Facebook: "Nie czytasz drugiego obiegu? Nie myślisz samodzielnie."

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

Powstało wydarzenie na Facebooku: "Nie czytasz drugiego obiegu? Nie myślisz samodzielnie."

Do napisania treści zachęcającej do wzięcia udziału w akcji wykorzystałem fragmenty tekstu znanej blogerki Elig.

To nasza odpowiedź na akcję promującą czytanie, która trwa od 2011 pod nazwą: "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" Samo czytanie to za mało. Jak się nie umie dobierać sobie lektur, to można sobie zrobić krzywdę. Pokażmy światu, że czytanie poważnej publicystyki to wartość. Książki niepoprawne politycznie czytają osoby, które zmierzyły się zwycięsko z propagandą, które myślą samodzielnie.

Początkowo chcieliśmy aby motto naszej akcji brzmiało "Nie czytasz drugiego obiegu? Nie idę z Tobą do łóżka!",ale postanowiliśmy je zmienić i jest jak jest. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Cel to grudzień  roku 2013. "Nie czytasz drugiego obiegu? Nie myślisz samodzielnie."

Poniżej post Elig Sukcesy książek "drugiego obiegu" :

Rekordzistką okazała się praca Sławomira Cenckiewicza "Długie ramię Moskwy, wydana wprawdzie w 2011 roku, ale sprzedawana głównie w 2012. Czytelnicy wykupili ok. 35 tysięcy egzemplarzy tej "Książki historycznej roku". "Strachy na Lachy" prof. Andrzeja Nowaka sprzedały się w ok. 20 tys. egzemplarzy, podobnie jak "Myśli nowoczesnego endeka" Rafała Ziemkiewicza.

Słowa "drugi obieg" kojarzą się z wydawnictwami produkowanymi pokątnie w jakiejś piwnicy i rozdawanymi tylko zaufanym ludziom. Siła tego stereotypu jest tak wielka, że ulegają mu nawet autorzy publikujący poza mainstreamem.

W ostatnim numerze "Gazety Polskiej Codziennie" z 29-30.12.2012 Sylwia Krasnodębska i Jan Pospieszalski sporządzili "Subiektywny ranking "Codziennej"" omawiając 10 najbardziej wartościowych, ich zdaniem, książek roku 2012. Podali też wiele danych dotyczących ich sprzedaży.

I tak, rekordzistką okazała się praca Sławomira Cenckiewicza "Długie ramię Moskwy, wydana wprawdzie w 2011 roku, ale sprzedawana głównie w 2012. Czytelnicy wykupili ok. 35 tysięcy egzemplarzy tej "Książki historycznej roku". "Strachy na Lachy" prof. Andrzeja Nowaka sprzedały się w ok. 20 tys. egzemplarzy, podobnie jak "Myśli nowoczesnego endeka" Rafała Ziemkiewicza.

Niezłe wyniki odnotował też Bronisław Wildstein. Sprzedano cały nakład jego powieści "Ukryty" /15 tys. egz./, a w ciagu zaledwie 7 tygodni czytelnicy kupili 12 tys. egzemplarzy wywiadu rzeki z Wildsteinem p.t. "Niepokorny".

Igor Janke wydał niedawno temu pracę "Napastnik. Opowieść o Victorze Orbanie". Jak piszą autorzy przeglądu w "GPC": "życzliwi koneserzy branży mówili, ze to pozycja, której sprzeda się najwyżej 3 tys. egzemplarzy. Wydawca zaryzykował 10 tys. i w ciągu kilku tygodni magazyn został opróżniony.".
Sprzedano też całe nakłady powieści Marcina Wolskiego "Mocarstwo" i albumu "Oburzeni". Wydawnictwa przygotowują dodruki. Jeśli chodzi o Gadowskiego, to myśli on już o trzecim wydaniu swej książki.

Pragnę zwrócić uwagę, że nie są to romanse typu "Miłość nad rozlewiskiem". To dzieła trudne, wymagające uwagi i skupienia. Czytelnicy mogą dowiedzieć się z nich wiele o prawdziwej historii i współczesności Polski. Dlatego wygrywają one z tym, co wydaje mainstream. Rozwinięto też alternatywne metody kolportażu. Praktycznie każdemu spotkaniu z ciekawymi ludźmi prawicy towarzyszy sprzedaż publikacji "drugiego obiegu". Najlepiej było to widać przed marszem PiS w dniu 13 grudnia 2012. Mimo dokuczliwego mrozu, w miejscu zbiórki na pl. Trzech Krzyży działało stoisko z książkami, cieszące się powodzeniem. Sam kupiłam tam "Niepokornego" Wildsteina".

"Drugi obieg" zaczyna wygrywać z pierwszym - przynajmniej, gdy chodzi o książki.

Link do akcji: http://www.facebook.com/events/113701045469104/

Brak głosów

Komentarze

 całym sercem za waszą akcją i polecę moim domownikom i znajomym. Pozdrawiam sylwestrowo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#317831

warto szeroko propagować akcję. Nie możemy dać sie zepchnąć do podziemi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#317864

Gadowski się nie załapał?

Vote up!
0
Vote down!
0
#317898

Dodam

Vote up!
0
Vote down!
0
#317906

.

Vote up!
0
Vote down!
0
#317899