Zostało 10 dni
Polska ma już tylko 10 dni na podpisanie umów w ramach SAFE i ich zatwierdzenie.
Później nie będzie już mogła zamówić samodzielnie sprzętu w Polskiej firmie.
Po 1 VI wybór co będzie kupione i gdzie zakup pójdzie będzie już po stronie UE.
Będzie też wymagał 'dobrania' partnera zagranicznego - z EU lub Ukrainy.
https://milmag.pl/safe-w-polsce-dwie-fazy-realizacji/
Jak obstawiacie - ile zamówień uda nam się zatwierdzić do 1 VI?
Notowania #RNKGF czy #RNMBF są ciągle niskie....
A w ramach wyższości przedsięwzięć prywatnych nad państwowymi molochami rząd Niemiec właśnie wykupił udziały w producencie czołgów Leopard2 (#KNDS) i będzie właścicielem firmy razem z państwem Francuskim w ramach IPO. :)
https://finance.yahoo.com/markets/stocks/articles/knds-pushes-berlin-paris-invent-182727856.html
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 253 odsłony



Komentarze
Prezydent USA Donald Trump
21 Maja, 2026 - 23:15
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowe pięć tysięcy żołnierzy
Donald Trump poinformował o swojej decyzji w czwartek na platformie Truth Social. "W związku z sukcesem wyborczym obecnego prezydenta Polski, Karola Nawrockiego, którego z dumą poparłem, oraz naszymi relacjami z nim, z przyjemnością ogłaszam, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowe 5000 żołnierzy" - napisał.
@ Zawiedziony
22 Maja, 2026 - 08:16
Tak się zastanawiam kto pierwszy, czy Ruski, czy Amerykanie "osądzą" Ryżego kuglarza. Ten psychopata nigdzie nie umknie, bo nikt nie będzie sobie chciał pobrudzić rąk.
ronin
Taaaak...
22 Maja, 2026 - 11:59
Ciekawe jak mieszkańcy KPRM to znieśli... :)
co załatwił?
22 Maja, 2026 - 01:47
co załatwił?
Tomczyk już załatwił
sprawy w Toi Toju
wkrótce przybędzie
much w roju
jan patmo
Przestępcy i łapownicy z UE i Niemiec niszczą Polskę
22 Maja, 2026 - 19:33
Powinniśmy wyjść z niszcącej Polskę zbrodniczej rosyjsko-niemiecko-lewackiej UE, w której zarówno ruska agentura, jak i pospolici przestępcy są bezkarni! Tak samo jak w Polsce rządzonej przez mafijno-bolszewicko-lewackie partie przydupasa sowieckiej agentki Merkel.
Jeszcze przed wejściem do UE przestępcy oraz mafiozi z krajów zachodnich we współpracy z sowieckimi zbrodniarzami w UB, SB czy WSI rabowali Polskę, m.in. oszukując i za bezcen prywatyzując lub likwidując znaczną część przemysłu - jak np. cukrownie - w zarządzanej przez sowiecką mafię PRL-bis.
Ten rabunek trwa do dzisiaj. Przedsiębiorstwa czy banki należące do kompanii z EU oszukiwały swoich klienów na kosztach i nie wolno było nakładać na nie podatków, bo UE zabroniła. Wiele produktów w zachodnich sieciach było droższych w Polsce niż w UE, albo często były to produkty z taką samą marką - lecz gorszej jakości.
UE częściowo finansowała stadiony tzw. Orliki, z których część miała rakotworczą sztuczną trawę. Itd. itp. Wybudowano wiele innych niepotrzebnych obiektów...
Kary w wysokości setek milionów złotych były bezprawnie nakładane na Polskę przez przestępców w UE: ruską agenturę, zdegenerowane lewactwo oraz mafie w UE i Niemczech jako "kary z TSUE". Było także niewypłacanie należnych Polsce środków z KPO…
Jak pokazują afery w UE z łapówkami m.in. od rosyjskich zbrodniarzy płk. KGB Putina - lewaccy degeneraci, bolszewia i ruska agentura w UE tym się nie przejmują. Łapówkarze dalej działają w UE i nie ponoszą żadnych konsekwencji.
Muszą tylko bardziej uważać od kogo i jak biorą nowe łapówki....
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.