W końcu mamy Prezydenta Rzeczypospolitej, który traktuje Ją poważnie
Prezydent Karol Nawrocki po decyzji Zelenskiego o nadaniu ukraińskiej jednostce imienia "Bohaterów UPA".
"Zaproponuję Kapitule Orderu Orła Białego odebranie Orderu Zelenskiemu. Jestem OBURZONY".
Samobójcza próba obrony antypolskiej polityki historycznej Zelenskiego przez Tuska nie powinna nikogo dziwić. Interpretacja historyczna Zelenskiego wobec Polski jest proniemiecka, więc Tusk naturalnie musi jej bronić. Tusk w tym przypadku ma w dupie zdanie wszystkich.
Stosunek komentarzy w social mediach:
Propozycja Prezydenta Nawrockiego, by odebrać Zełenskiemu Order Orła Białego, spotyka się w social mediach z niemal pełną akceptacją. Od ośmiu miesięcy Prezydent nie miał w sieci az tak pełnej akceptacji.
Zełeński musiał wiedzieć, że wystawia Prezydentowi Nawrockiemu piłkę do pustej bramki, a przy okazji kasuje Tuska i Sikorskiego, którzy stoją dziś z gołą dupą
Doskonale wiedział jaka będzie reakcja na jego haniebną decyzję, nadania formacji imię UPA. A jednak to zrobił, dlaczego? Dlatego, że wydoił z Polski wszystko co możliwe. Teraz łasi się do swojaków, dla których Bandera to bohater, a Polacy, coż, na drzewo.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 235 odsłon


Komentarze
A poseł króla Europy....
29 Maja, 2026 - 16:30
A poseł króla Europy, czyli koń który skacze, ogłosił z przekąsem, że do odebrania Orderu Orła Białego Zełeńskiemu potrzebna jest kontrasygnata premiera. Innymi słowy, premier jej nie złoży, co jemu samego dobrze nie rokuje. Z takim doradcą i posłańcem dobrych wieści, daleko już nie ujedzie. Raczej trzeba być gotowym na nagły jego upadek z konia!
A tak na marginesie, to Zełeński nie lepiej potraktował Tuska, niż Mertz.
jan patmo
Główny problem Polaków jest
29 Maja, 2026 - 20:11
Główny problem Polaków jest taki, że nie możemy się pogodzić z gloryfikowaniem zwierząt, które nabijały tysiące niemowląt na płoty
Czas na czynny masowy opór społeczny
29 Maja, 2026 - 20:51
Zelenski otoczył się oligarchami (złodziejami) , szwabami i żydami. To mieszanka wybuchowa, która go zniszczy. Haniebna gloryfikacja UPA, to szybkie zakończenie wojny przez upadek Ukrainy. To się dzieje rękoma Niemiec i nierządu Tuska. To szybko przybliży nas do wojny z Rosją, bo mafia Tuska tylko tak może uniknąć kar dożywocia. Cała ta koalicja obywatelska, to bezideowa zbieranina, która będzie służyć każdemu Panu, a Polskę ma w czterech literach. Jeżeli cały naród nie wyjdzie w w masowym czynnym oprze przeciw tej bandzie bękartów postkomuny, to Polska przepadnie.
ronin
małostka a drobnostka
29 Maja, 2026 - 22:42
małostka a drobnostka
czepiacie się Polacy
zbrodni UPA
czy to nie małostka?
a mordowanie
Żydów przez Niemców
czy to drobnostka?
jan patmo
W decyzji Żelenskiego są
29 Maja, 2026 - 22:24
W decyzji Żelenskiego są jeszcze pewne niuanse.
Otóż Jednostka Specjalna "Północ" jest spadkobierczynią specjalnej grupy UPA "Północ" dowodzonej przez Dmytra Łytwyczuka, okrutnego zbrodniarza, mordercy setek Polaków na Wołyniu
Autor, Ukry potrzebują Polski bardziej niż to się im i nam ...
1 Czerwca, 2026 - 01:31
...wydaje. Polska jest dla ich wojowania bezcenna, gdyż to przez Polskę idą dostawy sprzętu i zaopatrzenia. Gdyby tak się złożyło, że ten kanał zostałby przerwany, to Ukry padną (raczej) wcześniej niż później.
Dlaczego tak sądzę, ano dlatego, że Rosja natychmiast zamknie kanał dostaw przez Rumunię i Odessę i po zawodach. Spójrzcie na mapę, zablokować skutecznie dostawy od strony Rumunii, to żaden problem.
Oczywiście Ukry wiedzą, że Polska nie wykona takiej wolty, więc plują na nas spokojnie, lecz dzień zamknięcia dostaw przez Polskę się zbliża.
I druga sprawa: akt odebrania odznaczenia jest niezwykle ważnym aktem na arenie międzynarodowej, nikt jeszcze nie dał Ukrom takiego klapsa, a raczej kopa, gdyż sprawa będzie miała dalszy ciąg. Wszystko jest fajnie gdy jest fajnie, złoczyńca kocha milczenie pokrzywdzonego, albowiem świat nic nie wie, a w tym przypadku świat zacznie otwierać oczy na to komu pomagamy. My czyli Europa, Stany i wiele krajów na świecie.
Powinniśmy spojrzeć na ten ukroski gest ze strony taktycznej, gdyż na wojnie Bidy z Nędzą czas się nie kończy, a na ich krzywdy doznane od Kacapii świat zacznie patrzeć zupełnie inaczej niż do tej pory. Ukraina przestanie być ofiarą godną współczucia, Ukraina przestanie być beneficjentem darów ludzkich serc, Ukraina stanie w jednym rzędzie z innymi złoczyńcami.
Apoloniusz