Z Tomaszem Kaczmarkiem, posłem PiS, byłym funkcjonariuszem CBA i CBŚ, rozmawia Maciej Walaszczyk

Obrazek użytkownika Anonymous
Artykuł

Sędzia zgubił dokumenty?

Beata Sawicka powiedziała po ogłoszeniu wyroku, że jest on „lekcją demokracji i praworządności”. Jak się Pan czuje, gdy słyszy tego rodzaju górnolotne oceny z jej ust?

        

– Przede wszystkim należy podkreślić, że Beata Sawicka mimo wszystko osiągnie swój cel.

Jaki cel?

– Dostanie pieniądze. Łapówka, którą przyjęła, zostanie odzyskana w postaci odszkodowania. Jeżeli oczywiście Sąd Najwyższy oddali wniosek o kasację. Wszyscy Polacy widzieli jej zachowanie w postaci przyjmowania łapówki, słyszeli wypowiedzi dotyczące prywatyzacji służby zdrowia i organizacji całego procederu z zakupem działki na Helu.

Sędzia ocenił, że dowody na korupcję Sawickiej i Wądołowskiego CBA zdobywało, łamiąc prawo, posługując się argumentami kolizji z zasadami „demokratycznego państwa prawnego”.

– Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie. Dziwię się słowom, jakie padły z ust sędziego. Żyjemy w Polsce, a nie w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii, i nie ma w naszym porządku prawnym zasady owoców z zatrutego drzewa. Osoba, która popełniła przestępstwo, musi ponieść karę. Jeśli mamy w mieście monitoring, który zarejestruje jakieś zdarzenie związane z przestępstwem lub wykroczeniem drogowym, to czy osoba, która je popełniła, unika odpowiedzialności karnej? Niesłychana jest w ogóle rozbieżność między wyrokiem I instancji a wyrokiem w sądzie apelacyjnym. To orzeczenie jest dla mnie przede wszystkim abstrakcyjne....

Więcej przeczytacie tutaj: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31188,sedzia-zgubil-dokumenty.html

Satyr

Ocena polecanki: 
0
Brak głosów

Komentarze

gość z drogi

Amber Gold...? chyba też nie,bo co wtedy z józkiem bąkiem i jego tatusiem...i tak w koło macieju,bo towarzysz generał tez nie winowaty....za śmierć  i mordy na Rodakach,pamiętam jak fragmenty tej Listy kopiowałyśmy ręcznie,bo ktoś miał lecieć ...z Nimi ...gdzieś....jak widzę Lista doleciała...ale nadal niepełna...

a WINNI ...nadal niewinni jak ta chamka od krecenia lodów....serdeczne pozdrowienia z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#413934

gość z drogi

szczególnie ciekawie zabrzmiały słowa  w wywiadzie na temat Schetyny ...

cytat :

"Znamy ich fragmenty dotyczące przekrętów przy prywatyzacji szpitali i „kręcenia lodów” czy planów pobicia Grzegorza Schetyny."
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#413951