Bosak i Hołownia kontra Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Po odsłuchaniu jakiejś publicystyki na You Tube „wrzucił” mi się kanał antyrządowego „Super Ekspresu”, gdzie jakaś ostra w narracji blondynka / styl a’la "Stokrotka" / przeprowadzała wywiad z jakby tożsamym jej ideowo Krzysztofem Bosakiem / dawno go nie słuchałem, 12 lip 2021, tytuł : „ Krzysztof Bosak: Polsce zagraża wojna! Kaczyński manipuluje narodem !”/ a w następnym filmiku, też podobnie bliskim Krzysztofem Hołownią /14 lip 2021 /. Piszę, że wszyscy byli sobie bliscy ideowo,  bo choć zapewne mają różne gusta gdy chodzi np.o potrawy czy hobby, to tutaj główną ich ideą i spoiwem było, że PiS i Kaczyński są bardzo, bardzo „be”. Na okrągło.

Bosak wypadł dość słabo, jakoś tak dziwnie, ale jedno jest pewne, że na temat Jarosława Kaczyńskiego ma jakąś obsesję bo ględził jak katarynka i nawet gdy prowadząca chciała lekko zmienić temat trzymał się tematu Kaczyńskiego pazurami i nie dał oderwać :).

Hołownia zaś prawie wprawił mnie w podziw, ten z kolei nie „obsesjonat” ale twardy, jakby zahartowany „kłamca” :). Ja go sobie na własny użytek nazywam „katolikiem z TVN-u” :), co samo w sobie wydaje mi się sprzecznością.

Jak wiemy, źródła lub korzenie, jak kto woli, powstania i PO i TVN były te same, „nie bez udziału” pokomunistycznych czy postkomunistycznych  służb specjalnych. Inna sprawa, że Niemcy swoje aktywa mają ulokowane w PO i Tusku, ale „katolik z TVN-u” wydaje się politykiem jakby nie mniej sprawnym w kłamliwej narracji niż sam mistrz nad mistrze w takim „dziele” czyli Tusk, i wydaje się, że w razie czego sprawnie się dogadają. Nie przypuszczam, żeby do spółki przyjęli Krzysztofa Bosaka, jakby nie ta liga i zaplecze, ale też nie po to powstała Konfederacja, lecz by pewien profil, realnie często nawet patriotycznie zorientowanych wyborców, odciągnąć od głosowania na formację Kaczyńskiego. To wystarczy.

Te dwa wywiady unaoczniły mi jednak, że totalna opozycja chyba nie bierze pod uwagę wyborów za 2 lata a znacznie wcześniej , i Bosak i Hołownia i Tusk idą na obalenie tego rządu i nie cofną się przed niczym. A jak będzie, zobaczymy.

Szkoda mi tylko, że strona rządowa , od początku zresztą, nie korzysta ze znanych kiedyś każdemu handlowcowi starej daty ścieżek, bezpośredniego docierania z informacją czy inspiracją do wyborcy-klienta, że to jest takie „centralne”, że aż sam Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki muszą jeździć w teren, a i tak do młodych raczej nie dotrą. A o różnicy wyborczej, kiedy, to się okaże, zadecydują zapewne młode roczniki, tak to widzę z perspektywy człowieka starszego pokolenia. A szczegółowiej może i młode kobiety.

Widziałem takie zestawienie badawcze o reakcji na narrację Tuska , kontra Kaczyński, po powrocie pierwszego, i pierwszy raz w życiu zobaczyłem chyba 15-17 - to procentowe rozwarstwienie , różnicę w tym konkretnym punkcie między kobietami a mężczyznami. Tu praca aż furczy, jeśli wygrają, to będzie to wielka satysfakcja lewacko - liberalnego środowiska GW.

Nie mam żadnych wątpliwości, że ten rząd jest najlepszym dla Polski i Polaków, najbardziej ofiarnym i patriotycznym rządem  za mojego życia, a z setki  ubyło już 2/3 czasu. Jakieś wady też dla mnie i tego i tamtego  będzie miał każdy rząd. Lecz może się zdarzyć, że taki nie pojawi się przez następne 2-3-4 pokolenia. Przy tych wrogich siłach zewnętrznych i wewnętrznych oraz niekorzystnych koniunkturach historycznych to realne. Nie wszyscy rozumieja, że to rząd wręcz heroicznej walki o polskie sprawy i polskie interesy. Całą myśl polityczną z UMIEJĘTNOŚCIĄ PRZEŁOŻENIA NA PRAKTYKĘ, bo to jest sedno a nie np. sama odwaga albo też polityczne „gawędziarstwo”, zawdzięczamy braciom Kaczyńskim. A kto by twierdził , że inny rząd był dla Polski lepszy i skuteczniejszy, musiał by go wskazać. Trudne zadanie :)

A przeciwnikom tego rządu mogę tylko zadedykować. Jak dojdzie do władzy Tusk z Hołownią, to wam się „polepszy”/ karbowym tak, reszcie nie /.

/No i jest taki gatunek ludzi, taka konstrukcja emocjonalna, że lubią walczyć z każdym rządem :). Z jednym bo zły, z następnym, że niewystarczająco dobry. :) /.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

To nie jest narracja polityków. Poważny polityk ma własny program dla kraju a ci panowie mają tylko jedno marzenie: obalić aktualny rząd niczego w zamian nie proponując. Tak postępuje zwykłe rozrabiactwo polityczne, które w żaden sposób nie zalicza się do działań poważnego polityka.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1674701

..."obalić aktualny rząd niczego w zamian nie proponując". Tak właśne jest. Ale...  żaden program nie jest im potrzebny. Od programu są inni, np, Niemcy. program "europejski" dla Polski :).  Bo to ich program dla Polski, pewno w porozumieniu z Rosją , ma być realizowany.  Więc po co jakiś własny program, właśnie ma go nie być, polskiego. Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1674714

" Krzysztof Bosak: Polsce zagraża wojna! Kaczyński manipuluje narodem !"

Wydaje mi się, że niewiele jest państw na świecie, którym nie zagraża wojna.

Że jednak Prezes manipuluje narodem, brakuje mi faktów, których nie da się podważyć.

Zastanawiam się, czy on tak na serio, czy może to tylko przekaz do potencjalnych wyborców.

---

Podejrzliwość i czujność to dwie różne postawy.

Podejrzliwość wybiera najbliższą swemu sercu narrację, dobierając z przestrzeni tylko takie elementy, które do tej jedynie słusznej narracji pasują.

Czujność zaś dopuszcza wiele wariantów, cierpliwie czekając, aż fałszywki same się poodklejają.

Ludzie podejrzliwi żyją w poczuciu ciągłego zagrożenia. Towarzyszący im lęk tak naprawdę nie pozwala im na otwarte ogarnięcie rzeczywistości.

Osobiście nie lekceważę teorii spiskowych, dopuszczam jednak istnienie innych wariantów w różnych konfiguracjach. Czego i K. Bosakowi życzę.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1674708

Ciekawe rozróżnienie "podejrzliwości" a "czujności".  Chyba dobrze opisane. Ale ... Bosak nie ukrywa, że chodzi mu tylko o jedno. Odsunięcie PiSu od władzy. Więc to rozróżnienie jego nie dotyczy. I ... "czy on tak na serio" ? Nie bardzo. To w deseń "opozycji totalnej", siać panikę wsród potencjalnych wyborców. Odwrotnością jest przeciwny biegun, np. narracja:" jest nieźle". Ale z tą narracją nie obali się przecież rządu :). Trzeba judzić. To zgrana opozycyjna orkiestra. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1674715

Jeśli wykluczymy podejrzliwą naturę, pozostaje zimna kalkulacja. Czyli przekaz do potencjalnych, z natury podejrzliwych wyborców.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1674726

   Witam! Tyle dobrego, że głosowanie nad ustawą bezspadkową,,,sic...uświadomiło wyborcom, jak bardzo się pomylili głosując na Konfederację, która manipulacją medialną wpisała się w ostracyjne grono antypolskiej Targowicy. Zresztą wizyty ich idolów w Spótniku i ambasadzie rosyjskiej potwierdzają ich antypolską wywrotową działalność. Wielu wyborcom spadły okulary.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1674854

  Witam! Powiem przewrotnie... Bosak kojarzy mi się ze strażą pożarną. Nawet ten czerwony kolor się wpasowuje w jego działalność, nie uwłaczając dzielnej straży.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1674775

Witam. W tym wywiadzie u Jaruzelskiej /05.07.21- 2.33 godz!!, nie rozmowa, bo to on cały czas ględził ciągnięty za język, mały chłopczyk ucieszony, że ma słuchaczkę / zapytany o początki polityki i mentorów, ani słowem nie wspomniał o Giertychu :), nie bylo :), chociaż to Romek zakładał Młodzież Wszechpolską i szkolił, i gdzie później Bosak był szefem.. :) Udają , że nie mają kontaktów, choć razem walą w rząd jak w bęben :), każdy na swoim , ustalonym odcinku. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674898

   Witam! Głosowanie w bardzo ważnej dla Polski ustawie o mieniu bezspadkowym...Konfederacja 5 posłów za, 2 wstrzymało się od głosu, a 4-rech przeciw, ba poszli dalej, bo po głosowaniu wyciągnęli karty demonstrując publicznie swój sprzeciw. Czyli większość przeciw. Pytam się gdzie te znaczki na piersiach 447? . Uszyta obłuda. I oni chcieli rządzić Polską? Tu trzeba zadać pytanie, w jakim celu...chcieli rządzić i komu służyć, bo chyba nie Polsce, bo fakty przeczą.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1674804

Dziś każdy rozsądny człowiek już zauważa, że 447 to był gwóźdź programu wyborczego Konfederacji.

Czyli: "Ustawa 447 już się zaczęła wlewać do Polski szerokim strumieniem, ale my, dzielni wojownicy, zaraz po wyborach szybko ją powstrzymamy".

Zastanawiam się, co tych pięciu, którzy głosowali "za", jeszcze tam robi. Przecież to nie było głosowanie w kwestiach drugorzędnych.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1674837

...wie dobrze (podobnie jak Tusk), że jeśli dotrą do Polski fundusze z Unii, to poprawa sytuacji w Polsce, w tym wzrost gospodarczy (prognozowany wstępnie poniżej 4%, skorygowany już o 1% w górę, a zapowiadany - ustami prezesa NBP na 5% i to przez kolejne 3 lata), pójdzie na konto PiS i umocni Zjednoczoną Prawicę u władzy. Dlatego destabilizują sytuację, jak tylko potrafią, próbując opóźnić lub zablokować wypłatę tych pieniędzy. W tej wojnie nie bierze się jeńców - przeżyj albo giń. Szymek24 ma do ugrania Sejm, a w nim 20% posłów, Konfederacja może poprawi swój wynik o 2%. Kto na tym wygra?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674737

W punkt. Dlatego wygląda na to, że wszystko to jest szykowaniem pretekstu, aby jesienią zablokwać nam te pieniądze o których piszesz. W PE i tak o wszystkim decydują Niemcy. Czy rząd zdoła uszykować narrację i "argumenty", ktore Niemców powstrzymają przed tym agresywnym wobec Polski działaniem? Oto jest pytanie. A  Herr Tusk i reszta V kolumny w Polsce jest tylko od robienia "odpowiednio proniemieckiej" czyli "prounijnej" atmosfery.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674744

 Witam! Oczywista słuszność, że te środki trafnie wykorzystane, (w co nie wątpię), umocnią obecny rząd na kilka kadencji. nie tylko w kraju, ale także w Unii. Oni to doskonale szczytują, więc przysłali nawet zgranego Tuska. Tylko obecna Polska, to już nie ten kraj jak uciekał do Brukseli. Bardzo dobrze, że rząd głośno medialne mówi o wzniosłych i słusznych celach, które chce przeprowadzić dla dobra społecznego Polaków, bo będzie im bardzo trudno "zamrozić te należne pieniądze".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1674777

Mam wrażenie, że oni zmierzają do powtórki z Barei:

"Nie mamy pańskiego płaszcza. I co nam pan zrobi?"

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674820

Panie Janie, chyba powinien Pan zmienić okulary ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674750

Zapewne  muszę kupić sobie i aparat słuchowy :). To nie są bardzo długie filmiki ktore przytoczyłem, te z wywiadami dla antyrządowego "Super Ekspresu". Każdy może obejrzeć i dosłuchać. Wspólny mianownik jest,   :) Oczywiście opozycja ma "dla każdego coś miłego". Każdy przemawia do trochę innego elektoratu :)

Ale polecam jeszcze nadzwyczaj ciepłe  spotkanie przy kawie i ciasteczkach, wizyta Bosaka u Moniki Jaruzelskiej :). 5-ty lipiec.  W tej willi co to ją komuniści zrabowali przedwojennym właścicielom a Jaruzelski "kupił" :) po preferencyjnej cenie /chyba 1 %? 10 % ? / a córuś "odziedziczyła". Oczywiście wszystko jak najbardziej "legalnie" :) Pani "właścicielka" :)  Nie miałem czasu całego odsłuchać bo to wizyta na ponad  2,5 godz !!!!  Bobas prawie jej nie wszedł na kolana, tak go pieściła rozmową :)    

https://www.youtube.com/watch?v=TGTP89kzpsQ .  Tytuł : "Bosak. Polska na nowo... :) itd....  Zresztą, tam się przewinęła cała wierchuszka Konfederacji :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674756

A PiS to się nie spotykał ostatnio z Lewicą? ;)

https://businessinsider.com.pl/polityka/krajowy-program-odbudowy-kpo-pis-i-lewica-porozumienie-w-kluczowych-kwestiach/q6fg1zb

Z tego wynika, że to nie byli "rabusie"?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674773

I PiS przeprowadził swoje. :) Ale zgadzam się, tu Jaruzelska też przeprowadzi swoje. I niedługo dla młodszych wyborców Konfederacji  gen. Jaruzelski nie będzie żadnym tam zbrodniarzem z sowieckiego nadania  na Polskę , ale miłym starszym panem w okularach co to Polakom nieba by przychylił :) Przecież misją córeczki tatusia,  jej finalnym celem życiowym,  jest to właśnie przeprowadzić :). Lecz sama tego nie wykona, m.in. potrzebuje odpowiednich ludzi, którzy do tej narracji pociagną młodych. Ale oczywiście uznaję, że ona jest dobra w swoim zadaniu, skoro oni wszyscy jedzą jej z ręki. To nawet ciekawe się temu przyglądać.  Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674779

Nie jest decydentem, tylko dziennikarzem.

To byłoby dziwne i kompromitujące dla prawicowej władzy, gdyby jej osoba miała być głównym źródłem edukacji młodego pokolenia o stanie wojennym. Nie śledzę zresztą jej wywiadów, ale z tego co wiem, chyba nie są one poświęcone problematyce stanu wojennego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674801

...osoby Moniki Jaruzelskiej jako światłej i mądrej kobiety. Na stałe chce zagościć w polskiej polityce i kształtować poglądy na różne kwestie swoich dzisiejszych i przyszłych słuchaczy oraz rosnącą grupę zwolenników.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674822

Oczywiście. Słuchałem kiedyś wiele jej "spotkań w saloniku" / zrabowanej kiedyś przez komunistów willi z ogrodem /. Pozycja jaką chce zajmować, / wiele prawicowych 'pudli" do "pani dziedziczki" chodzi/ to tylko środek , ma swój cel końcowy, zwieńczenie. Córka jedynaczka pragnie "przeflancować postrzeganie tatusia / w młodości złowroga Informacja Wojskowa, każdy krew na rękach,  później super zaufany Moskwy, a tak lokowali tylko takich, na których mieli absolutne pewne informacje i materiały, tak naprawdę wcale nie jest pewne jego pochodzenie / na " polskiego patriotę i zbawcę" , postać pozytywną. To jej ostateczna życiowa misja.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674825

Właśnie zaprosiła Urbana, co wskazuje, że nie jest w stanie wyrwać się ze swojego kręgu ..... "towarzyskiego" i ideowego.

Dla prawicy jest to jednoznaczne.

A zagubioną i niezorientowaną młodzież trzeba pozyskiwać przy pomocy aktywnego i szerokiego patriotycznego programu edukacyjnego, co mam nadzieję uda się ministrowi Czarnkowi.

PS. Po co nazywać Konfederację "pudlami"? Nigdy nie zrozumiem tej nienawiści do tego ugrupowania.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674886

Ona nigdy nie miała w planie zmieniać swojego środowiska , uczciwie wcale tego nie udaje :) To goście się do niej łaszą, bo "oglądalnośc". "Pudle" to nie nienawiść. To raczej ironia i szyderstwo :)  Jedzą jej z ręki :) Ale też przyznam, wcale nie miałem na myśli samych gości z Konfederacji. Och, kogo tam nie było w "saloniku" willi zrabowanej przez komunistów przedwojennym wlaścieilom :). Osoby wydawało by się niegłupie :) To parcie na szkło, aby ktoś "cierpliwie wysłuchał ":)  Jeśli Bosak myśli, że Jaruzelska poświęca 2,33 h /!/ na słuchanie jego spowiedzi bo nie ma co robić, to jest dzieciuchem. On jest dla niej jednym z kluczowych, /jak Ziemkiewicz, kolega ze szkolnej ławy i chyba studiów ?, musiał bym sprawdzić /  w jej planie i misji życiowej, o której gdzieś u góry wspomniałem. Żenada :). Pozdrawiam.

PS... "Dla prawicy jest to jednoznaczne". Dla prawicowej młodziezy wcale nie. Dla 20-30 to latka to biała karta. Teraz zapisywana według  potrzeby Jaruzelskiej , docelowo ojca. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1674899

"..."obalić aktualny rząd niczego w zamian nie proponując". Tak właśne jest "

ależ to jest własnie ich programem,

nieszczęsni, samolubni,ludzie małe narcyze ,ktore nigdy nie skalały się pracą, pięknoduchy ,ot i cą prawda o nich

serdecznie pozdrawiam z dróg i ścieżek Życia

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674908

ciekawą informację znalazłam w internecie ,wiele mogłaby wyjaśniać

https://www.fronda.pl/a/brat-krzysztofa-bosaka-jest-dyrektorem-w-firmie-rosyjskiego-oligarchy,126037.html

"Brat Krzysztofa Bosaka jest dyrektorem w firmie rosyjskiego oligarchy"Dyrektor tej firmy Oleg,to dawne KGB a Firma zajmuje się lichwą ,czyli udzielanie pożyczek na ogromne procenty,wysyłając dziesiątki Polaków na śmietniki ,pozbawiając ich często dorobku całego życia,jak dalej piszą,słżuby specjalne przyglądają się ich dwu firmom Viwus i jeszcze jakaś,

ciekawe powiązania i jeszcze te tance  ,... na rurze ;(

a może czas ,by nasze służby zajęły się lichwą i przejmowaniem majątków Polek i Polaków ,na rzecz ,... własnie kogo ?

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674909

1,Portal niezależna.pl ustalił też, że kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego profesor Włodzimierz Osadczy współpracował z Ludmiłą Kozłowską w fundacji „Dialog na Rzecz Rozwoju z Lublina”. Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego Włodzimierz Osadczy zasiada w zarządzie tej fundacji.

2.Wczoraj portal niezależna.pl udostępnił zdjęcia innej kandydatki Konfederacji do Parlamentu Europejskiego – Liliji Moshechkovej – z szefem „Nocnych Wilków” – „Chirurgiem”. Zdjęcia zrobione w bazie motocyklowego gangu „Nocne Wilki”, zostały upublicznione przez Liliję Moshechkovą na portalu społecznościowym w kwietniu 2016 roku.

itp itd :)

znalezione nahttps://wiadomosci.com/niezalezna-pl-brat-lidera-konfederacji-krzysztofa-bosaka-wsrod-dyrektorow-firmy-bedacej-czescia-imperium-rosyjskiego-oligarchy/

ciekawe sympatie 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

gość z drogi

#1674912

ad wpisu dotyczącego  "saloniku córki generała"

gdzieś w internetach jest krótka notka na temat kolejnego jenerała z przeszłością  ,i ewentualnym  pochowaniu go na cmentarzu dla zasłużonych ,jak znajdę informację ,wkleję adres

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674948

Planista stanu wojennego gen. Wacław Szklarski zostanie pochowany na prestiżowym cmentarzu. Zgodę, choć nie bezpośrednią, wydało miasto.

ciekawe ,prawda ?

kiedy troszkę pochodzi sie internecie ,to natrafi się na kolejną ciekawostkę

"Byłego szefa PRL-owskiej bezpieki pochowano na Powązkach"

https://www.rp.pl/article/20210615/KRAJ/306159909

a chodzi o generała MO Ciastonia

związanego z mordem na Ks Popiełuszce

"Generał, oskarżany o sprawstwo kierownicze mordu ks. Popiełuszki, spoczął na najbardziej prestiżowym cmentarzu w Polsce."

/Ciaston zmarł  4 czerwca 2021 roku/

Oj ,Warszawo będzie bolało ,...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674950

wciąż szukamy miejsc zbrodni z tamtych lat i ciał dziwnie zaginionych naszych przyjaciół z Solidarności

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1674951