Ile będzie marszów 11 listopada?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

W dzisiejszej GPC dane mi było przeczytać lakoniczną informację w brzmieniu:
 

""Kluby "Gazety Polskiej" z całego kraju zapowiadają udział w Marszu Niepodległości. Na miejsce zbiórki w najbliższą niedzielę o godz. 14 wyznaczono plac obok dworca Warszawa-Śródmieście. W pochodzie weźmie udział redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz, który zawiesił swój udział w honorowym komitecie poparcia Marszu Niepodległości, w którym znalazł się Jan Kobylański. Kluby "GP" spotykają się o godz. 14 (...) a następnie przyłączą się do marszu, który rozpocznie się o godz. 15 w centrum stolicy, a zakończy przed pomnikiem Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu. Po przybyciu przed pomnik Dmowskiego pochód ruszy w kierunku pomnika Józefa Piłsudskiego, by oddać hołd Marszałkowi. – Wszystkich, którzy chcą uczcić Marszałka, zapraszamy do przyłączenia się do klubów – mówi Anita Czerwińska z warszawskiego Klubu "GP"".
 

Przyznam szczerze, że jestem skonfundowany tą informacją i decyzją redaktora naczelnego "GP".
 

Ubiegłoroczny bowiem sukces Marszu Niepodległości wynikał przede wszystkim z jedności środowisk patriotycznych. I dzięki tej jedności mogliśmy pokazać całemu PRL-bis naszą siłę i przywiązanie do naszej Ojczyzny.
 

Mam nadzieję, że decyzja Pana Tomasza Sakiewicza nie jest ostateczna i przed 11 listopada odwiesi swoje zawieszenie w komitecie poparcia Marszu Niepodległości a sam Marsz będzie kolejnym naszym sukcesem.
 

Poza tym... tak naprawdę przecież nie chodzi o czczenie poszczególnych postaci mających największy wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości (R. Dmowski, J. Piłsudski), ale o upamiętnienie samego faktu jej odzyskania po 123 latach zaborów. Dodatkowo zaś sam Marsz Niepodległości ma też unaocznić rządzącym, że Polacy są i dalej będą suwerenem we własnym kraju a patriotyzm w dalszym ciągu jest naszą cechą narodową.
 

Pozdrawiam
 

P.S.

Swój "marsz" zapowiedział B. Komorowski... Nie pozwólmy, aby nasz marsz "rozmienił się na drobne"...
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ile marszów? Miał być JEDEN.
Ale wczoraj zrezygnowała jedna osoba z komitetu homorowego:

http://niepoprawni.pl/blog/1115/zdjal-maske-albo-wpadka

a zaraz potem Sakiewicz.
O co naprawdę chodzi z rozdrobnieniem na drobne?
Czyżby środowisko niepodległościowe już za bardzo urosło w siłę i należy to zniszczyć?

Pozdrawiam

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#304586

decyzja pana Sakiewicza. Dał się ponieść ogólnej fali rozbijania jedności narodowej? O samego Kobylańskiego tylko chodzi czy o to, że jest związany z Radiem Maryja, które wspomaga? A może osoba Kobylańskiego jest znakiem rozpoznawczym na kogo ma być przypuszczony atak zachodnich lewackich najemników?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#304593

Tak naprawdę to drażni mnie to dzielenie na prawicy i licytowanie się, kto jest większym patriotą. Szkoda tylko, że GP próbuje niepotrzebnie tego typu działań. Mam nadzieję, że ubiegłoroczny "duch polskości" zwycięży...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#304600

że ten duch polskości potrafi często chodzić różnymi dziwnymi ścieżkami. Dobrze byłoby aby zwyciężył.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#304602

Rozdzielenie było juz w ubiegłym roku. Pisałam o tym na NP w kilku komentarzach do wpisu Ryszarda Kapuścińskiego.
Marsz GP był króciutki, widziałam cały, wracając parę minut wcześniej z pacyfikowanej końcówki naszego.
Szedł puściutkimi Al. Ujazdowskimi, trasa - dystans zaledwie jednego przystanku.
W komentarzu napisałam wtedy z obawą: "Ciekawe, jak będzie w tym roku - czy też oddzielnie."
Cóż, wyszło znowu oddzielnie.
Wklejam link do wpisu R. Kapuścińskiego i tam są moje dwa komentarze dokładnie to opisujące, bo byłam świadkiem marszu odbywającego się przy prawie pustej ulicy. Jednym z bardzo nielicznych.

Link do tego wpisu:
http://niepoprawni.pl/blog/4922/nie-zgadzam-sie-i-juz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304606

p Sakiewicz uprawia pro amerykansko-izraelska bezczelna propagande i dlatego mu nie po drodze z niektorymi. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304616

Mix

Który patriotyzm jest prawdziwy ?

Ten który dzieli ?

Czy ten który łączy ?

Czy może ten dla własnych interesów ?

Nie raz już analizowałem działania i kierunki środowiska
Gazety Polskiej i Pana Sakiewicza.
Dochodzę powoli do wniosku że środowisko Gazety Polskiej ,,może nie w całości,, ale jest rodzajem patriotyzmu zastępczego nie do końca szczerego i prawdziwego.
Patriotyzm lub bazowanie na nim może być niezłym biznesem.
Nie na rękę jest temu środowisku że działają inne środowiska i umacniają się niezależne od GP pokłady patriotyzmu co może być zagrożeniem w szerokim tego słowa znaczeniu dla wielu i dla wielu stron.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mix

#304626

GP jest gazetą neokonserwatywną - moim skromnym zdaniem - (w sensie neokonserwatyzmu w USA). Tj. postawa: nie przepadamy za Rosją, ale bardzo, bardzo kochamy Izrael, szczególnie jego "jastrzębią", wojowniczą część. To w tej "patriotycznej" gazecie ukazywały się artykuły a propos Żydów w MSW, bez żadnej refleksji co tam robili, natomiast z ozdobnikami godnym GW, typu "haniebna antysemicka nagonka" (w tymże MSW). To w tej "patriotycznej" gazecie, w sposób nieco histeryczny, Kwieciński zaatakował piszącego wówczas w GP Łysiaka "antysemityzmem". To ta patriotyczna prawicowa gazeta, nawet nie zająknęła się na temat procesu Kobylańskiego z "salonem", a raczej -delikatnie mówiąc- jego przedstawicielami chyba wyłącznie żydowskiej proweniencji. Oczywiście przyczyną procesu nie było pochodzenie, lecz  - chyba tak to można ująć- ich agresja i ataki na Kobylańskiego.

W ŻADEN sposób, pełniąc taką funkcję na "prawicy", uprawiając - jakbym to ujął - propagandę syjonistyczną, pan S nie może sobie pozwolić na pójście razem z "oskarżanymi o antysemityzm" (czyli de facto chyba można stwierdzić, że pełni funkcję rozbijacką, czy to jest jego podstawowe zadanie w przebywaniu na prawicy? Nie chcę aż tak surowo oceniac, ale fakty mówią za siebie). Nie jest to więc żaden foch z jego strony, to dla niego kwestia podstawowa.

Moze warto przypomnieć fragment odpowiedzi Łysiaka  na zarzuty Kwiecińskiego (takie przypominające, moim zdaniem, ataki GW). "I tylko połowicznie zgadzam się z jego tezą, że "antysemityzm to choroba, która działa ogłupiająco" . Fakt, tak jest istotnie, a połowiczność prawdy polega tu na przemilczeniu rewersu tego medalu, czyli na drugim fakcie bezspornym: lizusowski filosemityzm również ogłupia, czasami dużo silniej, czego w III RP mamy mnóstwo przykładów, gdyż będąca akademią filosemityzmu michnikowszczyzna pracuje pełną parą już nieomal dwie dekady."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304635

Masz dużo racji. Też obserwuję filosemityzm części środowiska GP.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#304697

Rozbijanie Marszu Niepodległości 'na drobne' jest działaniem agenturalnym i bardzo się dziwię że bierze w tym udział p.Sakiewicz.
Z góry można przewidzieć, że gdzieś te 'rozdrobnione' marsze się przetną i może być niezła rozróba a jak aktualna Władza podeśle kilku prowokatorów to taka 'poszatkowana' prawica tylko się skompromituje.
To ya.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#304636

Gdzie trzech Polaków tam cztery poglądy i tak jedno święto pięćdziesiąt marszów, w ten oto sposób do niczego nie dojdziemy. Dlatego wszystko straciliśmy, przez durne podziały i kłotnie, które tylko rozbijają i tak wątłą jedność. APELUJĘ DO WSZYSTKICH POLAKÓW, PATRIOTÓW - JEDNA JEST POLSKA , JEDNYM GŁOSEM MÓWIMY O PRAWDZIE SMOLEŃSKIEJ -  W JEDNYM MARSZU IDZIEMY- DOŚĆ PODZIAŁOW.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304679

Jedność - okazywaliśmy jedynie w skrajnie trudnych warunkach: widocznie - jeszcze nie nastały :)))

Mnie tam jest obojętne: ile tych marszów i pod jaki pomnik? Ucieszę się, kiedy po świecie się rozejdzie (dotrze i do "wadz"), że w marszach tych - udział wzięli wszyscy bez wyjątku polacy

Czego - i Tobie życzę :))))))))))))))

Krzysztof Kaznowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof Kaznowski

#304687

Sytuacja w Polsce jest obecnie groźna, więc nie czas na żarty, ale warto sobie przypomnieć tutaj anegdotkę o nas: gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Czy jakoś tak. Nieważne.
Zmienić się teraz, zwłaszcza przed 11-tym listopada, nie zmienimy i trzeba samych się brać z dobrodziejstwem inwentarza.
Co się zaś tyczy samej manifestacji, marszu. Chodziłam na wszelkie nie zorganizowana, nie przyczepiona do żadnej grupy i takich jak ja było wielu.
Podobnie było i pewnie jest z marszami pamięci każdego 10-go: i GP, i niepoprawni, i pomniksmoleńsk, ale też indywidualne osoby i tych ostatnich zawsze jest najwięcej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304688

Tak... Musimy być zjednoczeni. Jeżeli nawet GP chce sobie marsz przedłużyć, niech to robi. Uważajmy jedynie na prowokacje mające na celu skłócenie nas w czasie wspólnego marszu.

Pozdrawiam serdecznie

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#304696

Bez wątpienia "Niezależna" robiła i robi kawał dobrej roboty, ale po raz kolejny brakuje jej pokory. Są cele nadrzędne- i takim oczywiście jest siła i wymowa Marszu- tym bardziej, że i tak sporo narzędzi do zamieszania i robienia zadymy jest w rękach piewcy żyrandoli i nie mamy na to wpływu- raz sam bronkowy marsz, dwa opiewanie go w mediach (np. wczorajszy serwis o 15.00 w Trójce, w którym powiedziano o trzech marszach, a radośnie i ze
szczegółami opowiedziano tylko o bronkowym). Powinniśmy zadbać więc o to, na co mamy wpływ- MARSZ MA POKAZYWAĆ NIE ŻE JESTEŚMY JEDNAKOWI, A ŻE NASZ SPRZECIW JEST POTĘŻNY- JAK MAMY TO POKAZAĆ PLĄCZĄC SIĘ O WŁASNE NOGI???!!!  Trzy- im więcej zamieszania, tym łatwiej o prowokacje.
Co do samej "Niezależnej": zawsze pytam: niezależna od kogo? Po drugie nie podoba mi się hasło: "My informujemy, oni kłamią". Gówniarskie jest, choćby dlatego. Po trzecie: tną komentarze, które są im niewygodne. Kiedyś próbowałam skomentować artykuł, który był ewidentnie nielogicznie napisany i niezredagowany, roił się od błędów. Po dwóch próbach dodania komentarza wściekłam się i napisałam do redakcji. Olali mnie. Niby nic takiego, a drażni.
Podsumowując: kiedy krzyczymy, że jesteśmy święci, bądźmy bardziej święci od Papieża. To my uważamy, że bronimy Wartości. Noblesse oblige. Tracimy wiarygodność i wielki potencjał. Sakiewicz sam- stając na czele GP- nominował się na takiego, który mówi w imieniu innych, więc zanim przemówi, powinien przemyśleć i przewidzieć skutki. A JAK NIE POTRAFI TEGO UNIEŚĆ, TO NIECH SIĘ OGRANICZY DO BLOGOWANIA. TU CHODZI O NASZĄ OJCZYZNĘ, PANIE SAKIEWICZ, A NIE O TO CO PANA S DZIELI OD PANA K.
Poza tym teraz już lemingi mogą rozłożyć każdy z naszych piętnastu niedługo marszów. Do komitetów się po prostu pozapisują kora, wajda, czapiński, walesa z rodziną (ci to sami 15 marszów rozłożą), itd.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    D O Ś Ć   G Ó W N I A R S T W A   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#304853