Zostało 10 dni

Obrazek użytkownika WyborcaPolski
Gospodarka
Terminy SAFE nie do dogonienia - ChatGPT

Polska ma już tylko 10 dni na podpisanie umów w ramach SAFE i ich zatwierdzenie.

Później nie będzie już mogła zamówić samodzielnie sprzętu w Polskiej firmie.

Po 1 VI wybór co będzie kupione i gdzie zakup pójdzie będzie już po stronie UE.

Będzie też wymagał 'dobrania' partnera zagranicznego - z EU lub Ukrainy.

]]>https://milmag.pl/safe-w-polsce-dwie-fazy-realizacji/]]>

Jak obstawiacie - ile zamówień uda nam się zatwierdzić do 1 VI?

Notowania #RNKGF czy #RNMBF są ciągle niskie.... 

A w ramach wyższości przedsięwzięć prywatnych nad państwowymi molochami rząd Niemiec właśnie wykupił udziały w producencie czołgów Leopard2 (#KNDS) i będzie właścicielem firmy razem z państwem Francuskim w ramach IPO. :)

]]>https://finance.yahoo.com/markets/stocks/articles/knds-pushes-berlin-paris-invent-182727856.html]]>

]]>https://www.reuters.com/commentary/breakingviews/paris-berlin-tank-deal-invents-ipo-nationalisation-2026-05-21/]]> (POLECAM!)

]]>https://primaryignition.com/2026/03/13/european-defense-giant-knds-targets-2026-ipo-with-e20-billion-valuation/]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowe pięć tysięcy żołnierzy

Donald Trump poinformował o swojej decyzji w czwartek na platformie Truth Social. "W związku z sukcesem wyborczym obecnego prezydenta Polski, Karola Nawrockiego, którego z dumą poparłem, oraz naszymi relacjami z nim, z przyjemnością ogłaszam, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowe 5000 żołnierzy" - napisał.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1674741

  Tak się zastanawiam kto pierwszy, czy Ruski, czy Amerykanie "osądzą" Ryżego kuglarza. Ten psychopata nigdzie nie umknie, bo nikt nie będzie sobie chciał pobrudzić rąk.

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1674744

Ciekawe jak mieszkańcy KPRM to znieśli... :) 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1674749

co załatwił?

 

Tomczyk już załatwił

sprawy w Toi Toju

wkrótce przybędzie

much w roju

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1674742

Powinniśmy wyjść z niszcącej Polskę zbrodniczej rosyjsko-niemiecko-lewackiej UE, w której zarówno ruska agentura, jak i pospolici przestępcy są bezkarni! Tak samo jak w Polsce rządzonej przez mafijno-bolszewicko-lewackie partie przydupasa sowieckiej agentki Merkel.

Jeszcze przed wejściem do UE przestępcy oraz mafiozi z krajów zachodnich we współpracy z sowieckimi zbrodniarzami w UB, SB czy WSI rabowali Polskę, m.in. oszukując i za bezcen prywatyzując lub likwidując znaczną część przemysłu - jak np. cukrownie - w zarządzanej przez sowiecką mafię PRL-bis.

Ten rabunek trwa do dzisiaj. Przedsiębiorstwa czy banki należące do kompanii z EU oszukiwały swoich klienów na kosztach i nie wolno było nakładać na nie podatków, bo UE zabroniła. Wiele produktów w zachodnich sieciach było droższych w Polsce niż w UE, albo często były to produkty z taką samą marką - lecz gorszej jakości.

UE częściowo finansowała stadiony tzw. Orliki, z których część miała rakotworczą sztuczną trawę. Itd. itp. Wybudowano wiele innych niepotrzebnych obiektów...

Kary w wysokości setek milionów złotych były bezprawnie nakładane na Polskę przez przestępców w UE: ruską agenturę, zdegenerowane lewactwo oraz mafie w UE i Niemczech jako "kary z TSUE". Było także niewypłacanie należnych Polsce środków z KPO…

Jak pokazują afery w UE z łapówkami m.in. od rosyjskich zbrodniarzy płk. KGB Putina - lewaccy degeneraci, bolszewia i ruska agentura w UE tym się nie przejmują. Łapówkarze dalej działają w UE i nie ponoszą żadnych konsekwencji. 

Muszą tylko bardziej uważać od kogo i jak biorą nowe łapówki....

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1674766