Fajny Kosciol

Obrazek użytkownika ooone
Idee

Fajny mamy Kosciol dzisiaj. I fajnego papieza. I fajnych biskupow co na mszy tancza. Bo mamy fajna msze. A najfajniejsza to ta msza na plazy Kopakabana. Mozna sie skupic na teologii ciala. Przeciez o to chodzi, zeby bylo fajnie. http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A532-Bikini-1.htm

Brak głosów

Komentarze

Ponad 2 lata temu o sobie napisaleś tak: "Jestem uchodźcą z zamkniętego forum Wprostu. Szukam nowego miejsca postoju". Zapewniam Cię, że jeśli tak będziesz wykorzystywał to "miejsce postoju", jak zaprezentowałeś w tej notce, to długo tu miejsca nie zagrzejesz, mimo iż jesteś na NP ponad 2 lata.
Twoje kolokwialne określenie "fajny" ma się nijak do Kościoła Katolickiego. Kościół Katolicki jest jeden, powszechny i apostolski! Nie "fajny"! Co to za prymitywne określenie tak poważnej instytucji, jaką jest Kościół Katolicki? Czyżby Twoje IQ nie pozwalało na znalezienie bardziej adekwatnego określenia?

Nie wiem, jaki chciałeś osiągnąć cel, zamieszczając tę notkę. Wydaje mi się jednak, że Tobie chodziło o zdeprecjonowanie osoby Ojca św. Franciszka oraz Kościół Katolicki i obowiązujące w nim zasady prawdy wiary i jego przykazania oraz jego "nowoczesność" w krzywym zwierciadle. Tak ja to widzę jako katolik.

Powołałeś się bowiem na stronę internetową "Church Revolution in Pictures", której założeniem było pomniejszenie znaczenia KK, a wskazanie na wypaczenia, które trudno udowodnić na podstawie materiału zdjęciowego. Ale za to komentarz do tych zdjęć był aż nazbyt wymowny w swym kłamstwie. Co między innymi w nim czytamy? Cytuję w moim tłumaczeniu z angielskiego: "(...) Światowy Dzień Młodzieży promuje jawny nudyzm i zachęca uczestników, by wzięli udział w orgiach".  Jak wielka jest to manipulacja i oszczerstwo, niech świadczy fakt, że zdjęcia tam zaprezentowane nie były zrobione podczas Mszy św., głoszenia słowa Bożego przez Papieża, modlitwy czy Drogi Krzyżowej. Wskaż mi ooone, w którym fragmencie tej wielkiej uczy duchowej dla młodych katolików z całego świata - Papież Franciszek propagował bądź namawiał do... rozwiązłości seksualnej, do organizowania orgii!!!

Dziewczyny pochodzące z Francji zostały sfotografowane w bikini na plaży przed lub po uroczystościach liturgicznych, co nie powinno nikogo dziwić. Miliony dziewczyn i kobiet pokazuje się na plażach właśnie w strojach bikini i nikt nie mówi, - i tu uwaga! - o... promowaniu nudyzmu i zachęcania kogokolwiek do brania udziału w orgiach! Jest to chora konfabulacja autora tego tekstu, który być może patrząc na ruch tłoka w cylindrze silnika, kojarzy go... z seksem, z nudyzmem i zachęcaniem do orgii. Niech się leczy, zamiast wypisywać takie bzdury. Ty też się lecz ooone, zamiast te bzdury przywoływać linkiem w swej notce!

Dalej ów chory autor pisze: "Zastanawiam się, czy ten krok nie został zamierzony przez władze religijne, kiedy wybrały Copacabana". A co stało na przeszkodzie autorowi, ktory tak de facto nie bardzo ma czym mysleć, aby zaczerpnął informacji u źródła, dlaczego akurat wybrano plażę Copacabana? Zamiast zapytać, woli snuć chore i oszczercze domysły i w dodatku je publikować. 
Otóż wyjaśniam: plażę na Copacabana wybrano dlatego, ponieważ pierwotnie wybrane olbrzymie trawiaste planty zamieniły się po ulewnych deszczach w grzęzawisko, które z oczywistych względów nie mogły być miejscem uroczystości liturgicznych Światowych Dni Młodzieży. Za tym wyborem świadczyły względy obszarowe, mogące pomieścić liczącą około milion młodzieży, jak i względy logistyczne.

Motto, które zamieszczam poniżej - weź sobie szczególnie do serca autorze tej notki, którą oceniam na 1.

Życzę światłości umysłu i nie wsypywanie piasku w mechanizm KK, którego konstrukcja jest na tyle trwała, że mimo funkcjonowania ponad 2 tysiące lat - nie dała się dotychczas zniszczyć. I Ty, tym swoim "sypaniem piasku w tryby" też go nie zniszczysz.

                    
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#373005

!!!

A dla autora notki - ode mnie 1.

Vote up!
0
Vote down!
0
#373006

To krótko mówiąc i podłość i nadużycie.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#373144

ooone:

Franciszek I powiedzial o kaplanach dotknietych homoseksualizmem (pewnie parafrazuje): A kto ja jestem, zeby ich osądzać?

Odpowiadam: Namiestnikiem Chrystusa na Ziemi, Widzialna Glowa Kosciola, Tym, Ktory Ma w Reku Klucze do Nieba.

Majacym gwarancje rozeznania dobrego i zlego dzieki opiece Ducha Swietego.

Tego sie nauczylem na lekcjach religii w parafii sw. Anny w Lodzi, na ktore uczeszczalem od klasy przedszkolnej po maturalna.

Ja nie mam watpliwosci kim on jest.

Ale on ma. Dlaczego?

Ktorego kosciola ty bronisz, Satyr? Poczytaj Benedykta XVI, on mial problem z "peknieciem" jakie bylo wynikiem Soboru Wat. II, miedzy odwiecznym Magisterium Kosciola, a posoborowym nauczaniem. I probowal zaradzic temu problemowi. Moze dlatego "poczul sie" zmuszony do abdykacji?

Niestosowne zachowanie sie, zwlaszcza mlodych, podczas tych swiatowych dni znane jest juz od dawna. Dziwne, nikt z odpowiadajacych nie zakwestionowal "madrosci" organizowania mszy swietej (do tego dla mlodych!) na znanej ze skapych okryc plazy.

Przynioslem niewygodna wiadomosc i to ja jestem winny. I nawet sugeruje sie wydalenie mnie z tego venue (najwyrazniej Wprost mial racje...).

Strona internetowa, przywolana przeze mnie jest prowadzona przez wybitnych znawcow teologii i etyki katolickiej, owszem, krytykow postsoborowej reformacji.

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#373157

... sam ze sobą. Chcesz uchodzić w oczach blogosfery jako "naprawiacz" Kościoła Katolickiego? Byli już przed tobą tacy, którzy chcieli być bardziej święci od Papieża.

W Kościele Katolickim jestem od prawie 60 lat i nie jestem tzw. letnim katolikiem. Ale jest dla mnie zaskoczeniem, że obecną głową KK tu na ziemi jest... Franciszek I (słownie: pierwszy)!!! Fakt, że przypisałeś Jemu liczebnik - świadczy dobitnie, iż sprawy KK nie do końca są dla ciebie jasne. Uczestniczenie w naukach religii od klasy przedszkolnej do maturalnej nie daje ci jeszcze legitymacji do publicznego wypowiadania się w sprawach Kościoła.

A teraz w sprawie pedofilii. Poprzednik Papieża Franciszka - Benedykt XVI wyraził się jasno i dobitnie o sposobie rozwiązania spraw związanych z pedofilią wśród duchownych. Mało tego, - w imieniu złoczyńców przeprosił ofiary i ich rodziny za doznane krzywdy. Nie piszę tu słowa "problem", bo takowy trudno przypisać zjawisku, które w stosunku do innych grup społecznych występuje marginalnie na poziomie 0,0008% = 0,8 promila. Są grupy spoleczne i zawodowe, gdzie rzeczywiście można mówić o zjawisku pedofilii jako problemie patologicznym. Na przykład artyści (okolo 2%), a więc około 2,5 tys. razy liczebnie większy niż wśród kleru. Ale oczywiście tobie nie jest wygodnie mieć to na uwadze.

Słowa (nawet sparafrazowane), jakie wcisnąłeś w usta Papieża Franciszka o brzmieniu: "A kto ja jestem, zeby ich osądzać?" wyssałeś z palca. Więc przestań uprawiać swoją antykatolicką krucjatę i deprecjonowanie hierarchów Kościoła! 

Podobnie konfabulujesz, jeśli chodzi o abdykację Papieża Benedykta XVI. Mniej dywaguj, a więcej opieraj się na faktach. I nie pieprz mi tu "głodnych kawałków", abym czytał to, co napisał ów Papież. Przeczytałem więcej, niż się tobie wydaje.

Napisałeś, cyt.: "Niestosowne zachowanie sie, zwlaszcza mlodych, podczas tych swiatowych dni znane jest juz od dawna. Dziwne, nikt z odpowiadajacych nie zakwestionowal "madrosci" organizowania mszy swietej (do tego dla mlodych!) na znanej ze skapych okryc plazy." To, że ponownie czepiasz się skąpych strojów, jest dowodem na to, iż masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem. Przecież w swoim poprzednim komentarzu wyraźnie i dobitnie ci napisałem, że materiał, który zalinkowałeś - jest nieadekwatny, zmanipulowany i podły, krzywdzący KK. a ty nadal pieprzysz swoje. Ponadto wyjaśniłem ci powód, dla którego ŚDM odbyły się na plaży Copacabana. Tak trudno ci to zrozumieć?

Dalej napisałeś, cyt.: "Przynioslem niewygodna wiadomosc". Nie, ty nie przyniosłeś niewygodnej wiadomości. Ty przyniosłeś... fałszywą i kłamliwą wiadomość!!! A to jest zasadnicza różnica, której nie dostrzegasz. Tak, to prawda,- jesteś winien... ale nie szerzenia niewygodnych wiadomości, lecz... kłamliwych i oszczerczych wiadomości wobec KK. I jest to pogwałcenie etyki, bo posługujesz się kłamstwem i go publicznie powielasz. 

Światowe Dni Młodzieży są organizowane od roku 1985. W tym roku były organizowane w Rio de Janeiro już po raz trzynasty. Ciekawi mnie, czy byłeś na którymś z nich. Obawiam się, że nie byłeś. Gdybyś był, to byś teraz nie wypisywał takich głupot na ten temat. Znam twoją antykatolicką internetową "tfórczość" i powiem ci, że mam już jej "po kokardy". Gdybyś tak "pyszczył" na islam i jego wyznawców, to w parę godzin po opublikowaniu paszkwilanckiego tekstu,... zarobiłbyś kulkę między oczy. Nie oznacza to, że oczerniając KK i deprecjonując Jego duchownych,... ujdzie ci "na sucho". Minęły już czasy, że poniżany, plugawiony katolik nadstawiał drugi policzek! 

Na zakończenie tego paskudnego w swej wymowie komentarza napisałeś, cyt.: "Strona internetowa, przywolana przeze mnie jest prowadzona przez wybitnych znawcow teologii i etyki katolickiej". Jakich wybitnych teologów??? Jakich znawców etyki??? Widzę, że cię porąbało na dobre! Wybitny teolog i etyk przenigdy nie posłuży się kłamstwem. Ostatnio w mediach, także w internecie namnożyło się - jak grzybów po deszczu - "specjalistów teologów" i wszelkiej lewackiej maści... "watykanistów" - naprawiaczy pouczających hierarchów KK. Znam osobiście bardzo wielu teologów i etyków. Nawet jednemu z nich wczoraj przedłożyłem do przeczytania twoją notkę. Za głowę się nie złapał bo bardzo często ma do czynienia z ludźmi, którzy w jeszcze bardziej fałszywy i wybredny sposób przedstawiają KK w Polsce, jak i na świecie.

To, że raczyłem odpowiedzieć tobie na powyższy komentarz - niech będzie dowodem mojej chrześcijańskiej i katolickiej cierpliwości w stosunku do takiego oszczercy, jak ty.  Ale wiedz, że moja cierpliwość jest ograniczona i jej zasoby w stosunku do ciebie już się skończyły.

Niech miłosierny Bóg ma cię w swojej opiece i wyprowadzi  z tego szatańskiego koła zła.

End of topic! 

              
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#373169

.........................na 1000 przypadków pedofilii jest 400 homoseksualistów /pedałów/ a tylko 1 ksiądz....
ooone wie, słyszał, że gdzies dzwonią, ale ani dzwonu nie usłyszał, ani w którym kościele dzwonią. Sobór WatykańskiII rzeczywiscie poczynił wiele szkód ponieważ był zmanipulowany od początku /napiszę szerzej/, ale szkody wyrządził nie tak on sam jak jego interpretacja przez lokane Kościoły i księzy, którzy juz coraz mniej zaczeli miec wspólnego z duchowością i powołaniem./ Kard, Jozef Ratzinger "Słudzy Waszej Radosci" Rozważania kardynała Ratzingera na temat powołania do kapłaństwa 1974/6 ? dostępna w księgarni Św Mateusza w sieci/.
Tu rację ma Satyr, chociaz tez nie do końca, bo i Trydent jest ważny szczególnie jesli chodzi o Gregorianki i Wotywy, Na Jasnej Górze codziennie o 8.00 rano jest odprawiana Msza Łacińska śpiewana z Chórem /pełnym/ jako Wotywa Matce Bożej.
A poza tym językiem Kościoła jest łacina i kazdy kapłan powinien ją znać . Niestety tak nie jest. Lenistwo i bylejakość /J.Ratzinger op.cit/. Wielu uwazało ŚW. o.Pio, że modlitwa po łacinie liczy sie i ma moc trzykrotną ,/a śpiewana jescze razy dwa/, a jest to obok greki i aramejskiego najstarszy język Kościoła i modląc sie po łacinie uczestniczymy w liturgii tak jak pierwsi Ojcowie Kościoła.................................

Vote up!
0
Vote down!
0

zimny drań
 

#373630

Skąd pochodzą te dane statystyczne o pedofilach?

Vote up!
0
Vote down!
0
#373636

ooone:

zimny,

co masz konkretnie na mysli, ze nie wiem gdzie dzwonia?

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#373972