Murzynek Bambo, jako manifest polskiego rasizmu - IQ a rasa - rasizm, jako grzech

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Afera z „Murzynkiem Bambo” w Kępińskim przedszkolu, pokazuje, jak mamy wielu głupich, bezmyślnych rodaków.

Julian Tuwim „Murzynka Bambo” napisał przed II wojną światową w wyniku właśnie antyrasistowskiej inicjatywy i reakcji na pobicie czarnoskórych studentów w Moskwie. Otóż ZSRR organizował studia dla Afrykańczyków, a gdy ci przyjechali, wzbudzili przerażenie i zostali pobici.

Taka afera zastępcza, ale ponieważ jest okazja do plucia na Polskę, wymaga paru wyjaśnień. Polska ma naprawdę poważniejsze problemy – np. nienawiść od naszych sąsiadów i pretensje granicze.

W wierszyku nie widzę nic rasistowskiego: „szkoda, że Bambo czarny, wesoły, nie chodzi razem z nami do szkoły” – ludzie, którzy to ostatnie zdanie mogą uważać za rasistowskie, są chyba w jakiś sposób ograniczeni – nie mają własnych poglądów, a z myśleniem, czyli analizą faktów i wewnętrznym spieraniem się z nimi, jest u nich ciężko. Nawet nie chce mi się tłumaczyć ich głupoty.

„Najzabawniejsze”, że o rasizmie Polaków i Juliana Tuwima w przeważającej większości mówią zwolennicy aborcji eugenicznej (uprawianej przez nazistów różnych narodów), bo to przecież osoby „postępowe” są tak antyrasistowskie. Myślę, że dochodzi tu do swojego rodzaju przeniesienia własnej pogardy na innych.

Około 20 lat temu w mojej parafii wystąpił misjonarz z grupą czarnoskórych, świetnych młodych ludzi, którzy no właśnie: tańczyli, grali na bębnach i tam-tamach w ludowych strojach.

Dzieciństwo to właśnie „Murzynek Bambo”, „Kaczka Dziwaczka”, czy „Akademia Pana Kleksa” Swoją drogą znany i lubiany hejter, autor cyklu „Masochista”, absolwent filologii polskiej red. Mietczyński, z niezrozumiałego dla mnie powodu wykpił filmy o Panu Kleksie. To trochę dziwne, że dorosły i niespełna 30-letni facet kpi z bajki dla dzieci. Wiem, że może jej nie rozumieć, ale bez przesady.

Swoją drogą, zarówno na lewicy jak i prawicy, znajduje się wielu zboczeńców, którzy chcieliby dzieciom odebrać dzieciństwo. Jedni chcieliby ich seksualizować, inni zagonić do ciężkiej pracy – tak, to nie na temat, ale chciałem o tym wspomnieć.

Tolerancja? Tak, ale tylko wobec tych prądów, które wytyczyli tajemniczy władcy rynku politycznej poprawności (właściwie, to sporo o nich już wiemy, ale co zrobić, skoro demokratyczna większość ma inne problemy i takimi sprawami się nie interesuje, albo nigdy nie będzie w stanie ich pojąć).

                                                                    Co to jest rasizm?

Rasizm to pogarda, uczucie od razu, totalny wstręt do ludzkiego życia. Jednak to, że rasy różnią się pomiędzy sobą, jest faktem. Czy stwierdzanie faktu jest czymś złym? To na różnorodności polega piękno tego świata. Rasa czarna świetnie biega, ale jest gorsza w pływaniu czy skokach narciarskich, bo bardziej cierpi na lęk wysokości.

Wiele kwestii wywołuje problem ilorazu inteligenci i różnic pomiędzy rasami. Najwyższe IQ ma rasa żółta, potem biała, latynosi i na końcu rasa czarna. Czy to znaczy, że są gorsi?

Na tym polega katolicki punkt widzenia, że takich różnic nie widzi i traktuje je, jako grzech. Dlatego, jako katolicy, jesteśmy przeciwko aborcji eugenicznej, czy eutanazji osób starych i schorowanych, bo nieważne, czy jesteś milionerem, prezesem wielkiej firmy, czy robotnikiem harujący w pocie czoła, czy bardzo chorym człowiekiem – wszyscy jesteśmy tak samo warci. I nie ważne, że jesteś niepełnosprawny, czy piękną modelką. Dlatego noworodek nie jest gorszy od człowieka dorosłego, itd.

Adam Pieszczuk - zaprasza ...https://www.youtube.com/watch?v=F7lecIyHRcQ

Niestety, chłopak już nie żyje. Był wzorem dla nas wszystkich. Nie było mi dane z nim zbyt długo współpracować. Zmarł parę miesięcy po nagraniu. Skończył dwa kierunki studiów i był bardzo inteligentny, był radnym Opola... Studiował rok wyżej niż ja.

Ludzie bywają okrutni. Bezwzględni. O nienawiści i pogardzie decyduje nie to, co powinno się liczyć. Np., to nazywanie Kaczyńskiego gnomem, ta pogarda, ta nienawiść... Na co środowiska „pijące za Smoleńsk” liczą, że on Wam tę czystą nienawiść przebaczy? Nienawiść bez powodu, bo co, bo nie jest piękny i wysoki? Jakby tylko to się liczyło. Zaznaczam, że co innego są oceny polityczne, a co innego oceny i pogarda za wygląd. I kto to mówi, ludzie, którzy uważają, że nie są rasistami... Hipokryci, a może po prostu bardzo źli ludzie?

                                                                               ***

Na imprezie, którą organizowałem 13 lat temu (WOŚP) wystąpił zespół Biedronki z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach pod Opolem. To ośrodek dla dziewcząt. Jedna potrafiła czytać, a została oddana przez rodziców tylko dlatego, że miała padaczkę. Swoje córki mają tu prawdziwe gwiazdy Polskiej telewizji czy estrady. Ludzie zdziwiliby się, jak ważne to nazwiska. Znam nazwiska, ale ich nie ujawnię. Tak, znacie je Państwo. Byłby z tego niezły skandal. Ale nie sądźmy, a nie będziemy sądzeni.

Nieco ponad 15 lat temu, jako konsulat Makro na umowę-zlecenie odwiedziłem prawie wszystkie sklepy, wiele firm, a także Domy Pomocy Społecznej, na Opolszczyźnie. Rzeczywiście, widok momentami bywał szokujący. Zobaczyłem prawdziwe cierpienie. Ale zobaczyłem też prawdziwych świętych. Świeci ludzie, którzy tymi najcięższymi przypadkami się zajmują. Poznałem kilka takich świętych – zakonnic – tak, wiem, że niektóre przeklinają siarczyście. Ale przed Tobą Czytelniku oraz Bogiem świadczę – są święte.

Szefowa wspomnianego zespołu Biedronki, emerytowana od wielu lat nauczycielka, w którym występowały kobiety cierpiące np. na zespól downa, po tym, jak odwiedziła pewien pawilon, w którym były najcięższe przypadki, dosłownie przez miesiąc chodziła chora – tak straszne rzeczy widziała. Ale oczywiście nie ma nic lepszego, jak dowalanie zakonnicom.

Rasizm, pogarda, nienawiść bez powodu, chęć życzenia komuś śmierci – jakie to piękne i nowoczesne. Jakie postępowe! Oczywiście nie przeszkadza to znieważać pariasów Europy – Polaków. Kłamać, znieważać, oskarżać o straszne obrzydliwe rzeczy tych, którzy tych podłości nie zrobili. Nie, nie uważam Polaków za pariasów, ale piszę, jak naprawdę na Zachodzie o nas myślą.

Czarny w USA, nazwał gitarzystę zespołu TSA Andrzeja Nowaka „białą szmatą”. Ten mu się odpłacił uderzeniem z broni maszynowej, za co na paręnaście miesięcy trafił za kratki. Myślicie, że inne narody i rasy takowej pogardy do innych nie mają? Eskimosi jak zobaczyli białego człowieka, nazwali go „gorszym dzieckiem Boga”.

Pariasi? Cały system kastowy w Indiach jest totalnie rasistowski, dzieli ludzi na gorszych i lepszych, dosłownie: pod względem biologicznym. A czarny rasizm? Dlaczego mam przepraszać czarnych za to, że jestem biały, jak np. burmistrz Chicago? Dlaczego biali mają pokornie znosić poniżenia i mordy od czarnych amerykańskich społeczności za kilkaset tysięcy podłych władców niewolników i wykorzystujących ich pracę. Polacy nic czarnym nie zrobili, a robią za chłopca do bicia na całym świecie. Dlaczego się na to godzimy? I ten terror kłamstwa zwanego polityczną poprawnością, który dopuszcza pogardę wobec wybranych białych.

                                     Dlaczego jedne rasy mają lepsze wyniki IQ, a inne gorsze?

Wiele wyjaśni Erazm z Rotterdamu i jego „Pochwała głupoty”. Otóż, to dzięki różnym durniom, baranom, półgłówkom, kapuścianym łbom, mordercom, bandytom, ludobójcom – powstają eposy, piękne pieśni, epopeje, filmy – o tym jak jedni ludzie mordowali, rabowali i niszczyli drugich.

Wyjaśnienie może jest zbyt kontrowersyjnie proste: w Azji, która ma dłuższą historie od Europy (pismo w Chinach powstawało już 8 000 lat temu), te barany i kapuściane łby przetrzebili się wcześniej pomiędzy sobą. A ileż to idiotycznych i durnych wojen, ludobójstw, było w Europie? Nie oszukujmy się, ale to przeważnie durnie, prostaki, matoły, bałwany, tłuki, pacany i osły, gloryfikowani są w pieśniach, jak to wspaniale rabowali, mordowali, gwałcili, niszczyli i palili.

Afryka jest teraz miejscem wielu wojen domowych. Powstaje tam jednak wiele nowoczesnych państw. Kiedyś i tam będzie dobrze, jak miłujący wojnę kanibale (nazizm to egzemplum kanibalizmu – zbydlęcenia), wzajemnie się wybiją. Tymczasem, jest tam jak jest.

Tymczasem, czy komuś się to podoba, czy nie, dla wielu różnych ludzkich ras, odmian, obojętnie jak to nazwać, ich własnych wygląd i życie jest czymś naturalnym. Ciekawostka, podobnie jak białe kobiety szaleją za czarnymi mężczyznami, tak np. panie z Japonii szaleją za białymi. Pełnimy dla nich taką samą rolę.

Rasizm jest podły, bo nieważne, czy jesteś mały, niski, jaki masz kolor skóry, czy jesteś kaleką, czy jesteś upośledzony, itd. – jesteś człowiekiem i ważnym nosicielem genów homo-sapiens.

Ciekawostka. Niektórzy twierdzą, że mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet. Jak można gardzić kobietami? To chore. Otóż, a proszę o tym poszukać informacji w necie, średnie IQ kobiet i mężczyzn jest taki sam. Różny jest tylko jego rozkład. Otóż wśród mężczyzn jest więcej geniuszy, ale i więcej idiotów – wspomnianych kapuścianych łbów. Nie ma się o co obrazać. Tak samo Polacy, nie są najmądrzejszym narodem na świecie, co widać niestety po wielu dyskusjach, jak tych, w samej Polsce, jako kata narodów. Swoją drogą, nienawidząc Polaków, narodu, z którego się wywodzą, a którego się brzydzą, zachowują się jak wspomniani pariasi. Jest nawet takie przysłowie, że nie ma nic gorszego, jak „z dziada zrobić pana”.

Ale niech się zastanowią – my nie mamy zamiaru przepraszać za grzechy i paskudztwa Europy Zachodniej. Wierszyk „Murzynek Bambo” jest właśnie antyrasistowski, ale do nich to nigdy nie dotrze. Dlaczego? Bo nie są tylko głupi. Oni są źli i głupi. Ojkofobia.

Polska na 20. miejscu na 184 kraje:

Countries by IQ - Average IQ by Country

Rank Country IQ 2021 Population

1 Singapore 108 5,896,686

2 Hong Kong 108 7,552,810

3 South Korea 106 51,305,186

4 Japan 105 126,050,804

5 China 105 1,444,216,107

6 Taiwan 104 23,855,010

7 Italy 102 60,367,477

8 Iceland 101 343,353

9 Mongolia 101 3,329,289

10 Switzerland 101 8,715,494

11 Luxembourg 100 634,814

12 Norway 100 5,465,630

13 Austria 100 9,043,070

14 Netherlands 100 17,173,099

15 United Kingdom 100 68,207,116

16 Estonia 99 1,325,185

17 Finland 99 5,548,360

18 Sweden 99 10,160,169

19 Belgium 99 11,632,326

20 Poland 99 37,797,005

21 Canada 99 38,067,903

22 Germany 99 83,900,473

23 Andorra 98 77,355

24 Latvia 98 1,866,942

25 New Zealand 98 4,860,643

26 Denmark 98 5,813,298

27 Hungary 98 9,634,164

28 Czech Republic 98 10,724,555

29 Australia 98 25,788,215

30 Spain 98 46,745,216

31 France 98 65,426,179

32 United States 98 332,915,073

33 Malta 97 442,784

34 Belarus 97 9,442,862

35 Ukraine 97 43,466,819

36 Russia 97 145,912,025

37 Slovenia 96 2,078,724

38 Uruguay 96 3,485,151

39 Moldova 96 4,024,019

40 Slovakia 96 5,460,721

41 Israel 95 8,789,774

42 Portugal 95 10,167,925

43 Armenia 94 2,968,127

44 Georgia 94 3,979,765

45 Kazakhstan 94 18,994,962

46 Romania 94 19,127,774

47 Vietnam 94 98,168,833

48 Bulgaria 93 6,896,663

49 Argentina 93 45,605,826

50 Ireland 92 4,982,907

51 Greece 92 10,370,744

52 Malaysia 92 32,776,194

53 Brunei 91 441,532

54 Cyprus 91 1,215,584

55 Lithuania 91 2,689,862

56 Sierra Leone 91 8,141,343

57 Cambodia 91 16,946,438

58 Thailand 91 69,950,850

59 Albania 90 2,872,933

60 Bosnia And Herzegovina 90 3,263,466

61 Croatia 90 4,081,651

62 Kyrgyzstan 90 6,628,356

63 Chile 90 19,212,361

64 Turkey 90 85,042,738

65 Suriname 89 591,800

66 Mauritius 89 1,273,433

67 Costa Rica 89 5,139,052

68 Laos 89 7,379,358

69 Serbia 89 8,697,550

70 Samoa 88 200,149

71 Ecuador 88 17,888,475

72 Mexico 88 130,262,216

73 Nauru 87 10,876

74 Guyana 87 790,326

75 Turkmenistan 87 6,117,924

76 Tajikistan 87 9,749,627

77 Azerbaijan 87 10,223,342

78 Bolivia 87 11,832,940

79 Uzbekistan 87 33,935,763

80 Iraq 87 41,179,350

81 Myanmar 87 54,806,012

82 Brazil 87 213,993,437

83 Indonesia 87 276,361,783

84 Seychelles 86 98,908

85 Tonga 86 106,760

86 Kuwait 86 4,328,550

87 Philippines 86 111,046,913

88 Kiribati 85 121,392

89 Fiji 85 902,906

90 Trinidad And Tobago 85 1,403,375

91 Eritrea 85 3,601,467

92 Cuba 85 11,317,505

93 Yemen 85 30,490,640

94 Peru 85 33,359,418

95 Marshall Islands 84 59,610

96 Micronesia 84 116,254

97 Vanuatu 84 314,464

98 Bahamas 84 396,913

99 Belize 84 404,914

100 Solomon Islands 84 703,996

101 Panama 84 4,381,579

102 Paraguay 84 7,219,638

103 United Arab Emirates 84 9,991,089

104 Jordan 84 10,269,021

105 Venezuela 84 28,704,954

106 Saudi Arabia 84 35,340,683

107 Morocco 84 37,344,795

108 Afghanistan 84 39,835,428

109 Uganda 84 47,123,531

110 Colombia 84 51,265,844

111 Iran 84 85,028,759

112 Nigeria 84 211,400,708

113 Pakistan 84 225,199,937

114 Bahrain 83 1,748,296

115 Oman 83 5,223,375

116 Libya 83 6,958,532

117 Papua New Guinea 83 9,119,010

118 Tunisia 83 11,935,766

119 Syria 83 18,275,702

120 Algeria 83 44,616,624

121 Lebanon 82 6,769,146

122 Dominican Republic 82 10,953,703

123 Zimbabwe 82 15,092,171

124 Madagascar 82 28,427,328

125 Bangladesh 82 166,303,498

126 India 82 1,393,409,038

127 Maldives 81 543,617

128 Nicaragua 81 6,702,385

129 Honduras 81 10,062,991

130 Egypt 81 104,258,327

131 Barbados 80 287,711

132 Bhutan 80 779,898

133 El Salvador 80 6,518,499

134 Kenya 80 54,985,698

135 Guatemala 79 18,249,860

136 Zambia 79 18,920,651

137 Sri Lanka 79 21,497,310

138 Qatar 78 2,930,528

139 Nepal 78 29,674,920

140 Dr Congo 78 92,377,993

141 Comoros 77 888,451

142 South Africa 77 60,041,994

143 Cape Verde 76 561,898

144 Mauritania 76 4,775,119

145 Republic Of The Congo 76 5,657,013

146 Senegal 76 17,196,301

147 Namibia 74 2,587,344

148 Mali 74 20,855,735

149 Ghana 73 31,732,129

150 Tanzania 72 61,498,437

151 Saint Vincent And The Grenadines 71 111,263

152 Jamaica 71 2,973,463

153 Central African Republic 71 4,919,981

154 Sudan 71 44,909,353

155 Antigua And Barbuda 70 98,731

156 Botswana 70 2,397,241

157 Togo 70 8,478,250

158 Benin 70 12,451,040

159 Rwanda 70 13,276,513

160 Burundi 69 12,255,433

161 Malawi 69 19,647,684

162 Niger 69 25,130,817

163 Ivory Coast 69 27,053,629

164 Ethiopia 69 117,876,227

165 Djibouti 68 1,002,187

166 Eswatini 68 1,172,362

167 Somalia 68 16,359,504

168 Chad 68 16,914,985

169 Burkina Faso 68 21,497,096

170 Angola 68 33,933,610

171 Saint Kitts And Nevis 67 53,544

172 Dominica 67 72,167

173 Sao Tome And Principe 67 223,368

174 Guinea Bissau 67 2,015,494

175 Lesotho 67 2,159,079

176 Liberia 67 5,180,203

177 Haiti 67 11,541,685

178 Guinea 67 13,497,244

179 Gambia 66 2,486,945

180 Gabon 64 2,278,825

181 Cameroon 64 27,224,265

182 Mozambique 64 32,163,047

183 Saint Lucia 62 184,400

184 Equatorial Guinea 59 1,449,896

Źródło: https://worldpopulationreview.com/country-rankings/average-iq-by-country 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:11)

Komentarze

...bo tylu murzynów w końcówce tej listy. Straszne!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672913

Murzyn pisane z dużej litery ma znaczenie o zabarwieniu co najmniej neutralnym w odniesieniu do osoby czarnej. Pisane z małej litery, zabarwienie rasistowskie, choć niekoniecznie czarnego osobnika dotyczy. Piszę o tym, póki słowo czarny jeszcze nie zostało wpisane do kanonu słów zakazanych. Biały natomiast jest pod obstrzałem, choć cel deprecjacji jest inny. Wyrugować go ze słownictwa i życia publicznego, by nie raził czarnego Murzyna.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1672920

nie zauważyłem, żeby słowo Biały było pisane duża literą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672979