Honor i Ojczyzna, czyli wstydźcie się Łotysze

Obrazek użytkownika kokos26

 Na budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich widnieje napis „Honor i Ojczyzna”, a od sześciu lat niemal codziennie przechodzi po tym napisem Donald Tusk i jego świta. Jak to się dzieje, że na skutek oczywistego dysonansu między tymi słowami, a zachowaniami i postawami rządzącej ferajny oraz spowodowanymi tym naprężeniami w czasoprzestrzeni nie doszło jeszcze do katastrofy choćby tylko budowlanej? Doprawdy nie wiem.

Już dawno temu powinna runąć elewacja z owym napisem prosto na zdradzieckie łby tej całej ferajny, albo główny lokator obiektu, któregoś dnia powinien przestępując jego próg paść trupem jak rażony piorunem i to centralnie pod tym napisem.

Dla mnie wygląda to tak jakby stały ceniony klient udawał się, co dnia do burdelu, a dla zmylenia przechodniów i ciekawskiej gawiedzi kazał nad drzwiami do tego przybytku rozpusty umieścić czerwony neon z napisem „Ochronka Charytatywna”. 

 Ostatnio byliśmy świadkami dramatycznych wydarzeń na Łotwie w związku z katastrofą budowlaną i zawaleniem się dachu supermarketu w wyniku, czego śmierć poniosły 54 osoby. Jakby Łotyszom było tego wszystkiego mało i nie potrafili wziąć przykładu z lidera Europy Wschodniej, czyli Polski, zachowali się tak idiotycznie i tak niegodnie, że porównując ich reakcję z tą, jaka miała miejsce w Polsce po smoleńskim dziejowym dramacie można by śmiało stwierdzić, że są jeszcze bardzo dzikim krajem.

Oto wyjątkowy mięczak, Valdis Dombrovskis premier Łotwy staje przed obywatelami swojego kraju i łamiącym się głosem ze łzami w oczach mówi:

„Ogłaszam rezygnację ze stanowiska premiera, biorąc odpowiedzialność polityczną za tragedię” i podaje się do dymisji wraz z całym gabinetem.

A co na to łotewski prezydent Andris Berzins? Ten niczym jakiś oszołom i wariat Macierewicz stwierdza: ”To niemal masowe morderstwo niewinnych obywateli!”  

 Czy nie można było zachować się tak godnie, jak polscy mężowie stanu, Tusk i Komorowski rżąc ze śmiechu nad trumnami ofiar, tym samym demonstrując trzy w jednym, czyli zimną krew luz i dystans? Czy Łotewscy dygnitarze nie mogli momentalnie awansować odpowiedzialnych za niedopełnienie obowiązków tak jak w Polsce uczyniono z szefem BOR generałem-szoferem Janickim? Czy łotewskie media i władze nie powinny natychmiast i zdecydowanie nawoływać do umiaru, a służby porządkowe wywozić błyskawicznie na wysypisko śmieci wiązanki kwiatów i palące się jeszcze znicze?

U nas za bezpieczeństwo prezydenta i delegacji udającej się do Katynia odpowiadał premier i jego urzędnicy, a mimo to ci twardziele wspierani przez wspaniałe media nawet przez moment nie pomyśleli o dymisji, czy biciu się we własne piersi. Czy Łotysze nie mogliby zaczerpnąć garściami ze standardów i wzorców rodem z Zielonej Wyspy Szczęśliwości? Dlaczego dreptają w tej prymitywnej zaściankowej narracji jakby nie dostrzegając wzorców płynących tuż zza rogatek i od takich autorytetów jak polski prezydent, premier, Michnik i spółka?

Łotwo bierz przykład z Polski i nigdy nie traktuj na serio słów Napoleona Bonaparte, który powiedział: 

Kapitulacja to próba ocalenia wszystkiego, oprócz honoru

Nie traktujcie też nigdy na poważnie motta autorstwa Maxa Webera:

Naród wybacza naruszenie jego interesów, nie wybacza zaś obrazy jego honoru

Traktowanie słów Honor i Ojczyzna na poważnie to dzisiaj obciach i na przyszłość wzorujcie się raczej na III RP, państwie gdzie symbolem honoru jest komunistyczny zbrodniarz Kiszczak, a najbardziej miłującym ojczyznę jest „ojciec polskiej demokracji” Wojciech Jaruzelski, renegat, zdrajca i stalinowski donosiciel o pseudonimie „Wolski”.

Artykuł opublikowany w tygodniku Polska Niepodległa

Polecam moje książki, "Polacy, już czas" ozdobioną rysunkami śp. Arkadiusza "Gaspara"

Gacparskiego i, „Jak zabijano Polskę”

Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6

Brak głosów

Komentarze

Astra

jedna... Ich Prezydent ani Premier nie śa tak umoczeni jak nasi. Na nich Putin nie ma papierów...
pozdr.

Vote up!
2
Vote down!
-3

Astra - Anna Słupianek

#394905

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wicenigga nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 A POstemp zaczął się chyba od klintona i jego cygara. Jeśli to przeszło, to chyba wszystko przejdzie.

Fszysko!

Vote up!
1
Vote down!
-4
#394939

czyta "Chochoł i Obczyzna". ;-)

Vote up!
2
Vote down!
-3
#394978

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bozennak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

o swojej dymisji, matoł tego nie zrobi, bo wie, że niedlugo potem zawiśnie - co daj Boże amen. Pytanie kiedy. kokosie, obawiam się, że oni zrobili już z Polski państwo faszystowskie. Dziś zwłaszcza podpisali się pod tym obiema rękami.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Joanna K.

#395165