NIE WIERZCIE WĄTPIĄCYM KARDYNAŁOM!
Nie tylko mnie oburzyła odpowiedź kardynała Grzegorza Rysia na pytanie o wiarę i wątpliwości co do istnienia Boga, które padło w podcaście „Rymanowski Live”. Słowa purpurata, którego powołaniem powinno być głoszenie Ewangelii - wywołały zrozumiałą burzę w Internecie, gdyż na pytanie, które zadał prowadzący: „Czy ma ksiądz kardynał czasem wątpliwości, że Pan Bóg istnieje?” – purpurat po dłuższym zastanowieniu odpowiedział zdziwionemu redaktorowi: „Chyba aż tak, to nie”…
- Aż tak? To jak?- znów zapytał Bogdan Rymanowski. Odpowiedź kardynała Rysia przejdzie do annałów agnostyków – wątpiących w istnienie Boga. Dodam, że wśród nich nie znajdzie się nawet kosmologów, badających powstanie Wszechświata z „niczego”: No bo to, że Pan Bóg nie istnieje, to jest bardzo poważna teza. Natomiast myślę, że dla chrześcijanina to nie jest najważniejsze pytanie. Bo to nie chodzi o to, czy Bóg jest czy Go nie ma, tylko czy się objawił w Jezusie Chrystusie, to pierwsze, albo czy się w ogóle objawił i ma dla nas Słowo".
Kardynał wątpiący w istnienie Boga przed narodzeniem Jezusa Chrystusa – podważa nawet Jego Objawienie, gdyż to Jezus Chrystus jednoznacznie nakazał modlić się do Boga, nazywając Go Ojcem, co stanowi fundament chrześcijańskiej modlitwy. Tą modlitwą jest „Ojcze nasz” (Mt 6,9-13), w której Jezus uczy prosić o uświęcenie imienia Bożego, przyjście Królestwa i spełnienie woli Bożej, podkreślając relację z Bogiem. Tę modlitwę codziennie odmawiają miliony, jeśli nie miliardy chrześcijan – lecz znalazł się jeden – niewątpliwie niedouczony purpurat, który stwierdził że nie chodzi o to „czy Bóg jest czy Go nie ma”(sic!).
Prokurator Iwona Tryfon-Wilkoszewska celnie skontrowała kardynała Rysia pisząc na platformie X: „Straszne nawet na poziomie logicznym - jeśli Go nie ma, to jak można stawiać wyżej pytanie czy się objawił? Dopiero po uznaniu, że jest można rozważać czy się objawił w Jezusie Chrystusie. To piękne połączenie nauki z wiarą”.
Kardynał Grzegorz Ryś objawił się wszystkim katolikom jako nieuk i ignorant, nie znający nawet Biblii, w której napisano: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało”.
Nie muszę dodawać, że jako katolika a także inżyniera z wykształcenia, kompletnie zaskoczyła mnie ignorancja nauki przez kardynała Grzegorza Rysia, który nie zna choćby żadnego z greckich poglądów na powstanie świata, chociaż wszystkie zgodnie podzielają jedną zasadę, która brzmi: nic nie powstaje z niczego. Nawet w koncepcjach kosmogonicznych jasno widzimy, że przed stworzeniem Wszechświata nie istniała próżnia czy nicość.
Skoro purpurat Ryś objawił się jako agnostyk a zarazem nieuk wspomnę, że Michio Kaku, znany na całym świecie i ceniony fizyk teoretyczny oraz współtwórca teorii strun oświadczył, że istnieją doskonałe - fizyczne argumenty wskazujące na to, że świat mógł zostać stworzony przez Boga: „Żyjemy w świecie stworzonym podług zasad przez niewyobrażalną inteligencję" - stwierdza dr Michio Kaku. Jak dodaje, "Bóg może być matematykiem". "Jak sądzimy, umysł Boga to kosmiczna muzyka strun wybrzmiewająca przez złożoną z 11 wymiarów nadprzestrzeń" – stwierdza wybitny fizyk kwantowy.
Wybaczcie, ale bardziej wierzę w słowa wybitnego fizyka, niż kardynała Rysia, dla którego nie jest ważne czy Bóg jest, czy też Go nie ma…
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 601 odsłon


Komentarze
O tym, czy Bóg istnieje, to nie ma wątpliwości.
10 Maja, 2026 - 13:48
Wątpliwością jest postać, albo ludzkie pojmowanie Boga.
Anna W. -PK
Wyblakła purpura
10 Maja, 2026 - 13:52
To niepojęte, że takie miernoty głoszą na ołtarzach wiarę katolicką. Ciekawe, co na niego miała SBcja. bo to bardzo brzydko pachnie.
ronin
Misjonarz.
10 Maja, 2026 - 15:32
Miała dla niego misję wraz z przydziałem do seminarium.
Poza tym jest jeszcze jedna sprawa.
Stara definicja.
Albo Ksiądz Katolicki.
Albo Pan Ksiądz.
To z której grupy jest nasz gieroj?
Dr.brian
SBcja
10 Maja, 2026 - 17:14
Nie mianowała go kardynałem w Polsce.
Słowa kardynała to nie ignorancja.
Czesław2
Nie wiem.
11 Maja, 2026 - 13:58
Nie wiem czy łatwo im uwierzę.
Gdy jeden Paciamamę.
Na ołtarz wstawił.
Pytanie rośnie:
Ilu pentagram.
Czy też sierp z młotem.
Ukrywa.
Pod Szkaplerzem?
Dr.brian
kardynał Ryś powołał komisję finansową
13 Maja, 2026 - 06:36
na jej czele Hausner. Sami Swoi. Wygląda na to, że pierwszą ofiarą żydów będzie kościół Mariacki. Jako synagoga.
Czesław2
włączam stoper...
13 Maja, 2026 - 18:04
ja bardzo krótko, ta kanalia grzesiek ryś (pisownia z małej umyślnie wprowadzona) ta żydowska wywłoka, cham, nieuk i bydlę skończone, to klasyczny antychryst. I teraz po włączonym stoperze zacytuję słowa porządnej kobiety cyt.: zgiń dziadu przeklęty.... zgiń hańbo narodu Polskiego, zawszony żydu i antypolska qrwo męska. No ciśnienie mi ten ryś podniósł jak również, czaja, depo, florczyk, galbas, górzyński, kiciński, kupny, marczak, oder, polak (a mimo wszystko żydowska świnia), śmigiel, wojda!! zgińcie antypolskie i antykatolickie, żydowskie dupowłazy !!
sopociak
Sopociaku drogi.
18 Maja, 2026 - 09:27
Mój serdeczny, już po Lepszej Stronie, przyjaciel, Ksiądz Dysydent zmarły na początku ub.roku.( byłem najprawdpod.ostatnią osobą która z nim rozmawiała ) powiedział: nie wyobrażasz sobie skali infiltracji tzw.episkopatu. Właściwie masoneria go sobie ustawiła.
Chciano go najpierw suspendować. Miał jednak przyjaciół w Kurii. I wiedział że dekret mogą mu podrzucić nawet poleconym podszywając się pod jakikolwiek urząd. Po prostu wiadomość SMS: wysłali wczoraj, uważaj.
Gdy już wiedzieli że się Go nie pozbędą dostał propozycję: wyjedź na misję.
A ja go normalnie opier... Wiesz co dalej.
Huknąłem w telefon: nie daj się!!!!
Misjonarzy trzeba Tu!!!
I jedno. Miał b.dobrą opinię o Arcybiskupie Nowaku( już wiesz, która Diecezja ).
O Depo?
Mason. Nazwisko chyba od deptania Krzyża i Ewangelii.
Naprawdę. Szkoda że mężny kapłan przeszedł na Lepszą Stronę.
Jest nam Go bardzo Brak.
Księdza Katolickiego.
Dr.brian
przejęcie Watykanu
18 Maja, 2026 - 13:03
oraz, jako skutek, przejęcie Episkopatu nie zaczęło się wczoraj.
Takich księży jest wiecej, nawet relatywnie młodych. W mojej parafii słynnego tzw listu pasterskiego nie przeczytano. Wziąwszy pod uwagę hierarchizm struktur Kościoła, można się spodziewać reperkusji. Wszystko zależy od nacisków żymian.
Czesław2
zaczyna się ksiądz ukarany
21 Maja, 2026 - 06:40
https://nczas.info/2026/05/21/ksiadz-sektas-ukarany-jak-sekuja-niepokornych/
Logiczne konsekwencje przejecia KK przez źydów na poziomie wierchuszki.
Czesław2