Czas "Kolumbów 90"! Czas walki o Polskę!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Witam
 

Polskie pokolenie urodzone około 1920 roku, czyli zaraz po odzyskaniu przez Polskę prawdziwej niepodległości, które zamiast cieszyć się młodością i wolnością zmuszone zostało zbrojnie bronić Ojczyzny przed niemieckimi i sowieckimi okupantami, bywa nazywane - zaczerpniętym z tytułu książki R. Bratnego - określeniem "Kolumbowie - Rocznik 20".
 

Okrutna wojna spowodowała, że  w sposób heroiczny bronili oni Ojczyzny, jej ideałów, wartości, wolności, niepodległości. Walczyli o siebie i swoją przyszłość, o  nas wszystkich...
 

Wtedy wiedzieli czego bronią  i o co walczą. II Rzeczpospolita była w końcu wolną, po przeszło 100  latach, Ojczyzną.
 

W 1989 roku nam wszystkim wydawało się, że po kolejnym 45 letnim zniewoleniu Polska znów odzyskała wolność, niepodległość i suwerenność. Jakże się  myliliśmy, jakże daliśmy się zwieźć, jakżeż nas wszystkich okłamano i przez ten przeszło 22 letni okres ponownie zniewolono...
 

Wielu z nas - pokolenia 40 latków budujących tą niby wolną Polskę -  jest w szoku i zastanawia się jak mogło tak się dać oszukać i zmanipulować. Część z nas czuje pewnie złość i gniew, że te wykreowane przez nas pseudoelity po prostu traktowały nas jak bezmyślnych idiotów i li tylko jako rączki do głosowania. Wielu też jednak z nas przestało już wierzyć, że cokolwiek można zmienić, pogodziło się z historyczną koniecznością rozwoju Polski wedle scenariusza pisanego przez totalitarnych, marksistowskich, unijnych i prosowieckich "budowniczych nowego, zniewalającego jednostkę, świata".  

Naprawdę jest mi smutno, że w jakiś sposób - jako pokolenie - zostaliśmy wykorzystani przez tych zwykłych karierowiczów, dla których "Polska to nienormalność i dziki kraj". Jest mi smutno, że te pseudoelity sprowadziły działalność dla dobra Polski do poziomu wibratora i świńskiej głowy. Współczuję nam, że teraz za to wszystko przyjdzie nam się wstydzić przed naszymi dziećmi i wnukami. Jest mi smutno, że część z nas dała się wciągnąć do miażdżącej krytyki wszelkich oznak narodowego, polskiego patriotyzmu. Jest mi przykro, że przez nasze działania w  ogromnej części staraliśmy się przekonać Polaków, że patriotyzm, wolność, naród to anachronizmy i śmieszny, zaściankowy absurd.
 

Tak naprawdę w ogromnej  większości nasze pokolenie, pokolenie młodych i gniewnych z 1989 roku, było  tylko pionkami wykorzystywanymi do kolejnego zniszczenia naszej wolności, polskości i państwowości.
 

Niestety popełniliśmy błędy i nie odbudowaliśmy wolnej i suwerennej Polski. Wszystkie one mogą wszakże być zapomniane. Każdy z nas może je naprawić, co będzie tym łatwiejsze, że często te błędy były niezawinione przez nas. Zostaliśmy perfidnie przecież oszukani. Zadrwiono z nas i potraktowano jak niemal bydło, które można dowolnie gnać w dowolnym kierunku... Sprzedano nam śmierdzący kłamstwem produkt w kolorowym i pięknym opakowaniu. Trudno...
 

Mam tylko nadzieję, że nie będziemy dalej  kupować tego samego kłamstwa a sprzedawców zaczniemy omijać dalekim łukiem...
 

Zapomnieliśmy o Polsce i naszych ideałach, daliśmy się omamić, zastraszyć,  zatomizować i spauperyzować...
 

Na nasze jednak szczęście, w tych latach ogólnonarodowego zrywu wolnościowego czasów końca komuny nie zapomnieliśmy dawać życia naszym dzieciom... ;)
 

Teraz mają one po około 20 lat. Dziś nie rozumieją dlaczego zabiera im się wolność i próbuje się traktować ich tak, jak elity III RP traktowały nas, czyli ich rodziców.  One nie pamiętają już czym był komunizm, czym był brak wolności. Są wolne od naszego zniewolenia i wolności tej bronią.
 

Na naszych oczach, właśnie teraz dojrzewa nowe pokolenie "Kolumbów", rodzi się  tożsamość "Kolumbów - Rocznik 1990"... 

Źródło: eMisjaTV, http://www.youtube.com/watch?v=WseenAn_rRo&feature=player_embedded

Niech te słowa młodego człowieka przypomną nam nas samych i to o co walczyliśmy. Niech przywrócą nam nadzieję i wyrwą z marazmu  oraz poczucia beznadziejnej niemożności... Dołączmy do nowych "Kolumbów" i wspierajmy ich naszą wiedzą i doświadczeniem. Pomóżmy im... aby czasem ich nie oszukano, nie wykorzystano i nie okpiono... jak nas na początku lat 90-tych!  Nie pozwólmy, jako Polacy, żeby w Polsce znów zwyciężała zniewalająca nas wszystkich "miałkość i małość"... siejące antypatriotyczną i antypolską nienawiść i fałsz... Odrzućmy kłamców i oszczerców, hipokrytów i fałszywych patriotów! Bądźmy jednym narodem, jednością skupioną wokół wolności, wolnej Ojczyzny! Czas na wspólną walkę o  Polskę!
 

Pozdrawiam
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

 

Brak głosów

Komentarze

nie mam nic do dodania na ten temat. A my pracujmy nad tym, aby nasze doświadczenie nie zostało zapomniane ani zmarnowane.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#222833

I nie pozwólmy aby kolejne pokolenie zostało przez zwodzone i łudzone ułudą wolności... My już to przerobilśmy..

;) Pozdrawiam również serdecznie...

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com)

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#222838

Płemieł "dyskutuje" właśnie w sprawie ACTA.

Podpisuję sie pod przemyśleniami Joanny Lichockiej:

http://niezalezna.pl/22961-lichocka-o-socjotechnice-nienawisci

Vote up!
0
Vote down!
0

molka

#222842

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#222844

Warto rozmawiać.

Przeczytałem to co napisal Adr_Nitka w "Stracone pokolenie" i następnie ten wpis.

Pięknie się uzupełniają.

Pozdrawiam.

       __________________________________________________________           Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#222864

kosa62

 To pokolenie 1990 nie może pamiętać komuny, im przyszło żyć w niby wolnej Polsce i to wcale nie jest ten zdrowy rdzeń Narodu. Dlatego nie podzielam optymizmu autora. Rewolucja jest konieczna, przy urnach raczej nic się już nie zmieni. To POlszewia liczy głosy. Nowa godz. "W" coraaz bliżej ,ale ciężar   walki raczej spadnie na starsze pokolenia,

Vote up!
0
Vote down!
0

kosa62

#222936

Wreszcie głos rozsądku. "Kolumbowie `90" wychowani, wyedukowani i uformowani w rzeczywistości "pookrąglostołowej". Sam nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Polegną na wirtualnych barykadach za wolność internetu, o tak! Czy w ogóle pamiętają o Polsce?

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#222944

Witam

Nie można generalizować a poza tym Ci 20 letni są jeszcze do uratowania dla Polski, oni dopiero poznają świat i są otwarci na idee, szukają. Pokolenie 40-tków (tej lemingowej większości) już jest stracone. Od nas zalezy czy pokażemy tym 20 latkom Polskę... ale próbujmy a nie tylko "skazujmy" ich na ocenę, która nalezy się naprawde nie im a ich rodzicom...

Pozdrawiam

P.S. Wśród nich naprawdę wielu to wspaniali młodzi ludzie, wielu ma cechy liderów i za nimi mogą pójść inni...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com)

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#222993

No cóż, generalizujemy obydwaj ;-). Być może ma Pan szersze - lub inne - niż ja kontakty z pokoleniem `90 (co jest oczywiście określeniem umownym). Negatywna zmiana mentalności tego pokolenia wydaje mi się nieodwracalna. Przykro mi, ale pozostanę przy swoim pesymiżmie, choć - proszę mi wierzyć - wolałbym, aby to Pan miał rację.

Pozdrawiam.

PS. Oczywiście próby "reedukacji" młodych są ze wszech miar pożądane.

Vote up!
0
Vote down!
0
#223022

Tusk znów sprzedał to samo kłamstwo. Wczorajsza "debata" została zorganizowana w drugą rocznicę niemal identycznej debaty zorganizowanej z niemal identycznego powodu!

Takiego POkazu cynizmu i hiPOkryzji świat nie widział!

Dowody w artykule:
http://niepoprawni.pl/blog/961/debata-z-deja-vu-czyli-powtorka-wielkiej-sciemy-tuska-sprzed-dwoch-lat

"Pomóżmy im... aby czasem ich nie oszukano, nie wykorzystano i nie okpiono... jak nas na początku lat 90-tych!"

Zgadza się! Pomóżmy im! Pokażmy im, że Tusk potraktował ich jak debili, którym można dwa razy sprzedać to samo zeschnięte ciastko... w dodatku za drugim razem nadgryzione, bo ACTA zostały podpisane! Wtedy naprawdę się wkurzą!

Oczywiście dycha za bardzo pozytywny i aktualny artykuł!

Vote up!
0
Vote down!
0
#223028

kosa62

  Przede wszystkim ostrożny byłbym w porównywaniu jakiegokolwiek pokolenia do Kolumbów '20. To się już nie powtórzy, takie perły jak Rudy, Zoska, Alek Anoda Morro, Inka i inni rodzą sie raz na 1000lat. Być może w pokoleniu lat 80-90 tych zdarzają się jacyś szlachetni ideowcy, ale są to wyjątki. Codziennie mijam dwie szxkoły średnie w drodze do pracy i często słyszę o czym rozmawia i jak sie zachowuje dzisiejsza młodzież. Walkję o wolność swojego Kraju co poniektórzy potraktują jako swoistą przygodę. Generalnie to pokolenie jest zeświecczone, zlibertynizowane i zkonsumpcjonizowane. To niestety  palikociarnia.

Jeszcze Polska nie zginęła... Isten aldd meg a magyar...

Vote up!
0
Vote down!
0

kosa62

#223037