Jak trafna diagnoza

Obrazek użytkownika Brus_Zły_Lis
Historia

 

Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków, Polaków z trudnością się porozumiewających, Polaków tak przyzwyczajonych do życia według obcych szablonów, według obcych narzuconych sposobów życia i metod postępowania, żeśmy prawie za swoje je uznali, że wyrzec się ich z trudnością możemy. (…) czeka nas pod tym względem wielki wysiłek, na który my wszyscy, nowoczesne pokolenie, zdobyć się musimy, jeżeli chcemy zabezpieczyć następnym pokoleniom łatwe życie, jeżeli chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby wielka Rzeczpospolita Polska była największą potęga nie tylko wojenną, lecz także kulturalną na całym wschodzie.

Józef Piłsudski

Październik będzie Nasz

Proszę o komentarze 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest":
poczucie zakłamania
dyktatura narzuconych wrogich nam agentów
układy mafijne
rządy miernot i głupków
promocja moralnej zgnilizny
powszechne złodziejstwo władzy
Wniosek:
Piłsudski mówił o kraju niepodległym wzmacniającym swą niepodległość
obecnie Polska niewolna jeno z zewnętrznymi pozorami suwerenności i coraz mocniejszą grą na osłabienie resztek państwowości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#280904

Witaj Brusie, gdzie byłeś tyle czasu?
Czyżbyś sugerował, że najlepszym działaniem na zjednoczenie Polaków jest "Przewrót majowy"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#280959

Maleszki?.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#281178

Wlodeusz - przeanalizuj proszę jeszcze raz na jakiej podstawie borus zly lis zostal obwolany Maleszką. Przecież to stek bredni - stary wez sie zastanów.
Przy okazji czy gdzies w sieci mozna jeszcze znależć archiwum bloga czerwonykiel.blogspot.com czy jakoś tak? Chodzi mi o serię "Czerwone dynastie" - można to skądeś ściągnąć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#292963