Nie wolno zauważyć FLAGI!

Obrazek użytkownika PLK
Sport

Szanowni Państwo chyba Rafał Ziemkiewicz przytoczył kiedyś przypowieść która doskonale tłumaczyła sytuację w PRL. Ta przypowieść nosi tytuł: "Nie wolno zauważyć goryla". Chodzi o to że w trakcie przedstawienia teatru na scenę wpada dziki goryl i rozrabia przewraca scenografię itp. ale aktorzy są zmuszeni udawać jak by go nie widzieli i grać całe przedstawienie w tych warunkach.

Dokładnie z taką samą sytuacją mieliśmy do czynienia w dniu wczorajszym w przypadku rozwinięcia podczas odgrywania hymnów przez rosyjskich kibiców ogromnej wielkości flagi przedstawiającej bojownika z szablą oraz gigantycznym napisem "This is Russia".

Polscy komentatorzy meczu w TVP udawali że tej FLAGI nie ma, być może myśląc że realizator jej nie pokaże w TV. Pokazał oraz jeszcze dziesięć razy podczas pierwszej połowy rosyjskich kibiców z przybliżenia i ani razu polskich.
Po meczu sytuacja był analogiczna, nikt nie zauważył FLAGI nikt nie komentował, nie padło ani słówko o FLADZE.
W internecie to samo, nigdzie nie ma nic o FLADZE gigantycznych rozmiarów (po pół godzinie celowych poszukiwań znalazłem jedno zdjęcie w relacji na żywo z kompletnie bezsensownym komentarzem w stylu rosyjscy kibice pokazali na co ich stać, czy coś takiego). Zaglądam do gazety Fakt dzisiaj rano, ani śladu FLAGI, nawet najmniejszego zdjęcia, kompletnie nic.
W radiu słyszę narzekanie na to że polscy kibice rzekomo wygwizdali rosyjski hymn, oczywiście nikt nie wspomina ani słówkiem o rozwijanej dokładnie w tym momencie FLADZE (którą to wygwizdano a nie hymn!).

Ale jest dobra wiadomość: UEFA jeszcze nie należy do bloku wschodniego i zauważyła FLAGĘ!!! Na dzień dobry wymierzyła dzisiaj rosyjskiej federacji grzywnę 120.000 euro, oraz groźbę odjęcia 6 punktów w kwalifikacjach do następnych mistrzostw jeżeli coś podobnego miało by się jeszcze raz powtórzyć. Ale ta kara jest oficjalnie tylko za ekscesy podczas meczu z Czechami. Postępowanie w sprawie FLAGI dopiero się rozpoczęło! Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby ukarać rosyjską reprezentację walkowerem w meczu z Polską.

Oczywiście media w większości udają że tej kary nie zauważyły.
To można znaleźć schowane:
http://www.rmf24.pl/raport-euro2012/nie-tylko-sport/news-uefa-ukarala-rosje-za-incydent-we-wroclawiu-wszczela-tez,nId,612417

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265338

Szczerze powiedziawszy nie widze nic niewlasciwego w owej FLADZE. Sam jako kibic Pogoni Szczecin mialem koszulke z Wikingiem dzierzacym topor wojenny i tarcze w barwach klubowych i nikogo to nie gorszylo. Flaga jak flaga. Gdyby za te flage Polska miala by otrzymac zwyciestwo walkowerem bylby to smiech na sali. Lepiej zostac przy jednym punkcie wydartym Moskalom z gardla anizeli cieszyc sie z punktow otrzymanych przy "zielonym stoliku".
Mimo wszystko flagi Smolensk chyba nie bylo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

              

#265372

Należałoby się jeszcze tylko przez chwilę zastanowić nad miejscem i czasem wywieszenia owej "flagi". No i przede wszystkim, kto jest na niej przedstawiony?

Zapewniam, że nie jest to jakiś tam sobie pierwszy, lepszy Wiking z nożem.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265408

to nie jest flaga, to jest SEKTORÓWKA :)
Pacyna, zgadzam się z Tobą, jako kibolka Lecha, ale po części. Tzn. sektorówki Pogoni i innych klubów nie są antypolskie (wręcz przeciwnie)! A sektorówka Rosjan jest wyznaniem tożsamości tych biedaków, miotających się między sierpem i młotem a nacjonalistycznymi symbolami carskiej Rosji trzymającej pod butem Polaków. Tak czy siak, na Euro, przyjechali z Rosji, w większości, "kibice" Dynamo Moskwa. "Kibice" piszę w cudzysłowie, bo to nie kibice tylko ekipa KGB, bo klub ten jest i był klubem KGBowców. To nie tajemnica. Tymczasem KGBowcy udają hooligans, którymi nie są. Przykład pierwszy z brzegu - oto "kibole" rosyjscy biją dziennikarza Wojtka Muchę. No nie znam żadnego hoolsa, który w obcym kraju rzuca się na dziennikarza! KGBowcy się rzucili, bo mieli wytyczne- "dziennikarze z logo i akredytacją "Gazety Polskiej"- twoi wrogowie!" Czy zwyczajny chuligan Dynama Moskwa odróżniłby jakiekolwiek logo?! Zwyczajny hools, jak nie ma ustawki, to napier..la w policję. Ot cała filozofia.

pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265485