Elbląg pokazał prawdę. PO, SLD i PSL rządzi.

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Prawie 70% uprawnionych do głosowania mieszkańców Elbląga nie poszło na wybory. I to jest smutna prawda o Polakach. Jak pokazały wybory w Elblągu głupota polityczna Polaków sięga kosmosu. Szkoda słów na pisanie co myślę o takich ludziach ,którym nie zależy na Polsce, własnym mieście i co najważniejsze na tym jak żyją i na jakości życia przyszłych pokoleń.
Nie oszukujmy się. Mieszkańcy Elbląga poparli w większości liberalno-komunistyczny układ. PiS ma 10 mandatów w radzie Miasta natomiast PO, PSL i SLD 15 mandatów.

0
Brak głosów

Komentarze

... a nie może być tak, że te 70% uznało iż ci kandydaci nie spełniali ich wymogów - powinien być np.30% próg frekwencji aby wybory były ważne.

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#365782

Dość dobrze znam swoje miasto. Zaduch PRL, lokalne układziki i koperty pod stołem. Nic się tam nie zmieni, czułem to przez skórę, że tak się skończy.
Jedyny plus, to że palikociarnia , która brylowała przy referendum dostała po uszach.
Za to w II turze będzie hasło "wszystkie ręce na pokład" i obawiam się, że wygra prezydent z PO, zapewne z mottem "Mniejsze zło"

i jeszcze jedno, a'propos sojuszy w nowej radzie - nie po to Tusk spotyka się z Milerem, żeby mu w Elblągu jakaś grupka młodych z SLD stanęła przeciw przyłączając się w Radzie Miasta do PiS-u; nie po to PSL siedzi w koalicji, by w prestiżowej (było, nie było...) sprawie Elbląga nagle było przeciw.

Skończy się pod hasłem "Nowe Wraca !!"

Dlatego nie mają sensu żadne przedwczesny wybory parlamentarne - Kaczyński ma rację, że jeszcze za wcześnie. Przynajmniej o kilka afer za wcześnie...

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Vote up!
0
Vote down!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#365789

A tak przy okazji - pojawił się chyba nowy czynnik weryfikujący postawy szeroko rozumianych "naszych".
Stanowisko wobec przedterminowych wyborów...

Vote up!
0
Vote down!
0
#365803

[quote=SZUAN]Dlatego nie mają sensu żadne przedwczesny wybory parlamentarne - Kaczyński ma rację, że jeszcze za wcześnie. Przynajmniej o kilka afer za wcześnie...[/quote]

Ofiar.
Afery - jedna w tą, druga w tamtą - nic nie zmienią. Na to ludzie są już tak znieczuleni, że na Akademii Medycznej nie otwiera się już specjalizacji w zakresie anestezjologia.

Musi się polać krew, inaczej nic się nie zmieni.
Ale być może i na to ludzie już są znieczuleni. Totalna mankurtyzacja. Sale operacyjne można już wykładać białymi kafelkami.
W Elblągu przynajmniej to wiadomo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#365952

Nie tylko Ty znasz dobrze Elbląg.
Problem jest w tym, że to miasto jest bardzo różnorodne etnicznie i jakoś ogromna część mieszkańców nie identyfikuje się z problemami rozwoju tego miasta. Afer może być nawet i kilkadziesiąt, nie tylko kilka, ale wątpię aby one wstrząsnęły na tyle mieszkańcami, by zechcieli włączyć własne myślenie i z całą odpowiedzialnością gremialnie poszli na wybory. 36% aktywnych, z czego 31% za PiSem, to naprawdę mało aby przekopać Mierzeję i dać szansę na bogacenie się miasta.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#365955

A mnie to wcale nie dziwi.
Od dawna mówię, że lemingi to bydło wyborcze i jedynie pełnym korytem lub choćby wizją pełnego koryta można ich do czegoś nakłonić.
Źle robi Jarek, traktując to bydło jak partnerów do rozmowy. Źle robi próbując ich patriotycznie resocjalizować.
Źle robi próbując poruszyć ich sumienia.
Bydło nie ma sumień, nie ma narodowego ducha, nie ma polskiej i ludzkiej godności.
Bydło zawsze będzie bydłem.

BYDŁO STERUJE SIĘ BATEM I MARCHEWKĄ
TzW
............i tego powinien nauczyć się Jarek........jeżeli chce być naszym pasterzem.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#365800

Stać się jednym z politycznych macherów? to media łatwo wyśmieja jak już nie raz.Myślę że przebudzenie i tak przyjdzie czy będzie za późno ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#365853

Stać się przede wszystkim politykiem z krwi i kości.
Mamić, czarować i obiecywać przed wyborami......a po wygranych wyborach wdrożyć własną politykę.

P.S. A teraz się nie śmieją ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#365863

niestety się dzieje - z wyborów na wybór - coraz mniej ludzi się nimi interesuje i wszystko olewają. Nie mają własnego zdania, oglądu na politykę. Słuchają mediów i, jak za komuny, przyjmują ich punkt widzenia. Nagonka na Kaczyńskich i PiS odniosła skutek. Teraz tylko co bardziej poszkodowani zmieniają front i sympatie do tego ugrupowania. Daleko nam do pełnej świadomości rzeczy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#365845

Elbląg to królestwo rodowe, Rusinów przesiedlonych w akcji Wisła. Tu 95% populacji, deklaruje w spisach powszechnych, narodowość ukraińską lub białoruską!. To dzisiejsza, putinowska piąta kolumna w Polsce. Mają tu swoje szkoły, propagandę i wytyczne!. Tak jest w Elblągu, Olsztynie, Kwidzynie, Wrocławiu, Wałbrzychu i na całym wybrzeżu!. Pora byście zauważyli ten problem, zanim jak w 1939 roku, sąsiedzi zaczną mordować sąsiadów. Oczywiście znów, na rozkaz Kremla. Oni nas nienawidzą i spychają na margines. Zdominowali wszystkie regionalne ośrodki władzy i przemysłu. Handel i hodowlę!. Wykupili 1/3 Polski, na swoją własność!. Udają Polaków, posługują się naszym językiem, ale rasowa nienawiść ich bronią i przeznaczeniem!...

Vote up!
0
Vote down!
0
#365965

co proponujesz w związku z tym?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#365974

Gdyby zdarzyły się jawne akty bandytyzmu na tle rasowym, deportować z powrotem ten niechciany prezent od Stalina...Posłużyć się można danymi ze spisów powszechnych. Kto deklaruje jaką narodowość...Czy to tylko czysty przypadek, mord dokonany przez jednego z nich mieszkańca Elbląga, na gdańskim kolekcjonerze broni, zamordowanym wraz z rodziną?.

Vote up!
0
Vote down!
0
#365977

Najwięcej jest Białorusinów i Ukraińców. Są również Łotysze, Litwini, Tatarzy, Żydzi, Niemcy, Łemkowie, no i trochę Polaków. Polacy zaprzyjaźnieni z niektórymi z nich mówią, że mimo dobrych, poprawnych stosunków bilateralnych, oni nigdy nie zdobędą się na zwykłą przyjaźń. Ich punkt widzenia życia jest odmienny od naszego i tego mimo zmiany pokoleniowej nie da się zmienić.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#366179