Dzień w którym się zatrzymała ziemia.

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Dzień 8 listopada 2012 roku stał się dla mnie dniem przełomowym. Zostałem po wielu latach uniewinniony. Postanowieniem Sądu wyrok z przed ponad 14 lat został zmieniony. Co prawda przysługuje trzytygodniowy czas odwołania, ale coś w mojej sprawie się ruszyło.
Jakoś się jednak specjalnie nie cieszę. Ile straciłem nerwów przez te lata! I zdrowia. Jestem po udarach mózgu, całkowicie niezdolny do samodzielności. Nie tak w każdym bądź razie wyobrażałem sobie ten dzień.
Więzienia, praca na czarno, nachodzenie przez policję, wieczne sprawy sądowe. Poznałem miejsca gdzie jakakolwiek logika ma wstęp wzbroniony. I nie mówię tu o więzieniach w których byłem. Ja nie mam żadnych wątpliwości czy żyjemy w państwie prawa. I czy w Polsce istnieje aparat represji.
Wiele się mówi o Białorusi. Podając ją jako przykład łamania praw człowieka. O nas się nie mówi. Przemilcza. Na zasadzie wzajemności z innymi państwami tzw. demokracji.
Ktoś powie: po prostu na Ciebie wypadło. Zdarza się. Tak, zdarza. Ale stara się krzywdę jakoś zrekompensować. A ja jestem pewny, że w mojej sprawie zrobią wszystko żebym na oczy zobaczył żadnych pieniędzy. Obawiam się, żeby, chociaż na niedługi czas, nie odcięto mnie od leków. Wystarczy. I kłopot z głowy. Wszystko przecież rozbija się o pieniądze. Jak mi kiedyś powiedział komornik, po opuszczeniu przeze mnie murów więzienia: „i trzeba było tak się rzucać?”
Kiedyś się zameldowałem czasowo w mieście gdzie miałem blisko do swojego lekarza i swoich spraw sądowych. Jakoś się o tym dowiedzieli. I naciskali na osobę która mnie zameldowała, by mnie natychmiast wymeldowała.
Zostałem wezwany do Urzędu Miasta. Tam został przeprowadzony na mnie atak. Oczywiście nie mający absolutnie nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości. W pewnym momencie urzędnik rozmawiający ze mną musiał na chwilę wyjść. Zostałem w pomieszczeniu sam. Na stole leżały pisma. Sugerujące, aby się mną zajęli i jak. Nie będę mówił skąd. Po co?
Celem przypomnienia. Tym, którym się nie chce zaglądać do moich poprzednich notek. Zostałem oskarżony o ojcostwo. Kobieta chodziła w ciąży 4 i pół roku. Sąd nie dopatrzył się w tym nic dziwnego. W dniu poczęcia, który podała sama kobieta, ja byłem daleko, za granicą. Zatrzymałem się akurat w hotelu. Sąd to sprawdził, a następnie dowody ukrył. Nie miałem prawa wezwać własnych świadków. Sąd nie pozwolił. Ci co byli, jej, świadczyli jednak na moją korzyść. Nie pomogło. Sąd miał inny plan względem mej osoby. Nie pomogły mi też 3 badania DNA. Świadczące o mojej niewinności.
W dokumentach sądowych znalazłem i takie, sugerujące bym został poddany badaniom psychiatrycznym. Powód? Przez lata ukrywałem Bin Ladena. Śmieszne? No, nie zupełnie. Do badań nie doszło, jednak każdy komu o tym wspominałem myślał, że muszę mieć z głową coś nie tego. Bo przecież Sąd by czegoś takiego nie wymyślił.
Teoretycznie wygrałem. W praktyce przegrałem.
Wszystko.
………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Choruję na chorobę neurologiczną. O pracy nawet nie ma mowy. Napisałem wspomnienia o swoich przeżyciach w więzieniach. Niemieckich i polskich. http://wydaje.pl/e/wiezienia5
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Sukces Panie Marianie. Proszę się nadal dzielnie trzymać.  Ma Pan tutaj życzliwych sobie ludzi. Zdrowia życzę.

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305024

gość z drogi

pozdrowienia 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#305039

Dziękuję i również pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305219

Dziękuję za poparcie i życzenia. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305218

Ty wygrałeś nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie. Owszem, straciłeś zdrowie, ale to jeszcze nie powód to takiego pesymizmu. Głowa do góry.
Wiem, że masz już "po kokardy" sądów. Ale przemyśl, czy nie "wartałoby" ubiegać się o odszkodowanie od wymiaru (nie)sprawiedliwości?

Pozdrawiam z 10, Satyr

P.S. Oczekuję Twojej kolejnej opowieści z przeszłości z dozą humoru.   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305053

ale jednak!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305070

Teraz wystarczy jak ona się odwoła. Znowu miną lata. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305221

O czym będę narzekał gdy zabraknie sądów;) W końcu w ich cieniu spędziłem prawie całe dorosłe życie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305220

Ale nie rozumiem dlaczego tak Pana prześladowano? Dlaczego sadom tak bardzo zależało żeby Pana zniszczyć? Czy ta kobieta była aż tak wszechmocna? Żeby przez tyle lat kogoś nękać musi być bardzo poważny powód.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexa

#305094

Odpowiedź jest prosta. Sąd wydał wyrok wbrew dowodom. Potem już tylko bronił, ukrywał nie pasujące elementy swojego mądrego wyroku. Za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi metodami. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305246

Wypada założyć sprawę tej krowie
Która świadomie zniszczyła Twoje życie
Po cichu na sprawiedliwość liczę
Jeśli nawet nie tu teraz
To tam będzie wielka afera
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#305124

Liczenie na sprawiedliwość byłoby nierozsądne z mojej strony. I pozbawione jakiegokolwiek sensu. Sam przecież wielokrotnie stwierdzałem, że jest to instytucja nie mająca nic wspólnego z jednym z członów w swojej nazwie. Pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305248

odzianymi w czarne sukienki, z łańcuchaki na szyi, którzy niby coś w imieniu Rzeczpospolitej... to bym Panu nie uwierzyła. Ale stałam: jako świadek, jako powódka i wiem, że to, co się czasem odbywa na salach rozpraw, to woła o pomstę do nieba.
To jest osobne zakole szamba, w którym tkwimy.
Wygranej gratuluję, mimo wszystko, mimo, że wiele to Pana kosztowało.
I, podobnie jak inni proszę nie zapominać, że nie jest Pan sam. Jak i ja nie jestem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305159

I tak pisałem tylko to w co ludzie mogliby uwierzyć. Z trudnością, ale uwierzyć. W całą prawdę nawet najgorsi przeciwnicy tej instytucji by nie wierzyli. W myśl zasady: "zrób coś nieprawdopodobnego. I tak nikt nie uwierzy".. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305250