Mają pecha; nie byli Żydami?

Obrazek użytkownika Katarzyna
Historia

Próbuję sobie wyobrazić pewne zdarzenie. W końcu od czego jest wyobraźnia.

Ranek 10- 07- 06 r. Biorę do ręki „Rzeczpospolitą" i czytam:
"W Jerozolimie odbyły się uroczystości 65 rocznicy mordu na żydowskiej ludności w Jedwabnem.
Zorganizował je specjalnie powołany do upamiętnienia ofiar Instytut Pamięci Ofiar Jedwabnego. Niestety, w ostatniej chwili odwołał swój udział w modlitwie Kadisz Minister Spraw Zagranicznych Izraela. Jako przyczynę oficjalnie podał zaplanowaną wcześniej wizytę delegacji palestyńskiej ze Strefy Gazy. Gazeta nieoficjalnie dowiedziała się, że odwołanie przybycia ministra na uroczystości nastąpiło po interwencji ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej. Polskie władze z Prezydentem RP na czele stanowczo protestują przeciwko obarczaniu polskiego społeczeństwa za popełnioną zbrodnię
".

 

A może taką notkę jesteśmy w stanie wyobrazić sobie?


W Kielcach odbyły się obchody rocznicy pogromu kieleckiego. Odznaczeni zostali dzielni bojownicy o czystość etniczną Polski....( tu nazwiska proszę sobie wstawić) . Jutro na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się uroczystość wręczenia honorowego tytułu naukowego Doctora honoris causa prezydentowi, który pogrom kielecki uznał za przełomowy moment budzenia się świadomości narodowej Polaków po II wojnie światowej".

 

Wypisuję prowokacyjne bzdury, które na szczęście nigdy nie będą miały miejsca?

Tak, to prawda, nigdy nie będą miały miejsca, bo nie pozwolą na to Żydzi. I mam do nich szacunek za to, że bez względu na bieżącą politykę czy dobrosąsiedzkie stosunki reagują natychmiast na wszelkie próby przemilczania holokaustu.

A dlaczego my, Polacy, pozwalamy sobie, by nacjonaliści ukraińscy dyktowali nam, jakie ofiary zbrodni i czyjej wolno nam czcić, a jakie nie?!


Kiedy patrzę na dołączoną do artykułu w "Rzeczpospolitej" fotografię ofiar rzezi w Lipnikach,
http://www.rp.pl/galeria/2,1,308454.html

kiedy czytam wiadomość:
Resort wycofał przedstawiciela z konferencji o Ludobójstwie na Polakach. Interweniowała ambasada Ukrainy, której nie podobał się temat spotkania oraz to, że zaplanowano wystąpienie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego".
http://www.rp.pl/artykul/2,308454_Debata_o_Wolyniu_bez_MSZ_.html
- zaciskają mi się pięści. Nie z żądzy zemsty, przecież nie jestem banderowskim rzeźnikiem!

Moje pięści zaciskają się z żalu i bólu, bo wciąż nie wolno mi uczcić ofiar ludobójstwa w moich ojczystych stronach. Tak, ojczystych! Tak samo ojczystych jak dla Ukraińców, Ormian, chasydów, czy Czechów, których przodkowie z dziada pradziada tam żyli, pracowali i umierali.Państwo, jego granice to nie to samo co Ojczyzna. To coś więcej. To kultura z całym jej bogactwem, budowli, piśmiennictwa, malarstwa, muzyki, wiary i tradycji. Tam jest moje serce, bo tam są groby moich przodków. Nie o państwo ukraińskie mi chodzi, lecz o moje prawo do krzyża na grobie bliskich.

Zaciskają mi się pięści z bezsilności, kiedy Prezydent, a teraz Minister Spraw Zagranicznych mojego kraju wymigują się od wzięcia udziału w obchodach upamiętniających tragedię na Wołyniu.


Zaciskają mi się pięści, kiedy słyszę, że katolicka uczelnia chce obdarować doktoratem honoris causa prezydenta państwa budującego niepodległość na nienawiści do Polaków i fałszowaniu historii.

 

Zaciskam pięści z bezsilności, bo mój naród, jak barany prowadzone na rzeź, godzi się na to. Nie protestuje depcząc ofiary, które niczego innego, gdyby mogły mówić, nie chcą jak grobów i krzyży na nich, modlitwy i pamięci.

Mają pecha; nie byli Żydami?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Kunktatorstwo i tchórzostwo naszych władz m.in. w kwestii Wołynia jest porażające. I to zasłanianie się "dialogiem". Nie może być dialogu oprtego na kłamstwie i przemilczeniach.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#20484

Dialog jest zawsze potrzebny, ale naprzód musi być uznanie zbrodni.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mordów w imię obłąkańczych idei czerwonego i brunatnego socjalizmu, dla syjonizmu za wszelką ceną, ani dla czystek ustaszowców, którzy wymordowali setki tysięcy Serbów w Chorwacji, ani dla mordów w Srebrenicy czy w Sarajewie. Nie można przechodzić do porządku nad historią eksterminacji Ormian, Romów czy Kurdów.

Nie można budować samoistnej Ukrainy za cenę fałszowania historii, bo to się obróci przeciwko Ukraińcom i Polakom.

To nie jest polityka, to jest bezradność wobec nacjonalistów, którzy tyłki zadekowali w USA i Kanadzie i ani im w głowie wolna i szczęśliwa Ukraina czy dobrosąsiedzkie stosunki z Polską.

A boli, że zaczynają w tym brać udział również polscy duchowni i naukowcy.

To, co chce zrobić KUL jest hańbą dla tej uczelni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#20490

"Wtem szmer zmienił się w szum zmieszanych słów, a potem w huk jakby wzburzonej fali. Poznało wojsko stojące na wałach, że na tym haniebnym sznurze wisi towarzysz ich niedoli, rycerz bez skazy - poznali wszyscy, że to pan Longinus Podbipięta, i gniew straszny począł podnosić włosy na głowach żołnierzy.
Zagłoba oderwał wreszcie dłonie od powiek; strach było na niego spojrzeć: na ustach miał pianę, twarz siną, oczy mu wyszły na wierzch.
- Krwi! krwi! - ryknął tak strasznym głosem, że aż dreszcz przeszedł blisko stojących.
I skoczył w fosę.
........................................................................................
Pan Zagłoba szalał; rzucał się w największy tłum jak lwica, której zabrano lwięta; rzęził, chrapał, ciął, mordował, deptał! Pustka czyniła się przed nim, a przy nim szedł, jak drugi płomień niszczący, Wołodyjowski podobny do rannego rysia.
Strzelców ukrytych w beluardach wycięto w pień, resztę goniono aż za otwór w wale. Po czym żołnierze weszli na beluardę i odczepili pana Longina, ostrożnie spuścili go na ziemię.
Zagłoba runął na jego ciało..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ziuk

#20505

Wiesz, ja ze wsi. Możesz jaśniej? ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#20506

To jest tylko cytat. Możesz interpretować to, jak Ci podpowiada sumienie.
pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ziuk

#20507

Mam nadzieję, że odróżniasz wojnę od rzezi.Nie o licytację okrucieństwa tu jednak chodzi, lecz uznanie zbrodni za zbrodnię. Dopiero po tym można rozmawiać o przyczynach. Tak przynajmniej mówi mi moje sumienie, a Twoje?

Ja mam dla Ciebie też wiarygodny cytat 

"W roku 1939, po upadku Polski, i w roku 1941, kiedy Niemcy zajęli miejsce Sowietów, wielu mieszkańców zachodniej Ukrainy miało nadzieję na przywrócenie republiki, którą się cieszyli przez krótki okres po I wojnie światowej. Ale ponieważ ani hitlerowcy, ani Sowieci nie byli tym zainteresowani, Ukraińcy musieli zapomnieć o swoich dawnych aspiracjach. Natomiast wyznawcy bardziej skrajnych poglądów, z Ukraińską Powstańczą Armią (UPA) włącznie, podobnie jak Chorwaci myśleli, że uda się stworzyć etniczne homogeniczne społeczeństwo. Żydów, którzy mieszkali w tym rejonie, już wcześniej wymordowali hitlerowcy. Wobec tego w latach 1943 - 1944 wściekłość UPA zwróciła się przeciwko bezradnym Polakom.

..............................

Podkładano ogień pod wiejskie chaty. Krzyżowano katolickich księży. Palono kościoły razem ze wszystkimi parafianami, którzy znaleźli się w środku. Samotne gospodarstwa padały ofiarą band atakujących widłami i kuchennymi nożami. Podrzynano gardła. Rozpruwano bagnetami brzuchy ciężarnych kobiet. Ćwiartowano ciała dzieci. Mężczyzn zwabiano w zastawiane na polach zasadzki i uprowadzano. Sprawcy tych czynów nie mogli decydować o przyszłych losach tej ziemi. Mogli decydować, że będzie to przyszłość bez Polaków. Wymordowali ich między 200 000 a 500 000 (zo. M. Terles, etnic Cleansing of Poles in Volhynia and Aestern Galicia, Toronto 1993; R Torzecki, Polacy i Ukraińcy, Sprawa ukraińska w czasie II wojny światowej na terenie   IIRzeczpospolitej, Warszawa 19993; Wiktor Poliszczuk, Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA (spowiedź Ukraińca), Toronto - Warszawa 1996)".

Norman Dawies, Europa walczy 1939 - 1945, znak 2008,  Czystki etniczne,s.447

 

Dalej też jest ciekawie. ;(

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#20520

Za cenę jakichś iluzorycznych korzyści pozwalamy sobie narzucić punkt widzenia czcicieli rezunów!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#20522

Czyj kraj? To dobre pytanie, ale nie umiem na nie odpowiedzieć. ;(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#20638

jak golab na parapet bez sensu, malo tego wpisujesz sie w zydowska propagande jakoby to Polacy dokonali pogromu w Kilecach.
Pogrom na Zydachw Kielcach to byla od poczatku i do konca Zydowska parszywa prowokacja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#371748

Opisuje rzetelnie dziennikarz śledczy Krzysztof Kąkolewski w książce "Umarły cmentarz". Była to prowokacja UB.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#371750

Niestety oceny i jeden z komentarzy są dowodem jak niewiele niektórzy z tej treści zrozumieli.

Przykre.
Pozdrawiam z 10*.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#371756