To już rok, jak zginął generał Sławomir Petelicki

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

 

 

 

 

 

16 czerwca mija rok od tajemniczej śmierci generała Sławomira Petelickiego. Ten pochodzący z resortowej rodziny oficer wiernie służył „ludowej ojczyźnie” wszeregach SB, ale i w III RP jak wskazuje na to jego dorobek oraz aktywność, szczerze i z wielkim zaangażowaniem włączył się w przemiany związane z wejściem Polski w struktury NATO.

Przejdzie do historii, jako „ojciec” jednostki GROM, ale chyba nie to przyszłe pokolenia najbardziej mu zapamiętają.

W ostatnich miesiącach poprzedzających śmierć z rąk „seryjnego samobójcy” generał Petelicki stał się zaciekłym krytykiem szemranej ekipy Tuska oraz ujawnił jako pierwszy treść słynnego sms-a rozsyłanego do człnków PO tuż po smoleńskiej tragedii:

„Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił.”

 Dzisiaj na ten temat zapadła cisza, a jeżeli już ktoś wraca do treści tego partyjnego tajnego okólnika to sprawa natychmiast jest ośmieszana i trywializowana.

Generał Petelicki znał jednak wielką wagę tej ujawnionej informacji. Udowadnia one ponad wszelką wątpliowść, że już od 10 kwietnia,natychmiast po zamachu, trwała zaplanowana, zorganizowana i doskonale skoordynowana rosyjsko-polska akcja dezinformacyjna, której kłamliwe przesłanie obowiązuje do dziś.

Jakże zdesperowany musiał być generał skoro po „szlabanie” na jego osobę jaki zaordynowano w mediach głównego ścieku, zapukał do TV Trwam by tam w programie „Polski punkt widzenia” ujawnić sensacyjną informację pogrążającą Tuska.

Powiedział, że zaraz po tragedii smoleńskiej szef MON, Bogdan Klich chciał, co oczywiste, zwrócić się do sojuszników z NATO o pomoc, ale zabronił mu tego sam premier Donald Tusk.

6 czerwca TVN24, jako pierwszy ogłosił, że warszawscy prokuratorzy uznali, iż generał Sławomir Petelicki popełnił samobójstwo, bowiem nie stwierdzono żadnych działań "osób trzecich". Z tego powodu podjęto decyzję o umorzeniu śledztwa.

Choć jak twierdzili śledczy nie użyto tłumika to nikt nie słyszał strzału bądź strzałów oddanych w garażu apartamentowca gdzie musiał powstać spory huk. Przypomnijmy, że śmierć gen. Petelickiego miała miejsce tuż przed rozpoczęciem meczu Polska-Czechy podczas trwającego w Polsce Euro 2012. Warto zwrócić uwagę, że sowiecką metodą jest przeprowadzanie spektakularnych akcji w momencie, kiedy zainteresowanie opinii publicznej jest skoncentrowane na jakimś ważnym wydarzeniu. Mało kto pamięta, że atak na Gruzję nastąpił podczas inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Warto również sięgać do naszej najnowszej historii.

Nie zapominajmy, że policjanci z drogówki, którzy pierwsi przybyli na miejsce wypadku Prezesa NIK śp. Waleriana Pańki, mającego wygłosić w Sejmie informację dotyczące afery FOZZ, utopili się później na rybach zaś gangsterzy, którzy rzekomo porwali i zamordowali Krzysztofa Olewnika, seryjnie wieszali się w celach, jeden nawet w monitorowanej 24 godziny na dobę.

Musimy zrobić wszystko, aby odzyskać Polskę, bo tylko wtedy poznamy prawdę i będziemy mogli wskazać oraz ukarać morderców oraz zdrajców narodu.

Jesteśmy to szczególnie winni ofiarom smoleńska, których liczba już dawno przekroczyła setkę i do których można zaliczyć także śp. generała Sławomira Petelickiego.

Na koniec przypomnijmy fragment listu do premiera Tuska, który generał wysłał już 9 dni po dramacie z 10kwietnia 2010 roku, nie mając jeszcze tej wiedzy, z jaką dwa lata później poszedł do grobu.

Warszawa 19 kwietnia 2010

LIST OTWARTY

 DO PREMIERA DONALDA TUSKA

Panie Premierze!

Zakończyła się Żałoba Narodowa po największej Tragedii w historii powojennej Polski. W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe Dowództwo Wojska, ze Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej na czele. Apeluję do Pana o podjęcie radykalnych kroków mających na celu ratowanie Polskich Sił Zbrojnych i systemu antykryzysowego Państwa. 

W trybie pilnym należy:

1. Rozwiązać Wojskową Prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy Prokuraturze Cywilnej. Będzie to zgodne z wcześniejszymi wnioskami Prawa i Sprawiedliwości popartymi przez Platformę Obywatelską, których orędownikami byli między innymi Świętej Pamięci Poseł Zbigniew Wassermann i Generał Franciszek Gągor.

 Dziś wiemy, że był to głos wołającego na puszczy, a Polacy ciągle są katowani widokiem przebranego w polski mundur „wysokoenergetycznego” prokuratora Szeląga i pożal się Boże oficerów, którzy mu wiernie towarzyszą. 

Artykuł opublikowany w ogólnopolskim tygodniku Warszawska Gazeta

Polecam moją nową książkę, "Polacy, już czas" ozdobioną rysunkami śp. Arkadiusza "Gaspara"

Gacparskiego, jak i poprzednią, „Jak zabijano Polskę”.
Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6

Najnowszy numer ogólnopolskiego tygodnika Warszawska Gazeta już w kioskach

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pierwszą znaną osobą która rozpowszechniała treść taką jak w "słynnym sms-ie" był Radosław Sikorski.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#363636

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

<p>wes</p>

#363646

natomiast:

"7 sierpnia Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili występuje z orędziem, w którym ogłasza jednostronne zawieszenie broni. Oświadczył, że zwrócił się do Rosji z propozycją gwarancji autonomii osetyjskiej przez Rosję w ramach Gruzji. W tym samym czasie siły zbrojne Gruzji koncentrują się wokół Osetii Południowej, często zaczynając ostrzał wsi osetyjskich i miasta Cchinwali[13]. W odpowiedzi siły osetyjskie ostrzeliwują pozycje gruzińskie. W popołudniowych starciach poległo 2 gruzińskich wojskowych[14]. Późnym wieczorem władze Gruzji powiadomiły, że rozpoczynają operację w celu „przywrócenia konstytucyjnego porządku” w Osetii Południowej. Co zrobili zaledwie po dwóch godzinach po ogłoszeniu przez prezydenta Gruzji zawieszenia broni.

8 sierpnia Od północy rozpoczął się atak rakietowy wojsk gruzińskich na separatystyczny obszar Osetii. Przed godziną 4.00 nad ranem padły pierwsze ofiary cywilne – w wyniku ostrzału zginęło 15 osób. Nad ranem premier Gruzji Lado Gurgenidze zapowiedział, że Gruzja będzie kontynuować operację wojskową w separatystycznej Osetii Południowej aż do ustanowienia „trwałego pokoju”. Siły gruzińskie przejęły kontrolę nad kolejnymi wsiami na pograniczu i wkroczyły do Cchiwali. O godzinie 9 rano w wyniku gruzińskiego ostrzału zginęli pierwsi żołnierze rosyjskiego batalionu sił pokojowych WNP stacjonującego w Osetii. Niedługo potem rosyjskie media podały, że na pomoc Osetii Południowej wyruszają ochotnicy z rosyjskiej Osetii Północnej oraz z Abchazji. Rosyjskie siły pokojowe stacjonujące na terenie konfliktu gruzińsko-osetyjskiego od 1992 zostały postawione w stan gotowości. Rosyjskie media poinformowały, że Gruzini ostrzeliwują rosyjskie siły pokojowe[17]."

Nie pieprz więc waść głupot jak propagandysta bo zbyt mało czasu upłynęło i ludzie pamiętają jak było.

 

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#363705

historii. Dobrze byłoby mieć pogląd na całość, ale w rosyjskich źródłach jest tyle prawdy co w niemieckich, we wrześniu 1939. Wikipedia też nie jest najwiarygodniejszym źródłem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363716

sie nie powstydzila pisz ty moze na ONET, tam lemingi polkna moze bajki o pokojowych silach rosyjskich stacjonujacych w Oseti
W Polsce te mielismy takie pokojowe sily przez 50lat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363765

maładiec

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363804

Kaziu, Putin i reszta rosyjskiej wierchuszki też kłamią w żywe oczy? A może ktoś im płaci za propagandę ;-)))???

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-zaplanowala-atak-na-gruzje-putin-przyznal-sie-po-czterech-latach,270312.html

Chyba tobie płacą i kolesiom z wiki ;-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363827

Zapytamy się kim on naprawdę był. A to może zabrać bardzo wiele czasu... ale archiwa nie płoną i może za 200 lat w końcu taki pomnik mu postawią nasi potomni. A może nie.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363719

Zgadzam się. Pamiętajmy, rozważając Smoleńsk, że w Rosji jest konflikt między służbami specjalnymi i armią. Komu rewelacje Petelickiego zagrażały? I czy "samobójstwo" Petelickiego może być tego wynikiem? Ile dziesiątków tysięcy rosyjskich kibiców było wtedy w Polsce?

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#363830

Dziękuję Ci za przypomnienie. Trzeba o tym trąbić. Pcham to dalej dalej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363836

Dziękuję Ci za przypomnienie. Trzeba o tym trąbić. Pcham to dalej dalej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#363837