Chwała Bohaterom

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Ostatnie zamieszanie z wyjazdem Prezydenta RP na brukselski szczyt sporo nam w głowach rozjaśniło.

Już dziś jestem niemal na sto procent pewien, z jakich to powodów minister Klich uhonorował srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju pilota, który nie wylądował tam, gdzie sobie życzył prezydent, narażając tym głowę państwa na niedogodność podróży samochodem z Azerbejdżanu do Gruzji.

Co najciekawsze, Prezydent Sarkozy bezpiecznie lądował w Tbilisi, tak, jak ten sam polski pilot już nazajutrz. 

Myślę, że w najbliższym czasie trzeba będzie wpiąć coś w klapę kolejnemu już bohaterskiemu lotnikowi, który jako odpowiedzialny oficer polskiego wojska „zachorował” zgodnie z polską racją stanu, oczywiście w rozumieniu Rządu RP.

Podobno w kancelarii wicepremiera Schetyny leży już gotowy wniosek o odznaczenie Orderem Zasług RP, Huberta H. Okazją ku temu będzie zbliżające się Święto Niepodległości.

Nie jest prawdą, że w czasach pokoju jest o wiele trudniej przysłużyć się ojczyźnie.

Zapewne w kolejce na Virtuti Militari oczekuje już generał Dukaczewski, a za skompletowanie najlepszego rządu w dziejach III RP krzyżami Polonia Restituta odznaczeni będą Andrzej Olechowski TW „Must” i jego oficer prowadzący generał Gromosław Czempiński.

Chwała bohaterom, których lista z każdym dniem staje się coraz dłuższa.

Brak głosów

Komentarze

Image Hosted by ImageShack.us

"Tusk, spadaj na drzewo z takimi orderami!!"

A Order Orła Białego lub Virtuti Militari to będzie za spowodowanie śmiertelnego wypadku prezydenta? Hm?
Vote up!
0
Vote down!
0
#6462

Przecież to nie chodziło o niedogodności podróży. To chodziło - jak sądzę - o to, żeby Sarkosy pojawił się w Tibilisi pierwszy.

I to się udało - o ile wiem. Piszę - o ile wiem - bo dziś żadne ważne informacje nie są podawane przez media w taki sposób, żeby można im było wierzyć na 100%

AW

Vote up!
0
Vote down!
0
#6463