHA !

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#409842