TV Republika - dla kogo?

Obrazek użytkownika seaman25
Kraj

     Nie napisałbym tu nawet jednego słowa w temacie "TV Republika" gdybym otrzymał choćby jedną odpowiedź na moje maile z uwagami, zapytaniami czy sugestiami dotyczacymi tego nowego tworu (celowo nie piszę "projektu", gdyż słowo to powoduje już u mnie odruch wymiotny) madialnego na Naszym - POLSKIM! - Podwórku.

   Śledzę, od samego poczatku, od pierwszych zapowiedzi, bardzo uważnie wszelkie poczynania związane z tym pomysłem głównie na niezalezna.pl i.... jestem - niestety - coraz bardziej zawiedziony.

    W jednym z wywiadów, tu: http://vod.gazetapolska.pl/3398-tv-republika-prawdziwa-telewizja?utm_source=niezalezna&utm_medium=tytulnowa8&utm_campaign=vod  B.Wildstein mówi o założeniach i sposobach finansowania przedsięwzięcia twierdząc że jeśli nawet bedzie to oferta płatna to nie przekroczy 5zł/m-c

   Co zatem mamy obecnie, po okresie próbnego rozruchu, czyli od 6 maja gdy z wielką pompą odtrąbiono wejście TV Republika na platformy kablowe jako ogromy sukces?

   Ano, tego samego dnia uruchomiono Kartę Klubu Telewizji Republika z... PŁATNYM dostępem w necie. Teraz już nie kosztuje to 5zł/miesiąc a dokładnie 11zł50gr/miesiąc a jedyną możliwością jest wykupienie karty za 138zł ważnej cały rok. Czy nikt nie pomyślał że wielu ludzi chciałoby, nawet płacąc te 11,5zł/m-c, zapoznać się jak ta oferta im się podoba np. przez miesiąc, 3 miesiące czy pół roku? A co będzie z ważną kartą gdy.... po 3-4 miesiącach TV Republika "zwinie żagle" i "nowy-stary zespół ojców założycieli" uruchomi np. TV ResPublika bo kilku osobom będzie "nie po drodze" z innymi, obecnie będącymi "twarzami i lokomotywami" TV Republika.

   I jeszcze jeden wątek, nie mniej istotny od pozostałych.
Bardzo wielu Polaków jest poza zasięgiem sieci telewizji kablowej lub zwyczajnie nie mają ochoty kupować całej fury gnoju "kablowego" tylko po to aby wygrzebywać z tego gnoju jedną czy dwie stacje im odpowiadające.

   Dotychczas sądziłem że na takie rozterki doskonałym medium jest Internet a w tym kontekście BEZPŁATNY dostęp do np. TV Trwam (http://195.94.205.211/trwam?MSWMExt=.asf) czy VOD GazetaPolska (http://vod.gazetapolska.pl/)

   Czy to takie trudne do zrozumienia że żądając na samym starcie niemałej opłaty za dostęp, TV Republika sama ogranicza się dla szerokiego odbioru i adresuje swój przekaz jedynie do już PRZEKONANYCH, którzy gotowi są zapłacić za treści (i Nazwiska) które doskonale znają z innych źródeł.

   Udostępniając swój program bezpłatnie w necie Republika miała by szanse że, nawet przypadkowo, natrafi na nią niejeden leming i niejeden MWzWM (Młody Wykształcony z Wielkiego Miasta)dotychczasowy konsument jedynie słusznych "mendiów głównego ścieku".

   A jakie są wasze uwagi o powyższym?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dr Hanna Karp, medioznawca, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu:

W sytuacji gdy telewizja publiczna znajduje się w stanie zapaści, a szeroką debatę, która swoją jałowością przypomina pustynny piasek, zdominował polityczny magiel, rusza Telewizja Republika.

Jaka będzie ta stacja? Wielu widzom już nie podoba się mezalians z Cyfrowym Polsatem i Zygmuntem Solorzem, niepokój widowni budzili (przynajmniej w wersji, gdy Republika nadawała tylko w internecie) przedstawiciele postkomunistycznej lewicy – poczynając od komentatorów, polityków, redaktorów lewackich portali, młodych fanatyczek genderyzmu, łącznie z dziennikarką reaktywowanej na dniach „Trybuny”.

Teraz, gdy już Republika niedostępna jest w internecie, dochodzą kolejne zaniepokojone głosy. Okazuje się, że nowa stacja i Tomasz Sakiewicz są bardzo ciepło przyjmowani na portalu internetowym Tomasza Lisa. Wiceprezes TV Republika, która reklamuje się jako alternatywa dla liberalnych mediów i zespół niezależnych, niepokornych dziennikarzy, postanowił promować swoją stację na jednym z najbardziej lewicowych portali, programowo wrogim ideom składającym się na kanon prawicowości. Ale jak widać, nie przeszkadza mu autoryzowanie poglądów tam prezentowanych, skoro w dniu debiutu swojej telewizji udzielił wywiadu portalowi Lisa.

„TV Republika pojawiła się na satelicie i w kablówkach. Czujecie, że otwieracie w ten sposób nowy rozdział w historii polskich mediów?” – pyta Sakiewicza pod- ekscytowany dziennikarz. Redaktor dużo i barwnie tłumaczy, ale z jego końcowej wypowiedzi wynika, że jeśli TVN otwierałaby dla niego i jego redakcyjnych kolegów swoje podwoje, nie byłoby właściwie o co z ITI kruszyć kopii. Zaskakująca konstatacja. Bo co to znaczy, że tak bliskim przyjacielem Republiki, pomocnym w promocji stacji w jej strategicznym okresie, już na początku okazuje się Tomasz Lis? Do niedawna największy medialny „ośmieszacz” i „obrzydzacz” postaci śp. Lecha Kaczyńskiego i nieprzejednany oficjalny dziennikarski wróg jego brata i jego partii? Czy jeszcze dużo takich niespodzianek TV Republika nam szykuje? Jej widz pewnie ma już dziś kwadratowe oczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356017

Po pale, którą zarobiłeś wnoszę, że nawet jeśli dyrektorstwo nad TVR przejmie Stefek Burczymucha, a kierownikiem artystycznym zostanie Stokrotka i głównym prowadzącym wszystkie wywiady będzie Kraśka z Durczokiem na przemian, a opłata sięgnie 95 zł/miesiąc - to i tak będą tacy, którzy bronić będą tego "projektu" jak Częstochowy.

Z pozdrowieniami
ossala

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356019

Oglądałem dwa razy. Najlepszy jest sms (oni się chwalą esemesami od widzów) od pani, która mówi:  "Dzięki Bogu, że jesteście, bo od 10-ciu lat nie oglądałam telewizji" ( z pamięci, niedokładnie). 

Jak dla mnie za duzo tego pluralizmu, bo przez dwa razy (kiedy oglądałem) widziałem i p.Wielowiejską z GW i jakiegoś brodatego z Krytyki Politycznej. Zostanę przy TRWAM.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#356024

taaa
nklepiej sami swoi zeby sobie spijali z dzióbków
to byłby dopiero oooogromny pluralizm

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356032

gilos69 Wy chcecie zmienić Polskę czy nie , żałujecie 11-50 miesięcznie na wolne media żenująca postawa,a ja tak samo jak pani już tu wspominana też od ładnych paru lat nie oglądam telewizji , a teraz wykupiłem roczny dostęp do tej telewizji ,nawet jeśli miałbym jej nie oglądać ,oglądam tv republikę przez internet z UK , ludzie nie bądźcie śmieszni wpłacać kasę nie marudzić ,bo robicie z siebie pośmiewisko .co wszystko byście chcieli za darmo wstyd panowie wstyd

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gilos69

#356034

BINGO!

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356036

Tak w wielkim skrócie mogę ująć ten rozdźwięk w dyskusji.
Mało tego: nie będę jej słuchać nawet jeśli mnie dopłacą!

Zatem rzecz nie w tym, że ja bym chciała wszystko za darmo.
Ufam, że teraz Ci łatwiej zrozumieć przynajmniej mój punkt widzenia.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356110

internet nie kazdy tez ma
a poza tym z pustego i Salomon nie naleje
chce się mieć to trzeba cos dać

pozdrwaiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356031

Już sam fakt skorzystania z libertyńskiej i antypolskiej platformy cyfrowej Polsat-u powinien dać Ci Seaman wiele do myślenia. Tylko patrzeć, jak za kilka tygodni TV Republika zatraci swą niezależność, "niepoprawność polityczną" i będzie chodzić "na smyczy" tak, jak sobie Polsat zażyczy.

Kiedy paręnaście dni temu przeczytałem na Niepoprawnych.pl, że rusza TV Republika, nie wypowiadałem się na ten temat, aby nie zakłócić cieszenia się niektórych tu piszących z tego faktu. Ale wiedziałem, że różowo tak nie będzie.
No i proszę! Miałem rację. I cóż mi z tego, że miałem rację? Zamiast najpierw euforii, potem złości, – proponuję zgłębianie mechanizmów związanych z opanowywaniem (przejmowaniem) mediów niezależnych tylko po to, aby... przestały być niezależne. Nie podpisuje się żadnych paktów z diabłem!  

Nie trzeba było mieć umysłu Scherlock'a Holmes'a, aby wydedukować, że taki będzie bieg wydarzeń w TV Republika, jaki dzisiaj mamy okazję obserwować. Nie przewidziałem tylko, że tak szybko TV Republika da się uwiązać do smyczy.

Przypomina mi się, jakie losy przed paroma laty spotkały Radio Plus i TV Puls. Zanim przejął te stacje (z powodu zadłużenia) lewacko-libertyński koncern medialny, miały one charakter katolicki, niezależny, bez jakiejkolwiek tzw. poprawności politycznej. Teraz mają charakter laicki, antykatolicki i "poprawny politycznie".
I po co było wchodzić TV Republika na platformę cyfrową Polsat-u??? Mają, co chcieli. A może taki był zamiar właścicieli tej stacji od samego początku jej istnienia, kiedy nadawali program tylko w sieci internetowej?  

Zwróć uwagę seaman, w jaki sposób Zarząd TV Republika prowadzi proces popularyzacji swojej stacji: gdzie się reklamuje, kogo zaprasza do studia na dysputy. Woła to o pomstę do nieba! Już z dala „pachnie” to libertyńsko-lewackim szambem. Lewactwo ma to do siebie, że nie posługuje się prawdą w swej działalności, jak i w mediach. Trzeba przyjąć do wiadomości, że w stacjach radiowych, telewizyjnych i prasie o charakterze prawicowo-patriotycznym nie ma miejsca dla osób prezentujących swoje chore na antypolskość i antykatolickość poglądy! Nie można dawać im możliwości manipulowania społeczeństwem. A ludzie już od dawna skompromitowani, ci z komunistycznym rodowodem – powinni mieć dożywotni zakaz prezentowania swoich poglądów w każdych mediach. Trzeba pamiętać, do czego owi towarzysze doprowadzili przez około 45 lat powojennego komunizmu w Polsce. A potem przepoczwarzeni w prawicowych "zbawców narodu" po roku 1989 cały niemal naród zrobili w konia. Nie może być tak, że TV Republika mianująca siebie prawicową, przyzwala na manipulowanie społeczeństwem w PZPR-owskim stylu.

Jakże trafnie ocenił poczynania TV Republika prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, kulturoznawca, etyk, wykładowca na KUL-u i w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na łamach Naszego Dziennika w artykule „Iluzja pruralizmu”. Słusznie w nim skonstatował, że redaktor Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Republika, udzielając wywiadu dla portalu NaTemat.pl, podjął się ryzykownego przedsięwzięcia.

Dalej napisał: – W mojej ocenie nie wypada reklamować swoich mediów, które uważa się za prawicowe, konserwatywne, w tych o zdecydowanym charakterze lewicowym, promującym antywartości. Oczywiste jest, że korzysta się z szerokiej reklamy. Jednak taka wypowiedź koniec końców uwiarygadnia ten lewicowy portal i jednocześnie zatraca wyrazistość prawicowych poglądów wypowiadającego. Jest to wzajemne „używanie się”. Portal o charakterze wyraźnie lewicowym, udostępniając miejsce, będzie powoływał się na to, że jest pluralistyczny. Z kolei omawiane media prawicowe wejdą w szerszy obieg, ale zatracą swoją tożsamość prawicową. Polega ona na tym, że pewnych rzeczy nie da się połączyć.

Tak jak obserwujemy działanie różnych stacji telewizyjnych, które owszem chętnie zapraszają członków prawicy do siebie, ale jest to w zdecydowanej mniejszości. Wszystko to ma na celu stworzyć iluzję pluralizmu, a w rzeczywistości utrzymywana jest liberalna przewaga medialna. Wypowiadanie się na tak wyraźnie ukierunkowanym portalu jest ryzykownym posunięciem, które może negatywnie wpłynąć na reakcję zwolenników prawicowych mediów. Mogą oni bowiem poczuć, że są traktowani instrumentalnie, a wybierane przez nich media mają jedyny cel: wejście na rynek medialny, zaistnienie w nim, zysk, a nie konsekwentna obrona wartości.

Źródło: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31850,iluzja-pluralizmu.html

Licząc na umiejętność trafnego wyciągania wniosków przez Szanownych Czytelników, – pozostawiam tu na nie wolne miejsce [……………..]

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356033

a w czym miales rację
w tym,ze trzeba sie zamknąc w swoim gronie?
nic bardziej głupiego nie mozna by zrobić

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356035

Proszę, tu i teraz uargumentuj mi:

- Dlaczego Zarząd TV Republika usiłuje promować tę stację u T. Lisa??? 
- Dlaczego dał się uwiązać na smyczy Solorza???
- Dlaczego zaprasza do studia ludzi, których miejsce jest w pierdlu i na śmietniku historii???
- Dlaczego zarząd oszukał telewidzów przed wejściem na platformę cyfrową Polsat-u mówiąc, że odbiór sygnału z satelity będzie kosztował 5 złotych???

Czas, start, czekam!

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356038

Daremny twój trud,jest tylko bicie piany,na twoje argumenty.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356047

prpmowac trzeba sie wszedzie nawet u diabła
nie dostrzegam tej twojej urojonej smyczy,przynajmniej na razie
rozmawiac trzeba i spierac sie z wszystkimi zwlaszcza z przeciwnikiem ideowym, a póki co nikt ich do paki nie wsadZił, nawety kaczyńsski chociaz tyle naobiecywał
dlaczego ten wychwalany przez was o.Rydzyk przyjmuje wplaty po kilkadziesiąt zl najmniej i udostepnia gloszenie nauk przez b.komunistów?
np.prof.Wolniewicz PZPR - należał 25 lat
prof.Nowak zarejestr. w IPN jako KO "Tadeusz" do współp.z SB
należał do SD córki PZPR
dlaczego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356061

Od Smoleńska oglądam czasem TV Trwam oraz słucham dość często RM całkowicie ZA DARMO. Wpłaca tylko ten, kto chce i kogo na to stać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356067

Nasz Dziennik (a to też środowisko toruńskie) udostępnia zawartość danego numeru już od rana w internecie całkowicie za darmo. Nawet (chyba wtorkowy) dodatek z przepisami kulinarnymi zamieszczają w sieci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356069

portale w politye, wNAs, w Gospodarce,GP,niezalezna itd. tez są bezpłtne
ale ja zaglądam wszędzie i na lewackie tez, bo lubię mieć oczy szeroko otwarte w przeciwieństwie do tych z oczami szeroko zamkniętymi
nie lubię kisić się w sosie własnym i być ślepa na jedno oko i głucha na jedno ucho

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356073

nie wiem czy kto chce
propaganda robi swoje nawet u o.Rydzyka
a z drugiej strony moze wartyo poczytac o zwiazkach o.Rydzyka z ruskimi
skads forsa musiała byc
pochodzę z miasta pare km oddalonego od miejscowosci rodzinnej o.Rydzyka
duzo na ten temat wiem

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356072

To napisz, co wiesz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356080

pomyśle nad tym i może napisze
nie lubie jak jednych stwaia sie na pomniku a innych bez podstaw podcina na starcie

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356084

Skoro powiedziałaś "a", powinnaś powiedzieć "b" i napisać, co wiesz, podając wiarygodne źródła. W przeciwnym razie jest to insynuacja w stylu "a ja coś wiem, ale nie powiem".

Trochę tak jak na NP Ciesielczyk o Cenckiewiczu - ze "zdaje się" brał pieniądze od środowisk polonijnych za zajmowanie się niektórymi sprawami agenturalnymi. "Zdaje się" - i sprawa załatwiona. Tylko "zdaje się", nic konkretnego, a atmosferka zostaje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356379

pryjedz,zobacz,posłuchaj ludzi,

moja mama wplacila na stocznię, pisała o zwrot pieniędzy i nie dostała nawet odpowiedzi z Torunia
rodzice mojej kolezanki to samo,
tyle,że oni otrzymali odpowiedz,ze pieniadze zostały zgospodarowane

dlatego mam ograniczone zaufanie do o.Rydzyka a wy poszlibyscie za nim w ogień
w przeciwieństwie do was ja w ogien za nikim nie skoczę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356383

I w przeciwieństwie do kogo???
Że niby kto w ten ogień?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356386

wasz głoszony bojkot TV republika jest tak samo"madry", czyli mądry inaczej jak sławetny bojkot PiSu telewizji
całe szczęście,ze kaczor wycofal sie z tego głupkowatego pomysłu
miał takich "rycerzy" za doradców jak wy

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356390

Ja, ossala, TVR oglądać nie zamierzam.
Ufam, że mam do tego prawo.
Każdy podejmuje swoje własne decyzje.
Czy tego już też nie wolno?
Bo się gubię.

P.S. Powoływanie się na autorytety wyższe nie jest dobrym obyczajem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356393

wy to "rycerze"

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356406

Dzięki Bogu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356409

to juz opuściłaś szeregi "rycerzy"?

jesli tak to nie do Ciebie

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356412

zaledwie twoim zdaniem, wg zaledwie twojej tylko oceny.
Mnie nic do tego. Nie muszę się zdagdzać z twoimi wymysłami.
Tyle mojego.
A ty sobie umieszczaj mnie (i innych, którzy się ośmielają nie zgadzać z twoim zdaniem) tam gdzie chcesz.
Miłej zabawy.
Beze mnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356481

Wobec tego uznaję, że w przedmiotowej sprawie nie powinnaś zabierać głosu, albowiem... nie masz nic do powiedzenia, za wyjątkiem swojego ulubionego "nie, bo nie".
Zachowujesz się tak kryska, jakbyś zainwestowała jakąś grubszą kasę w tę telewizję, a teraz widząc, że jest to "nietrafiona" inwestycja, usiłujesz chociaż tu na NP jej bronić, abyś zbytnio "nie dostała w plecy" finansowo.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356060

zainwestowałam i to dawno
w kablówke po prostu
i boje sie ale o ciebie i tobie podobnych
wyrzadzacie tymi swoimi tezami więcej szkody niż pożytku, bo chcecie zamknąć siebie i reszte w swoim kurniku, gdzie kogut jest tylko jeden i jedynie słuszny,czyli o.Rydzyk i jego media
taka sytuacja jakiej pragniecie to sytuacja chora, którą juz mamy, salonowe media i torunskie, i mordobicie wzajemne
ja z tego pociągu wysiadam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356068

Przedmiotowym tematem jest tu TV Republika, nie zaś media typu RM i TV Trwam.
I ponownie nie skupiłaś się i nie odpowiedziałaś na moje postawione pytania.

Przykro mi, że stać Cię tylko na wycieranie sobie buzi prof. J.R. Nowakiem, prof. B. Wolniewiczem i o. dr. T. Rydzykiem. Jeśli masz dowody na to, że J.R. Nowak współpracował z SB, to je tu przedstaw. Bo jak dotychczas, to tylko oparłaś się na paszkwilanckich publikacjach pieniacza i prowokatora niejakiego Leszka Bubla. W IPN-ie nie ma dokumentów (także mikrofilmów), z których by wynikało, iż J.R. Nowak współpracował z SB. Owszem, był zarejestrowany jako KO (Kontakt Operacyjny). Ale wielu ludzi z listy Wildsteina było zarejestrowanych, ale nic z tego nie wynikało.

Jeśli chodzi o prof. Bogusława Wolniewicza, to napisz tu, jaką to on był szychą w PZPR, bo jakoś nie kojarzę go jako funka reżimowego systemu.

Natomiast jeśli sugerujesz, że o. T. Rydzyk miałby pozyskać środki od tych ze Wschodu, to odnoszę wrażenie, że jeszcze się nie otrząsnęłaś po czołowym zderzeniu z TIR-em i stąd wypisujesz takie brednie. Masz dowód: - to pisz. Nie masz dowodu: - milcz. I jeszcze w tej kwestii jedno: kto Ci powiedział, że media toruńskie są o. T. Rydzyka??? Gdyby o. Prowincjał wydał o. Rydzykowi polecenie udania się do innego klasztoru, to ów zakonnik zabierze tylko swoje osobiste rzeczy, bez prawa ubiegania się o jakieś należności czy sprzęt z RM i TV Trwam, ponieważ nie są jego własnością. Więc niedorzecznością jest, jeśli piszesz "jego media".  

Satyr

P.S. Uważałem Cię za poważną blogerkę i... się rozczarowałem. Może rzeczywiście lepiej będzie, jak "wysiądziesz z tego pociągu" - jak napisałaś.  
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356096

Mam wrażenie, że niektórych uczuliło na punkcie ojca Rydzyka, bo niczym bumerang, przy kolejnej wymianie zdań o TVR - Rydzyk i TV TRWAM.
Nie bardzo rozumiem te zarzuty zamykania się we "własnym gronie", bo TV TRWAM nie ogladam, Radia Maryja nie słucham - chyba, że ktoś coś poleci, ale to akurat dotyczy WSZYSTKICH polecanek.
A tu się czka ten Rydzyk i czka.

Co się zaś tyczy samej TVR: cóż? Jeśli argumentem ma być konkluzja, że jest pilot i można zmienić program i nie oglądać TVR - to ja wymiękam. To po to powstała, aby ją wyłączać???
I jeszcze te własne sosy... Super wywód! Ponieważ druga strona barykady (czytaj merdia głównego nurtu) w ogóle się nie kiszą we własnym sosie, nie stanowią żadnej tuby rządowej i żadnego towarzycha wzajemnej adoracji, stwórzmy im pole (taką np. TVR), aby się tak przestały kisić!!!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356086

Bardzo trafnie napisałaś o kiszeniu się we własnym sosie mediów głównego nurtu.
Właśnie tak! Większość naszych obywateli kisi się w medialnym własnym sosie, mając wrażenie, że przecież wybiera: Dziennik, Fakt, Wyborcza, Wprost, Newsweek itd.

Takie spostrzeżenie. Jeśli ktoś (no taki leming) przychodzi do czyjegoś domu i widzi Wyborczą, Wprost, Politykę - to uważa tego kogoś za człowieka światłego i poinformowanego. A jeśli zobaczy GP, W Sieci czy ND? O, to już podejrzane, jest nieobiektywny, sekciarz jakiś. Nawet jeśli zobaczy je OBOK tamtych.

To, co w powyższym akapicie, powiedziałam niedawno pewnym bliskim znajomym. Chyba coś do nich dotarło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356100

Całą sobą się podpisuję.
Tylko nasza (wszelka) rzeczywistość jest chora!!! Z mediami na czele.
Więc jeśli jestem osaczona ze wszystkich stron tym lepszym i jedynie słusznym pluralizmem i znam na pamięć wywody wyznawców tej lepszej sekty - to co to za pluralizm, kiedy powstaje kolejna stacja (już niewazne czy radiowa czy telewizyjna) gdzie się produkują ci sami wyznawcy lepszego pluralizmu???

I już całkiem na marginesie: czy jest na pokładzie np choć jeden komentator, który NIE ZNAŁ (do chwili występu w TVR) pogladów Wielowieyskiej na temat Smoleńska?

To jest to otwieranie się na "różne opinie"???

Różne od czego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356106

Mi to pachnie/cuchnie (niepotrzebne skreslić) "koncesjonowanym pluralizmem", taki swoisty wentyl bezpieczeństwa. Szkoda mi tylko troszkę całkiem niezłych, jeszcze nie zgranych NAZWISK, obawiam się że w TV-R mają na to całkiem spore szanse.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356126

 "Koncesjonowany pluralizm".

Pseudo-pluralizm  - szara eminencja aprobaty dla status quo.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#356208

Na terenie objętym siecią fast-foodów pojawiła się nowa jadłodajnia, nie wydająca darmowych posiłków, ale niedroga; szef zna się na rzeczy, personel jest sympatyczny, jadłospis urozmaicony.

Objawy zaniepokojenia konkurencji dowodzą że kuchnia może być tam smaczna i zdrowa.

Czekam na opinie pierwszych klientów, wsród których będą z pewnością nie tylko smakosze, ale i inspektorzy san-epidu - podobnie jak u "Niepoprawnych".

AT

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#356039

Czyżby Wielce Szanowny łaskawca był uprzejmy zauważyć,e TV Republika jest konkurencja dla Trwam? Bo zaniepokojenia innych (pluralistycznych) mediów nie zauwazono.

Inspektor

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#356046

Dla jednego programu tv Republika,ludzie nie będą wykupywać najdroszy pakiet,a miało być też w internecie,i klops.

Dla przypomnienia,bo co nie którzy widzę mają słabą pamięć.
Jak redaktor Sakiewicz wraz z gazetą gównianą ostro atakowali,
pana Brauna za jego wypowiedzi.
A teraz podpisali pakt z mediami okupacyjnymi POlsat.
I mamy wierzyć że będą niezależne,bo tak twierdzą.
1981 też zaufaliśmy Solidarności i bolkowi,a w zamian za nasze poparcie,elity puściły nas w kanał,a nasz pseudo bohater
bolek,to nas nawet puścił w skarpetkach.

Więc powoli z tymi elitami,i stom niezależnościom.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356050

Ależ to nadmierne uproszczenie, że TV Republika jest konkurencją dla TV Trwam. Normalnie, ,,republika,, to cnota. ,,Republika,, , to ju jasno ukształtowany system wartości. Po programie TV Republika można by się spodziewać i wykładu republikanizmu i dyskusji, w których broniona będzie ta forma sprawiedliwości wspólnotowej. Tymczasem ta TV stoi na płaszczyźnie filozofii.
Filozofia zaś nie jest żadną konkurencją dla religii.
Filozofia nie staje się nawet ideologią, a najczęściej antyideologią.
Bo ideologia wymaga służebności dla społeczeństwa, antyideologia zaś z zasady syci egoizmy, interesowności, indywidualizmy, faszyzmy, w tym w swojej praktyce socjalizm/komunizm i satanizmy, w tym masonizm, modernizm/neomodernizm i ,,poprawność polityczna,, , które nie mogą oficjalnie stać się ideologiami, które potrzebują przemocy, czy terroru, by zaistnieć.
Ideologia może stawać się częścią polityki, gdy prowadzi do odpowiedzialności za dobro wspólne.
Dzisiejsze antyideologie nie przejmują się polityką, bo są w służbie faszyzmu/liberalizmu, który robi zamach na narody przez wielkie korporacje, głównie prywatne, po to, by zawłaszczać lub niszczyć ich dobra wspólne, w tym organizmy państwowe, w pierwszym etapie przez siebie korumpowane i wchłaniane.
Antyideologie swoją praktyką głoszą śmierć polityki, a co za tym idzie, to i wszystkich ludzkich wartości, którym polityka normalnie służy, zaczynając od sprawiedliwości, prawości i moralności, bez której nie da się zorganizować ładu społecznego. Oczywiście w Polsce, chodzi o moralność katolicką, moralność bezdyskusyjnie rządzącą, czy się to komuś podoba, czy nie.

TV Republika najwyraźniej próbuje wszystko konfrontować, pluralować na wszystko, łączyć ,,plusy dodatnie z plusami ujemnymi,, tak, jakby nie było żadnych ludzkich wartości z którymi się nie dyskutuje, wniosków rozumu, logiki, praw nauki, które nie mogą być z niczym równouprawniane, wartościami duchowymi, władającymi w sposób naturalny światem ciała i materii, wartościami, które stają się ludzkimi świętościami, celami ludzkiego życia, nie tylko doczesnego, ale i wiecznego.
TV Republika to najwyraźniej tuba modernizmu/neomodernizmu, a więc i całego satanizmu. Tylko patrzeć jak będzie negowana jedyność prawdy, czy ścisłość w rozdziale dobra i zła, oraz sensowność jedynie dobra jako celu i środka do niego, czy ludzki rozum, natura, nauka, człowieczeństwo dojrzałe, uczucia dojrzałe, katolickie prawdy wiary, świętości, czy Bóg Jeden, w Trzech Osobach Bożych.
Wątpliwości w takich sprawach dziś, to jak podważanie autorytetu dowódcy na polu bitwy. Mają wymiar zdrady.

Czy telewizja satanistyczna jest konkurencją dla telewizji katolickiej ?
Nie ! Konkurencja to rywalizacja w tym, kto lepszy. To wrogość wobec telewizji katolickiej. Wiara katolicka nie konkuruje ani z innymi religiami, ani z antyideologiami i ich światopoglądami. Jest ponad to.
Nikt, kto poważnie traktuje swój katolicyzm nie będzie zainteresowany ani uczestniczeniem w programach Republiki, ani ich oglądaniem.

Nie ma sensu prowadzenie w telewizji dyskusji filozoficznych. Od tego są książki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356122

zapomniales o kosmitach i masonach
a poza wszystko teges

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356125

O masonach pamiętałem, bo to sataniści. Natomiast o kosmitach nie myślę, jako że jestem realistą, więc i nie zapomniałem.
Ironię przyjmuję, bo nie wszystko, o czym napisałem ma już pokrycie w faktach - lepiej jednak być mądrym przed szkodą, tym bardziej, że to tylko kwestia czasu. Zazwyczaj w początku zawarta jest wizja końca. Strzelba pokazana w pierwszym akcie, wystrzela w ostatnim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356141

Należę do "przekonanych" (do idei), ale 138 złotych nie wydam. I niekoniecznie dlatego, że nie byłoby mnie stać. Po pierwsze, nie zwykłem kupować kota w worku. Płacić z góry za rok abonamentu? TV Republika, owszem, widziałem, i nie było źle, jak na mój gust. Ale kto mi zagwarantuje jaki profil będzie miała przez następny rok?
Panowie dziennikarze? Wolne żarty.

Domyślam się, że TV Republika może borykać się z finansowymi problemami, ale tego typu "marketing" to samobójstwo.

Po drugie - nie lubię cwaniactwa. Od lat z pewnym rozbawieniem obserwuję spektakl promowania się "naszych", "niepokornych" dziennikarzy. W przeważającej większości tacy oni "nasi" jak towarzysz Mao. Wykonują swój zawód, po prostu. Piszą odpowiednio profilowane teksty skierowane do określonych (konserwatywnych) odbiorców.

Nie potępiam tego - zawód to zawód. Ale potępiam strojenie się w szatki trybunów ludowych, kreatorów opinii społecznych, analityków sceny politycznej, pseudo-historyków, a, nade wszystko, nieugiętych patriotów. Robienie ludziom wody z mózgu. Patriotyzm patriotyzmem, a grill u mecenasa grillem, a Piskorskiego i Oleksego zaprosić też wypada, prawda?

Z całej tej grupki orłów szanuję Wildsteina i może jeszcze kilka innych osób, których nazwisk celowo nie wymienię, żeby nie "dowalać" reszcie.

Reszcie, która stara się po prostu zarobić pieniądze (plus chore ambicje niektórych, ale to mniejsza). I nic w tym złego - tylko nie podoba mi się brak uczciwości. Niech będą tym, czym są - zawodowcami.

Paradoksalnie, samą TV Republika uważam za dobry pomysł - ze smutkiem widzę, ze już trochę, technicznie, spaprali sprawę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356049

Nie korzystam z koszernych jadłodajni.
Jestem uczulony na dania tam serwowane.
Nie lubię jewrejskich kucharzy i kelnerów, którzy plują mi w kuchni do zupy (żurek polski), zaś talerz podają z szelmowskim uśmiechem, kłaniając się wpół.
Z restauracji "Żydopublika" niech korzystają : jewreje, naiwniacy i żydofile.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356056

..."tańczący z widłami" ale tak prawdę mówiąc, celowo nie uwypuklałem "tej" sprawy w tekście obserwując czy ktoś zauważy "ten" aspekt że jeśli: "Ty nie masz NIC i ja nie mam NIC to....zrobimy telewizję". Mam dla Ciebie jednak przykrą wiadomość, pierwsza zauważyła to moja Ala!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356062

Wręcz przeciwnie. To dla mnie znakomita wiadomość :)
Bo już myślałem, że jestem osamotniony w moich spostrzeżeniach (pierwsze w listopadzie 2012r),a tak to jest nas przynajmniej dwóch, Ala i ja :))
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356070

Jestem sceptyczna co do TV Republika, ale, żeby było sprawiedliwie: Niewątpliwie GP (tak ogólnie nazywam te media, czyli GP, GPC, Niezależna i teraz TV Republika) zrobiła dużo dla sprawy smoleńskiej. Zasługi Anity Gargas oraz Misiaka i Wierzchołowskiego są nie do przecenienia, o tym nie można zapominać.

(Oczywiście bardzo dużo robił też Nasz Dziennik, jednak co dwa pisma to nie jedno, one nawzajem przekaz wzmacniały.)

1. Jeśli chodzi o reklamę w mainstreamowych mediach - to każda reklama jest dobra, jeśli chce się dotrzeć także do lemingów, a nie do samych swoich. Poprzednio GP zamieszczała, czy próbowała zamieścić, w telewizji reklamę powstającej GPC.

2. Podobnie nie uważałabym za naganne zapraszanie ludzi z innej opcji, jeśli tylko dyskusja będzie prowadzona merytorycznie, obiektywnie. Właśnie wtedy można będzie obnażyć tych ludzi (zakładam uczciwe intencje dziennikarzy).

To, co napisałam w akapitach oznaczonych 1. i 2., może mieć znaczenie dla dotarcia do innych odbiorców, żeby nie odrzucali oni tego przekazu a priori.

Jednak trzeba pamiętać, że to jest dziennikarstwo jednostronne, i to mocno jednostronne, pisałam o tym w innym komentarzu. Jedyne dla nich zagrożenie to Rosja, a przecież świat jest trochę bardziej złożony, mówiąc skrótowo. No i nie podoba mi się aprioryczny dystans do ruchu narodowego. Jak również wyraźna niechęć do środowiska toruńskiego. W czym ono im przeszkadza? Dla mnie stosunek do środowiska toruńskiego jest probierzem dobrych intencji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356065

Jedyne dla nich zagrożenie to Rosja, a przecież świat jest trochę bardziej złożony, mówiąc skrótowo. No i nie podoba mi się aprioryczny dystans do ruchu narodowego. Jak również wyraźna niechęć do środowiska toruńskiego. W czym ono im przeszkadza? Dla mnie stosunek do środowiska toruńskiego jest probierzem dobrych intencji.

Sądzę, że wyjaśnienie takich apriorycznych niechęci wyłożył "tańczący z widłami" mówiąc o koszernej restauracji...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#356075

Nie Rosja, tylko Rosja Putina. Rosja Jelcyna, Rosja Chodorkowskich, Abramowiczów, Rabinowiczów to co innego. To była (czy byłaby), dobra Rosja, demokratyczna.

Dla mnie miarą prawdziwosci intencji Ojca Rydzyka , RM, TRWAM, zupełnie wystarczającą racją, jest stosunek do tych inicjatyw lozy B'nai B'rith.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#356094

Skąd u Ciebie ta niezbywalna pewność, że moja niechęć jest a priori a nie a posteriori ?
I dlaczego zaraz "niechęć" a nie np. "ostrożność" ?

Czyżby aprioryczność w stosunku do mnie ? :)))
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#356143

,,Jedyne dla nich zagrożenie to Rosja, a przecież świat jest trochę bardziej złożony, mówiąc skrótowo,,.

* A więc typowa propagandówka skupiona na stereotypach. Tacy lemingów nie otrzeźwią wbrew oczekiwaniom naiwnych.

,,No i nie podoba mi się aprioryczny dystans do ruchu narodowego,,.

* Ha, ha, ha. Republika bez ruchu narodowego ??? Toż to czysty faszyzm, który zaczyna zawsze od zawłaszczenia dóbr wspólnych narodu.
Prawdziwa telewizja republikańska powinna patronować ruchom narodowym.

,,Jak również wyraźna niechęć do środowiska toruńskiego,,.

* A to, to już satanizm. Atak na to, co najzdrowsze w naszym Kościele. Atak dziwnie współgrający z antykatolicyzmem i antypolonizmem masonerii brit-prit.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356148

Wiele razy czytałem utyskiwania na brak niezależnej, naszej telewizji a teraz nie chcecie dać im nawet szansy na pokazanie co potrafią i staracie się ośmieszyć inicjatywę w zarodku.
Pewnie sami zrobilibyście to lepiej siedząc w ciepłych kapciach przed kompem.
Zgroza.
Po przeczytaniu komentarzy musiałem sprawdzić czy jestem na Niepoprawnych czy może Krytyce Politycznej.

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#356146

Ja twój hura optymizm,przerabiałem w 1981r,i co było i się stało,nie muszę ci tłumaczyć,kochane nasze elity puściły 8 milionów związkowców w kanał,i z komuchami rządzą do dziś.

Więc nasza Republika zawiera pakt z ubecką tv POlsat,to ludzie co mają myśleć,i jak ty skakać z radości,że z ubekami się zwąchali

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356152

Więc jak mają dotrzeć do lemingów? Na nc+ czy tylko przez internet. Ile osób korzysta z przekazu na multipleksach?
To nie jest hura optymizm tylko za mało danych aby wytaczać tak potężne działa.

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#356169

miejsce, w którym pyszczy Wielowieyska - to masz rację. Wycofuję się. Ja już nie chcę kolejnej takiej "niezależnej i naszej telewizji".
Pełna zgoda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356153

Moim zdaniem trzeba takie kreatury zapraszać do dyskusji aby merytorycznie obnażać ich podłość.

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#356176

Problem jest z dotarciem MERITUM tego ,,merytorycznie,, do lewackiego, zwłaszcza neomodernistycznego dyskutanta. Z takim na każdym kroku występuje inne rozumienie definicji, inny sposób rozumowania, inna logika. Wartościom są przeciwstawiane antywartości, polityce antypolityka ideologii - antyideologia, duchowości - materializm, sile argumentów - argumenty siły, sprawiedliwości, jako płynącej z góry, czyli od Boga, od Doskonałości, przez obrazy kolejno: człowieczeństwa dojrzałego, moralności i prawości, po sprawiedliwość nadrzędną nad polityką, w tym prawem, sprawiedliwość określającą, co jest politycznym, przeciwstawiana jest ,,sprawiedliwość,, pustosłowna, jako stan zachowanej ,,praworządności,, czyli rządów systemu ,,praw,,. Praw, tylko że z całkiem innym, czysto faszystowskim znaczeniem.
Prawa faszystowskie, to ,,prawa kaduka,, , czyli bezprawie. One nie służą sprawiedliwości, a tym, którzy je uchwalają, a że w faszyźmie są oni skorumpowani przede wszystkim przez wielkie korporacje prywatne i ich ,,rząd światowy,, , to i w interesie tych niejawnych mafii szykujących się na panów świata, panów nad ludźmi powszechnie zniewolonymi.
Faszysta potrfi powiedzieć, że jest sprawiedliwym, kiedy ,,wypełnił prawo,, , czy ,,postąpił etycznie,, choć jest tylko po faszystowsku praworządnym, choć wciąż trwa w sferze antypolityki, choć jeszcze nie podjął realnego życia.

Aby to zamierzane ,,obnażanie ich podłości,, miało sens musiałoby wywoływać zawstydzenie, osób nie tylko samokrytycznych, wrażliwych, ale i słyszących głos swojego sumienia i swojego rozumu. To zdecydowanie zawęża krąg dyskutantów do posiadających cnoty wstydu i sumienia, samokrytycznych, wrażliwych i rozumnych.

Aby ,,obnażanie ich podłości,, miało sens, musi być przyjęty WSPÓLNY poziom moralny dyskusji.

Aby wywołać wstyd, np. w kwestii moralnych intencji, czy środków użytych w jakimś działaniu, czy zaniechaniu, musi być w dyskusji używane takie same rozumienie dobra i zła, oraz prawdy i kłamstwa, natury i wynaturzenia, tego co prospołeczne, a co anarchiczne i destrukcyjne, co prożyciowe, a co samozatraceńcze.

Aby wywołać wstyd, konieczne jest wykazanie, że taki lewacki dyskutant kieruje się nienawiścią, a zaraz potem odpowiedzenie mu swoją nienawiścią wzajemną. To by wymagało równouprawniena postawy nienawiści, tego zaś lewacy zdaje się nie dopuszczają, unikając nawet jej jednoznacznego, uznawanego przez siebie definiowania.

Kiedy w końcu nastąpi to ,,obnażenie podłości,, , a więc i pojawi się wstyd, w sposób naturalny przychodzi czas na POJEDNANIE.
Formuła takich programów musiała by być zbliżona do programów typu ,,SPOTKANIE PO LATACH,,.

Reasumując: podjąłeś temat idei programu, z tym, że, jak to wykazałem, musiałaby to być idea klarownie szlachetna. To zaś wymagało by dużej pracy zespołu redakcyjnego nad dyskutantami, pracy filmowanej i prezentowanej widzom, przerywania dyskusji i powrotu do niej.

Natomiast wszelka bylejakość, w tym to, co TV Republika już pokazała, to ordynarny satanizm.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356340

Gdy wszedłem kilka dni temu na TV Republika to musiałem sprawdzić, czy jestem tam, czy może w Krytyce Politycznej albo GW!

Jakiś brodaty Memches, czy jakoś tam, Pani naczelna z portalu lewica 24, D. Wielowieyska, itp, itd. Mam to wszystko w telewizyjnym i radiowym mainstreamie!
Już nie muszę sprawdzać więcej TV Republiki, bo przestałem tam wchodzić.

Niektórzy tu piszą o wspieraniu cennej inicjatywy. Przyznam się że po pierwszych audycjach przelałem im 10 zł, bo na więcej mnie nie było stać. Teraz 138 złotych - na głowę upadli, nie mam nawet na gazety!

Teraz myślę co mógłbym za te 10 zł kupić, może 3/4 kg krówek dla wnuków?

Żal mi tylko kilku dziennikarek i dziennikarzy, którzy swymi twarzami uwiarygadniają to przedsięwzięcie.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#356159

są kanały telewizyjne, gdzie możesz obejrzeć lewicę24 w ramach abonamentu, a są takie, gdzie musisz za to zapłacić.
:-)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356163

Telewizja elit dla elit.a biedniejszym cześć,i na szczaw spadać.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356166

W lewackich mediach różni politycy i dziennikarze z ich strony mogą nadawać ile chcą gdy prawicowym z reguły przerywa się w pół zdania. W TVRepublika właśnie mają okazję się wypowiedzieć. Ot trudno dostrzegalna różnica dla której moim zdaniem warto ich wspierać.

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#356179

nie warto ich wspierać. Nawet wtedy, gdy lewakom w TVR, dając dobry przykład, nikt nie będzie przerywał. ;-)
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#356182

bo od jedzenia słonecznika nie psuja się tak zęby a wzrasta poziom oleum w głowie....
jak mawiał Pan Zagłoba [bodaj do samego krola....]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356188

Przykro mi, że mój żartobliwy komentarzyk nie przyspieszył zakończenia sporu; widać nie wszystkim dopisuje dziś humor.

Mnie też się popsuł, więc -dopiero teraz- stawiam Autorowi "jedynkę" (za brak nadzoru), a głosy na temat TV REPUBLIKA pozwolę sobie uważać za probierz obywatelskiej dojrzałości tych opiniodawców, którzy nie dokonują tu wpisów służbowo.

Miłych snów !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#356181

żadne argumenty do nich nie trafią
oni chca drugiej TV Trweam zamknietej w swoim grajdołku z minimalną ogladalnościa
to dla nich pluralizm - sami swoi z samymi swoimi

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356260

10.04.2010 wiele mnie nauczył.
Zasada nr 1: nie ufaj nikomu (a zwłaszcza takim agitkom).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356356

wysłuchiwać poglądów i komentarzy tych, którymi się już dawno porzygali oglądając ich w merdiach głównego burtu.
Niektórzy z "onych" tv Trwam nawet nie oglądają!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356359

a jak nie ogladaja Trwam to dla Ciebie osallo wykleci i straceni rozumiem?
szkoda

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356368

na który się ciągle powołujesz.
Ja mam wrażenie, że poglądy zostały wymienione, dwie strony się okopały w swoich rowach niechęci lub zachwytu (bądź nadziei) i "a punto".
Po kiego grzyba ciagnąć wątek?

P.S. Moi "swoi" zginęli nad Smoleńskiem. Jak ktoś śmie ryj otwierać po to, aby się z tej tragedii naśmiewać (np. wspomniana w innej notce niejaka Dominika) - to ja nie zamierzam ani tej stacji ani tej stronie www kliknięć przydawać.

Tyle w tym temacie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356371

prowadzcie nadal te waszą bezmyslną nawalankę na tv Republika
i cytajcie jak sie lewaki z was smieją na portalch
sprawdza się to, ze największymi wrogami prawicy jest sama bezmyslnie wojująca prawica

zastanowcie się
żle gracie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356370

w tej sprawie!
Są tacy, co chcą poczekać na owoce TVR - ich sprawa. Są tacy, co są nią już zachwyceni - nie moje małpy, nie mój cyrk.
Ja tej stacji oglądać nie zamierzam, bo mi tam towarzystwo nie odpowiada.
Wolno mi, czy nie???
Czy muszę się zachwycać i oglądać?
Bo się pogubiłam.
I mam tu prawo wyrażać swoje poglądy, żeby mnie nikt wyzywał od "samych swoich w swoim sosie"??? czy też już nie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356375

,,oni chca drugiej TV Trweam zamknietej w swoim grajdołku z minimalną ogladalnościa,,

* Nazwanie telewizji TRWAM ,,zamknietą w swoim grajdołku z minimalną ogladalnościa,, obraża 95% Polaków, którzy często rzadko ją oglądają, ale przeważnie chcieliby mieć możliwość jej oglądania, czy chcieliby, aby ci, co chcą mieli łatwy do niej dostęp. TRWAM, to solidna marka i porównanie z nią początkującej telewizji nibyrepublikańskiej jest i krzywdzące, i obraźliwe.

** ,,Oglądalność,, , to akurat nie jest kryterium polityczne, tylko ekonomiczne. To niebezpieczne kryterium, bo grożące utratą wolności, a więc i wiarygodności medium.

Kryteria polityczne określa spełnianie wymagań:
- sprawiedliwości, w tym sprawiedliwości wspólnotowej, czyli demokracji, stojącej na wspólnotowo zrównowaonych wolności, równości i braterstwie, wymagań
- prawości, a więc prawdy, natury, nauki o mądrość natury opartej, rozumu, logiki, prawa naturalnego, Praw Bożych, zwłaszcza zawartych w Dekalogu i Ewangelii, wymagań
- moralności, zwłaszcza kryterium podstawowego - roztropnej troski o narodowe dobra wspólne w tym państwo; moralności, w tym morale wspólnotowego - naszych ludzkich wartości wyższego rzędu, wymagań
- człowieczeństwa dojrzałego, dojrzałych uczuć, dojrzałej godności ludzkiej dzieci Bożych, wolnej woli, dążenia do świętości, doskonałości, jak doskonałym jest Ojciec nasz Niebieski.

,,to dla nich pluralizm - sami swoi z samymi swoimi,,

Czyżby ?
(według Wikipedii) Pluralizm polityczny - wolność funkcjonowania wielu organizacji [politycznych] w państwie. Istotnym wskaźnikiem pluralizmu jest legalność i swoboda działania opozycji politycznej.
Zasada pluralizmu politycznego wywodzi się z idei wolności jednostki oraz równości wszystkich obywateli [oraz równości wszystkich obywateli, zharmonizowanej z wolnością i równością, razem nakierowanych w pierwszym rzędzie na budowę wspólnoty] w suwerennym i zróżnicowanym społeczeństwie demokratycznym.

Zasada pluralizmu politycznego odnosi się tylko do partii działających legalnie, akceptujących podstawowe zasady ustroju państwa, zawarte w konstytucji tego państwa.

Przeciwieństwem pluralizmu politycznego jest zasada koncentracji i monopolizacji władzy.

Istnieją dwie propozycje sprzyjające urzeczywistnieniu zasady pluralizmu politycznego.
Jedna z nich zakłada, że należy w większym stopniu niż dotychczas otworzyć systemy partyjne na zróżnicowane interesy społeczne.
Druga postuluje przyznanie szerokich prerogatyw organizacjom społecznym oraz dopuszczenie do rywalizacji różnych grup społecznych.
Obie koncepcje mają na celu zapobieganie monopolizacji władzy w rękach jednej partii czy organizacji.

* Tak więc nic tu nie wskazuje, aby w pluralistycznym, demokratycznym państwie media były związane zasadami pluralizmu politycznego. Tym bardziej, że TV Republika ma wyraźną orientację polityczną.

** Wyraźnie widać, że aktualna waadza nie jest ani demokratyczna, ani pluralistyczna, że zanim przejdziemy do pluralizmu w życiu politycznym, należy zdeledalizowa satanistyczne PO, RP i SLD, oraz faszystowskie PO i PSL.
Wszystkie wolne media muszą w pierwszym rzędzie obronić politykę, w tym ideologię władz, prawo, ekonomię i gospodarkę, oraz organa przemocy państwowej przed faszystami i satanistami, przywrócić demokrację.
,,Koncentracja i monopolizacja władzy,, we wszelkich dziedzinach życia politycznego koalicji PO/PSL to już faszyzm, a nie żaden pluralizm.

Urządzanie sobie pogaduszek filozoficznych w ,,wolnym medium,, , w tak dramatycznej sytuacji kraju, jaka ma miejsce, to zdrada.

Mamy też:
- pluralizm teoretyczny - dotyczy teorii naukowych
- i pluralizm (filozofia) - dopuszcza wielość bytów niesprowadzalnych do wspólnego mianownika, wielość metod, lub teorii przy wyjaśnianiu zjawisk.
- oraz pluralizm (socjologia) – w życiu społecznym jest to taka sytuacja w funkcjonowaniu państwa lub innej organizacji, gdy różne grupy mają prawo wyrażać swoje interesy, w tym zwłaszcza mieć udział w sprawowaniu władzy.
Pluralizm zakłada poszanowanie zróżnicowań społecznych i kulturowych i uznanie równości poglądów.
Pluralizm kulturowy dotyczy świadomego wysiłku grup mniejszościowych celem podtrzymania własnej etniczności. Mniejszość jednocześnie pracuje na uzyskanie politycznego i ekonomicznego wpływu w społeczeństwie dominującym. Pluralizm jest kategorią trwałego występowania kilku kategorii kulturowych w społeczeństwie, z połączeniem z akceptacją ze strony grupy większościowej oraz równością grup mniejszościowych.

*** Nas tu intersuje fakt, że również w zakresie społecznym media nie są związane zasadami pluralizmu. Pluralizm obowiązuje państwo i konkretne organizacje, w których występuje zróżnicowanie kulturowe. Równość w organizacji pluralistycznej obowiązuje tylko między grupami mniejszościowymi.
Mało tego - grupa większościowa wcale nie musi automatycznie robić miejsca grupie mniejszościowej, a dopiero po jej akceptacji. A to już jasno dowodzi, że religia panująca tylko wtedy zaakceptuje inne, mniejszościowe organizacje religijne, kiedy w życiu społecznym tych mniejszości będzie obowiążywała moralność i system wartości religii panującej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356415

TV Republika jest za darmo do ogladania w internecie:
www.netvi.tv

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356355

To taka sama prawica jak TV Republika. Na stronie tytułowej maja swoje prawicowe hasło : Wolność, Równość, Braterstwo. Chromolę jakobinów.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#356373

Uwaga słuszna. Narzuca się zachowanie najwyższej nieufności. Wolność, Równość i Braterstwo to wartości typowo lewicowe, nie majce nic wspólnego z republikanizmem. Mogą w tym przypadku być zaproszeniem, może nie dla jakobinów, ale dla faszystów i satanistów, razem zwanych lewakami.
Z wolności, równości i braterstwa, gdy harmonijnie współpracują, bierze się demokracja, czyli sprawiedliwość wspólnotowa, punkt wyjściowy do sprawiedliwości indywidualnej. Wolność, równość i braterstwo muszą być cały czas wspierane i prawością, i moralnością, w tym morale wspólnotowym, naszymi ludzkimi wartościami wyższego rzędu, jak np. ,,Bóg, Honor, Ojczyzna,, , a więc wartościami typowo prawicowymi.
Wolność, równość i braterstwo, to dla lewicy sztandar polityczny, ale i - gdy dobrze rozumiane - cenione i chronione ludzkie wartości.
Są i ludzkimi wartościami dla ludzi prawicy.
Tak samo ludzkimi wartościami dla lewicy są typowo prawicowe wartości, jak Bóg, Honor, Ojczyzna.
W rezultacie dobrze rozumiane lewica i prawica, a także apolityczne centrum współpracują ze sobą na gruncie człowieczeństwa, dla dobra wspólnego Narodu.

Nie obejdzie się tu bez ponownego obszernego zaprezentowania ,,lewicy i prawicy przedefiniowanych,,.

Od dłuższego już czasu proponuję zerwanie z zupełnie nie odpowiadającym rzeczywistości podziałem świata polityki na lewicę i prawicę z ich ,,skrajnościami,, , bo te ,,skrajności,, już zupełnie wykraczają poza definicję polityki rozumianej jako ,,roztropną troskę o dobra wspólne,,.

Troskę o dobra wspólne Narodu, w tym historię, naukę, kulturę, tradycję, o Naród, jako całość, jako ciągłość tych, co nasz kraj, nasze Państwo, jego dorobek wielu pokoleń tworzyli, nas i tych wszystkich przyszłych pokoleń, co przyjdą po nas i którym każdorazowo winniśmy zostawiać nasz spadek narodowy w nie gorszym stanie, jak nam został powierzony, no i oczywiście samo Państwo, jego zdrowe i sprawne struktury, wraz z całym majątkiem, którym się ma opiekować. Naród, jako suma tych, co w kraju i tych, co na emigracji i wciąż się czują Polakami.

Do dziedziny polityki, dziedziny dostępnej wyłącznie dla ludzi ,,prawych,, , czy zdecydowanych do życia w prawości dążyć, zaliczam tylko prawicę, lewicę i centrum.

,,Prawość,, dotyczy wszystkich ludzi, którzy swój pozytywny stosunek do dobra, w tym dobra wspólnego, budują na prawdzie, naturze i na Prawie Bożym, na Dekalogu i Ewangelii, a gdy wchodzą w rachubę relacje z niechrześcijanami, to na prawie naturalnym.
Tak więc lewica, prawica i centrum grupują wyłącznie ludzi prawych.

,,Lewica,, ma przede wszystkim charakter kobiecy, czyli najpierw dba o sprawy bieżące, sprawy ,,tu i teraz,,.
To przede wszystkim czuwanie nad sprawiedliwością (każdemu to, co mu się należy, prawa zrównoważone obowiązkami, likwidacja przywilejów zwanych dziś często ,,prawami,, i immunitetów), w tym sprawiedliwością wspólnotową, czyli demokracją. Lewicowe podejście do demokracji to najpierw dbałość o wolność, równość i braterstwo, zawsze w równowadze, z priorytetem ich świadomej i dobrowolnej służby swojej wspólnocie, najpierw narodowej. Ma to zapobiec traktowaniu wolności jako swawoli, równości jako uprzywilejowania, braterstwa jako prymatu ,,wielkich,, , czy ,,starszych,, braci. Zaplecze lewicy to przede wszystkim robotnicy.

,,Prawica,, ma przede wszystkim charakter męski, czyli najpierw dbałość o sprawy możliwie odległej przyszłości, to odpowiedzialność i opiekuńczość, zaczynając od rodziny, konstruktywizm, walka o bezpieczeństwo, gromadzenie środków i rezerw, budowa struktur zewnętrznych tak gospodarczych, militarnych, porządkowych, jak politycznych, działania na rzecz autentycznie wolnego rynku. Zaplecze prawicy to przede wszystkim klasa średnia, wojsko i policja (!).

Z kolei ,,centrum,, , to przede wszystkim dbałość o kręgosłup moralny społeczeństwa, czyli dbałość o prawdziwie ludzkie cele stawiane życiu politycznemu. Centrum cechuje apolityczność w sensie nie angażowania się ani po stronie lewicy, ani prawicy, choć ze wspieraniem ich od strony technicznej w razie potrzeby.
W Polsce centrum, to przede wszystkim nauka Boża i nauka Krzyża Chrystusowego, nauka dobrowolnych wyrzeczeń dla dobra wspólnego, a dopiero przy nim, dobra własnego każdego z beneficjentów polityki. Centrum gromadzi wysokiej jakości autorytety moralne i naukowe, fachowców i doświadczonych praktyków we wszystkich dziedzinach życia politycznego. Zaplecze centrum, to głownie nauczyciele, lekarze, dziennikarze (ci prawdziwie niezależni), prawnicy.

Lewica i prawica, choć cele mają różne, jednak nie walczą ze sobą, a uzupełniają się w swojej służbie postępowi w człowieczeństwie dojrzałym, w służbie mądrej organizacji życia publicznego. Dzieje się to głównie dzięki centrum, którego główną rolą jest znajdowanie równowagi między potrzebami prawicy i lewicy, tworzenie jednego zgodnie działającego organizmu.

Świat polityki to domena ludzi prawych, ludzi uczciwych, ludzi umiejących roztropnie zadbać o dobro wspólne swojego (u nas polskiego) narodu.

I tyle !!!

Opozycją do prawości jest lewactwo, zwane też nieprawością, czyli razem antyprawica, antylewica i antycentrum, czyli satanizm, w tym masonizm, modernizm/neomodernizm i poprawność polityczna.
Antylewica i antyprawica, to te dotychczasowe ,,skrajności,,
- lewicy (nastawienie na władzę dla władzy, ,,polityka,, , w tym władza, ekonomia, gospodarka i w ogóle biznes, oraz reklama i propaganda funkcjonujące poza sprawiedliwością, prawością i moralnością)
- i prawicy (nastawienie na gromadzenie bogactw i w ogóle wszelkich dobr materialnych poza sensowne potrzeby, bez umiaru i za wszelką cenę. Z sięganiem po dobra wspólne narodów, a nawet próby monopolizacji dóbr całej ludzkości, jak woda, leki, czy żywność).
Antylewica i antyprawica dążą do zostania ,,rasą panów,, , przy zniewoleniu większości populacji ludzi, a razem tworzą faszyzm.

Faszyzm według definicji Mussoliniego, to związek wielkiego kapitału reprezentowanego przez korporacje, zwłaszcza prywatne i międzynarodowe, w tym banki, ze skorumpowanymi waadzami państw i organizacji międzynarodowych.
Istotą faszyzmu jest zbrodnia korupcji, ale i inne rodzaje zbrodni, łącznie z użyciem Faszystowskiego Konglomeratu Zbrodni, w tym ,,seryjnego samobójcy,, i ,,pancernej brzozy,,.
Faszyzm, to przemoc w sięganiu po władzę i terror w jej utrzymaniu, w tym terror poprawności politycznej. Faszyzm, to od początku do końca przestępstwo.
Satanizm oczywiście też jest przestępstwem - opartym o kłamstwo, o pychę, o cyniczne zbrodnie, atakującym wprost podstawy moralne sprawiedliwości, otwierając zwłaszcza wrota bezprawia, anarchii, ,,praw kaduka,, , zbrodni korupcji.

Tu jeszcze raz dobitnie podkreślę, że lewactwo, ten nieludzki konglomerat satanizmu i faszyzmu, nie mieści się w żaden sposób w świecie polityki. To antypolityka, oparta na antyideologiach, a te na chorych filozofiach.

Lewactwo nie ma też nic wspólnego z ideologią - to konglomerat antyideologii.
,,Ideologia w jej społecznej funkcji, to nie tylko cele aktywności, ale i dopuszczalne sposoby ich osiągania oraz motywacja ich zasadności względami uznawanymi za wyższe niż jednostkowy interes,, (wiki).

Uważam, że TV Republika jest zdecydowanie za cienka, żeby podjąć walkę z lewactwem, mimo, że jest ono jej najgorszym formalnym wrogiem. Zresztą do tego jeszcze trzeba chęci i żołnierskiej czujności. Każde zakłócenie równowagi między wolnością, równością i braterstwem, a więc np odejście od prawości w stronę lewactwa, moralności w strone demoralizacji, czy od ludzkiej godności dzieci Bożych w stronę podłości dzieci szatana/węża - skutkuje totalitaryzmem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356475

gość z drogi

Polek i Polaków...Dzień zadumy,dzień modlitw za ich dusze...spotkania w Kosciołach na mszach świętych

mam małą prośbę,zakopmy na moment nasze spory...pomyślmy jak kruche jest ludzkie życie...

Mój urzędujący Prezydent,gdy 10 Kwietnia 2010 wchodził do zabójczego samolotu wraz z towarzyszącą mu Polską Elitą,na pewno nie myślał,że są to schody do nieba...,ze już nigdy nie zejdzie po nich na Ziemię ...

a więc pomyślmy DZISIAJ o tych ,co odlecieli do Nieba....  37 miesięcy temu....

Dobrego Dnia,Wszystkim

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#356515

,,Dzień zadumy,dzień modlitw za ich dusze...,,.
,,zakopmy na moment nasze spory...pomyślmy jak kruche jest ludzkie życie...,,.

* Takiej prośbie się nie odmawia, ale i nad nią należy się zadumać.

Czyż ci, co oddają życie za Ojczyznę, nie idą prosto do nieba ?

Ból, bólem, ale czyż nie jest on po to, by bolało, by w tym bólu rodziło się to, co w nas najlepsze ?

Czy kruchość ludzkiego życia, nie przynagla nas, by przejmować ich pałeczkę sprinterską i kontynuować ich święty bieg, ich partiotyczne dzieło ?
Zginęli najlepsi, ale czyż nie jest naszym obowiązkiem wzmożony wysiłek, a zwłaszcza wychowanie stukrotnie większej liczby ich godnych następców ?

Czyż i naszej Ojczyźnie, naszej Matce Ukochanej nie należy się w tym bolesnym dniu godna zaduma nad walką o jej sprawiedliwość, nad walką o jej wolność, o dumę z historii, o honor jej bohaterów, o pamięć tego, co w niej najwspanialsze, najświętsze, o niepodległość, o suwerenność jej Narodu, o jej wciąż aktualną rolę Przedmurza Chrześcijaństwa.
Czy nie należą się jej nasze przysięgi, nasze zobowiązania ?
Czyż możemy sobie pozwolić na utratę choć części świętego ducha zamordowanych, czyż każda miesięcznica nie ma służyć patriotycznemu wychowaniu młodzieży w tym duchu ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356569

gość z drogi

"....Przedmurza Chrześcijaństwa.

Czy nie należą się jej nasze przysięgi, nasze zobowiązania ?

Czyż możemy sobie pozwolić na utratę choć części świętego ducha zamordowanych, czyż każda miesięcznica nie ma służyć patriotycznemu wychowaniu młodzieży w tym duchu ?"

Oczywiście,że się należy...moja prośba dotyczyła czegoś zupełnie innego... pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#356592

...dzięki! Nawet nieźle działa ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#356646