Zamach Smoleński nie wystarczy do wygrania wyborów.

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Samym zamachem smoleńskim prawica a konkretnie PiS nie wygra wyborów. Trzeba dać ludziom nadzieję na lepsze życie. A tej nadziei pan Prezes nie daje. Co zyska obywatel materialnie jak PiS dojdzie do władzy? Ja nie znam takich obietnic złożonych przez pana Jarosława Kaczyńskiego. Co konkretnie otrzymają młodzi wykształceni z dużych miast i wsi? Też cisza.
Nie chodzi mi o hasła i slogany wyborcze typu "Młodzi przyszłością Narodu" ale konkretnie niech pan Prezes Jarosław Kaczyński powie, napisze ogłosi wszem i wobec, że będzie praca, nauka na wysokim poziomie, uczciwe zarobki. Chciałbym usłyszeć konkretne zapewnienia , że jak PiS wygra wybory to Polacy będą żyć lepiej bo......
Dlaczego pan Jarosław Kaczyński pisze listy do swoich zwolenników a pomija tych obywateli co nie chodzą na wybory. To 50% społeczeństwa. Ich powinien przekonać , że warto głosować na PiS. Po co przekonywać przekonanych?
Nie chodzi o pisanie książek programowych grubych na kilka centymetrów , których nikt nie czyta. Chciałbym zobaczyć na bilbordach zapewnienie, że nauczyciele i pielęgniarki dostaną podwyżkę, że rencistów i emerytów stać będzie na leki, że dzieci w szkole nie będą głodne.
Do roboty panie Prezesie.
Naród czeka. Mam nadzieję, że wybierając PiS Naród wygra.

0
Brak głosów

Komentarze

Pan pomylił priorytety Kaczyńskiego . Co znaczy, że coś "ugrywa" na Smoleńsku ? On i jego zwolennicy, m.in. i ja, żądamy wyjaśnienia tej strasznej katastrofy, gdzie na kilometr wyczuwa się zacieranie śladów - jakich ? a kto zaciera ślady, jak nie morderca. Jeżeli nie bedziuemy grzmieć i wytrykać tych nieprawidłowości, jakie stwarzaja nie tylko ruscy - to nigdy niczego sie nie dowiemy (i tak będzie, m.in. dzięki Tuskowi i jego żołnierzykom.
A co np. może obiecywać Kaczyński wyborcom? Chyba p. żartuje ! Wszak wiadomo , jaki ma program i do czego chce dążyć, ale jak może składać obietnice, które zależą od wszystkich tych, z którymi będzie współpracował i od ich zaangażowania w prace nad urzeczywistnieniem tego progrtamu. Już jedni zwalili wszystkie winy za niewygrane wybory na niego jednego ! A przecież grupa nielojalnych współpracowników - młodych, aktywnych - miała w ręku wszelkie prerogatywy i mozliwości, by przekonać do siebie społeczeństwo. Ale nie - oni, żądni samodzielnej władzy - zostali odszczepieńcami, zrzucając wszelką odpowiedzialnośc na swego szefa.
Kaczyński może jedynie wskazywać i preferować droge, jaką chce obrać do naprawy Rzeczypospolitej, ale sam niczego nie zdziała i trzeba mu w tym pomóc, a nie żądać zapewnień, co ON ma do zaoferowania naszym obywatelom . Nie rozumiem pańskioej filozofii, niestety.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244808

Przepraszam za błędy literowe - to z pospiechu !

Vote up!
0
Vote down!
0
#244809

Ja nic nie pisałem o "ugraniu". To Pani słowa. Ja pisałem , że zbrodnia smoleńska nie pomoże w wygraniu wyborów a to jest różnica. Proszę mi powiedzieć jak pan Prezes chce wygrać wybory bez przekonania ludzi, że jak wygra PiS to będzie im lepiej? Ja uważam, że 50% uprawnionych do głosowania obywateli RP, którzy nie chodzą do wyborów czeka na to aby iść i zagłosować tylko trzeba dać im szansę i przekonać ,że warto to zrobić. Uważam także ,że ci ludzie pójdą jeżeli zobaczą swój interes, swój własny. Wiem, że to niezbyt pochlebna ocena tej części społeczeństwa ale jeżeli chce się wygrać z realnym złem niszczącym Polskę trzeba chwytać się każdej sposobności i walczyć!
Jednych przekona się miłością do Ojczyzny, patriotyzmem a
niestety drugich , tych którzy mogą zadecydować o wygranej trzeba przyciągnąć obietnicą poprawy warunków materialnych.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#244844

Popełnia Pani nadużycie określając mianem odszczepieńców tych, którzy rozstali się z PiSem. O ile PJNowcy sami odeszli z PiSu, to zwolennicy SP zostali z PiSu wyrzuceni. A to jest zasadnicza różnica. A co mieli robić w tej sytuacji jeżeli nie założyć własnego ugrupowania, może wybrać się do Canossy? Poza tym kiedy kampanię wyborczą PiS prowadzili Kurski i Ziobro, PiS wygrał wybory. W nagrodę obaj panowie zostali wysłani w europosły. Myślę, że nie można im przyklejać etykietki nielojalnych. Ja rozumiem Pani zafascynowanie prezesem, bo to faktycznie bardzo mądry polityk i gorący patriota ale proszę pozwolić innym mieć zdanie odrębne, co do oceny sytuacji politycznej. Na tym przecież polega tolerancja dla innych poglądów, niż własne.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#244856

Obietnice wyborcze...to przecież ma ponad 2300 lat!!
Kaczyński miałby pisac bilbordy i obiecywać cuda2?
Miller naobiecywał i debile zagłosowali...
Tusk naobiecywał,to debile i idioci zagłosowali...
Kaczyński nie może popełnic takiego błędu,musi poczekać,aż
PO-PSL-SLD-RP zdechnie we własnych odchodach.

A'propos przepisu na wygranie wyborów,to zacytuje fragment
z pamięci,bo całość jest u Arystotelesa.
"Aby wygrać wybory,obiecuj!
1.Obiecaj,że zniesiesz podatki.
2.Obiecaj każdemu beczke przedniego wina ZA DARMO co miesiąc.
3.Obiecaj amforę oliwy raz na tydzień...za darmo.
4.Obiecaj każdemu trzy niewolnice/dziewice do użytku...za
kilka drachm.
Obiecaj wszystko,co ci wpadnie do głowy i czego żądają ludzie!
Potem...gdy juz wygrasz,to nikt cie nie będzie rozliczał.
Bo nikt nie będzie chciał,aby go uważano za tego idiotę,
który uwierzył w obietnice...
VAE VICTIS

Vote up!
0
Vote down!
0
#244824

Ja nie mówię o obiecankach cacankach dla tych co zagłosowali na PO czy SLD. Ja Mówię o realnych obietnicach wyborczych , które polepszą byt materialny zwykłego obywatela. Brakuje mi tych obietnic. No i najważniejsza sprawa. Należy pamiętać, że prawica musi wygrać nie tylko z PO ale z Pawlakiem , SLD i tym od gumowych członków. Jeżeli JK do tego nie doprowadzi to w przyszłym parlamencie w dalszym ciągu Polską będzie rządzić koalicja PO, ZSL Pawlaka, Palikot i SLD czyli cała III RP.
A 50% niezagospodarowanych obywateli czeka na swoją partię.
Rozumiesz???

bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#244840

Smoleńsk nie wystarczy PiS-owi do wygrania wyborów.D.Tusk z piętnem Smoleńska nie ma co marzyć o posadzie komisarza unijnego.W nowym parlamencie prawdopodobnie będzie po staremu. A to bardzo wygodny układ.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#244847

Nie myśl co IV RP ma zrobić dla Ciebie, myśl i rób co możesz zrobić dla IV RP.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#244851

To chyba nie jest właściwe postawienie sprawy.
Nie wiemy i nikt nie jest w stanie przewidzieć,ile i w jakiej postaci płacić przyjdzie za odzyskanie podmiotowości przez państwo Polskie.Nie ma więc i nie może być żadnych gwarancji i obietnic. Wyjaśnienie kwestii katastrofy smoleńskiej jest warunkiem odzyskania tejże podmiotowości i daje szansę na rozstrzygnięcie wewnętrznych sporów na tyle, by mieć nadzieję na pracę, naukę, itd. I tylko tyle. Te 50% muszą niestety zrozumieć, że obietnice i gwarancje zależą od nich samych. Można tylko wzorem Gierka zapytać: "Pomożecie?" A program tych co chcą wygrać, jeśli są uczciwi, może sprowadzać się tylko do obietnicy prawdy i jawności życia politycznego, sprawiedliwości społecznej.
Tak jak bzdurą jest stwierdzenie, że przedłużenie wieku emerytalnego poprawi cokolwiek w konstrukcji,pochłaniającej cały czas własny ogon, który przestał rosnąć. Kasa jest gdzie indziej. I to też trzeba powiedzieć.
Robert Helski

Vote up!
0
Vote down!
0
#244990

Jasne PiS wyborów nie wygra, wygra je NE lub partia 333... Dobra koniec żartów. Pytam się panie Yupiter jeśli nie PiS to kto ?? Tylko bez bredni jak to PiS jest częścią układu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#245053