Kto sprowadził faszyzm do Polski?

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Michnik stwierdza, poucza i przestrzega:
mówienie "prezydęt Komoruski" to ogromny grzech.
Faszyzm istnieje, i co gorsza, ma się nieźle - rozlega się z okolic meliny przy Czerskiej.

A siewcami faszyzmu w IIIRP postkomunistycznej jest Kosciół, o.Rydzyk i Prawo i Sprawiedliwość grzmi dokuczliwy wrzód na dupie IIIRP Michnik.

PiS odgrywa jednak zupełnie inną rolę. - PiS to jest ta siła, która swoją masą daje przyzwolenie na język skrajnie radykalny, bo od tego języka się nie dystansuje. W Polsce nie ma prawicowej krytyki faszyzmu. Dla mnie PiS, który zaprosił do rządu Samoobronę i LPR, wpuścił na salony tendencje, które wcześniej nie były dopuszczane - tłumaczył.

Tu nie wytrzymał Dudek: - I co się stało z tymi partiami?

Michnik: - Te partie, na nasze szczęście, rozleciały się.

Dudek - Ale same czy za sprawą PiS?

Michnik: - Prawdopodobnie za sprawą PiS, a trochę służb specjalnych.

Dudek: - Ale PiS przeciwko nim je skierowała, sam prezes Kaczyński się tym chwalił.

Michnik: - Ale ja bym nie chciał, żeby w ten sposób była broniona demokracja, bo to metoda na jej niszczenie.

Dudek: - I tu zgoda.

PiS przejął większość elektoratów tych partii, a przez to mamy w Sejmie polityków, którzy posługują się językiem Radia Maryja. - A to jest język ojca dyrektora, który oznajmił, że obecny rząd dąży do biologicznej eksterminacji narodu polskiego. I tu mamy ciszę, brak reakcji - przekonywał. Jego zdaniem to właśnie ta część sceny politycznej daje przyzwolenie na tak radykalny język. - A on się rozrasta. Na początku jest słowo, a potem staje się ciałem. A jak się staje ciałem, to ja wolałbym tego w kolorach nie oglądać. To jest wrzask, demagogia, kłamstwo. Przykładów mógłbym dać wiele. Podam jeden: jeśli Kaczyński opowiada, że "Gazeta" jest reinkarnacją KPP, wśród jego zwolenników nie ma żadnego oporu. Może tu chodzi o wykluczenie swojego oponenta, właśnie o to, żeby go wykluczyć - przekonywał Michnik.

- Skąd się bierze więc faszyzm? - Można potraktować faszyzm jako rodzaj epidemii. Epidemia zaczyna się od pojedynczych albo grupowych przypadków choroby. Na pewno nie ma warunków na faszyzm jako na epidemię, ale tu i ówdzie pojawiają się oznaki faszystowskiej choroby - opowiadała lewaczka Sroda, corus starego komucha.

- Winni są jednak oczywiście nie tylko politycy. Środa wskazuje na brak odpowiedniej edukacji, na to, że młodych ludzi nie uczy się tolerancji czy poczucia wspólnoty. - Polska definiowana jest jako ojczyzna, która czeka na wyzwolenie. Kultywujemy XIX-wieczną martyrologię, świadomość zagrożenia - mówiła. - Natomiast słowo "tolerancja" nie pojawia się w podręcznikach ani razu.

- Klucz ma w ręku Kościół katolicki - zawyrokował z kolei Michnik, wrzód na dupie IIIRP postkomunistycznej. Jego zdaniem przedstawiciele tej instytucji powinni dużo bardziej stanowczo mówić, że zachowania ksenofobiczne "to już grzech, że grzech istnieje nie tylko w sferze seksualnej, ale i duchowej".

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,13981087,Dudek__PiS_to_zapora_dla_sil_skrajnych__Michnik__To.html?as=2#ixzz2UPUq5gNZ

I tu się wrzód myli.
Faszyzm zawitał nad Wisłą w 966roku.

Faszyzm sprowadził do Polski Mieszko I.
A pózniej to już był cały poczet faszystów polskich.

Na szczęście ostatniego faszyste odsunął od władzy umiłowany Tusku,musisz, ale faszysta czyha za winklem.

A teraz drogi Aaaadasiu, przyjacielu bandziorów PRL, sługusów sowietów pocałujta wójta w .....

..... - Słyszałem, jak Michnik wraz ze Stasińskim w najgorszych słowach opisują demokratyczną opozycję, z akceptacji dla władzy czyniąc moralną konieczność. Jak uznają, że właśnie skrajne poddaństwo wobec władzy świadczy o sile „demokracji”. Kolejny element faszystowski, czyli chęć zniszczenia opozycji i podziw dla tego, kto rządzi. Z ich słów ciągle przebijał się strach przed demokracją. Przed tym, co ludzie mogliby chcieć wybrać. Przy jednoczesnym pomijaniu, a wręcz akceptacji dla działań obozu władzy, takich jak ograniczanie podstawowych swobód obywatelskich (próby ograniczania dostępu do informacji publicznej, do zgromadzeń publicznych czy policyjne prowokacje) czy wzbudzanie nienawiści nie do polityków, ale do prywatnych wyborców (jak słynny spot „zło” Platformy, sytuacja pod krzyżem, występy Palikota).

Widziałem kolejny element faszystowski, czyli uwielbienie dla wodza – gdy każde prawie anty-PiSowskie jąknięcie Adama tłum oklaskiwał.

Nie myślałem, że kiedyś to napiszę, ale faktycznie, faszyzm jest w Polsce problemem. Bo Michnik i jego kompania w jednym różnią się od łysych idiotów atakujących ludzi o odmiennym pochodzeniu. Są lepiej ubrani i istnieją w stanie symbiozy z dzisiejszym obozem władzy, która jest ich odbiciem. I dlatego są realnie groźni.

Tak więc Adam Michnik ma rację. Czas walczyć z faszyzmem i go napiętnować. I w jeszcze jednym trudno się z nim nie zgodzić – faktycznie, pochodzimy chyba od innej małpy.-

http://niezalezna.pl/41697-widzialem-dzis-faszyste?fb_action_ids=609492459063008&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

że jeszcze jedno talmudyczne gówno mniej lub więcej nam nie robi.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#359870

Szechter przeproś za ojca i brata!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359880

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359900

 Sądaże panującej nam PO lecą na mordę to trzeba znależć temat zastępczy.      Niech Szechter poszuka faszystów w swojej Gówno Gazecie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marekagryppa

#359918

 Jak te antypolskie, POstkomunistyczne, stalinowskie kanalie maja czelnosc pouczac Polakow. Rodacy nie kupujcie GW-a i nie ogladajcie antypolskich "kanalow" a rezultaty da sie szybko zauwazyc. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#359943

wprowadzilem trafna nazwe KOMORUSKI na tego co po zamachu smolenskim dokonal zamachu stanu i zasiadl nielegalnie na stolku prezydenckim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359952

i popelniłes grzech według wrzoda Michnika

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359995

gość z drogi

stalinowski sędzia ,to brat Adama Michnika ? czyli też grzech..no to jak grzeszyć...to razem z Młodymi...niech przeprosi za ojca i brata zanim nas zacznie pouczać...

pozdrowienia z 10

od grzesznicy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#360023