Muzyka to też polityka
Ile punktów w Eurowizji dostali sąsiedzi Izraela? Liban, Syria, Jordania i Egipt?.... pyta na X-ie K.Stanowski. Skoro to konkurs piosenki, który nie ma nic wspólnego z polityką to czemu nie ma Rosji? I dlaczego jest tam Izrael, skoro to Państwo nie leży w Europie?
Ach, cóż za piękna, apolityczna Eurowizja!
W końcu muzyka znowu zwyciężyła – a przynajmniej tak twierdzą ci, którzy jeszcze nie zauważyli, że festiwal zamienił się w przedłużenie obrad ONZ z podkładem tanecznym. Gdzieś pomiędzy wysokimi nutami a dymem scenicznym muzyka stała się narzędziem polityki tak subtelnym, jak czołg w balecie.
Najpiękniejszy moment? Polski jury, w swej niezmierzonej mądrości muzycznej, wręczyło Izraelowi maksymalne 12 punktów. Jedyny taki kraj, jak donosiły media. Widzowie polscy dali Izraelowi marne 2 punkty (a swoje 12 rzucili Ukrainie), ale jury wiedziało lepiej. Bo przecież nic tak nie ocenia jakości wokalu i aranżacji jak aktualna sytuacja geopolityczna, prawda?
Z drugiej strony Ukraina tradycyjnie nie raczyła dać Polsce ani jednego punktu. Nic nowego – w Eurowizji braterska miłość kwitnie tylko wtedy, gdy jest transmitowana na żywo i politycznie wygodna. Kiedyś minister ukraiński wstydził się takiego zerowego wyniku, dziś to już standardowy element programu: „Dziękujemy Polsce za wszystko, ale w punktach – sorry, nie tym razem”.To wszystko pokazuje, jak bardzo Eurowizja „zjednoczyła” Europę.
Kraje bojkotują, protestują, krzyczą „Palestine!” podczas występu, a jury nagle odkrywają w sobie głęboką wrażliwość artystyczną akurat wtedy, gdy trzeba komuś podziękować (lub nie) za broń, wsparcie czy brak bojkotu. Publiczność głosuje sercem (i czasem portfelem), jury – kalendarzem wydarzeń międzynarodowych.
Brawo. Dzięki wam Eurowizja przestała udawać konkurs piosenki, a stała się barometrem sojuszy politycznych z choreografią. Następnym razem może odpuśćmy już te piosenki i przejdźmy od razu do liczenia głosów w Radzie Bezpieczeństwa? Będzie szybciej i przynajmniej nikt nie będzie udawał, że chodzi o muzykę.
W tym roku polskie punkty przyznawali: Eliza Orzechowska z TVP w likwidacji, Filip Koncewicz - prawnik, specjalizujący się w prawie autorskim, piosenkarka Viki Gabor, piosenkarz Staś Kukulski, piosenkarka Wiktoria Kida, piosenkarz Jasiek Piwowarczyk oraz Maurycy Żółtański - muzyk i producent.
Tak głosowali:
12 punktów - Izrael
10 punktów - Bułgaria
8 punktów - Grecja
7 punktów - Australia
6 punktów - Belgia
5 punktów - Rumunia
4 punkty - Czechy
3 punkty - Norwegia
2 punkty - Włochy
1 punkt - Ukraina.
W głosowaniu widzów punktacja rozłożyła się następująco:
12 punktów - Ukraina
10 punktów - Rumunia
8 punktów - Mołdawia
7 punktów - Bułgaria
6 punktów - Finlandia
5 punktów - Australia
4 punkty - Czechy
3 punkty - Dania
2 punkty - Izrael
1 punkt - Serbia.
Polska reprezentantka nie otrzymała żadnego punktu od jurorów z Ukrainy i Izraela.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 460 odsłon
Komentarze
Jak wszystkim w TVP w
17 Maja, 2026 - 12:23
Jak wszystkim w TVP w likwidacji wiadomo że ofiary zamordowane przez Putina są bardziej martwe, niż te zamordowane przez Netanjahu.
A poza tym pierwsze to pospolite mordowanie, a drugie to ludobójcza metafizyka.
Nie podobna tego porównywać!
Polskie jury na Eurowizja
17 Maja, 2026 - 12:34
pisałem wielokrotnie
17 Maja, 2026 - 13:15
od okrągłego stołu Polskę przejęli żydzi. Bezpośrednio lub pośrednio poprzez niemców. Dotychczas jedyną reakcją na tym portalu był ban. Nieświadomie? Nie sądzę.
"Polska reprezentantka nie otrzymała żadnego punktu od jurorów z Ukrainy i Izraela."
To normalne. Ukrainą od majdanu rządzą żydzi. Stąd Polskie poddaństwo Ukrainie.
Czesław2
Za to twoje wiekopomne odkrycie...
17 Maja, 2026 - 14:07
Za to twoje wiekopomne odkrycie, Czesiu, to powinieneś nosić medal Kolumba i nie zdejmować go nawet w czasie snu.
jan patmo
"Euro" ?
17 Maja, 2026 - 13:22
Przecież to nie impreza Europejska, tylko organizowana i prowadzona przez okupujące Europę już od 2000 lat żydo-androfagi (przedstawicieli pochodzących z Półwyspu Arabskiego Y-haplogrup I i J).
Nie jest to też impreza muzyczna, lecz propagandowo, polityczna z podkładem rytmicznym.
Dziwi mnie tylko, że rdzenna ludność Europy dała się już tak zdegenerować, że toleruje tego rodzaju okupacyjne imprezy socjotechniczne.
https://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/genetyczne-podloze-imperializmu
]]>http://sbb-music.jimdo.com]]>
"Euro" ?
17 Maja, 2026 - 13:22
Przecież to nie impreza Europejska, tylko organizowana i prowadzona przez okupujące Europę już od 2000 lat żydo-androfagi (przedstawicieli pochodzących z Półwyspu Arabskiego Y-haplogrup I i J).
Nie jest to też impreza muzyczna, lecz propagandowo, polityczna z podkładem rytmicznym.
Dziwi mnie tylko, że rdzenna ludność Europy dała się już tak zdegenerować, że toleruje tego rodzaju okupacyjne imprezy socjotechniczne.
https://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/genetyczne-podloze-imperializmu
]]>http://sbb-music.jimdo.com]]>
"Euro" ?
17 Maja, 2026 - 13:22
Przecież to nie impreza Europejska, tylko organizowana i prowadzona przez okupujące Europę już od 2000 lat żydo-androfagi (przedstawicieli pochodzących z Półwyspu Arabskiego Y-haplogrup I i J).
Nie jest to też impreza muzyczna, lecz propagandowo, polityczna z podkładem rytmicznym.
Dziwi mnie tylko, że rdzenna ludność Europy dała się już tak zdegenerować, że toleruje tego rodzaju okupacyjne imprezy socjotechniczne.
https://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/genetyczne-podloze-imperializmu
]]>http://sbb-music.jimdo.com]]>
"Euro" ?
17 Maja, 2026 - 16:51
Przecież to nie impreza Europejska, tylko organizowana i prowadzona przez okupujące Europę już od 2000 lat żydo-androfagi (przedstawicieli pochodzących z Półwyspu Arabskiego Y-haplogrup I i J).
Nie jest to też impreza muzyczna, lecz propagandowo, polityczna z podkładem rytmicznym.
Dziwi mnie tylko, że rdzenna ludność Europy dała się już tak zdegenerować, że toleruje tego rodzaju okupacyjne imprezy socjotechniczne.
https://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/genetyczne-podloze-imperializmu
A tak na marginesie - nasz kontynent przyjął swą nazwę od imienia Fenickiej księżniczki, podobnie jak nazwy Hiszpanii i Panonii pochodzą od samych Fenicjan (Panów, stąd rzymskie określenie "wojny Punickie"), a Fenicjanie stanowili w starożytności naszych sprzymierzeńców i świadczyli nam usługi transportowe drogą morską od Indii po wschodnie i północne wybrzeża Afryki i aż do Wysp Brytyjskich.
Wywodząca się ze Śląska cywilizacja Etruska (kultura proto-Villanova) oraz wywodzący się z Łużyc Łużyczanie (Lusitani) najintensywniej korzystali z usług Fenicjan. Po napadzie rzymskiej mafii (głównie Żydzi i androfagi [t.zw. ludy morza] z wybrzeży Albanii i z Sardynii) na Alba Longa żydo-androfagi przejęły kontrolę nad Latium a następnie podbiły Etrurię, Grecję, Galię, Hispanię, Illyrię, Troiki (Trację), Dację, Vindelicję, Brytanię (z najętym desantem fryzyjskich androfagów)…
Sarmaci, głównie klan Zychów znany jako t.zw. Iazygowie, powstrzymywali inwazje legionów rzymskiej mafii wzdłuż linii Dunaju i Łaby, a Fenicki wódz Hannibal Barka z Kartaginy wspomagany przez Łużyczan z Hispanii usiłował powstrzymać mafię podejmując niezapomnianą podróż ze słoniami przez Alpy. Czesław "Niemen" Wydrzycki uwiecznił słowa Hannibala w swym rapsodzie ku czci gen. Józefa Bema na płycie "Enigmatic". Józef Bem był Bejem Aleppo, nieco na północny-wschód od Lubania (Libanu), czyli starożytnej Fenicji, którą aktualnie okupują i bombardują Żydzi.
Stosunek Fenicjan do fałszywych Żydów został trafnie przedstawiony w starym dobrym Polskim filmie "Faraon".
U schyłku XX w. n.e. znaczący wpływ na kulturę i politykę Czech miał Fenicki muzyk ś.p.. Frank Zappa. Niestety nie doczekał kandydatury i wyborów na prezydenta U.S.A., a może nawet z tego powodu przedwcześnie odszedł z tego świata. Wpływowe polityczne stanowiska obejmują, za to aktorskie miernoty, jak androfagi Ronald Reagan czy Arnold Schwarzenegger (w U.S.A.), czy posługujący się Słowiańskim nazwiskiem Zieleński, Żyd zarządzający częścią Sarmacji (Ukrainą). Cała ta żydo-germańska okupacja to jeden wielki absurdalny cyrk hipokrytów.
]]>http://sbb-music.jimdo.com]]>
sbb.w.interia.pl
18 Maja, 2026 - 17:13
Autor próbuje stworzyć „koalicję Słowian i Fenicjan przeciw Żydom”???
Ten wpis powyżej zawiera nieprawdopodobne bzdury. Fenicjanie, Żydzi i Arabowie byli Semitami i posługiwali się bardzo podobnymi do siebie semickimi językami. Języki semickie obejmują fenicki, hebrajski, aramejski, arabski, akkadyjski i urgycki. Fenicjanie i Żydzi byli kulturowo i językowo bliżsi sobie niż komukolwiek w Europie. Fenicjanie i Izraelici żyli obok siebie w tej samej kulturze, handlowali ze sobą, posiadali te same panteony bogów. Oddawali cześć Baalowi, "żywiąc" go ofiarami z dzieci.
Najnowsze odkrycia archeologiczne w Tophecie Kartagińskim, w 2023 roku, zaowocowały odnalezieniem złotych monet, steli z symbolami Baal Hammona i szczątków noworodków, małych dzieci i zwierząt. W latach 1921-1923 odnaleziono około 20 000 urn datowanych na lata 400-200 p.n.e. To były ofiary całopalne z dzieci i małych zwierząt, najczęściej jagniąt, oddawane w ofierze Baalowi. Rzymianie (Diodor) pisali, że: dzieci były „składane żywcem na rozgrzanym posągu”. Również Grecy (Kleitarchos, Plutarch) opisywali, że Kartagińczycy składali ofiary z dzieci.
W Kanaanie podobne ofiary z dzieci składali Molochowi Izraelici, co zostało zapisane w Biblii. Przykłady: Księga Królewska 21:6 ("Król Manasses „spalił swojego syna w ogniu"), Ezechiel 23:37 („Składały w ofierze synów, których mi urodziły.”), Psalm 106:37–38 („Składali w ofierze demonom swoich synów i córki.”).
Natomiast Słowianie należą do rodziny indoeuropejskiej i ich kultury i języki są blisko spokrewnione z kulturami i językami irańskimi i indo-aryjskimi. Słowianie, Bałtowie, Irańczycy i Indo-Aryjczyczy należą do tej samej gałęzi rodziny indoeuropejskiej,
To w kulturze irańskiej narodziła się najstarsza idea jednego Boga (Zoroastrianizm) przeszło 1000 p.n.e. Po roku 539 p.n.e. Cyrus Wielki podbił Babilon i przejął władzę nad Żydami, którzy tam byli w niewoli. Żydzi zapożyczyli elementy Zoroastrianizmu i utworzyli z nich Judaizm. I tak oto dzięki cywilizacji perskiej pojawiły się w Judaizmie anioły i demony, szatan jako przeciwnik Boga, sąd ostateczny, zmartwychwstanie umarłych, mesjasz (Saoszjant narodzony z dziewicy) i dobro walczące ze złem. Następnie chrześcijaństwo zapożyczyło z judaizmu, a islam zapożyczył z judaizmu i chrześcijaństwa.
A więc nigdy nie było żadnej koalicji ideowej Słowian i Fenicjan przeciwko Żydom. Koalicja Żydów i Fenicjan (duchowych) przeciwko Słowianom jest zauważalna. Z Molochem, Baalem i Fenicjanami jest kojarzona w USA sprawa Epsteina.
https://archaeologymag.com/2023/08/5-gold-coins-and-cremated-infants-discovered-in-carthage/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Saoszjant
https://github.com/parallax-ai-llc/truth-parallax/blob/main/content/scriptures/bundahishn/zoroastrian/
https://www.lovecpokladu.cz/en/home/the-child-sacrifice-site-hid-thousands-of-burial-urns-and-very-rare-gold-coins-9532?utm
AgnieszkaS
jurorki uroda
17 Maja, 2026 - 16:24
jurorki uroda
na festiwalu Jewrowizji
polska głosuje jurorka
o niepowtarzalnej urodzie
w chałacie z kapeluszem
ze sznurami pejsów
o długiej brodzie
jan patmo
Conchita Wurst...
17 Maja, 2026 - 15:41
Cochita Wurst - toto co kiedyś wywindowano na szczyt Jewrofestiwalu, odpadłoby w eliminacjach w starciu z tą polską jurorką niepowtarzalnej urody.
jan patmo
Nadludzki boski Wurst koszerny
17 Maja, 2026 - 17:54
Czyli
Übermenschliche göttliche koschere Wurst
Wurst, zwany przez ś.p. Franka Zappę teenie weenie (paróweczka nastolatka) - używane przez niego określenie, m.in. dla takich właśnie "małżonek" (członkiń, często z dwuczłonowymi nazwiskami) z penisami wciskanymi na siłę do Polskiego ustawodawstwa przez "wybranego przez Gotta" (o ile mi wiadomo to Karell Gott - bóstwo androfagów śpiewające po niemiecku o pszczółkach już zmarł) Gauleitera i jego żydo-germańskie ministrantki, z których zaszczytną pionierską pozycję zajmuje bolszewicka SB-cjalistka z obciętym Wurstem - Krzysztof Bęgowski. Już dziad i pradziad Tuska przepasani byli pasami ze świńskiej skóry z napisem "Gott mit Uns", pod którym ukrywali swoje "nadludzkie" ("übermenschliche") Wursty androfagów i żydo-androfagów (Y-haplogrupy I i J, możliwe, że wyjątkowo też archaiczna IJ).
(Androfagi i żydo-androfagi nie znające Europejskiej gramatyki stosują na wielu okupowanych obszarach duże litery, by rozpoznać rzeczowniki, więc takowe zastosowałem do oznaczenia rzeczowników okupanta, jak Wurst, czy Gauleiter.)
Androfagi zostały przez ś.p. Fenickiego twórcę Franka Zappę bardzo trafnie i krótko zcharakteryzowane w poniższym tekście:
https://wiki.killuglyradio.com/wiki/Sofa_No._2
i nieco precyzyjniej i obszerniej w jego tekście dotyczącym germańskiej wizji stworzenia świata, która rozpoczyna się od wypełźnięcia androfagów z bagien Skandynawii i ich dobrnięcia do podnóża Alp. Powyższy tekst stanowi niejako zakończenie owego dłuższego opisu, bez fałszywej skromności.
Tylko czekać aż na socjotechnicznych imprezach propagandowych Jewropskiego Sojuza wystąpią blade rude reprezentaszczydła Afryki Południowej i Argentyny - prowiant na Endlösung już sprowadzają.
]]>http://sbb-music.jimdo.com]]>
Wy Haski nie udawajcie latrelka.
17 Maja, 2026 - 23:38
Wszyscy wiemy o co chodzi.
Ja naten pszykład od dawna piszę o tzw.kontynencie z ruska a o samej imprezie dla toomanoov po prostu Jevrovizja.
I vsijo jarka.
Dr.brian
ilość punktów
19 Maja, 2026 - 11:14
Przyznanych przez sędziów danemu wykonawcy nie ma nic wspólnego z głosowaniem poszczególnych osób. Finalnie decyduje tajny algorytm.
Czyżby wybory do władz tak samo wyglądały? Przecież komisje wyborcze nawet nie wywieszają wyników.
Czesław2