Filipiny, denga i skuteczność szczepionek

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

  W kwietniu 2016 Filipiny rozpoczęły ogólnokrajowy program szczepień na dengę, groźną chorobę tropikalną.  Stało się tak pomimo ostrzeżeń ze strony WHO. {TUTAJ(link is external)}.  W efekcie:

  "Szczepionka na dengę Dengvaxia, której celem miała być ochrona setek tysięcy dzieci zamieszkujących tereny szczególnie narażone na tę chorobę tropikalną, okazała się niebezpieczna. Według producenta szczepionki, czyli francuskiego giganta farmaceutycznego Sanofi Pasteur, na Filipinach ok. 10% z ponad 800 tys. zaszczepionych dzieci w wieku szkolnym cierpi z powodu ciężkiej postaci dengi.
Po tym wstrząsającym ogłoszeniu na Filipinach wstrzymano krajowy program szczepień na dengę, a rząd tego państwa zażądał wielomiliardowego odszkodowania od producenta szczepionki.".

  Program ów wstrzymano dopiero w grudniu 2017.  Filipińczycy dobrze to zapamiętali.  Pomimo gróźb ze stronu prezydenta i rządu - prawie nikt nie chce się obecnie szczepić na COVID.  Zaszczepiło sie ok. 2 mln z 110 milionów mieszańcow Filipin.  Czy maja rację?  Obecnie promowany jest ogólnoświatowy program szczepień na COVID, tym razem z pełną aprobatą WHO.  Mimo to nad szczepieniami zaczynają sie gromadzić ciemne chmury.  Największy procent w pełni zaszczepionych osób jest w Izraelu i w Wielkiej Brytanii [ok. 60-70%].  W kilku ostatnich tygodniach tam właśnie padają rekordy ilości nowych zakażeń [ {TUTAJ(link is external)} i {TUTAJ(link is external)}].  W Izraelu 40% nowych zakażeń to osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki.  Próbuje się tam stosować trzecią dawkę szczepionki, ale ostatnio zaczzeto się z tego wycofywać [np. u pacjentów z nowotworami].  Powróciły tam restrykcje sanitarne.

  Zupełnie inne podejście zaprezentowała Wielka Brytania.  Dzisiaj [19.07.2021] zrezygnowała ona z prawie wszystkich ograniczeń epidemicznych pomimo wciąż rosnacej liczby zakażeń.  Dlaczego jednak najszybciej rośnie ona tam, gdzie jest najwięcej zaszczepionych?  Wydaje się, iż to zaszczepienie nie powoduje wcale nabycia odporności stadnej, tylko zastąpienie obecnej mutacji wirusa nową, bardziej odporną na szczepionki.  Stąd sukces tzw. wariantu delta.  Bardzo źle to wróży na przyszłość.  Już pojawił sie nowy wariant lambda o nieznanych na razie wlaściwościach.  Masowe szczepienia trwają dopiero od siedmiu miesięcy.  Za następne kilka miesięcy może się pojawic jakiś wariant omega odporny na wszystko i cały program szczepien pójdzie do kosza.

  Co więcej - stale rośnie lista niepozadanych efektów szczepionek.  Doszły do niej: zapalenie mięśnia setcowego i zakrzepica.  Tysiace ludzi zmarły z powodu szczepień, a nie COVID.  Cała ta akcja może zakończyć się podobnie jak cztery lata temu na Filipinach.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Po pierwsze, w sieci jest już masa artykułów na temat wariata... pardon, wariantu Delta. I różne dane o tym, kiedy on się pojawił. Jedni piszą, że wykryto go po raz pierwszy w Indiach w kwietniu tego roku, a inni, że w październiku zeszłego. Początkowo nazywał się mutacją indyjską. Ale już się tak nie nazywa. Tak jak wirus z Wuhan nie jest już wirusem z Wuhan... mimo że jest wirusem z Wuhan, a obecnie nazywa się COVID-19 - z Wuhan oczywiście. Wuhaon... pardon, WHO uznała tę indyjską mutację "niepokojącym wariantem koronawirusa". A jeśli tylko niepokoi, to nie ma się co martwić, prawda?

Po drugie, ciekawe jest to, jak diagnozuje się to, czy osoba jest zarażona wariantem Alfa, Beta, Gamma, Delta, Kappa, Theta, Dzeta, czy innym. Z tego, co powszechnie wiadomo, testy PCR nie świecą się na różne kolory, pokazując, z którym wariantem mamy do czynienia. Chyba jest to możliwe jedynie po badaniach laboratoryjnych.

Po trzecie, profesor Tomasz Wąsik (kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego) twierdzi, że ta mutacja jest "mutacją ucieczki" i jest w "ograniczony sposób rozpoznawana przez układ immunologiczny, nauczony do rozpoznawania koronawirusa". A mówił to w niosącej kaganek prawdy stacji TVN24. Nic więc dziwnego, że dodał, iż "obecnie stosowane w Polsce szczepionki dalej chronią przed ciężkim przebiegiem choroby po zakażeniu się wariantem Delta".

Po czwarte, skoro stwierdzono, że rozprzestrzenianie się tego wariantu "zawdzięczamy" jego  trzykrotnie większej "zaraźliwości", a podejrzewa się, że organizm osoby zaszczepionej może nie rozpoznawać zmutowanej wersji "białka spike" (patrz wyżej), to skąd te buńczuczne zapowiedzi, że tzw. szczepionki" Pfizera i AstraZeneca chronią przed koronawirusem Delta w 94%, a nawet 96% (wg innych danych ten drugi PREPARAT wykazuje skuteczność 67%, ale 96% brzmi znacznie ładniej). 

Po piąte, Johnson & Johnson nie chce być gorszy od tych dwóch (forsa ucieka niczym zakonnica w przebraniu Whoppi Goldberg... albo na odwrót). Dlatego dyrektor ds. naukowych tej firmy podał do wiadomości, że: „Wierzymy, że nasza szczepionka zapewnia trwałą ochronę przed COVID-19 i wywołuje działanie neutralizujące przeciwko wariantowi Delta”. Wierzymy. Wiara jest... "...przeświadczeniem o tym, czego się spodziewamy". Przeświadczeniem. Nie dowodem, nie naukowym faktem. Wiara góry przenosi, ale... alle... alee... mówi to pan doktor oferujący szczepionkę, której składu nikt nawet nie zna. Jestem osobą wierzącą. Ale w takie oświadczenia nie wierzę. 

Po szóste, jak mantra powtarzana jest teza, że "szczepienia to najważniejsze narzędzie, jakim dysponujemy przeciwko COVID-19” oraz „bardzo ważne jest, żeby zaszczepić się dwiema dawkami, tak szybko, jak tylko jest to możliwe i uzyskać jak największą ochronę przed już istniejącymi wariantami koronawirusa, jak i tymi, które mogą się jeszcze pojawić". Te słowa wypowiedziała dr Mary Ramsay z Public Health of England. To interesujące zważywszy, że wirus mutuje, aby ominąć przeszkody i oszukać system immunologioczny - być w "ograniczony sposób rozpoznawany przez układ immunologiczny". Widać ta pani też wierzy. Ale w co? Że trzeba się będzie szczepić na każdy wariant? To nic, że będzie ich wtedy coraz więcej, można szczepić się co miesiąc - no, tak profilaktycznie.. i w ogóle.

Jedno jest pewne, producenci alkoholu nie zbiednieją, bo odkażanie rąk płynami na bazie alkoholu będzie jeszcze jakiś czas w modzie.

PS wiadomość dla trolla: zanim zapytasz, użyj przeglądarki internetowej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674931

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wypowiedział się światowej sławy autorytet medyczny i chemiczny przecinek zwany Kryspinkiem inaczej znak zapytania - zapytaj czy ma wiedzę czy tylko śni a wokół białe ściany. Affffftorytet Kryspinowy jak sowiecki sputnik wie najlepiej co służy ludzkości. Co tam koncerny farmaceutyczne dla niego to zero, kłamstwo, badziewie, oszustwo on przecinek wykrzyczy w ONZ i UE kto tutaj jest fachowiec od szczepień. Inni to wedlug Krys...cwaniaka głupcy, durnie...W sukurs z mównicy poprze go autorytet nieziemsko uczony niejaka Rebeliantka zwana Rebe..Same uczooonnneee a jakie pie....

Żenada. Namawianie ludzi by się nie szczepili czyli narażanie ich na śmierć jest karalne szczególnie jak ktoś to czyni świadomie permanentnie i celowo.

Tak się pytam !

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1674935

Ale... alle... alee... gdzie się pyta? Gdzie jest to pytanie? Są same ataki personalne, Gdzie się owo pytanie kryje?

A może "tak się pyta" sam siebie? To by świadczyło o zbyt długim przebywaniu przed lustrem - lustrem ustawicznego samouwielbienia. "Lustereczko powiedz przecie..." tak się pyta? A może poprawia szminkę i czeka nas wkrótce comming-out? Chwacki na odległość chorwacki nasz pałlkownik, narcyz kochany :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674952

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Raz chłopiec raz panienka nasz Kryspinek przebieraniec od szczepień fachowiec a gdzie tam, a gdzie tam...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1674959

Przekonałeś mnie: siła i rzeczowość argumentów., merytoryczne wypowiedzi,bezemocjonalne i obiektywne  podejście do argumentacji oponenta, głęboka i skrupulatna analiza faktów no i ta przenikliwość  myślenia-  przekonałeś mnie: idę się zaszczepić. Dziękuję zacny T. :-)

A następnego dnia wstąpię do tych Szwadronów Sanitarnych, będziemy razem  strzelać do niezaszczepionych, ich dzieci oddawać do Ośrodków Resocjalizacyjnych, gdzie zostaną  poddane  przymusowemu szczepieniu czterema dawkami. A potem będziemy  żyć wiecznie w raju na Ziemi. 

Że gdzieś to już się o uszy obiło? Niemożliwe. Idę. Lewa, lewa...raz ,dwa, lewa ...naprzód marsz....:-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1674960

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Lewa, lewa i na wprost do Tworek marsz... Senatorom czeka na ciebie.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1674968

Najwyższy czas poduczyć się polskiego, jak chce się być agentem Bigfarmy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674969

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dla niezaszczepionych fanatyków to jest Senatorom głupoty i samobójstwa dla innych sanatoria szczęścia i zdrowia. Trzeba czytać między wierszami inaczej tzw.łopatologia jak dla Rebeliantki przystało.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1674970

Brzmi on rebeliantka.

Twój wywód jest treściowo żałosny. Nadto poczytaj sobie o propagandzie szczepionkowej na portalu w polityce.pl:

https://wgospodarce.pl/informacje/99097-pandemia-odbiorcy-staja-sie-odporni-na-informacje

Cytuję:

"Doniesienia o chorobie COVID-19 i zgonach z jej powodu coraz mniej działają na opinię publiczną".

Twoi mocodawcy z Bigfarmy powinni ci wypowiedzieć kontrakt, bo jesteś przeciwskuteczny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674971

Twoi mocodawcy z Bigfarmy powinni ci wypowiedzieć kontrakt, bo jesteś przeciwskuteczny.

Jak nie skuteczny? Jak nie jak tak? Przecież mnie przekonał :-) Co prawda nikogo więcej, ....ale razem w Szwadronach Sanitarnych ruszymy bryłę z posad świata, nowymi ją pchniemy tory :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1674975

...i dobrze :) choć może nie wszyscy tu wyłapują na tych falach :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674980

Choćby do Senatorom :-)

Idealnie oddaje to tekst poniżej zalinkowanej piosenki

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1674976

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Tezeusz

#1674996

Nie za Krawczykiem pójdę ,ale za Tobą, przecież wyraźnie pisałam, że mnie przekonałeś, podążę gdziekolwiek zechcesz za Twoją mądrością, kompetencją ,przenikliwością umysłu, mądrością, polotem, wyrafinowaniem i siłą argumentów. Wsłuchaj się w słowa piosenki, w to przesłanie :-)

Podążę do punktu szczepień, Senatoroma, Szwadronów Sanitarnych, Przejrzałam na oczy i widzę swoją ingnorancję dotychczasową :-), Inni też kiedyś zobaczą, o ile wcześnie ich nie rozstrzelamy za próbę samobójstwa . Wogóle bardzo cenię Twój pomysł by samobójstwo karać śmiercią. Bardzo dobry pomysł. Pozdrawiam ze szczerym podziwem.:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1675000

"Co więcej - stale rośnie lista niepozadanych efektów szczepionek.  Doszły do niej: zapalenie mięśnia setcowego i zakrzepica.  Tysiace ludzi zmarły z powodu szczepień, a nie COVID. "

NOP-były zawsze i żal każdego człowieka który umiera .Ale po pierwsze nigdzie nie doliczyłem się tych tysięcy zmarlych po szczepieniach.Za to na Covid-a owszem.

A po drugie jeśli jest szansa na uniknięcie poważnej choroby to chyba warto się zaszczepić.Dodam że ja nie miałem żadnego NOP-a.,moi najbliżsi też.

Ps.na covida chorowałem w 2020 ,ok.3 tyg i było ciężko.

Ps.Filipiny zamknięte ?ilu zmarło -uczciwie byłoby podać i te informacje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Aman

#1674934

https://www.bbc.com/news/world-asia-42218612

https://szczepienia.pzh.gov.pl/filipiny-wstrzymaly-program-szczepien-przeciw-dendze/

Firma Sanofi poinformowała w grudniu 2017 r..  że na Filipinach nie zgłoszono żadnych zgonów związanych ze szczepionką przeciwko dendze. Apelowała o spokój, gdyż monitorowanie jest kontynuowane. Rzecznik prezydenta Filipin, Harry Roque, powiedział z kolei, że „ludzie nie powinni wpadać w panikę z powodu szczepionki na dengę, gdy rząd rozpatruje tę sprawę".

Firma Sanofi podała, że nowe długoterminowe badanie wykazało, że chociaż szczepionka Dengvaxia działała u osób, które miały wcześniej infekcję, stwarzała ryzyko ciężkiej choroby dla tych, którzy jej nie mieli.

W swojej najnowszej opinii (z 2017 r.) na temat szczepionki WHO zaleciła, aby Dengvaxia była podawana tylko „osobom, o których wiadomo, że przed szczepieniem były zakażone dengą”, w oczekiwaniu na pełny przegląd badania.

-----------------------

Tak, rzeczywiście nie było "żadnych powodów do niepokoju".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674936

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C483553%2Cfilipiny-alert-z-powodu-ponad-450-zgonow-na-denge.html

W tej info jest m.in. mowa o tym, że skandal w 2017 roku wybuchł, gdy na dengę zmarło kilkoro zaszczepionych niepełnoletnich. Producent szczepionki ani filipińskie władze nie potwierdziły, aby śmierć była wywołana bezpośrednio szczepieniem (sic!).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674937

Pytanie dotyczyło zmarłych na Covida  mieszkanców Filipin .Już odpowiedź znam.

Czy uczciwe jest mieszanie innej choroby ,innej firmy i innej zupełnie szczepionki do pandemii ? Cel jest jeden straszyć ludzi

Chciałbym żeby możliwe było dyskutowanie o szczepieniach (nie tylko na covid ) w spokoju i na argumenty.Ale wiem ze to niemożliwe ,jakaś mgła przesłania to wszystko .Wdrukowali nam wojnę polsko-polską i tego już chyba nic nie zmieni.No może nowy potop albo Pan Jezus wreszcie przyjdzie.(potop nie bo  to będzie wina Kaczora)Jak widzę wykrzywione z nienawiści twarze wyborców PO ,Lewicy czy ZSL wiara w narodową zgodę umiera.Trudno ,przeżyjemy i to .Rachunek na końcu i tak każdy otrzyma.

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Aman

#1674938

że szczepionki, które nie przeszły pełnego cyklu badań, nierzadko niosą ze sobą groźne "niespodzianki{".

W tym sensie jest jak najbardziej uczciwe "patrzeć na ręce" firmom farmaceutycznym.  Ich wyroby nie zawsze są "bezbłędne" i trudno jest tym firmom "przyznać się" do braku omnipotencji. Nie ma to nic wspólnego ze straszeniem ludzi. Jest to przejawem troski o życie i zdrowie szczepionych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674942

autorka tekstu napisała go rzeczowo. Trudno tu mówić o braku spokoju i argumentów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674943

które niezaszczepionych wyzywają od morderców, foliarzy, kryminalistów, etc.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674944

Lekarze są podzieleni w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek przeciwko covidowi. Medycy i biolodzy zglaszający wątpliwości jak najbardziej posługują się argumentami.

Oto jeden z tysięcy głosów:

https://dorzeczy.pl/kraj/157557/prof-chazan-o-epidemii-wylacz-telewizor-wlacz-myslenie.html

https://tarnogorski.info/prof-chazan-na-czym-p/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674945

...i po pandemii!!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674953

Autor artykułu w Wall Street Journal (WSJ) zaczyna od wysokiego "C": "Czy pandemia kiedyś się skończy? To pytanie zadawali sobie inwestorzy w poniedziałek, sprzedając akcje i wykupując na obligacje w obawie, że wariant Delta Covid-19 spowolni ożywienie gospodarcze lub doprowadzi do kolejnych lockdownów". To reakcja na spadek indeksu Dow Jones Industrial Average.

Dalej jest nie mniej ciekawie (cytuję krótki fragment):
"Wydaje się, że wcześniej zakażone osoby są bardziej podatne na ponowną infekcję wariantem Delta, co może wyjaśniać wzrost przypadków zarażeń. Szacuje się również, że szczepionka Pfizer jest o 10% do 30% mniej skuteczna w zapobieganiu objawom chorobowym, co oznacza więcej infekcji wśród zaszczepionych. Chińskie szczepionki wydają się być mniej skuteczne, a wiele krajów rozwijających się, które zrobiły chińskie zastrzyki, podaje zastrzyki 'przypominające' od zachodnich producentów".

Wall Street Journal: We’ll Always Have Covid

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1674961