BEZ WAS SOBIE NIE PORADZIMY! - APEL EWY

Obrazek użytkownika emka
Notka

Ewa Stankiewicz, założycielka Stowarzyszenia Solidarni2010 wystosowała dramatyczny apel do nas wszystkich.

Szanowni Państwo!

To nie jest tak, że z Wami czy bez Was i tak sobie poradzimy.

Od ponad trzech miesięcy protestujemy w centrum Warszawy przed Pałacem Prezydenckim domagając się powołania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy, zgody na ekshumację ciał ofiar, udostępnienia zdjęć satelitarnych z ostatniej fazy lotu TU154M. Najważniejszy postulat to odsunięcie od władzy Donalda Tuska i ministrów odpowiedzialnych za przygotowanie wizyty smoleńskiej i za śledztwo w sprawie katastrofy oraz postawienie tych osób przed Trybunałem Stanu za działanie na szkodę Polski i zdradę interesów narodowych.

Premier, który rozdzielał wizytę smoleńską dogadując się ponad głową polskiego Prezydenta z władzami Rosji, rząd który nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa głowie państwa, szef BOR-u, który wystawia dwóch kierowców w ramach ochrony polskich dostojników na lotnisku w Smoleńsku, znów Premier, który nie jest w stanie zapewnić rzetelnego śledztwa oddając inicjatywę i kluczowe dowody w ręce Rosjan (którzy jak wiemy współcześnie są sprawcami wielu zamachów terrorystycznych) oraz Minister Spraw Wewnętrznych, który od roku prowadzi śledztwo w swojej sprawie... Wszyscy wymienieni złamali prawo, wszyscy pozostają całkowicie bezkarni. Szerzej o przyczynach protestu oraz umocowaniu prawnym naszych postulatów możecie Państwo przeczytać w załączonych tekstach na stronie internetowej http://solidarni2010.pl.

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie ustawiliśmy namiot i codziennie staramy się dyżurować przy nim w godzinach od 10 do 22. Wiemy, że dla bardzo wielu ludzi jest to kawałek wolnej Polski, wolnego słowa. Otrzymujemy mnóstwo wyrazów poparcia. Wiemy, że dla wielu z Państwa ten skromny namiot przywraca honor i godność społeczeństwu po skandalicznej reakcji rządu na katastrofę smoleńską oraz wobec konsekwentnego wyniszczania kraju. Przed namiotem staramy się rozmawiać z przechodniami, zbieramy podpisy pod postulatami, organizujemy cykl miniwykładów (m.in. z prof. Krasnodębskim, Rafałem Ziemkiewiczem, Grzegorzem Braunem), które można obejrzeć na naszej stronie internetowej http://solidarni2010.pl

Utrzymanie namiotu to ogromny wysiłek niewielu ludzi, których koniecznie musimy wesprzeć, jeśli chcemy podtrzymać protest. To nie jest tak, że z Wami czy bez Was i tak sobie poradzimy. Bez Waszej pomocy sobie nie poradzimy! Zwracam się z ogromną prośbą. Jeśli państwo możecie poświęcić kilka godzin w tygodniu, by dyżurować w Warszawie przy namiocie – proszę napiszcie do nas na adres:anna.orlowska@solidarni2010.pl

Wystarczy którykolwiek dzień tygodnia – kilka godzin między godz. 10 a 22. Najbardziej zależy nam na deklaracjach osób, które mogą przyjeżdżać/przychodzić regularnie, np. w każdy czwartek w godz. 10-15. Możecie Państwo zmobilizować środowiska lokalne, Waszych znajomych, czy sąsiadów – i przyjeżdżać po kilka osób. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma swoje obowiązki, pracę, rodzinę. Jednak historia wielokrotnie pokazywała, że bierność w niektórych wypadkach może mieć katastrofalne skutki. Brak reakcji wobec oddawania suwerenności naszego Państwa, niszczenia i zadłużania, przy silnej propagandzie mediów - propagandzie nienawiści z jednej strony – i propagandzie sukcesu z drugiej strony – stanowi bardzo poważne zagrożenie dla każdego. Tutaj naprawdę potrzebna jest mobilizacja nas wszystkich. Stąd gorący apel o pomoc w utrzymaniu protestu pod namiotem. Zgłaszajcie się Państwo, pisząc na adres anna.orlowska@solidarni2010.pl

Dziękując za wszelkie wyrazy wsparcia pozdrawiam serdecznie.

Ewa Stankiewicz

http://solidarni2010.pl (nowa wersja strony w przygotowaniu)

http://solidarni2010.pl/n,421,8,bez-was-sobie-nie-poradzimy-apel-ewy.html

przedatowane 17 na 20 @Kuki

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

każdego dnia
http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/06/odkryc-prawde.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.

#410875

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410878

Ursa Minor, arum i Wszyscy!

Apel do całej Polski > Pomóżmy Ewie ! >

> http://www.pkgp.fora.pl/aktualnosci-ogloszenia-komunikaty,3/uwaga-ewa-stankiewicz-pomozcie,157.html

Może da się to zrobić?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410883

Pisałem do solidarnych i powtórzę to w tym wątku ,aby namiot i krzesełka spełniały kryteria mobilności wystarczy zamontować kółka !

Do namiotu -> http://www.zabi.pl/polski.php?kola=pl_oferta2&id=55

Tu do namiotu i krzesełek wszystko jest tylko kwesta doboru i zamocowania -> http://www.rader.com.pl/kolka-do-mebli.php

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410897

To przede wszystkim apel do mieszkańców Warszawy i okolic.

O, gdybym mieszkał/a bliżej! Tak, jak ja, pewnie niejeden z Was pomyślał...

Pozdrowienia (+10)Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#410881

Pani Ewo, opaska "Solidarni 2010", którą założyła mi Pani 10.04.2011 na Krakowskim Przedmieściu jest u mnie w domu relikwią!
Trzymałbym namiot wraz z rodziną, ale mieszkam za daleko :(
Solidarni powinni rozlać się na całą Polskę!

Olsztyn - co Ty na to!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410882

Przyjedź na jeden dzień lub na jedno popołudnie. Jeśli masz problem z noclegiem napisz do mnie.
Pozdrawiam
Grzegorz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410902

Moim skromnym zdaniem, akcja ta ("namiot"), jako obywatelska incjatywa, od początku jest chaotycznie prowadzona, bez spójnej wizji i strategii...
Żeby jakakolwiek akcja była skuteczna musi:
1. Mieć jasno zdefiniowany cel.
2. Mieć dobrą organizację.
3. Wizerunkowo być w miarę bez zarzutu.
I spójrzmy na akcję "namiot".
Ad 1. Ma zdefiniowany cel: realizacja 4 postulatów. Bardzo ważny, jednoznaczny, trafiający do części społeczeństwa, którzy interesują się śledztwem smoleńskim.
Ad 2. Od początku akcji chyba nie stworzono żadnego grafiku, nie ma faktycznego koordynatora osób stojących przy namiocie. Przy namiocie stoją w większości jedne i te same osoby plus osoby, które spontanicznie, z własnej incjatywy przychodzą pod namiot, których nikt nie "zagospodarował" (mam na myśli, że nikt się nimi nie zainteresował i nie zapytał czy mogą tu regularnie przychodzić i nie wpisał do grafiku, którego nie ma).
Ad. 3 Wg mnie bardzo istotny wątek. Każdy, kto przez kilkadziesiąt minut był przy namiocie mógł zaobserwować takie oto sytuacje:
a) osoba odpowiedzialna za mikrofon komentuje przez mikrofon zachowania strażników miejskich stojących naprzeciwko jezdni, taksówkarza, który zatrzymał się przy barze zakąski, ludzi przechodzących Krakowskim Przedmieściem, albo przekrzykuje się przez mikrofon z przechodniem-osoba stojąca z boku może się zapytać: o co chodzi?,
b) na namiocie widnieje napis "Solidarni z kibicami", swego czasu były naklejone wlepki "Nie czytam Gazety Wyborczej"-jaki to ma związek z 4 postulatami?
c) osoba odpowiedzialna za mikrofon mówi: "Dziś hasło dnia to Hanka Kleptomanka..." czy puszcza z telefonu jakąś piosenkę. Albo akcja obok namiotu "zbieramy na piłkę dla Donalda"-to są metody z dotarciem do społeczeństwa z 4 postulatami?
Można również się zastanowić czemu służą wykłady pod namiotem, które nie mają bezpośredniego związku z 4 postulatami?
Solidarni 2010 mogą wspierać i organizować wiele działań, ale akcja "namiot" powinna kojarzyc się tylko z 4 postulatami i próbą ich uzasadnienia w sposób odpowiedni do rangi postulatów albo powinien być to milczący protest.
Umarzam,że jeśli organizatorzy tej akcji nie zreflektują się i nie popracują nad wizerunkiem nie przyciągną ludzi, a wtedy akcja sama padnie...
T Chr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

T_Chr

#410884

Słyszałem ze się do nas wybieracie. To wspaniale! Będę tam z przyjaciółmi. Od 15.00 do końca w każdy dzień!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#410885

Jan Bogatko

..Pan w odpowiedzi na Apel organizatorów przybędzie na dyżur do namiotu i w tym czasie będzie Pan z pewnością mógł wziąć udział w akcji, pokazując przy okazji, jak to należałoby Pańskim zdaniem robić.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#410886

Nad ranem,już po czwartej,pod tym tytułem,zamieściłem
tekst o powszechnym lęku,pokutującym w naszym społeczeń-
stwie i jak go poknały i już się nie boją "Wdowy Smoleńskie".Ułamek sekundy błysnęlo,że "Internet... nie może..."i znikł. A trzeba go pokonywać dla poczucia
własnej godności, tym samym dając to poczucie innym.
Tu odtworzę w skrócie.
Ludzie, co jest z Wami ?!
Swego czasu Francja miała swoją Joannę,dla Boga,
dla Honoru, dla Francji a za sobą zwycięską armię mężów.
A my na Krakowskim Przedmieściu mamy Krzyż i Ewę dla...!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410891

ja jestem dumny że w naszym narodzie są jeszcze tacy zdeterminowani i odważni ludzie jak Pani Ewa.
Szkoda tylko że mieszkam zbyt daleko od Warszawy :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410895

Sądząc po komentarzach wśród niepoprawnych nie ma warszawiaków !!! To by wiele w zasadzie wyjaśniało ....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410896

 my chcemy tylko poznać prawdę (pod warunkiem, że będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami). Nie zabijajcie nas!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410898

"Wszyscy wymienieni złamali prawo".

No to ja tu czegoś nie rozumiem.

Chyba można przeciwko nim wystosować jakiś pozew?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410900

Sobotnie przedpołudnie przed Pałacem Prezydenckim: rozpoczyna się 69 Dzień Trwania SOLIDARNYCH 2010 ...

http://poloniada.salon24.pl/317245,solidarni-2010-nadzieja-w-ob-ciachowa-sobote#comment_4554841

NADZIEJA...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#410901