To Henryk Sienkiewicz odpowiada za rasizm, według Magdaleny Środy

Obrazek użytkownika Kowalsky
Artykuł

 Bartłomiej Sienkiewicz zamiast walczyć z rasizmem czy skinami w Białymstoku powinien zająć się walką z innym Sienkiewiczem, czyli Henrykiem. To on bowiem, przynajmniej według Magdaleny Środy, odpowiada za nacjonalizm, rasizm, a nawet głupie napisy.

- W przypadku wielu przestępstw znacznie ważniejsza od okrzyków potępienia i srogich kar są działania prewencyjne, w tym edukacyjne – oznajmia Magdalena Środa. A chwilę potem określa, co trzeba by zmieniać. - Polska szkoła kształci młodych ludzi w duchu patriotyzmu rodem z powieści Henryka Sienkiewicza, miłości do abstrakcyjnej ojczyzny (bo niekoniecznie do jej mieszkańców), którą trzeba wyzwolić z niewoli "obcych i złych", utrwala w nich przekonanie, że Polacy byli narodem dzielnym i bardzo krzywdzonym przez "inne narody". W podręcznikach szkolnych są odniesienia do polskiej tradycyjnej rodziny, ale już nie do rodziny mieszanej, niepełnej czy obyczajowo i religijnie innej – oznajmia.

http://www.fronda.pl/a/to-henryk-sienkiewicz-odpowiada-za-rasizm-wedlug-magdaleny-srody,28309.html

Cały bzdurny tekst  Środy na stronie GWna:

http://wyborcza.pl/1,75968,13956973,Obcy_w_nas.html

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

rozliczy to babsko z polonofobii?
Jej tolerancja wobec Polaków, katolików, normalnych rodzin i osób heteroseksualnych nadają się wręcz do wystawienia w Sevres!!!
Zastanawiam się czy dla lewactwa istnieje jakaś granica kwestionowania wszystkiego, co Polakom bliskie?
...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#414184

"...czy w końcu znajdzie się śmiałek, który głośno powie to, co jest tajemnicą Poliszynela w kręgach zbliżonych do Poniedziałków, Śród i Hartmanów, a mianowicie, że inspiracją dla Hitlera w pisaniu ‘Mein Kampf’ był «Pan Wołodyjowski»?..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#414185