NIErozwalać Elektrowni Ostrołęka ! ! !

Obrazek użytkownika wilre
Gospodarka

Anna P

Na miłość boską! Co my możemy zrobić z tym skandalem? Co mamy robić z tą sytuacją? Trzeba natychmiast wstrzymać tę rozbiórkę! Niech żadna firma nie podejmie się tego zadania! Sabotaż jest potrzebny! Precz z tą polityką! Kto to jest ta baba Emilewicz? Widzę marną jej przyszłość.


https://www.youtube.com/watch?v=I2kxh7zAWSs

_________________________________________
PS

twórca szokującego raportu o polskiej energetyce- inż.Marek ZADROŻNIAK
-  zmarł nagle w kilka godzin po programie

SEE

Nadciąga katastrofa energetyczna. Testament śp. inż. Marka Zadrożniaka

SEE

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Nie można pozwolić, żeby ten 3 blok nowoczesnej elektrowni Ostrołęka, na który wydalismy ponad miliard zł., został zniszczony. To jakiś absurd w obecnej sytuacji.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672736

Elektrownia Ostrołęka C

Będący w trakcie realizacji wysokosprawny blok energetyczny o mocy około 1000 MW pozwalający na efektywne zastąpienie wyeksploatowanych mocy w Krajowym Systemie Energetycznym przy pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

http://elektrowniaostroleka.pl/inwestycje-w-realizacji/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1672743

Naprawdę będzie się rozbierać blok energet. na który wywalono tyle mld zł??? Tylko idiota może podjąć taką decyzję. Ktoś, kto jednak tak zadecydował powinien te pieniądze wpłacić z własnej kieszeni do budżetu państwa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1672758

Decyzję wydał sam Mateusz ustami Ministra Kurtyki.

Zarzynamy polską energetykę, wszak możemy importować prąd z Niemiec.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1672773

Mamy nieograniczone pokłady suchej biomasy. Widać to szczególnie na przedwiośniu, kiedy tuż przy drogach widać tony suchej masy chwastów, które nie zostały skoszone, a które suche świetnie się spalają i dają mnóstwo ciepła.

W śmieciach, tych segregowanych też. 

Kiedyś byłam na Malcie. Do tej pory nie mogę pozbyć się uporczywego porównania, wrażenia, że cała Malta jest chyba mniejsza niż to co przyrasta w całej Polsce w sezonie wegetacyjnym. W sumie ktoś to chyba liczy np na SGGW (chwasty, zboża, liście, drzewa)? Gdyby to zebrać i wrzucić do morza, mielibyśmy na pewno większą wyspę niż Malta.

Jeżdżenie po Polsce na przedwiośniu ma także inny aspekt poznawczy: wiadomo ile jest pól uprawnych, a ile ugorów. Zdarza się, że nawet na dobrych ziemiach nie ma gospodarza. A taka kukurydza, konopie, albo topinambur (ten lepszy, bo rośnie jak chwast i nie trzeba go sadzić co roku) dają kilkadziesiąt TON suchej słomy z ha. 

Wystarczy program likwidacji ugorów i dopłaty do roślin energetycznych oraz lokalne biogazownie, bo sucha słoma jest łatwa do zgazowania i daje tego gazu mnóstwo. Oczyszczenie gazu i wtłoczenie go do sieci nie powinno być technicznie skomplikowane. W pobliżu takich obiektów jak elektrownia Ostrołęka, biomasa powinna być wykorzystywana na równi z węglem, albo z razem węglem. Na pewno poprawiłaby proces spalania węgla, podniosła temperaturę spalania.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1672753

(  )

okazuje się, że odnawialne źródła energii potrzebują znacznie większej powierzchni niż energetyka konwencjonalna.
To też jest koszt – i to gigantyczny.
Elektrownia Ostrołęka C o mocy 1000 MW miała zajmować ok. 53 ha. Tymczasem dla elektrowni fotowoltaicznej w polskich warunkach należy przyjąć zajęcie gruntu w wielkości areału równego 2,5 ha/MW. Daje to 2500 ha wyłączenia z użytkowania gruntu pod 1000-megawatową instalację fotowoltaiczną.
Ale przy efektywnej mocy zastępczej elektrowni fotowoltaicznej do jej mocy zainstalowanej na poziomie 9,4 proc. następuje faktyczna konieczność instalacji 10,6 razy więcej mocy, co oznacza konieczność zajęcia aż 26.483 ha! To 500 (!) razy więcej niż w Ostrołęce!

Prawdziwy i rzeczywisty ekwiwalent powierzchni za aktualną moc 46.299 MW w elektrowniach węglowych stanowi powierzchnia równa 12.269 km2. To 3,9 proc. powierzchni Polski! Tyle ziemi trzeba by zająć, aby elektrownie fotowoltaiczne mogły wyprodukować roczny ekwiwalent energii, do jakiego jest zdolny obecny system energetyczny w Polsce.

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku wiatraków. Aby zastąpić blok węglowy Ostrołęka C w ilości energii produkowanej rocznie, w miejsce wstrzymanej budowy trzeba by zainstalować wiatraki o mocy 3740 MW, czyli 3740 wielkich wiatraków o mocy 1 MW każdy. To oznaczałoby zabetonowanie 3740 ha pól uprawnych i innej ziemi zniszczonej na wieki oraz wyłączenie z normalnego użytkowania znacznie większych stref (promień 1,5 km od wiatraka). Gdyby wiatraki nie stały obok siebie, to z normalnego użytkowania trzeba by wyłączyć gigantyczną powierzchnię 33.660 km2.
To więcej niż 10 proc. terytorium Polski! A to zastąpienie zaledwie jednego bloku na węgiel   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(  )

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1672831