Komentarz do wpisu "Brak kary smierci w kodeksie karnym jest pogarda dla ofiar"

Obrazek użytkownika faxe
Kraj

Moim zdaniem dyskusja dotyczaca kary smierci jest jednym z problemow, ktory w obecnej sytuacji Polski jest kompletnie niepotrzebna, nierealna i jest zwyklym, zbytecznym i skrajnie populistycznym biciem piany.

1. Autor notki Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar pisze “…Roger Scruton, współczesny brytyjski filozof i pisarz powiedział „Ilekroć zezwalasz, by przestępstwo nie zostało właściwie ukarane, stajesz po stronie zła”, zaś już Epikur żyjący 2300 lat temu zauważył „Prawa ustanowione są dla sprawiedliwych nie dlatego, by nie popełniali nieprawości, lecz by jej nie doznawali”. Nie jest ważne dlaczego morderca zabija, nie jest ważne czy obecność kary śmierci sprawia, że ilość morderstw jest mniejsza, bowiem prawo zostało ustanowione dla sprawiedliwych. To sąd może pochylić się nad mordercą i uwzględniając okoliczności łagodzące zdecydować o pozostawieniu go przy życiu, ale powinien mieć też prawo tego nie uczynić…”

Byc moze te argumenty maja sens w “normalnych rzeczywistosciach, w normalnych krajach”, ale do takich Polska nie nalezy. Dopoki w Polsce nie bedziemy mieli zdrowych i normalnych organow scigania – Policji i prokuratur i nie podniesiemy z upadku sadownictwa, orzekanie kary smierci byloby narodowa zgoda na wprowadzenie oficjalnie ruskiej ruletki, zabijania - takze faktycznie niewinnych, a nie karania zbrodniarzy. Byc moze prawo w Polsce zostalo ustalone dla sprawiedliwych – ale sprawiedliwych zabraklo. W Polsce trzeba społeczeństwa obywatelskiego, na rzecz wprowadzenia sprawiedliwej i niezawisłej procedury sądowej w sprawach karnych, wyeliminowanie regularnych i nagminnych “pomyłek sądowych” przy nieodwracalnosci tej kary.

Nikt przy zdrowych zmyslach, kto juz nawet nie interesuje sie specjalnie “jakoscia” polskiego wymiaru sprawiedliwosci, a tylko slyszal chociazby o:

➢ Odpowiedzialni za organizacje lotu 10.04.2010 do Smolenska nie odpowiadzieli jak dotad ani przed sadami karnie, ani dyscyplinarnie, ani moralnie i nie sadze, ze kiedykolwiek odpowiedza

➢ niewyjasnionych okolicznosciach i nie pociagnieciu do odpowiedzialnosci zleceniodawcow zabojstwa ks. Jerzego Popieluszki

➢ braku wyrokow skazujacych bezposrednich zabojcow i ich zleceniodawcow w sprawie zabojstwa gornikow z kopalni Wujek

➢ sledztwie w sprawie zabojstwa gen.Papaly

➢ sledztwie w sprawie porwania i zabojstwa K.Olewnika, epidemii “samobojstw”, sledztwa w sprawie sledztwa, ktore trwa do dzisiaj, komisji sejmowej w tej sprawie etc

➢ seryjnym odrzucaniu przez sady wnioskow IPN o uchylenie imunitetow sedziom, ktorzy skazywali opozycjonistow w stanie wojennym

➢ sprawa FOZZ i “seryjne” zejscia smiertelne w tej sprawie

➢ orzeczeniu uniewinniajacym 5 czy 6 sprawcow w sprawie zbiorowego gwaltu na 13 letniej dziewczynce, albowiem sedzia uznal, iz byl to tylko “ seks z wykorzystaniem nieporadnosci pokrzywdzonej 13-latki”

nie moze twierdzic, ze ten wymiar sprawiedliwosci jest w stanie wydac sprawiedliwy wyrok w sprawie zagrozonej kara smierci !

Dopoki nie oczyscimy tego systemu z wychowankow pierwszego i drugiego pokolenia - szkoly Duracza – dyskusje o karze smierci w Polsce sa niemoralne i nieetyczne.

Czy nie jest pogarda dla 96 ofiar Katastrofy Smolenskiej, fakt, ze Tusk,Klich, Arabski, Miller, Sikorski i inni nie zostali usunieci ze swoich stolkow w dniu katastrofy? Czy nie jest pogarda dla ofiar produkowanie raportu przez Millera? Czy nie jest pogarda dla ofiar tlumaczenie tego raportu na rosyjski, konferencja tlumaczona na rosyjski? Czy kara smierci w kk cokolwiek zmienilaby w tej kwesti?

Czy nie jest pogarda dla ofiary ks.Jerzego Popieluszki brak rzetelnego sledztwa w celu znalezienia i ukarania tych, ktorzy wydali polecenie zabojcom ? Czy brak kary smierci w KK ma jakis zwiazek przyczyowo-skutkowy z zaniechaniem przez prokurature wdrozenia sledztwa w sprawie zleceniodawcow tego zabojstwa? Czy to nie jest pogarda dla ofiary? Czy to nie stawanie po stronie zla, zezwalajac by przestepstwo zabojstwa nie bylo WOGOLE ukarane?

Czy aprobata i zezwolenie, aby ci sedziowie. ktorzy sluzyli komunie, skazywali opozycjonistow podczas stanu wojennego wydawali teraz wyroki w imieniu Rzeczpolspolitej nie jest pogarda dla ofiar? Czy kara smierci w kk zmienilaby cokolwiek w tej kwesti?

Czy kara smierci w KK mialaby jakikolwiek wplyw na brak jakichkolwiek wyrokow w sprawie zamordowanych gornikow w kopalni Wujek - tak na bezposrednich zabojcow jak i tych, ktorzy dali taki rozkaz ? Czy ten NIEZALEZNY, NIEZAWISLY “SPRAWIEDLIWY” SAD nieskazal zabojcow, poniewaz nie bylo w kk kary smierci? Czy to nie jest pogarda dla ofiar? Czy to nie stawanie po stronie zla, zezwalajac by przestepstwo zabojstwa nie bylo WOGOLE ukarane?

ITD,ITD, ITD

To panstwo polskie ma pogarde dla wiekszosci swoich obywateli i ofiar zabojstw, nie robiac nic, aby ten system zmienic, to polskie organy scigania maja pogarde dla obywateli i ofiar np. prowadzac sledztwo w sprawie gen. Papaly 12 lat ! czy sledztwa, komisja sejmowa i dalej przez 8 lat w sprawie K.Olewnika i dalej nikt nic nie wie. Wszyscy obywatele sa ofiarami i panstwo nasze pogardza nami, wprowadzenie do kk kary smierci niczego w tej kwesti nie zmieni. Trzeba zaczac od podstaw, a nie od wprowadzania kary smierci w kk.

2. Amerykanska organizacja Project Innocence zajmujaca sie pomoca niewinnie skazanym, od zalozenia w 1992r. udowodnila niewinnosc 273 skazanych - na 25 lat, dozywocie i kare smierci. Tych ostatnich bylo 17 - slownie: SIEDEMNASTU. Trzeba dodac, iz organizacja ta zajmuje sie tylko sprawami, gdzie istnieje ewidencja DNA, ktora pozwal udowodnic niewinnosc.

Przecietnie ci niewinni “szczesliwcy” spedzili 13 lat w ciezkich wiezieniach.
Z tych 17 w celi smierci – na dwoch wyrok mial byc wykonany za kilka dni.
Majac na uwadze jakosc naszego wymiaru sprawiedliwosci – kto wie ilu skazanych w Polsce na dozywocie, siedzi “za niewinnosc”?

3. Strach przed kara smierci nie ma zadnego prewencyjnego wplywu na zachowanie ewentualnych zabojcow. Nie ma zadnych badan potwierdzajacych, iz w krajach w ktorych praktykowalo sie kare smierci, jej zniesienie powoduje wzrost zabøjstw. W Kanadzie, na przykład liczba zabójstw na 100 tys. mieszkańców spadła z maksymalnych 3,09 osoby w 1975 ( rok przed zniesieniem kary śmierci za morderstwo) do 2,41 osoby w 1980, w roku 2006 - 1.9, a w roku 2010 -1.6

4. Strach przed kara smierci nie zapobiegnie tez zabojstwom, albowiem najwiekszy odsetek - 2/3 popełnia się w kręgu najblizszych i sa to zabojstwa emocjonalne, ktore popelniane sa w afekcie, a nie z premedytacja, czy np. pod wplywem alkoholu, a wiec nie sa to sytuacje, w ktorych zabojca rozwaza ewentualne konsekwencje. Statystyki policyjne w Polsce podają, że co roku popełnia się w Polsce omniej niz 1000 zabójstw. W 2004 było ich np. 980. W 2010 – mniej niz 702. 11% z powodów ekonomiczno-rabunkowych i 10% na tle seksualnym, 7% wskutek zaburzeń spowodowanych chorobą psychiczną.

5. Protokół 6 europejskiej konwencji (o zniesieniu kary śmierci) stanowi integralną część konwencji, czego jednym z dowodów jest to, że do Rady Europy (w jej ramach obowiązuje konwencja) nie może być przyjęte żadne państwo, które chciałoby ratyfikować samą konwencję, ale nie protokół 6. Nic dziwnego, że jednym z wymogów zgłoszonych przez Komisję Europejską w związku z podaniem Turcji o akcesję do Unii było zniesienie tam kary śmierci - jest to dla wszystkich oczywisty warunek członkostwa.

6. Jest zwykla manipulacja, nie majaca nic wspolnego z realiami w Polsce (i gdziekolwiek indziej – takze w Norwegi), iz nawet najbardziej groźni przestępcy, w tym seryjni mordercy, mogą już po 15 latach pobytu w więzieniu wyjść na przepustkę. Po 25 latach mogą opuścić mury więzienne, o ile wcześniej prezydent nie skorzysta wobec nich z prawa łaski.

O tym decyduja sady penitencjarne i nie dzieje sie to automatycznie. Ponadto w sprawach tych najokrutniejszych bandytow sad jest obowiazany – jezeli rzetelnie udowodni wine – orzec dozywocie i nie zgodzic sie w przyszlosci na przedterminowe zwolnienie. W Polsce sprawcy brutalnych przestępstw, zwłaszcza morderstw, są przez sądy surowo karani. Jesteśmy krajem, w którym zapadają wysokie wyroki za bestialskie czyny, wyższe niż w większości państw w Europie, co można łatwo sprawdzić w statystykach sądowych.

7 Statystycznie w porownaniu z innymi krajami europejskimi zabojstw w Polsce jest stosunkowo niewiele - mniej niz – 2.0 na 100 tys. w 2010 roku (trudno jest podac dokladnie poniewaz statystyka obejmuje tak zabojstwa jak i usilowanie zabojstwa –“ Policja wszczela 702 sledztwa w sprawach zabojstwa i usilowania zabojstwa”). W porównaniu do 2009 roku jest to spadek o 3,7% (27 spraw mniej). W stosunku do najtragiczniejszego pod tym względem 2001 roku, kiedy to odnotowano 1 169 takich przestępstw, jest to spadek o 467 przestępstw. Wyrazna jest tendencja spadkowa i bez kary smierci.

Ciekawostka: W Polsce mamy (2010 rok) 13 617 prokuratorów, 10 322 sędziów – co oznacza, iz na 100 tys obywateli przypada ponad 28 sedziow ( w 2001r bylo 19.5 a w 2008 – 26.4)
Kanada ma okolo 2100 sedziow, co oznacza 6 sedziow na 100 tys
Sad Najwyzszy w Polsce 86 sedziow i Trybunal Konstytucyjny 15 sedziow (101 ogolem). Sad Najwyzszy Kanady spelniajacy rowniez role polskiego TK – 9 sedziow.
Patrzac na te statystyke, wydaje sie absurdem, ze przestepczosc w Polsce spada, spada tez ilosc zabojstw i jest niewiele wieksza niz w Kanadzie (1.6 do mniej niz 2.0 w Polsce) a ilosc sedziow ( takze prokuratorow i biurokracji sadowej) z roku na rok rosnie. W ciagu 9 lat z 19.5 sedziego do 28 sedziow na 100tys. obywateli !

8 Trudno nie skonstatowac, ze problem kary smierci w Polsce nie jest uzalezniony od ilosci zabojstw, a jest raczej populistycznie wykorzystywany przez politykow – zblizaja sie wybory(!?). Ponadto nie mozna oprzec sie wrazeniu, ze Polacy latwo daja sie manipulowac i zastraszac nieracjonalnym w stosunku do stopnia zagrożenia, lękiem przed przestępczością.

9 Argument, ze społeczeństwo nie powinno utrzymywać zbrodniarzy, więc należy ich zabić, bo kara śmierci jest tańsza, tez jest bzdurny – chyba, ze wymiar sprawiedliwosci wroci do metod z poczatkow lat 50 ubieglego stulecia, kiedy to “process” trwal dzien, a nazajutrz strzelano “skazanemu” w tyl glowy. Jezeli jednak chcemy, aby wymiar sprawiedliwosci byl na poziomie chociazby zblizonym do systemow, ktore sa standardem w demokratycznym panstwie prawa – obciazenie kosztami wraz z orzekaniem kary smierci wzrasta i nie jest to wcale TANIEJ. Amerykańska Liga Swobód Obywatelskich, ACLU (American Civil Liberties Union) obliczyla, że Kalifornia wydaje rocznie 139 mln dol. na procesy, w których oskarżonym grozi kara śmierci, o 1,1 mln dol więcej niż koszty procesów, w których kary śmierci nie orzeczono. Wynika to z długości trwania postępowania i jego szczegółowości. Więzień spędza średnio 7-10 lat w celi śmierci. W tym czasie zaangazowane sa sady wszelkich instancji – dziesiatki sedziow i urzednikow dokładnie studiuje i sprawdza zgromadzone materiały i przebieg procesu. Najczesciej tez podatnicy placa za obrone, a nie jest to tanie nawet ”po panstwowych” stawkach.
Podatnicy stanu New Jersey w ciągu 23 lat zapłacili ponad ćwierć mld dolarów na system kary śmierci, który nie skazał nikogo. Procesy, w których oskarżonemu grozi kara śmierci nie mogą trwać krócej nie tylko ze względu na to, że nie pozwala na to amerykańskie prawo. Chodzi przede wszystkim o to, żeby mieć absolutną pewność, że nie skazujemy niewinnego. Zabijanie niewinnych w imię prawa jest zbrodnia. Oszczedzic się więc nie da.

10 Dekalog – NIE ZABIJAJ

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dziekuje za odpowiedz.

Wynika z niej, iz Pan jest swiecie przekonany, iz w Polsce wymiar sprawiedliwosci jest OK, a “przyjmuje” Pan , ze “bylismy kolonia od 19944- 1956”, a zreszta nawet w tej kolonii “zylismy wlasnym zyciem” i przeciez “wszyscy uwiklani sa w system”, a wiec jaki jest “wladca”, po “odzyskaniu http://uczciwewybory.pl/wolnosci” nie ma w kwesti braku kary smierci w kk zadnego znaczenia. Czy Autor ma otwarte szeroko oczy i uszy czy zyje w jakiejs duzo "przyjemniejszej" symulacji, niz rzeczywistosc w Polsce

Praktycznie wiec dalsza dyskusja nie ma zadnego sensu, poniewaz Pan zyje w innej i nieznanej mi z autopsji rzeczywistosci, ktora nie pozwala zauwazyc:
➢ sadownictwo jest jedna z wladz w trojpodziale wladzy. To sklad osobowy tej wladzy – na ktory nie mamy zadnego wplywu jako suweren ! – a wiec etyka i moralnosc kazdego sedziego, to jak byly uksztaltowane jego poglady, co robil przed “odzyskaniem wolnosci” i od kogo pobieral nauki ma fundamentalne znaczenie na to jak sprawuje swoja wladze sadownicza, ktora dostaje od korporacji z zarzadem w KRS – kilkudziesieciu ludzi na ile 38. 39 milionow obywateli ! Zadaniem wladzy sadowniczej jest nie tylko “wydawanie sprawiedliwych wyrokow”, ale czuwanie nad tym aby prawo bylo przestrzegane przez kazdego RP – takze wladze ustawodawcza i wykonawcza. Tych zadan wladza sadownicza nie spelnia. I wynika to miedzy innymi z faktu, ze ta wladza nigdy nie byla zlustrowana, ze nie mamy zadnego wplywu na jej wybor i zadnych narzedzi, aby niegodnych sprawowania tej wladzy usunac.
➢ Co do odbierania podstawowych wartosci w jakich bylismy wychowani, to wlasnie przyzwolenie wladzy sadowniczej na bezprawie w kazdym zakatku zycia w Polsce i brak kontroli wladzy ustawodawczej i wykonawczej przez wladze sadownicza prowadzi do takiej sytuacji. Najpierw trzeba zrobic porzadek z ta wladza, a pozniej zmieniac zapisy w KK. Zaiste, tak ogłupionym społeczeństwem, ktore nie zdaje sobie sprawy z fundamentalnych kwesti, można rządzić tak, jak się chce.
➢ Mieszkamy w POLSCE. Proszę podać przypadki skazania niewinnych ludzi na karę śmierci w Polsce. Oczywiście nie w okresie kiedy okupant tworzył nowe elity, ale już w okresie kolonialnym i postkolonialnym. To pytanie jest absurdalne i zmanipulowane! Jezeli w Polsce nie ma kary smierci to w nazwanym przez pana “okresie poskolonialnym” takimi przykladami nie moge sluzyc. Moge natomiast sluzyc przykladami osob skazanym na kare dozywocia – ktore sa niewinne i odsiaduja ta kare. Gdyby byla kara smierci w kk, pewnie wachaliby kwiatki od dolu. Zapraszam na pare godzin na moj blog – tam znajdzie Pan szczegoly.
➢ Co do mojego pragnienia SPRAWIEDLIWOSCI, to po pierwsze, polskie sadownictwo takowej nie gwarantuje i o tym wie prawie kazdy, ktory zetknal sie z naszym “wymiarem sprawiedliwosci” i wyluszczam to detalicznie w moich wpisach, po drugie moje postrzeganie SPRAWIEDLIWOSCI jest radkalnie rozne od panskiego i aby sprawiedliwosci stalo sie zadosc, nie potrzebuje zapisu o karze smierci w kk.
➢ Twierdzi Pan, ze z satysfakcja(?) informuje, ze “procesy” w Stanach ciagna sie latami – nie bardzo rozumiem ten argument. Same “procesy” sa krotkie i nie ciagna sie latami – zweryfikowanie podstaw – dowodow, ktore byly podstawa skazania czlowieka na smierc i upewnienia sie, ze taki wyrok jest SPRAWIEDLIWY !!! zanim zalatwimy klienta, ciagnie sie latami – i jest to chyba zrozumiale. Nawet przy takiej weryfikacji przez 19 lat caly ten system nie dopatrzyl sie, ze tych 13 skazanych na kare smierci, byli niewinni, co Project Innocence udowodnil !!!
➢ Ustosunkowalam sie do Pana twierdzenia, ze brak zapisu w kk o karze smierci jest pogarda dla ofiar. Prosze przeczytac moj wpis.
Nie zgadzam sie z taka demagogia – kara dozywotniego wiezienia jest aktem laski dla mordercy. Jak pisalam w moim wpisie – najpierw musimy miec pewnosc graniczaca z prawie absolutna – ze skazany jest morderca, zeby w ogole takie tezy stawiac. Czesciej niz sie Panu wydaje jest to niemozliwe – nawet teoretycznie w idealnie sprawiedliwym spoleczenstwie , ktore nigdzie nie istnieje.
Po drugie, uwazam, ze kara dozywotniego wiezienia to JEST KARA za morderstwo, a nie akt laski.
➢ Co do szafowania kara smierci i nie skazywaniu zabojcow, ktorzy popelnili morderstwo w afekcie – najpierw trzeba miec sadownictwo, ktore SPRAWIEDLIWIE zdeterminuje, co to jest “afekt”. Jest co najmniej kilku kazanych na dozywocie w Polsce, ktorzy zabili “w afekcie” i gyby byla w Polsce kara smierci dawno wachaliby kwiatki od dolu! Polecam strone Afery Prawa – tam znajdzie Pan szczegoly.

Jutro Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego i setki tysiecy, czy miliony naszych rodakow beda czuly pogarde dla 200.000 poleglych!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

faxe

#174311

Prosze Pana –( informuje na marginesie, ze jestem kobieta, co wynika z gramatyki moich wpisow )- co do meritum panskich pytan

Po pierwsze ja nie bardzo rozumiem co oznacza Pana stwierdzenie - "sadownictwo jest opanowane przez bylych wladcow kolonii zwanej PRL"? to mi przypomina terminologie propagandy leninowsko-stalinowskiej - sadownictwo jest WLADZA w demokratycznym panstwie prawa za jakie uwaza Pan obecna Polske. I ta WLADZA kontynuuje "filozofie" komunistycznego wymiaru sprawiedliwosci. Pryncypialną zasadą prawa sowieckiego jest teza, iż pojęcie prawa jest sztuczne czy abstrakcyjne, a więc może być stosowane lub nie brane w ogóle pod uwagę, zależnie od tego, jak dyktują to aktualne potrzeby, interesy i polityka ( w szerokim rozumieniu – wewnetrzna a i tez zewnetrzna) państwa, czyli przekladajac na jezyk przecietnego obywatela – wladzy - albowiem rolą prawa jest podporządkowanie i służenie interesom partii i wladzy, a nie gwarantowanie praw jednostki czy obywatela. I to jest pogarda dla KAZDEGO obywatela.

To dokladnie jak w tej anegnocie.
Pewnego razu Cyprian Kamil Norwid przeglądał gazety, a obecny przy tym przyjaciel zapytał:
- Jest coś nowego?
- Owszem.
- Co?
- Data.
Nie uwazam ze brak zapisu w kk kary smierci jest pogarda dla ofiar
Nie uwazam, ze taki zapis powinien byc w ogole.
Uwazam dyskusje na ten temat za absurd z powodow wywiedzionych w mojej notce i dwoch komentarzach.

Co do jednego z niewinnych skazanych na dozywocie, a pewnie bylaby to kara smierci, gdyby takowa przewidywal kk odsylam jeszcze raz do moich notek – znajdzie Pan tam szczegoly.
http://niepoprawni.pl/blog/411/super-sledczy-w-akcji

http://niepoprawni.pl/blog/411/sad-po-polsku-czyli-bezprawie-absolutne

http://niepoprawni.pl/blog/411/moj-brat-siedzi-9-lat-przez-nierzetelne-sledztwo-

http://niepoprawni.pl/blog/411/olsztynski-super-sledczy-nastepna-odslona

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

faxe

#174370

... zainteresuje, co sam na ten temat miałem do powiedzenia na swoim blogu:

http://bez-owijania.blogspot.com/2011/07/biezaczka-chyba-jednak-biezaczka-choc.html

(Ale naprawdę nikogo nie przymuszam - to są dość bezkompromisowe poglądy i ostro wyrażone.)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#174355

"Moim zdaniem dyskusja dotyczaca kary smierci jest jednym z problemow, ktory w obecnej sytuacji Polski jest kompletnie niepotrzebna, nierealna i jest zwyklym, zbytecznym i skrajnie populistycznym biciem piany."

Pytam: to kiedy będzie dobry czas na taką dyskusję? Odpowiedź mogę z łatwością podpowiedzieć: Nigdy!

Przeciwnicy kary śmierci mają plan prosty: korzystając z możliwości swobodnej dyskusji ogłupić społeczeństwo tak, aby karę śmierci zniosło, a następnie oświadczyć, że wszelka dalsza dyskusja jest zbędna, jest "biciem piany". Takie stwierdzenie każdego adwersarza (w tym mnie) ustawia w pozycji "do bicia".

Ja nie napiszę tutaj więcej niż napisałem w moich artykułach. Proszę pamiętać, że problem kary śmierci to problem moralny i każde pokolenie musi mieć prawo ustosunkowania się do niego. Odpowiedź na pytanie czy życie mordercy znaczy dla nas więcej niż życie ofiary jest wyborem moralnym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209152

... o karze śmierci są niepotrzebne, a nawet szkodliwe.

Zalatują mi, co gorzej, Korwinem, czyli zaprzeczeniem autentycznej prawicowości i agenturalnością.

Ani to takie ważne, ani to takie jednoznaczne (mnie tam nikt o brak prawicowości nie posądził, a wcale nie pragnę kary śmierci, mówiąc w dużym skrócie), ani realne.

Są bez porównania ważniejsze sprawy, o których nasza durna "prawica" nie ma odwagi nawet pisnąć.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#213642