Kiedy wymrą ostatnie „pisiory”…

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Postąpię bardzo nieetycznie rozwiązując zagadkę od razu. Nie wymrą.

Oczywiście nie to, że nigdy nie wymrą. Za to głowy nie położę ani nawet ręki. Nie wymrą w tej perspektywie, której nie tak jeszcze dawno ten i ów (a wielu ich było) taki los PiS-owi przepowiadał.

A miało być tak, że w pewnym momencie, z przyczyn biologicznej „pisiory”, będące niemal bez wyjątku słuchającymi Radia „Maryja” leciwymi „moherami” miały zacząć padać jak muchy zapewniając Narodowi (temu z „wyższej półki oczywiście) święty i wieczny spokój. Okazuje się, że „pisiory” czy tam „mohery” trzymają się nieźle, lepiej niż ktokolwiek mógłby sadzić a jeśli coś wymrze, to prędzej wspomniana zawartość „górnej półki”.

Głośny już sondaż, przedstawiający preferencje wyborcze tych, którzy dopiero mają stać się elektoratem trudno skomentować. Raczej nie da się wyjaśnić sprawy jakimś „owczym pędem” bo ten wiąże się z jakimś trendem lub modą. A powiedzieć dziś o PiS-ie, że jest modny to naprawdę żart. Wszelcy „trendsetterzy” ustalający mody w tej dziedzinie prędzej by sobie poodgryzali języki niż polecili taki właśnie wybór. Nie jest to również alergiczna reakcja na stającą się coraz mniej „trendy” Platformę. Gdyby chodziło tylko o „obciach” PO, poszukali by sobie czegoś, co w „fajności” zastąpić by mogło partię „pokoju i miłości”. Pis end law :)…

Gdyby ten przyszły elektorat wybierał „fajność” Pajacyk i jego „fajna” ekipa miałaby pewnie z 80% wskazań. Nie ma. I to jest ciekawe.

Nie mam pojęcia co sprawia, że w sumie jeszcze dzieciaki wskazują jako swoją preferencję partię kopaną przez tak „fajnych” gości jak choćby Jakub Wojewódzki albo Tomasz Lis. Bez wątpienia nie jest to wynik ciężkiej pracy żadnych tam „spindoktorów” od Kaczyńskiego. Ci, jeśli już, są w stanie zniechęcić każdego.

Jeśli miałbym kogoś wskazać jako ojca tego „trendu”, który pokazało badanie, mój palec powędrowałby w kierunku Donalda Tuska. Młodzi mają to do siebie, że w swej gówniarskiej próżności i w swym przekonaniu o pozjadanych rozumach, nie potrzebują do kreowania opinii ani Żakowskiego ani Olejnik ani Lisa. Sami sobie, choćby i na palcach, potrafią dodać jeden do jednego. I jak im nie wychodzi dwa, wiedzą, ze mają do czynienia ze ściemą.

Smutne, ze ten wcale nie tak skomplikowany dar nie jest dany różnym luminarzom i reszcie naszej elity. Przez to musimy później wysłuchiwać jakiegoś kolejnego Krzemińskiego wykrzykującego publicznie, że „to koniec PiS-u”.

Informacja o wyniku tego sondażu ma w sobie coś baśniowego. I wcale nie chodzi mi o nierealność tego, o czym on mówi. Raczej nawiązuje do klasycznej już opowieści Andersena. Oto wśród cmokań i zachwytów naszej „świadomej” elity rozległo się głośne „Król jest nagi”

A na pytanie o to „kiedy wymrą ostatnie PiS-ory” zaryzykuję dość prawdopodobną odpowiedź. Wymrą gdy po „młodych, wykształconych z wielkich miast” czy tam „lemingach” nie będzie już śladu.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zaskakujacy-sondaz-wsrod-mlodych-po-dopiero-trzeci,1,5153342,wiadomosc.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

tylko niepokojące jest to, ze palismród i PO mają w tym sondażu łącznie 30%!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262472

Optymista! Zawsze może się zdarzyć meteoryt. Jak ten z Zatoki Meksykańskiej. A już nie daj Boże, meteoryt tunguski :-))).

U Andersena rzeczywistość ujrzało i lapidarnie opisało dziecko. Ciekawa analogia. ;-)

A Kubuś to już chyba za zgreda robi. W opinii młodych...Nie wiem, bo dobre kontakty mam tylko z tymi do lat sześciu. ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262475

Mnie by to cieszyło jakby te bandziory z PO przez sąd były skazane,i pokazane przez Polską TVP,jak siedzą z puszczoną głową i słuchają wyroku,chociaż masz racje,meteoryt zaoszczedził by pieniędzy podatnika,i sprawę dostatecznie załatwił do końca,a pisiory nie wymrą,bo to lud twardy i zachartowany,i mu nie straszne żadne środowisko w którym żyje,a platfusy jako naród chorobliwy,szybko wiginie

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262491

Pisiory powinny wzmóc wysiłki prokreacyjne. A następnie wysiłki edukacyjne i wychowawcze odnośnie do rezultatów prokreacji. :-)))

A tak poważniej, zastanów się ilu z tych opisywanych przez Rosemanna młodych wychowało się w rodzinach pisiorów, a ilu w rodzinach lemingów? Intuicja podpowiada mi, że tych z rodzin lemingowatych było całkiem sporo. I to jest optymistyczne!!!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262501

wydana na sprawiedliwość i ukaranie zdrajców i złodzieji nie będzie uważana za zmarnowana!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262696

Zostaną wymarci.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#262578

A ja mysle,ze nie chodzi tym oświeconym aby wymarły pisiory tylko o to by pracowały ciężko bez słowa skargi , pozwalały sie spokojnie okradać, by nie miały głosu, nie protestowały, by chwaliły oświeconych panów etc.

Ci oświeceni przecież nie mogą sie nadziwić dlaczego nie są uwielbiani, dlaczego na nich ktos gwiżdże. Lemingi wprawdzie spełniaja wszystkie  warunki jakie oswieceni za to,ze sa oswieceni, stawiają swoim niewolnikom ( pracować,cieszyć sie, haracz płacić , nieustannie chwalic władzę) ale jak wszyscy totalitaryści nie moga sie pogodzić z istniem jakichkolwiek odstępstw.

Swiat ma sie składać tylko z oswieconych i lemingów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#262607