Tylko jedność Polaków pozwoli nam przetrwać!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Nasz kraj znalazł się dzisiaj w bardzo niewesołej sytuacji geopolitycznej. 

 

Dotychczas bowiem stawialiśmy na USA, które w jakimś stopniu tworzyło nad nami tzw. "parasol ochronny" i traktowało nas jako swój kraj w Unii Europejskiej. Stąd było przyzwolenie i poparcie dla V4 czy Trójmorza oraz negatywna postawa Stanów Zjednoczonych wobec drugiej nitki niemiecko-rosyjskiej rury Nord Stream. Jakby nie patrzeć to też USA sprzyjały budowie u nas Centralnego Portu Komunikacyjnego, rozbudowie morskiego terminala gazowego LNG, Baltic Pipe, Via Carpatia, Via Baltica czy Przekopowi Mierzei Wiślanej.  Wprowadziły też do nas swoje wojska jako wschodnią flankę NATO. W założeniach administracji D. Trumpa to Polska miał być krajem stanowiącym trzon międzynarodowych porozumień mających na celu stworzenie przeciwwagi dla Niemiec i Rosji, które ponad głowami krajów europejskich od zawsze się dogadywały, zgodnie zresztą z ideą kondominium rosyjsko-niemieckiego i budowy przez Niemcy tzw. Mitteleuropy i określenia stref wpływów Rosji i Niemic w Europie. 

 

Sytuacja diametralnie się zmieniła. J. Biden (K. Harris?) odwrócił wektory polityki zagranicznej USA. Teraz stawiają one na Niemcy i będą dążyły do pozyskania Rosji w walce hybrydowo-gospodarczej z Chinami. Cofnięcie sankcji wobec budowy Nord Stream 2 to niestety tylko początek tej zmiany polityki. Zresztą już widzimy jej skutki. Balitic Pipe jest sabotowany przez Danię, nastąpił konflikt z Czechami w sprawie kopalni Turów mogący zagrozić V4, nagle były jakieś duże kłopoty w Bełchatowie, Australia żąda od nas horrendalnych odszkodowań, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein kolejny raz judzi w PE i KE przeciw Mierzei Wiślanej, KE kieruje do TSUE sprawę przeciwko Polsce w związku z przepisami dot. zamówień publicznych a PE przyjął skandaliczną rezolucję przeciwko Polsce w sprawie mechanizmu warunkowości [1]. Nie można oprzeć się wrażeniu, że wszystko to nie jest przypadkowe i mamy do czynienia ze zintegrowanym czasowo atakiem na nasz kraj. Cofnięcie poparcie dla nas przez USA było tylko iskrą, która uruchomiła antypolskie procesy zawieszone wcześniej podczas prezydencji D. Trumpa. Niemcy po prostu czekały i tak naprawdę przeczekały jego prezydenturę a teraz wszystko idzie zgodnie z ich ponadczasowymi celami, w których Polska i Polacy są traktowani jako wyrobnicy na ich usługach. Ten ich gen antypolskości drzemie w nich od zawsze.  

 

W naszym kraju zaś kłócimy się o wielkie bzdury. Jesteśmy w stanie wydrapać sobie oczy za PiS czy PO. Przecież to jest śmieszne i świadczy o tym, że nic nie nauczyliśmy się z naszej historii. Takie wewnętrzne kłótnie zawsze prowadziły Polskę do upadku. Czy naprawdę aż tak trudno to zrozumieć? Czy musimy powielać błędy naszych przodków? Mamy wspaniałą historię, swój język, tradycję, wiarę, obrzędy, naszą ziemię i bogactwa naturalne, morze i góry, jeziora, lasy. Polska to piękny kraj i szanujmy to, że ją mamy a nie wystawiajmy jej na licytację wielkich (lub uważających się za wielkie) mocarstw! Zawsze w czasach trudnych to jednak potrafiliśmy się zjednoczyć i teraz właśnie jest taki czas. Czas dla nas wszystkich, niezależnie czy uważamy się za prawicowych zwolenników PiS czy też za zwolenników PO albo Lewicy. 

 

Nie wiem, czy PiS jest prawicą sensu stricto. Tak już nie jest, bowiem dziś trudno uznać kogoś za prawicowca czy lewicowca. Te podziały przeszły do lamusa. Teraz liczą się konkretne posunięcia rządzących nami partii. Na dziś jest to PiS, którego wielu - jak np. R. Ziemkiewicz - uważa za socjalistyczną odmianę przedwojennej sanacji. 

 

Czy tak jest w rzeczywistości? Można się pokusić o stwierdzenie, że chyba tak skoro rozdaje on pieniądze "na prawo i na lewo", przy jednoczesnym uderzeniu w finansowe podstawy tzw. "klasy średniej". To jest czysta polityka i ekonomiczne podejście do gospodarki Johna Maynarda Keynes'a. Czy jesteśmy w stanie efektywnym  popytem nadrobić nasze zaległości? Czy inwestycje publiczne są w stanie zaspokoić nasze marzenia o doprowadzeniu Polski do krajów wysoko rozwiniętych? Tego nie wiem, bo wszystko się może zdarzyć. 

 

Natomiast - o czym zawsze mówiłem - Polacy nie mają się czego wstydzić. Jesteśmy ludźmi bardzo pracowitymi i kreatywnymi, co właśnie widać teraz w czasie pandemii koronawirusa. Wszystkie wskaźniki czy współczynniki gospodarcze są u nas bardzo dobre i przewyższają wszystkie kraje UE. Mamy najniższe bezrobocie, eksport notuje najwyższe wartości od lat a polski wzrost gospodarczy (PKB) odbiega pozytywnie od innych. Z tego możemy być naprawdę dumni, bowiem pokazujemy krajom europejskim, że potrafimy być od niech zdecydowanie lepsi. Może stąd wynika taki krytycyzm ważnych (lub uważających się za ważnych) krajów wobec Polski. Kompleksy niższości próbują po prostu zniwelować atakiem na nasz kraj i ogólnie Polaków. 

 

Tak więc mamy kolejne - oprócz wskazanych wcześniejszych jak język i tradycja - argumenty, aby przeciwstawić się kreowanej przez genetycznych antypolaków i rodzimych zdrajców Polski "polityki wstydu": naszą kreatywność i pracowitość. Potrafimy o wiele więcej niż nam się wydaje albo zostało to nam wtłoczone. Naprawdę możemy być z nas dumni!

 

Pamiętam jak onegdaj pracowałem w dużej firmie niemieckiej, która w międzyczasie zakupiła polską firmę, w której wcześniej się zatrudniłem. Po jej przejęciu miałem wątpliwą przyjemność współpracy z niemiecki właścicielami. Jakież było moje zdziwienie, kiedy nie potrafili odczytać przygotowanych przeze mnie analiz w najnowszej wersji Excela. Okazało się, że nie byli w stanie jeszcze zakupić tej wersji i opierali się na wcześniejszej, o dwie numeracje niższej. I to nie był jedyny taki przypadek, ale symptomatyczny. Nie dziwi więc, że tak chętnie Niemcy potrzebują naszych informatyków, choć i są wściekli, że Polacy teraz nie chcą zbierać ich szparagów.  Musimy się po prostu szanować, bo jak my sami nie będziemy to nikt nas nie będzie darzył tym szacunkiem. 

 

Ale tak naprawdę w obecnej sytuacji liczy się jedność Polaków i tych, którzy czują się Polakami. Musimy - jako Polska - pokonać obecne trudności i niewesołą sytuację geopolityczną. Może jednak należy postawić na Chiny i zgodę dla nich na budowę przez nasz kraj ich Nowego Jedwabnego Szlaku? A może na Turcję, która być może nie będzie w stanie dogadać się z J. Bidenem? Nie wiem, ale musimy być teraz jednością, jednością narodową, bo naprawdę czekają nas trudne lata. 

 

 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/554333-wiemy-jak-polscy-europoslowie-glosowali-ws-rezolucji-pe

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mimo Twego Krzysztofie "aksamitu" dałem plusa.

Zgadzam się z wezwaniem do jedności. Proszę tylko o Twą refleksję w ocenie dzisiejszego rządu. Nie pisz więcej, że stawiasz na mniejsze zło. Nie wolno stawiać na zło. Nawet te najmniejsze. Tym bardziej, gdy uśmierca swych obywateli w imię boga-wirusa i gwałci zapisy nadal obowiązującej, choć ułomnej ustawy zasadniczej.

Postawmy na Polskę, tę bez kompromisów. Postawmy na Konfederację i nie wymyślajmy głupich, nieprawdziwych argumentów przeciwko tej formacji.

Płyńmy w zgodzie z życzeniem dobra dla naszej Ojczyzny, nie rozgrzeszajmy nieudaczników i morderców naszych obywateli oraz sumień.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1673021

Rozumiem Pana opinię, bo faktycznie zło zawsze pozostaje złem. Tyle tylko, że polityka nie jest jednoznaczna i opiera się na jakimś konsensusie. Jesteśmy nieraz zmuszeni dokonywać różnych wyborów nawet między czystym złem a mniejszym złem, które długookresowo może okazać się dobrem. Ja wiem, że to trąci konformizmem lub nawet oportunizmem, ale wiele razy w naszej historii popełnialiśmy błędy i winniśmy się na nich uczyć.

Kraje niezależne zawsze stawiają sobie jeden cel: długookresowe dobro kraju. Aby ten cel osiągnąć nieraz trzeba w tej drodze dokonywać zgniłych kompromisów lub nawet zrobić jeden krok wstecz, by później przejść dwa kroki dalej. To nazywa się pragmatyzm, którego zazdroszczę np. Niemcom. One mają swoje cele i konsekwentnie do nich dążą, nawet wtedy, gdy muszą podejmować przejściowo dla nich trudne decyzje. Tego musimy się nauczyć, bo inaczej "wymachiwanie szabelką" skończy się naszym upadkiem. 

Oczywiście ja też chciałbym żyć w czasach jednoznaczności słów, poglądów czy postaw, tak, aby móc określić, co jest dobrem a co złem. Bo możemy zadać pytanie: Czy lepsze u władzy PiS czy PO (wraz z Sz. Hołownią, który reprezentuje tożsame niemieckie interesy jak PO)? I jak jako patrioci na nie odpowiemy? Odpowiedź wydaje się oczywista, bo na dzień dzisiejszy to taki mamy wybór wśród ugrupowań mogących przejąć władzę. Konfederacja jest zlepkiem różnych idei i trudno ją nazwać partią propolsko narodową. Ja takiej partii bym chciał, tyle tylko, że to budowa na lata a teraz musimy się kierować realizmem. 

Mamy naprawdę bardzo trudną sytuację geopolityczną związaną ze zmianą polityki USA wobec Europy i świata. Pisałem i przestrzegałem wielokrotnie, że tak będzie. Jako Polska musimy teraz w tej nowo-starej sytuacji się znaleźć, bo chyba znów mamy do czynienia z podnoszącym swój łeb kondominium niemiecko-rosyjskim, które niestety będzie wspierał J. Biden. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1673074

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Cyt: "Tego musimy się nauczyć, bo inaczej "wymachiwanie szabelką" skończy się naszym upadkiem. " - nic dodać, nic ująć. Tymczasem właśnie wymachujemy szabelką i budzimy się z ręką w nocniku. Zło wieszczę, ale przewiduję kryzys w zaopatrzeniu w ropę i gaz. Oj będziemy spijać gorycz "roztropnej polityki" PiS-u

Cyt: "Konfederacja jest zlepkiem różnych idei i trudno ją nazwać partią propolsko narodową." - A jakim zlepkiem, by nie wyrazić się złośliwie - napletkiem - jest obecna formacja ZP? Skąd Twe Krzysztofie przeświadczenie o pro polskości tej formacji? Z tego, że rozporządzają nami obce agentury? Nie jest kwestią czy, ale która z nich ma nad nami większą władzę. Czy Tel-Awiw , a może Berlin, choć jest tożsame z pierwszym z wymienionych, to może diaspora z NY? Fałszywa flaga, frazesy o patriotyzmie a w działaniu na rzecz Polin. A może na rzecz kolejnej Rzeszy?

Polska scena polityczna jest tendencyjnie dzielona na PiS i resztę. I w tym jest zasadnicza przewrotność PiS -u . PiS zarzekła się i konsekwentnie nie chce współpracy z Konfederacją. przytula sieroty po PO, ostatnio Kukiza czymś przyobiecał i przygarnął.

Jak zakłamaną formacją jest ZP pokazuje ostatnia wypowiedź Ziobry. Stwierdził on bowiem, choć nie w tych słowach, iż w imię ratowania zgnilizny w ZP, nie podejmie działań wyjaśniających zgłoszonego przez Banasia łamania prawa przy organizacji kopertowych wyborów. Cuchnie od ZP gangreną taką, że aż mdli.

Jeśli się już upierasz nad wyborem mniejszego zła, nie chcesz innego rozwiązania to wybierz rzeczywiste, mniejsze zło - nie wybieraj PiS-u.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1673149

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czy oprócz publikacji swych opracowań na NP, angażowanie się w dysputę pod nimi, czytasz czasem przekazy z niezależnych źródeł? Wygląda na to, że nie. Że trwasz na granicy ochrony jedynie słusznej polityki obecnej ekipy.

Proponuję tylko jeden odcinek, ten najświeższy, choć wiele poprzednich wartych uwagi: https://www.youtube.com/watch?v=tVAnM0NxbUs

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1673201

W. Gadowskiego słucham regularnie. Podobnie oglądam programy na wRealu24 i inne prawicowe strony. Z drugiej strony też - by znać poglądy i opinie naszych wrogów - od czasu do czasu też przeglądam portale Agory czy onetu.  I to nie jest, że fanatycznie bronię obecnego rządu. Zresztą nigdy tak nie było (no może za wyjątkiem okresu premierostwa B. Szydło), co wielokrotnie wyrażałem w swoich tekstach umiarkowanie krytycznych. Natomiast staram się realnie spojrzeć na to, co się dzieje i w obecnej sytuacji (głównie międzynarodowej) uważam, że jednak lepiej jest gdy rządzi PiS niż gdyby ponownie rządzili zdrajcy spod znaku PO, PSL, SLD lub jakiś tam ugrupowań związanych z Sz. Hołownią. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1673213

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Może chociaż nieliczni się uratują...nie widzisz jak straszliwie Polacy zgłupieli, większość stanowią ludzie głupi, nieznający zasad wiary i historii Polski, nie znający zasad wspóżycia i moralności.
Jaka jedność ci się marzy, ta spod budki z piwem?
Czy jedność na imprezach owsiakowch?

Nie kłócimy się o bzdzdury ale o to czy zabijać dzieci w łonach matek czy nie. To jest bzdura?
Czy wprowadzić karę śmierci dla pedofilów czy nie...to jest bzdura?
Czy sprzedawać lub darować Polskę żydom czy pod sąd tych co nas okradli...to jest bzdura?
Czy zabijać innych szczepionkami czy nie...to jest bzdura?
Powodów do dumy brak. Większość to mity lub przypadki albo cuda.

Ty jednak powinieneś pisać bajki dla dzieci...chyba odwołam aksamitne trollowanie, o które cię posądzałam i nazwę to zwyczajną naiwnością...by nie powiedzieć głupotą.

Różne są oblicza ludzkiej głupoty.
Gdy człowiek żyje w grzechu, jego rozum jest tak zachwaszczony, że nie mówi mu prawdy.
Nawet oczy widzą to czego nie ma.

Taki osobnik patrzy na świat swoimi pożądliwościami, ambicjami, prawami człowieka, sztuczną inteligencją, jak Gawrion...lub innymi ideologiami, które są szatańskim produktem zlokalizowanym w jego umyśle.

Zachwycasz się polskimi informatykami????

Z kim się chcesz zjednoczyć na Niepoprawnych...z Tezeuszem? Wolne żarty.
Popatrz na Gawriona ...jaki zdolny a sprawiedliwości u niego za grosz.
Jego sztuczna inteligencja wykosiła stąd najlepszych i najmądrzejszych Niepoprawnych. Zostały same miernoty i psychopaci.
To samo dzieje się z Polską.
Używaj rozumu...bo zginiesz jak większość Polaków.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1673026

Z całym szacunkiem, ale nie ma Pani racji ani w nazywaniu mnie "aksamitnym trollem", ani naiwniakiem czy nawet głupcem. Zupełnie niepotrzebne zacietrzewienie. Pisząc takim językiem zniechęca Pani do siebie wielu blogerów i komentatorów. Akurat mnie nie, bo przez te wszystkie lata mojej pisaniny wielokrotnie mnie wyzywano, oczerniano, wypisywano na mój temat różne głupoty. Zdążyłem się już uodpornić, choć wiem, że inni mogą reagować inaczej ode mnie. 

Teraz znalazłem się w takiej sytuacji, że po kilku tekstach umiarkowanie i konstruktywnie krytykujących obecne władze co niektórzy aktywnie wspierający PiS zaczęli mnie oceniać krytycznie, ale jednocześnie jestem atakowany przez prawicowych radykałów, że mimo wszystko jednak wspieram ten rząd nie dopuszczając możliwości, aby władzę ponownie przejęli moim zdaniem antypolscy zdrajcy z PO, PSL, SLD czy też inne ugrupowania w stylu inicjatyw Sz. Hołowni. 

Takie podejście wydaje mi się racjonalne, szczególnie teraz - jak napisałem - kiedy znaleźliśmy się w niewesołej sytuacji geopolitycznej. Naiwnością natomiast jest wiara w to, że nagle w Polsce pojawi się jakaś rzeczywiście narodowa siła polityczna, która będzie w stanie przejąć władzę w Polsce. Oczywiście można ją budować oddolnie, ale będzie to trwało długo i nie są pewne pozytywne efekty jej powstania. Konfederacja - też tylko moim zdaniem - jest zbyt mało jednoznaczna i nie wypełnia roli takiej propolskiej narodowej partii. 

Pzdr

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1673060

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Informuję, że nie zacietrzewiam się, piszę spokojnie...tyle .że nie całuję dewiantom stóp ani nie włażę im w kompromis,bez wazeliny.
Zniechęcanie czy przyciąganie blogerów nie ma dla mnie znaczenia.
Piszę prawdę i tylko to się liczy. Prawda często jest bolesna i dlatego odrzucana.

Jeżeli dla ciebie liczy się wzgląd innych a kompromis powodowany jest obawą przed odrzuceniem i brakiem podziwu to jesteś uzależniony od akceptacji i uznania innych.
To gorsze niż hazard i alkocholizm.

Jeżeli przez wiele lat pisano o tobie różnie...a a ty w ogóle nie bierzesz tego pod uwagę, że ci inni mogą mieć rację i uodporniasz się na wszelką krytykę...to znaczy, że twoja doskonałość i twoje racje są bezdyskusyjne. Uodporniłeś się na prawdę.
Wszyscy się mylą ...tylko nie ty?
O czym to świadczy?

Twoje podejście wydaje ci się racjonalne? To zamyka koniec wszelkiej dyskusji.

PiS kompromituje dyscyplina partyjna. Jak można było coś takiego wymyśleć?
Tylko idiota amoralny jest zdolny do tego.
Tobie widać to nie przeszkadza.

I jezcze jedno...nasza prawdziwa historia ukryta jest w archiwach obcych wywiadów.
Kreujemy na bohaterów narodowych kolejnych agentów obcych wywiadów, którym stawiamy już pomniki.
Dlatego od ponad trzystu lat przegrywamy (prawie) wszystko co jest do przegrania a naszym obywatelom często lepiej żyło się pod „butem zaborców”, bo jakoby niepodległa ojczyzna zsyłała na nich wszystkie lub prawie wszystkie możliwe nieszczęścia.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31391&Itemid=80

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1673172

Tekst Modzelewskiego, profesora od podatków,, który wprowadzał vat, a potem za pieniądze doradzał jak go omijać, trzeba przeczytać także w podanym linku, gdzie są komentarze sprowadzające profesora na ziemię.

Trzeba mu oddać tę sprawiedliwość, że w 2003 roku na 15 minut przed ogłoszeniem ciszy wyborczej, przed referendum akcesyjnym do EWG w czasie dyskusji w TVP na żywo (ok. godz 23.45) stwierdził, że nie opłaca się Polsce wchodzić do takiej uni i uzasadniał to bzdurnymi przepisami i ograniczeniami jak te o krzywiźnie ogórków. Wiedział dużo więcej. Niestety nie mówił o tym wcześniej gawiedzi, która jeszcze nie spała, a więc młodym co chodzili do szkoły i na uczelnie, i wszystkim, którzy musieli iść spać, żeby wcześnie wstać do pracy, a ci co nie szli nazajutrz do pracy, w większości balowali o tej porze. 

TVP też nie powtarzała jego słów przed głosowaniem. Po głosowaniu można było zobaczyć ilu ludzi w Polsce:

  1. dało się ogłupić telewizyjnej propagandzie
  2. jest głupich
  3. jest przekupnych na usługach obcych wywiadów

Dlatego jesteśmy w UE, chociaż każdy inżynier zanim zastosowałby taki model działania, przeprowadziłby próbę techniczną. Przecież bez wchodzenia do UE można było zastosować dopłaty i niektóre przepisy. Bez traktatu lizbońskiego i bez opłat za emisję CO2 i bez podporządkowywania się doświadczeniom medycznym WHO.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1673173

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rząd polski ratyfikacją FO oddał w zastaw lichwie EUropejskiej Rzeczpospolitą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1673178

Nie kompromituj sie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1673187

Pani Alino. Może to trochę egoistyczne z mojej strony, ale mam czyste sumienie. W czasie referendum głosowałem przeciw wejściu Polski do UE. Już wtedy dokładnie wiedziałem jak to może się skończyć. No, ale weszliśmy i teraz mamy dwa wyjścia: albo dokonać Polexitu, albo starać się zmieniać UE od wewnątrz. To drugie nam się nie uda, więc pozostaje Polexit. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1673214

Do Krzysztofjaw...bez szacunku, póki nie zejdzie na ziemię

Verita - 12 Czerwca, 2021 - 18:43

Informuję, że nie zacietrzewiam się, piszę spokojnie...tyle .że nie całuję dewiantom stóp ani nie włażę im w kompromis,bez wazeliny.
Zniechęcanie czy przyciąganie blogerów nie ma dla mnie znaczenia.
Piszę prawdę i tylko to się liczy. Prawda często jest bolesna i dlatego odrzucana.

Jeżeli dla ciebie liczy się wzgląd innych a kompromis powodowany jest obawą przed odrzuceniem i brakiem podziwu to jesteś uzależniony od akceptacji i uznania innych.
To gorsze niż hazard i alkocholizm.

Jeżeli przez wiele lat pisano o tobie różnie...a a ty w ogóle nie bierzesz tego pod uwagę, że ci inni mogą mieć rację i uodporniasz się na wszelką krytykę...to znaczy, że twoja doskonałość i twoje racje są bezdyskusyjne. Uodporniłeś się na prawdę.
Wszyscy się mylą ...tylko nie ty?
O czym to świadczy?

Twoje podejście wydaje ci się racjonalne? To zamyka koniec wszelkiej dyskusji.

PiS kompromituje dyscyplina partyjna. Jak można było coś takiego wymyśleć?
Tylko idiota amoralny jest zdolny do tego.
Tobie widać to nie przeszkadza.

I jezcze jedno...nasza prawdziwa historia ukryta jest w archiwach obcych wywiadów.
Kreujemy na bohaterów narodowych kolejnych agentów obcych wywiadów, którym stawiamy już pomniki.
Dlatego od ponad trzystu lat przegrywamy (prawie) wszystko co jest do przegrania a naszym obywatelom często lepiej żyło się pod „butem zaborców”, bo jakoby niepodległa ojczyzna zsyłała na nich wszystkie lub prawie wszystkie możliwe nieszczęścia.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31391&Itemid=80

Verita

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/tylko-jednosc-polakow-pozwoli-nam-przetrwac#new

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1673223

Nie wiem czy autora tekstu i mnie Verita kwalifikuje jako miernoty, czy psychopatów, ale znaleźliśmy się w dobrym towarzystwie (np. Alpaki i Verity) bardzo aktywnych użytkowników portalu.
Apele autora o szukanie jedności w obliczu zagrożenia są oczywiste. Stosunkowo duży zakres naszej podmiotowości "wisiał" na Trumpie. Niewątpliwie nadchodzą ciężkie czasy. Może uda się przeczekać do lepszej koniunktury. Być może nasz "karnawał" dobiega końca, ale nie można tracić nadziei. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1673101

Nadzieja umiera ostatnia. Ważne, aby jej pomóc. Teraz jest to tym ważniejsze, bo D. Trumpa już nie ma a jest jakiś dziadek z demencją sterowany przez lewaków. Nawet nie wiem czy wytrwa na tym stanowisku. Nie życzę mu źle, ale niestety jego polityka jest dla nas fatalna. Obyśmy jakoś - jak Niemcy D. Trumpa - przetrwali J. Bidena. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1673120

....z pewnością przetrwamy,ale tych,którzy są za nim i już tkwią w dołkach startowych...nie wiem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Dariusz

#1673171

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Prezentujesz słodycz Szatana, lawirujesz między wersami kabały, niby oświecony, kąsasz bez podstaw moralnych swoich  adwersarzy. Jesteś gorszy niźli stado przygłupów tlących setki, a może i tysiące debilnych "wierszyków", oni przynajmniej nie kryją swego niskich pobudek działania, swej głupoty i miernoty. Pragniesz całości mego obrazu o twojej diabelskiej postawie? Nie licz na litość i wyrozumiałość. Jestem człowiekiem szczerym, prostym, nie skomplikowanym - pisałem o tym jeszcze jako @mrówka, powtarzałem jako @olononame. Piszę to dziś, jako @Alpaka, będę również pisał pod innym wcieleniem, gdy admin stwierdzi, że jestem tu persona non grata.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1673180

"Może jednak należy postawić na Chiny i zgodę dla nich na budowę przez nasz kraj ich Nowego Jedwabnego Szlaku?"

 

Z tekstu Autora przebija strach i desperacja. Naszym wrogom zależy na tym abyśmy byli zdesperowani. 

Jestem trochę zdziwiona, iż tak mało się w Polsce wspomina o burzliwych protestach na Węgrzech, które miały miejsce na początku czerwca. Orban już postawił na Chiny (i Rosję), a efektem dokonania wyboru jest budowa chińskiego elitarnego uniwersytetu w Budapeszcie za 1.6 miliarda dolarów. Ten wydatek ma być całkowicie pokryty z węgierskich funduszy, a ucierpią na tej inwestycji możliwości budowy własnego szkolnictwa wyższego. Ostatnią kroplą, która przelała czarę węgierskiej goryczy, było powierzenie wykonawstwa  kosztowego projektu tylko i wyłącznie firmom chińskim. 

Co ciekawe, Orban również niedawno przyczynił się do zablokowania oświadczenia EU krytykującego politykę Chin w Hongkongu.

Wnioskuję z powyższego, że Węgry już otworzyły swój kraj na chińskie wpływy i wkrótce węgierscy obywatele w pełni poznają jak wyglądają chińskie feudalne relacje z krajami im podległymi. 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1673032

A może jednak należy postawić na Japonię w projekcie Międzymorza?

Co za tym przemawia:

  • Niechęć Japonii do Bidena - Japończycy i ich rząd z oczywistych powodów woleli Trumpa
  • Złe stosunki Japonii z Rosją - dominuje w tym konflikt o Kuryle
  • Złe stosunki Japonii z Chinami - ze względu na szarogęszenie się Chin na Morzu Chińskim
  • Polska i Japonia są sojusznikami USA 

Japonia jest teraz dla nas idealnym partnerem.

Mamy dobrze poinformowany rząd, który o zbliżeniu z Japonią już pomyślał. To oznacza, że posiadamy w kraju mądrych doradców.

Na początku maja odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Wyszehradzkiej z Japonią. Rozmowy dotyczyły Międzymorza i udziału Japonii w transformacji energetycznej Polski. W obecnej sytuacji należałoby te stosunki za wszelką cenę podtrzymać, a jeśli się uda to nawet bardziej zacieśnić. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1673042

Wybacz, że pozostanę sceptyczny. 

Po pierwsze, jednoczyć trzeba się wokół czegoś, jakiejś idei. Jednoczenie dla jednoczenia już przerabialiśmy - w postaci PRL-owskiego FJN. A dea to np. sprawiedliwość, niepodległość, równość wobec prawa... a tu na każdym kroku różnice w pojmowaniu, co to znaczy.

Dlatego najlepiej powrócić do Boga. Im bliżej Boga, tym bliżej do drugiego człowieka. Taka prawda. W tej kwestii podzielam zdanie Verity - z tym, że nie zgadzam się z jej samooceną, w której posuwa się do nazwania siebie miernotą i psychopatką.

Po drugie, co to znaczy przetrwać? Nie wszyscy chcą trwać, nie wszyscy czują się Polakami, niektórzy nawet wstydzą się, że są Polakami, większość nie zna historii tegoKraju, więc dlaczego mają trwać, dlaczego to "trwa mać"? Musiałbyś takim jak Budka, czy Stuhr tłumaczyć dlaczego. Wątpięczy by Ci się udało.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673150

Ale przecież ideę mamy w zasięgu ręki.

Narodowa wspólnota budowana na wzorcu najmniejszej wspólnoty, czyli Rodziny.

Rodzina jest wspólnotą jednego ducha, w której rodzi się i wzrasta wspólnota chleba. Z prawem do własności dla swoich dzieci i solidaryzmem we wspieraniu słabszych członków rodziny. Solidaryzmem, który jakoby przy okazji umacnia rodzinne więzi i je cementuje.

A "sprawiedliwość, niepodległość, równość wobec prawa..." to narzędzia niezbędne do wprowadzania harmonii wewnątrz wspólnoty.

"Wspólnota" chleba bez umocowania na fundamencie jednego ducha nie ma szans na przetrwanie.

Prawda taka sama jak ta, że kamień rzucony w górę spadnie.

dratwa3

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1673191

żeby się wokół czegoś jednoczyć, to TRZEBA TEGO CHCIEĆ. Oni nie chcą się jednoczyć wokół idei, którą "mamy w zasięgu ręki". Oni chcą na rękę. Ja rozumiem, o co Ci chodzi. ale oni mają to gdzieś. Trzeba szukać rozwiązania w takiej sytuacji, a nie w hipotetycznej jedności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673229

"Oni" nie tyle nie chcą tej idei, co jej nie ogarniają.

Choć jest to JEDYNA idea, która może nam wszystkim uratować d..pę.

Inaczej "rozdziobią nas kruki, wrony".

---

Kiedyś usłyszałem od żony:

"Może i nie głupie jest to, co mówisz. Ale mówisz to tak, że ja mam chęć przed tobą uciekać".

Od tamtej pory w rozmowach z ludźmi uczę się dobierać taką formę, by ludzie przede mną już nie uciekali. Co nie jest dla mnie łatwe.

Może jednak lepiej jest "zapalić świecę, niż przeklinać ciemność"?

dratwa3

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1673238

...boją się bo jest trudna i wymaga wysiłku, bo to nie jest idea tylko prawdziwa rzeczywistość.

"Oni " to tchórze i lenie. Wolą przed nią uciekać. Ludzie boją się prawdy, wolą milutkie kłamstewka.
Polecam fragment konferencji podczas której widać jak na dłoni na czym polega szczepionkowy zamordyzm i do jakich kłamstw, oszustw i krętactw ten rząd się posuwa.

Wszystkie inne partie i partyjki to pikuś w porównaniu z podłym i bezwstydnym PiSem, rządem i prezydentem.
Przestępstwo za przestępstwem ...a oni złapani za rękę..."to nie moja ręka".
Może Gawrion się coś z tego nauczy i wreszcie zawstydzi.

https://www.youtube.com/watch?v=rqouehO_oZY

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1673240

Oni jak najbardziej "ogarniają", dobrze rozumieją, ale nie chcą. Dlaczego nie chcą, to już inna kwestia. Wiekszość z nich nie identyfikuje się z tą Polską, z którą my się identyfikujemy. To, co dla nas jest "ratowaniem", dla nich jest "rujnowaniem" i "zaprzepaszczaniem". Zło nazywają dobrem, a dobro złem - mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać, skąd pochodzą te słowa. Dla nich wystąpienie Polski z UE to tragedia - powraca konieczność posiadania wiz, kontroli na granicach (straszne - mimo że do wielu krajów trzeba mieć wizy i ludzie jednak jakoś tam docieraja) - a sama rozmowa o takiej ewentualności to obłęd.

Tłumaczenie im, że ograniczenie CO2 nic nie da (w kwestii globalnego ocieplenia) jest porównywalne z tłumaczeniem kamieniowi, żeby wyniósł się z naszego buta - nawet takie długie, podparte dowodami, slajdami, naukowymi dygresjami, cierpliwe i spokojne, acz stanowcze, kulturalne i pełne szacunku do kamieni tłumaczenie. Kamień i tak się nie ruszy.

"Ratowanie nam d**y" to nie ratowanbie ich "du*y". Bo im płacą za co innego. Bo powrót do głoszernia prawdy to dla nich koniec laby i łatwej kasy. Bo przyzwyczajeni do tej klasy nie wyobrażają sobie normalnej pracy i zarobków w granicach 5-6 tysięcy miesięcznie. 

A część, raczej znikoma, to oczywiście pustaki - takie np. jak Szczerba. I tu masz rację. On akurat tego nie ogarnia. Pewnie nie zrozumiałby nawet, co znaczy "rozdziobią nas kruki, wrony". Ale przecież nie jest ornitologiem. Może mógłby zostać zoofilem, ale to też niewiele by w tej sytuacji zmieniło, prawda?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673244

Może i jestem nieraz naiwny i marzę o jedności Polaków, ale chodzi mi o jedność PRAWDZIWYCH Polaków, od pokoleń a nie jakichś spadkobierców często etnicznie nam obcej antypolskiej krucjaty wojennej i powojennej. Oczywiście, że wśród nawet tych naszych rodaków ogromna część nie ma pojęcia o co chodzi, ale tak przecież było od zawsze. Czy wszyscy rodowici Warszawiacy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim? Nie! Była to grupa prawdziwych patriotów i tak naprawdę stanowiła mniejszość Warszawiaków. A czy wszyscy byli w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego? Też nie! To znów była ogólnopolska grupa patriotów, która stanowiła mniejszość ludności polskiej. Ale właśnie tacy patrioci doprowadzili Polskę do odzyskania niepodległości. Niestety w latach 1981-1983 Wolski vel Jaruzelski zmusił około 1,8 mln osób do emigracji a byli to ludzie, którzy mogli tworzyć zręby prawdziwie wolnej Polski po 1989 roku. Emigrowali naprawdę polscy patrioci. Zostało ich trochę w kraju, ale cóż, zbyt mało aby mieć wpływ na to parszywe 30 lecie tzw. III RP, czyli PRL-bis. 

Może właśnie w tym tkwi nasza niemożność działania. Jakoś nie potrafimy się patriotycznie zjednoczyć. Nawet na tej ułomnej, ale jednak prawicy też się kłócimy. Wierzę - mimo wszystko - że Polska i Polacy sprostają zadaniu obronienia naszej suwerenności i niepodległości. Nadzieję zawsze trzeba mieć, nawet w sytuacjach beznadziejnych trzeba szukać "światełka w tunelu". Czy nam się to uda? Tego nie wiem a z czasem jednak staję się sceptyczny i pełen obaw. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1673269

...erozja (z różnych przyczyn) jest powodem tego, że ludzie dryfują. Długie dryfowanie daje taki sam efekt jak szybki marsz w niewłaściwym kierunku - są w tym samym punkcie (tyle że później), mimo że "nic takiego nie robili". W przyrodzie nie ma próżni. Jesli czegoś nie ma, w to miejsce wchodzi coś innego.

Jeśli nie ma Boga, to miejsce zajmuje co innego.

Jeśli nie ma wiary, to miejsce zajmuje co innego.

Jeśli nie ma Ducha, to miejsce zajmuje co innego.

Jeśli nie ma cnoty, to miejsce zajmuje co innego...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673274

Nawet wśród miernot i psychopatów można spotkać parę uczciwych i mądrych Polaków.
W Polsce też.

Nie mniej, gdy czytam Tezeusza i jego argument ,że postawił mi pałę bo obrażam swoim tekstem Polaków...to dochodzę do wniosku, że gdyby taka mentalność cechowała wszystkich Polaków...to chyba trzeba by mi było zrzec się polskiego obywatelstwa.
Przecież to wstyd.
Dziwię ,że Gawrion hołubi takiego miernotę i psychopatę jednocześnie.

Chyba podobnie jak nasi przywódcy ,dlatego otaczają się nieudacznikami aby przy nich wyglądać jak herosi, męsko i odważnie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1673208

dlatego nie generalizuj... pardon, NIE GENARALIZUJMY. I nie zajmujmy się TEZ-złuszczmi. Oni się w końcu złuszczą... albo nawrócą. Szkoda czasu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673230

....pokazuje,że raczej na jedność w wychodzeniu z dołka nie możemy zbytnio liczyć.Cóż to jest jedność?Kiedy będziemy zjednoczeni we wspólnej sprawie ,gdy ta mityczna jedność obejmie 10.20.30% Polaków?To będzie ta siła,która "ruszy z posad bryłę świata"?Może się mylę,ale wszystkie rewolucje,kontrrewolucje były zapoczątkowane przez nielicznych i ewentualnie póżniej pociągnęły za sobą rzesze,które w dużej mierze,często nie miały wyboru.Z naszego ojczystego podwórka niech zobrazowaniem tej jedności będzie jedna ze zwrotek pieśni legionowej,ta nieocenzurowana,w której ta gromadka "straceńców" w żołnierskich słowach dobitnie pokazuje jak wówczas wyglądała ta "jedność".Zgorzkniały jestem.To pewnie przez pogodę.Pozdrawiam Szanownego Pana.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1673170

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Spróbj, zwsz p krpc kńczącj zdn zrbć dstęp (spcję). Njczęścj jst t tk dłg, pzmy klwsz w dlnj częśc klwtry. Tg dstęp wymg prwdłw frmtwn pblkwng tkst.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1673181

Któż by pomyślał? Długi,poziomy klawisz w dolnej części klawiatury i życie nabrało sensu.Drogi Alpako,dostanę cukierka?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1673205

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Własnego wyrobu, niepasteryzowane, nie filtrowane, bogate w garbniki i zespół witamin grupy B.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1673210

Dawaj przepis :).

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1673216

1. 3-4 kg słodu jęczmiennego, ześrutowanego zalewamy około 10-12 litrami zimnej wody i ciągle mieszając, podgrzewamy do temperatury 60-62'C. W tej temperaturze enzymy przekształcają skrobię jęczmienną na cukry o krótkich łańcuchach (maltoza). Cukry te w późniejszym procesie zostaną "pożarte" przez drożdże, wytwarzając środek rozweselający znany jako C2H5OH. Im dłużej przetrzymamy zacier w tej temperaturze, tym więcej tych cukrów powstanie a co za tym idzie, tym większą moc rozweselającą będzie miał produkt końcowy. Ja osobiście nie zatrzymuję się w tej temperaturze, lecz staram się jak najszybciej ją ominąć. Dlaczego tak robię, o tym później.

2. Doprowadzamy zacier do temperatury około 72-75'C i utrzymujemy przez około 30, a nawet 60 minut dla wytworzenia dłuższych łańcuchów cukrowych (dekstryn), tych które nadają naszemu złocistemu trunkowi smak słodowy.

3. Końcowe podgrzanie do temperatury ok. 85-90'C neutralizuje nam aktywność enzymów i jest konieczne, by zachować osiągniętą kompozycję cukrową zacieru.

4. Przecedzamy zacier oddzielając młóto. Młóto przepłukujemy gorącą wodą dla "odzysku" tego, co w nim jeszcze wartościowego pozostało.

5. Odcedzony syrop traktujemy szyszkami chmielu i doprowadzamy do "rolowania", czyli prawie wrzenia. Jak długo trwa proces chmielenia to zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji smakowych i użytego chmielu. Dwa najbardziej powszechne polskie chmiele to Marynka i Lubelski. Lubelskiego nie stosuję, jest on bardziej aromatyczny, niż goryczkowy. Marynka natomiast jest chmielem goryczkowym i tym chmielę przez około 30 minut. Po chmieleniu należy ponownie przecedzić syrop oddzielając szyszki i drobiny lupuliny od niego.

6. Schładzamy syrop do temperatury max 30'C i dodajemy do niego matkę drożdżową, przygotowaną wcześniej. Wcześniej oznacza 2-3 dni i dobrze przygotowana posiada na wierzchu piankę fermentacyjną. Dla piw typu ALE należy wybierać drożdże dolnej fermentacji. Dolana fermentacja charakteryzuje się szybszym klarowaniem, ale wymaga niższych temperatur (10-20'C) w procesie fermentacyjny, łatwa do realizacji w okresie zimowym. Drożdże górnej fermentacji z reguły nadające piwu szeroką gamę nut smakowych można używać przy fermentacji w temperaturach dochodzących nawet do 30'C. Nie jest to jednak zalecane a im wyższa temperatura procesu, tym większe ryzyko infekcji brzeczki dzikimi drobnoustrojami.

7. Po skończonej, burzliwej  fermentacji, gdy opadnie pianka, z reguły po około dwóch tygodniach przelewamy ostrożnie rurką do kolejnego zbiornika fermentacyjnego na tzw cichą fermentację. Przy przelewaniu należy uważać na pozostały na dnie fermentora osad drożdżowy. Będzie tego sporo i nie należy go wyrzucać, bo jest to ogromna, żywa treść drożdżowa do wykorzystania w następnym nastawie.

8. Po około kolejnych 2-4 tygodniach cichej fermentacji rozlewamy "zielone" piwo do butelek, dodając do każdej z nich szczyptę cukru i kapslujemy. Ta szczypta cukru ma być przefermentowana w szczelnie zamkniętej butelce, i wytworzyć miłe dla podniebienia bąbelki.

9. Piwo spożywamy raczej nie szybciej niż po trzech miesiącach, a dobrze przeprowadzony cały proces, przy zachowaniu paranoicznego reżimu sanitarnego gwarantuje nam leżakowanie nawet przez kilka lat. Im starsze piwo, dłużej leżakowane, tym głębia smaku wyraźniejsza.

Moja metoda omijania pierwszej przerwy  ma na celu wykonanie piwa o jak najniższej zawartości alkoholu, w dodatku staram się nieco rozwadniać syrop przed fermentacją otrzymując więcej objętościowo ilości rześkiego napoju. Ulubione drożdże, jakich używam to Danstar-Widsor, górnej fermentacji. Drożdże te nadają piwu nutkę zapachową przypominającą jakby kwiecistej łąki :) Chmiel Marynka nadaje zaś napojowi wyraźnej goryczki i całość tworzy świetną kompozycję na upalne dni.

Sztuka warzenia piwa to dziedzina przeogromna, ja zaledwie wtrąciłem tu ułamek z tej dziedziny. Podstawowy przepis. Admin NP nie zezwala na reklamę, czy promowanie innych portali, więc po więcej informacji i źródła zaopatrzenia w surowce zapraszam do internetu.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1673221

Przynajmniej w Rzeszowie mamy porządek.

Rzeszów nie może sobie pozwolić na szturm na ratusz.

Stąd – w obawie przed sfałszowaniem wyborów – Joe B.

nie został zaproszony do Polski w okresie wyborczym.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1673211

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1673243

- monituje tu od kilku lat - skrajnym zdrajcom którzy bez najmniejszej krępacji oficjalnie atakują Polskę w PE odbierać obywatelstwo polskie !!!!!!!!!

To dzisiejszy Rząd swoją bezradnością wobec szubrawców i kanalii doprowadza to tej eskalacji ataków na nasz kraj !

Część działaczy z PiS jest umaczana w aferę SKOK a to ich ciągnie w dół jak ołowiane koło ratunkowe i ręce mają związane a ogromne darmowe pieniędze ze SKOK-ów zaślepiły niektórym rozum.

Centrala PiS-u straciła kontrolę nad swoimi strukturami.

Dziś już jest "wylany kubeł zimnej wody" na głowy PiS-u bo ich kandydatka na Prezydenta w Rzeszowie przegrała w I-szej turze wyborów !!!!!!!!!

Pisałem Wam że dostaliśmy duże pieniadze z UE ale PiS już ich nie będzie dzielił bo utraci władzę - oni dalej nic nie rozumieją co się dzieje a dzieje się tak że część działaczy PiS-u sama chce utraty władzy bo są wkręceni w różne afery z PO i to pozwoli im uniknąć kary - czyli tak jak w Wołominie działacze PiS chcą aby ich partia utraciła władzę bo to pozwoli im zatrzymać na prywatnych kontach ogromne pieniądze ze SKOK-ów - to smutne ale prawdziwe.

Tu link do tematu o wyborach w Rzeszowie:

https://niezalezna.pl/399424-wyniki-exit-poll-z-rzeszowa-wybory-rozstrzygniete-w-pierwszej-turze

PS - dodam tylko że ostatnio Pan Prezydent Andrzej Duda samotnie pojechał na granicję Guzji i Rosji gdzie trwa wojna - wcześniej rok temu był w Dombasie na Ukrainie na wojnie - czyżby szukał kuli snajpera ?
śp -Pan Prezydent L.Kaczyński też był sam na wojnie w Gruzji i wtedy padły strzały - wszyscy położyli się na ziemii ale naszemu Prezydentowi nie wypadało i dalej stał a kule świstały mu koło głowy.

Nam nie takich bohaterów dziś potrzeba co ryzykują życiem nie wiadomo po co - ale takich co napiszą wniosek do Trybunału Międzynarodowego o uznanie komunizmu na równi z faszyzmem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1673252

Ten rzeszowski Fijołek przypomina zupełnie warszawskiego Rafaua. Nie wiem jak to się stało, że rzeszowiacy wybrali sobie człowieka z widoczną niestabilnością psychologiczną. Widać mechanizm opisany w "Nowych szatach cesarza" jest genialnie prosty i skuteczny. Szkoda, że tak mało dzieci ma dostęp do mediów, żeby powiedzieć, że Fijołek jest nagi.

Jedno jest pewne.

Niebawem nadzy będą rzeszowianie. Prezydent Fiołek podniesie im ceny za wodę, za dzierżawy wieczyste, podatki lokalne, zakołkuje pół miasta przed kierowcami i będzie jak Rafau realizował politykę niemiecko-rosyjską swojej partii w Rzeszowie. Nie zdziwię się, jeśli ustawi rogatki na wjeździe do miasta i będzie pobierał opłaty za oddychanie rzeszowskim powietrzem. Ponad 50% ludzi w Rzeszowie całkiem zgłupiało?

https://wprawo.pl/kandydat-opozycji-totalnej-wygrywa-w-pierwszej-turze-wyborow-prezydenckich-w-rzeszowie/

W jakiej otoczce propagandowej odbyły się wybory w Rzeszowie pisze M. Krogulski tu:

https://www.salon24.pl/u/mnie/1141200,rzeszow-szczyt-absurdu 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1673264

- moje żądania od polskich władz !!!!

Tu niżej link o prowokacji białoruskiej delegacji na Monte Casino.

Gdyby uznano komunizm na równi z faszyzmem za system zbrodniczo - ludobójczy (a tak było w istocie) - to nie było by dziś takich historii jak niżej w linku. To PiS-o lamusy swoją bezradnością nakręcają tą spiralę ataków na nas.

Jeśli mottem przewodnim Pana Prezydenta A.Dudy są słowa jego ojca który mu zawsze powtarzał:
"siedź w kącie a znajdą cię" - to ja się nie zgadzam z takim podejściem do spraw polskich.

https://niezalezna.pl/399425-skandaliczne-sceny-na-monte-cassino-wyjatkowo-nikczemna-prowokacja-bialoruskiej-delegacji

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1673253

Nie mamy przetrwać, tylko

– wygrać drugą wojnę światową

– przywrócić Konstytucję RP z 23 kwietnia 1935

– doprowadzić do rewizji porządku jałtańskiego

– doprowadzić do rewizji porządku okrągłostołowego

– wypowiedzieć umowę międzynarodową, zwaną UE

– doprowadzić do likwidacji państwa niemieckiego

– zbudować Międzymorze (ABC, Trójmorze)

– ukarać zdrajców ostatnich 83 lat okupacji Polski

– itd.

https://www.salon24.pl/u/mnie/1143232,druga-korea

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1673335