NIE WIERZCIE WĄTPIĄCYM KARDYNAŁOM!

Obrazek użytkownika M.PYTON
Blog

Nie tylko mnie oburzyła odpowiedź kardynała Grzegorza Rysia na pytanie o wiarę i wątpliwości co do istnienia Boga, które padło w podcaście „Rymanowski Live”. Słowa purpurata, którego powołaniem powinno być głoszenie Ewangelii - wywołały zrozumiałą burzę w Internecie, gdyż na pytanie, które zadał prowadzący: „Czy ma ksiądz kardynał czasem wątpliwości, że Pan Bóg istnieje?” – purpurat po dłuższym zastanowieniu odpowiedział zdziwionemu redaktorowi: „Chyba aż tak, to nie”…

- Aż tak? To jak?- znów zapytał Bogdan Rymanowski. Odpowiedź kardynała Rysia przejdzie do annałów agnostyków – wątpiących w istnienie Boga. Dodam, że wśród nich nie znajdzie się nawet kosmologów, badających powstanie Wszechświata z „niczego”: No bo to, że Pan Bóg nie istnieje, to jest bardzo poważna teza. Natomiast myślę, że dla chrześcijanina to nie jest najważniejsze pytanie. Bo to nie chodzi o to, czy Bóg jest czy Go nie ma, tylko czy się objawił w Jezusie Chrystusie, to pierwsze, albo czy się w ogóle objawił i ma dla nas Słowo".

Kardynał wątpiący w istnienie Boga przed narodzeniem Jezusa Chrystusa – podważa nawet Jego Objawienie, gdyż to Jezus Chrystus jednoznacznie nakazał modlić się do Boga, nazywając Go Ojcem, co stanowi fundament chrześcijańskiej modlitwy. Tą modlitwą jest „Ojcze nasz” (Mt 6,9-13), w której Jezus uczy prosić o uświęcenie imienia Bożego, przyjście Królestwa i spełnienie woli Bożej, podkreślając relację z Bogiem. Tę modlitwę codziennie odmawiają miliony, jeśli nie miliardy chrześcijan – lecz znalazł się jeden – niewątpliwie niedouczony purpurat, który stwierdził że nie chodzi o to „czy Bóg jest czy Go nie ma”(sic!).

Prokurator Iwona Tryfon-Wilkoszewska celnie skontrowała kardynała Rysia pisząc na platformie X: „Straszne nawet na poziomie logicznym - jeśli Go nie ma, to jak można stawiać wyżej pytanie czy się objawił? Dopiero po uznaniu, że jest można rozważać czy się objawił w Jezusie Chrystusie. To piękne połączenie nauki z wiarą”.

Kardynał Grzegorz Ryś objawił się wszystkim katolikom jako nieuk i ignorant, nie znający nawet Biblii, w której napisano: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało”.

Nie muszę dodawać, że jako katolika a także inżyniera z wykształcenia, kompletnie zaskoczyła mnie ignorancja nauki przez kardynała Grzegorza Rysia, który nie zna choćby żadnego z greckich poglądów na powstanie świata, chociaż wszystkie zgodnie podzielają jedną zasadę, która brzmi: nic nie powstaje z niczego. Nawet w koncepcjach kosmogonicznych jasno widzimy, że przed stworzeniem Wszechświata nie istniała próżnia czy nicość.

Skoro purpurat Ryś objawił się jako agnostyk a zarazem nieuk wspomnę, że Michio Kaku, znany na całym świecie i ceniony fizyk teoretyczny oraz współtwórca teorii strun oświadczył, że istnieją doskonałe - fizyczne argumenty wskazujące na to, że świat mógł zostać stworzony przez Boga: „Żyjemy w świecie stworzonym podług zasad przez niewyobrażalną inteligencję" - stwierdza dr Michio Kaku. Jak dodaje, "Bóg może być matematykiem". "Jak sądzimy, umysł Boga to kosmiczna muzyka strun wybrzmiewająca przez złożoną z 11 wymiarów nadprzestrzeń" – stwierdza wybitny fizyk kwantowy.

Wybaczcie, ale bardziej wierzę w słowa wybitnego fizyka, niż kardynała Rysia, dla którego nie jest ważne czy Bóg jest, czy też Go nie ma…

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (11 głosów)

Komentarze

Wątpliwością jest  postać, albo ludzkie pojmowanie Boga. 

Vote up!
1
Vote down!
0

Anna W. -PK

#1674507

   To niepojęte, że takie miernoty głoszą na ołtarzach wiarę katolicką. Ciekawe, co na niego miała SBcja. bo to bardzo brzydko pachnie.

Vote up!
5
Vote down!
-2

ronin

#1674508

 Miała dla niego misję wraz z przydziałem do seminarium.

 Poza tym jest jeszcze jedna sprawa.

 Stara definicja.

 Albo Ksiądz Katolicki.

 Albo Pan Ksiądz.

 To z której grupy jest nasz gieroj?

Vote up!
3
Vote down!
-1

Dr.brian

#1674509

Nie mianowała go kardynałem w Polsce.

Słowa kardynała to nie ignorancja.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Czesław2

#1674513

Nie wiem czy łatwo im uwierzę.

Gdy jeden Paciamamę.

Na ołtarz wstawił.

Pytanie rośnie:

Ilu pentagram.

Czy też sierp z młotem.

Ukrywa.

Pod Szkaplerzem?

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

Dr.brian

#1674519

na jej czele Hausner. Sami Swoi. Wygląda na to, że pierwszą ofiarą żydów będzie kościół Mariacki. Jako synagoga.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Czesław2

#1674540

ja bardzo krótko, ta kanalia grzesiek ryś (pisownia z małej umyślnie wprowadzona) ta żydowska wywłoka, cham, nieuk i bydlę skończone, to klasyczny antychryst. I teraz po włączonym stoperze zacytuję słowa porządnej kobiety cyt.: zgiń dziadu przeklęty.... zgiń hańbo narodu Polskiego, zawszony żydu i antypolska qrwo męska. No ciśnienie mi ten ryś podniósł jak również, czaja, depo, florczyk, galbas, górzyński, kiciński, kupny, marczak, oder, polak (a mimo wszystko żydowska świnia), śmigiel, wojda!! zgińcie antypolskie i antykatolickie, żydowskie dupowłazy !!

Vote up!
1
Vote down!
-1

sopociak

#1674561

 Mój serdeczny, już po Lepszej Stronie, przyjaciel, Ksiądz Dysydent zmarły na początku ub.roku.( byłem najprawdpod.ostatnią osobą która z nim rozmawiała ) powiedział: nie wyobrażasz sobie skali infiltracji tzw.episkopatu. Właściwie masoneria go sobie ustawiła.

 Chciano go najpierw suspendować. Miał jednak przyjaciół w Kurii. I wiedział że dekret mogą mu podrzucić nawet poleconym podszywając się pod jakikolwiek urząd. Po prostu wiadomość SMS: wysłali wczoraj, uważaj.

 Gdy już wiedzieli że się Go nie pozbędą dostał propozycję: wyjedź na misję.

 A ja go normalnie opier... Wiesz co dalej.

 Huknąłem w telefon: nie daj się!!!!

 Misjonarzy trzeba Tu!!!

 I jedno. Miał b.dobrą opinię o Arcybiskupie Nowaku( już wiesz, która Diecezja ).

 O Depo?

 Mason. Nazwisko chyba od deptania Krzyża i Ewangelii.

 Naprawdę. Szkoda że mężny kapłan przeszedł na Lepszą Stronę.

 Jest nam Go bardzo Brak.

 Księdza Katolickiego.

Vote up!
1
Vote down!
0

Dr.brian

#1674667

oraz, jako skutek, przejęcie Episkopatu nie zaczęło się wczoraj.

Takich księży jest wiecej, nawet relatywnie młodych. W mojej parafii słynnego tzw listu pasterskiego nie przeczytano. Wziąwszy pod uwagę hierarchizm struktur Kościoła, można się spodziewać reperkusji. Wszystko zależy od nacisków żymian. 

Vote up!
0
Vote down!
0

Czesław2

#1674670

https://nczas.info/2026/05/21/ksiadz-sektas-ukarany-jak-sekuja-niepokornych/

Logiczne konsekwencje przejecia KK przez źydów  na poziomie wierchuszki.

Vote up!
0
Vote down!
0

Czesław2

#1674716