Dlaczego Pospieszalski nie ma racji.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

 

Chociaż mu się wydaje, że ma. Czytam oto na bardzo antyrządowym portalu internetowym Wirtualna Polska, / plus czasami wydaje się jakby na rzecz WP robiło wpisy kilkudziesięciu stałych antykościelnych i antykatolickich „komentatorów” :) /, wywiad z Pospieszalskim. Labiedzi , że zawieszenie jego programu odbija się na sytuacji materialnej jego, współpracowników i ich rodzin. / WP Teleshow 02.06. 2021 Sebastian Łupak, tytuł : "Jan Pospieszalski: Po zdjęciu mojego programu z TVP nie mamy środków do życia ".  Ciekawe miejsce do lamentu na temat TVP :).

Dziwne. Jeśli Kurski tak słabo płacił, że trzeba latać po opozycyjnych mediach, był taki sknera, że po miesiącu bieda zagląda w oczy, to i nie ma za bardzo czego żałować. „Wolność dziennikarska” przecież ważniejsza.

I tu dlaczego Pospieszalski nie ma racji. Otóż wolność ma to do siebie, że ma swoje blaski i cienie.

Pytanie red. WP : „ Nie żałuje pan teraz , że w programie pan czy pana goście podawaliście w wątpliwość sens lockdownu i skuteczność szczepionek”?

P: „ Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Nie można nam narzucać narracji czy żądać zmiany tematu. Dla mnie jako dziennikarza, nie ma tematu , których nie wolno poruszać. .........Ja nie patrzę na barwy partyjne moich gości, bo dla mnie ważne są pewne zasadnicze wartości dotyczące wszystkich , jak wolność słowa….” itd. Taki zuch.

I tu tkwi nieporozumienie. Otóż wiele osób rozumuje, że jak gdzieś go nie chcą nadawać, i jego kontrowersyjnych dla nadawcy tematów, to jest to blokowanie jego „niezbywalnego prawa” do prawienia wszystkiego i wszędzie, jego wolności słowa.

A przecież trzeba pasować do profilu. Nie będzie drukowała Gazeta Wyborcza czy Tomasz Lis felietonów Lisiewicza, nie będzie Gazeta Polska drukowała felietonów Hartmana, a „Polityka” i owszem, drukuje. Przecież nie robi w Realu24 programów z panią Lempart i promocji jej „filozofii” a w TVN zapewne pokazywali i promowali często. A telewizja Republika nie zrobi stałego cyklu z Czarzastym lub Biedroniem. I nikt nie labiedzi i nie uważa tego za blokowanie „wolności słowa”. Każdy szuka miejsca dla siebie, antyszczepionkowcy też, to zrozumiałe.

Łatwo tak sobie pozować na ten „sznyt” wolnościowca, na cudzy rachunek.

Tak, TVP jest państwowa. I państwo wydaje grube miliony na promocję szczepień. Z podatków poszły miliardy na szpitale, lekarzy i walkę z Covidem . Dlaczego ma płacić komuś, żeby wbrew państwowej polityce zdrowotnej odstręczał obywateli od szczepień i to jeszcze tendencyjnie, bo w programie będącym osią sporu wystąpili tylko sami skrajni antyszczepionkowcy ?. Sam uważam, że program nie był uczciwy a może raczej skrajną i emocjonalną emanacją poglądów prowadzącego. Czyli w państwowej telewizji o godz x idzie program w którym  z troską i usilnie proszą o przestrzeganie zasad lockdawnu, potem spoty promujące  szczepienia i usilnie wzywające obywateli do szczepień, a za chwilę leci program w którym grupa zaproszonych "ekspertow"  tłumaczy że lockdawn to idiotyzm a szczepeinia to głupota i do tego niebezpieczne. Państwo i rząd, odpowiedzialne za politykę zdrowotną  cały tydzień do niedzieli promuje jedno, a w poniedziałek Pospieszalski i jego goście  ten wysiłek wielu ludzi "kasuje" i jeszcze każe sobie za to płacić. Gdzie tu logika?

No więc niech prowadzący nie narzeka , skoro i tak płacą tak słabo, że po miesiącu bieda, tylko wskoczy np. do wRealu24 a może złoży ofertę TVN, albo podpisze kontrakt z WP albo, skoro o wolności mowa, i to jest najbliższe wolności, zaryzykuje i założy, jak Gadowski swoje okienko w internecie. I propaguje swoje idee. Działać na swój koszt, swoje ryzyko, za swoje pieniądze. Jeśli demokracja ma polegać na tym, że każdy wszędzie głosi swoje idee, to np. lewacy w kościele? To było by normalne? Żale tu nie są mądre.

Wolność „twórcza i publicystyczna” coś tam kosztuje. Nie jestem tu obiektywny bo popieram rząd, ale jak TVP to taka „niewola”, „cenzura” itd. a ta wolność jest dla kogoś wartością najwyższą, to trzeba być konsekwentnym a nie labiedzić i skarżyć się wszędzie na „złego pana”, bo to zaciąga o kabotyństwo. Albo się gra w drużynie TVP, która ma określony profil  proszczepionkowy,  albo w przeciwnej to się szuka odpowiedniego medium. Jakaś warszawsko celebrycka dziecinada.

Dalej portal WP pisze: „ Dziennikarz mówi WP: - Dostałem wsparcie od osób publicznych , od Ojca Rydzyka i Krzysztofa Cugowskiego” .

Ojca Rydzyka bardzo cenię. Przy skromnych możliwościach stworzył nadzwyczajne dzieła. TV Trwam polecił bym czasami każdej rodzinie i każdemu Polakowi. Dlaczegóż więc były rockmen, dzisiaj się mówi „artysta”, nie zacznie robić swoich programów np. do telewizji Trwam, skoro ma poparcie Ojca Rydzyka? Tam oglądalność bardzo wzrośnie i poglądy publicysty będą miały swoje forum. Że tam mniejsze pieniądze ? Zapewne. No ale jak chodzi o „wolność słowa” i inne artystyczne pryncypia to jakie to ma znaczenie? Nie ma co się zastanawiać.

Powtórzę: są rozliczne możliwości prezentowania antyszczepionkowego programu, o których pisałem wyżej. I możliwość skorzystanie z nich, to jest właśnie tą wolnością słowa i wypowiedzi. Negocjować z wRealu24, podobny antyszczepionkowy profil. Poparcie daje Ojciec Rydzyk a to TV Trwam. Można też zgłosić się, jako „żołnierz niezłomny” wolności słowa np. do TVN. Może też miejsca udzieli WP lub Onet, mają swoje telewizje. Można wreszcie, jak wspomniałem, działać na własne ryzyko, jak W. Gadowski. Jak się tak kocha „wolność twórczą i publicystyczną”, uważa aktualne państwo za represyjne a jego politykę zdrowotną za niesłuszną, to po co wisieć u jego klamki, to jakby niehonorowe i niekonsekwentne.

Sam tutaj żadnego ograniczenia wolności słowa nie widzę, ale może gdy nastanie inny rząd będzie komuś lepiej? Jednak możliwości ekspresji publicystycznej jest sporo. A że ryzyko jakieś tam życiowe, zapewne wtedy  jest ? Dla „wolnościowca” to nie powinien być żaden problem. Na to odpowiedział bohater pewnej znanej bajki : „Lepszy na wolności kęsek lada jaki, niźli „w niewoli” /u Kurskiego / przysmaki” . Jak się wybiera „słodką niewolę”  ale pewny pieniądz, to trudno, nie ma co z siebie robić męczennika i bohatera a pieniądze brać. Telewizja państwowa musi m.in. realizować politykę zdrowotną państwa, i m. in z tego także  prezes TVP jest zapewne rozliczany, tego się od niego oczekuje. Płacenie komuś i promowanie kogoś i jego idei, które propagują coś odwrotnego, było by czymś nienormalnym. Za wiele zainwestowano w walkę z Covidem.

Poprzez swój program, Pospieszalski totalnie zaatakował i zakwestionował sens lockdownu i sens szczepień przeciw Covidowi. Oglądałem. Ale na szczęście dzięki tej polityce państwa jaka jest wdrażana, widocznie trafnej, po tym długim czasie miliony Polaków korzystają dziś gremialnie z normalnego życia. I nie jest to zasługa Pospieszalskiego.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:22)

Komentarze

nie przekonuje mnie powyższa narracja.

Ani trochę. Tu idzie o zdrowie i życie. Moje i moich bliskich.

Mam prawo wiedzieć  jak sytuacja wygląda, mam prawo wiedzieć, że jestem zachęcana do udziału w eksperymencie medycznym, bez względu na to ile kasy (mojej!!! z moich podatków!!) rząd wydał na promowanie tegoż udziału i ile  (mojej) kasy wpompowano w nazywanie niesprawdzonego preparatu do terapii genetycznej "szczepionką". Bez względu na to ile kasy od koncernów farmaceutycznych  poszło w kieszenie "doradców" i "ekspertów".  

TVP jest także finansowana z moich podatków ,,,, tymczasem  w TVP brylują  przedstawiciele POKO, lewicy, a dla Pospieszalskiego nie ma miejsca... doprawdy prawicowy profil....

Co mnie przekonuje? A to (przepraszam za dublowanie z innego wątku, ale czuję taką potrzebę ):

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672623

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Powiedzieć, że to draństwo to jakby nic nie powiedzieć.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1672636

E tam, ja bym aż tak surowo Pospieszalskiego nie oceniał, po prostu żyje w swoim antyszczepionkowym środowisku i się "przegrzał", zapędził, poczuł się wielkim guru państwowej telewizji, że niby jak jego prywatna. Ale prawda, program był nierzetelny, chociaż słowo draństwo tu nie pasuje, za mocne.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

janksero

#1672646

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Twa przewrotność pomieszana jest z wyjątkowym tupetem.

Draństwem o którym pisałem jest to, jak potraktowano całą ekipę Pospieszalskiego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1672655

:)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1672691

Program byl nierzetelny, zmontowany poprzez dobór gości pod tezę, że to co robi rząd jest paskudne. A okazało się , że nie ma racji, rzeczywistośc pokazała. Przecież mógł zaprosić choć JEDNĄ osobe, co ma inne widzenie niż wszyscy  jego goście. I wtedy była by szansa dowiedzię bardziej rzetelnie  się jak sytuacja wygląda. Jak wierzy w swoje teorie, niech je sobie głosi, zrobi swój program jak Gadowski na You Tube, misją TVP jest to co napisałem. A wolność w Państwie na tym że każdy może sobie bajać, i ja to popieram. Oczywiście. To głupie, wydawać miliardy na szczepienia i płacić facetowi by je dyskredytował. O, ma jeszcze Polsat, pewnie chętnie go zatrudnią. I to jest wolność słowa w państwie. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

janksero

#1672647

Ani trochę mnie to nie przekonuje - przekręcane fakty, propaganda, brak zapoznania się z argumentacją oponentów albo  dedukcja  niekonsekwentna, a prawdopodobnie i jedno i drugie.

Nie będę umierać za socjalizm ani za PIS. W każdym razie nie dobrowolnie.Nawet, a wręcz tym bardziej, że wydali MOJE  podatki  na propagandę przeciwko mnie. Dodam tylko, że  podnoszenie argumentu, że ktoś  wyrzucił moje ciężko zarobione pieniądze w propowanie g***a, i dlatego mam nie wiedzieć   na czym g****watość owego  g***a polega,  nie  buduje we  mnie pozytywnego nastawienia, raczej utwierdza w przekonaniu, że jest to ZŁO. Janksero, a może tymi wpisami robisz krecią robotę i chcesz ten system pro-szczepionkowy od środka rozwalić - jeśli tak to tak trzymaj ;-)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672653

Znalazłem czas by odsłuchać proponowany przez Ciebie w komentarzu  wywiad. No właśnie. Wędruje po różnych mediach, wygłasza swoje antyzczepionkowe kwestie,  atakuje rząd,  i to jest właśnie demokracja i wolność słowa w czystej postaci. Jest rząd i jest zapiekła opozycja do ktorej się przyłączył, jego prawo. Demokracja w  rozkwicie. Ale mu mało. Chce jeszcze, by Państwo, które odpowiada za politykę zdrowotną i zachęca do szczepienia,  płaciło mu za jego antyszczczepionkowe przemyślenia i zlośliwie skonstruowaną narrację  w państwowej telewizji, która propaguje szczepienia.  Bo on tak chce. To jego "wolność". Dla mnie to rodzaj "napoleonizmu", czuje się tak wielki, że państwo ma się jemu podporządkować, a jak nie to bedzie rządowi "szkodził". Ot, pupilkowi niektórych środowisk przewrotne ego napęczniało.  To dość paskudne bo świadomie pomaga osłabić a docelowo obalić ten rząd. I to też jego prawo. Ale dlaczego to państwowa telewizja ma jemu i jego ludziom za to płacić? To może TVP powinno jeszcze płacić za antyrządowe spoty reklamowe? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

janksero

#1672698

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Toż to mentalność jak w III Rzeszy. Okazuje się , że takie poglądy są możliwe w każdym narodzie. W Polsce też. Dlatego ludobójstwo trwa. Morawiecki z Kaczyńskim i swoimi Szumowinami i wymordowali już więcej Polaków niż UPA na Wołyniu. Niech żyje nam towarzysz janksero.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1672625

Verito! Masz rację pisząc:

Verita - 6 Czerwca, 2021 - 08:43

Toż to mentalność jak w III Rzeszy. Okazuje się , że takie poglądy są możliwe w każdym narodzie. W Polsce też. Dlatego ludobójstwo trwa. Morawiecki z Kaczyńskim i swoimi Szumowinami i wymordowali już więcej Polaków niż UPA na Wołyniu. Niech żyje nam towarzysz janksero.

Pośpieszalski nie narzeka, że nie ma dochodów, bo po stwierdzeniu, że usunięcie programu z ramówki oznacza dla ekipy brak dochodów, mówi że jako wybitni fachowcy mają je z innych źródeł (pewnie mniejsze), co Janksero zupełnie pomija. Pośpieszalski narzeka na sprzeczne komunikaty, że program zostanie odwieszony w niewiadomej przyszłości, więc - co wie każdy kto coś robi - nie wie, czy może zawrzeć umowę z innym klientem! Nie wie, czy umowa z TVP obwiązuje, czy nie. 

Redaktor Jan Pośpieszalski mówi o poszukiwaniu PRAWDY, a nie konieczności podporządkowywania się narracji ministra "zdrowia". Jest oczywiste, że jakieś tam TVN-y nie po to są by poszukiwać prawdy i obnażać kłamstwa, tylko po to, żeby ogłupiać Polaków zgodnie z doktryną zaborczą Rosji i Niemiec! Kto tego nie rozumie nie powinien pisać komentarzy na NP! 

Trzeba mieć umysł zupełnie zlasowany przez TVN-owską propagandę, żeby stawiać Pośpieszalskiemu zarzuty o brak zdolności podporządkowania się "narracji" władzy, która dofinansowuje TVP! To i tak NASZE PIENIĄDZE! Nie władzy!

Janksero nie pamięta, że Pośpieszalski został wyrzucony z TVP przez rząd Tuska za to, że na żywo, przed pałacem prezydenckim w 2010 robił program usiłujący wydobyć prawdę z niespójnych (do dziś) informacji o katastrofie smoleńskiej), sugerując wyraźnie, że to był zamach? Może Janksero o tym po prostu nie wie?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1672635

Dużo słów.  Więc i ja skrobnę : ) Że zasługi wiele lat temu? Wspaniale. To teraz będzie TVP szantażował, "mam nazwisko to mi wszystko wolno"? A jak nie, to poskarżę konkurencji ? A któż to go trzyma za ręce i spodnie by sobie podpisał kontrakt z kim chce? Co to jakiś obowiązek TVP podpisywania pontraktów z Pospieszalskim do końca życia ? Co to za teoria? Jest wolnym człowiekiem? Czego się tej klamki "despoty" Kurskiego tak trzma? Nie rozumiem. Nie uznaję warunków, odchodzę. A kto mi czy jemu  broni otworzyć sobie okienko na you tube i prawić swoje czy dogadać się z innymi mediami?  Jego "wolność"  ma polegać na tym, że państwo musi mu dożywotnio płacić za gadanie? Czasami oglądałem, czasami nie, czasami dla mnie ciekawe, czasami nie. To moja wolność. Dziwny "wolnościowiec". 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

janksero

#1672650

Czy kontrakt firmy Pospieszalskiego z TVP już się skończył? Janksero wie cos na temat? Jakie są szczegóły kontraktu? Więc o czym te Janowe stwierdzenia?!

Kto mówił tu o kontrakcie "do końca życia"?

Program Pośpieszalskiego JAKO JEDYNY w TVP i innych telewizjach (no może jeszcze w Polsacie trochę się starają uwiarygadniać) jest programem pokazującym problemy z różnych stron. W dodatku jedynym, w którym poddano publicznie w wątpliwość sens szczepień szczepionkami dopuszczonymi warunkowo na rok, nieprzebadanych, o nieznanych skutkach ubocznych, jedynym, w którym ktoś zapytał dlaczego są kraje w których szczepionkę po JEDNYM śmiertelnym wypadku WYCOFANO I ZAKAZANO STOSOWANIA, a sklerotyczny doradca rządu prof. Gut  ZALECIŁ rządowi, żeby ją szybko okazyjnie kupować i szczepić nią Polaków!

Więcej pytań nie mam, bo Janksero padł ofiarą mechanizmu psychologicznego - sam się zaszczepił i nie dopuszcza do siebie myśli, że mógł zrobić sobie szkodę. Pocieszyć mogę tylko Janaksero, że w badaniach na Janach stosują też placebo i może to się Janowi trafiło. Dlatego jeszcze Jan żyje i nie ma skutków ubocznych.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1672660

że trafił na placebo, ale raczej  dlatego, że skutki  "terapii" są obliczone długofalowo, nie można  wykazać byt dużo przypadków  NOPów krótkoterminowych, bo to by zakłóciło  proces wyszczepiania populacji, a tu idzie o miliardową rzeszę powtarzalnych klientów firm farmaceutycznych na dłuuuugie lata. Mutacje genetyczne rozwijają się powoli i taki klient jest pewnym źródłem dochodu.

Nie przypadkiem serwuje się "terapię genetyczną".  Smacznego

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672663

Dobrze jest czasami leciutko puknąć się w głowę, towarzyszko :). 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

janksero

#1672648

Obejrzyj wcześniejsze "Warto rozmawiać" zanim komukolwiek każesz się pukać w głowę. Może Janksero musi się puknąć we własną?

 
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1672651

No właśnie, stworzył sobie cały cykl antyrządowy, a jaka "dramatyczna" narracja :). A dzisiaj drogi były zapchane, pół Polski  wracało  z długiego weekendu bez obostrzeń i bez maseczek, całymi rodzinami , z dziećmi :) .Dzięki wdrożeniu programu szczepień :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1672699

Zmieniłeś płeć, że tak przed lustrem sobie przygadujesz? 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672661

"Obywatelska" Nr 245 - tekst Waldemara Żyszkiewicza pt. "17 mgnień wiosny z konstruwirusem w tle" (str. 6-7)

http://www.sw.poznan.pl/images/zalaczniki/GazetaObywatelska/Numer%20245.pdf

Przytoczę tylko 2 ostatnie akapity:

Amerykański lekarz i badacz z Teksasu wnikliwie charakteryzował sytuację epidemiczną w Stanach. Skrytykował dez-informowanie pacjentów oraz blokadę informacji o skutecznej terapii z użyciem zestawu tanich i dostępnych leków. Nie miał najmniejszych wątpliwości, że przyczyną tego stanu rzeczy jest zamiar zarobienia kroci na przygotowywanych z kosmiczną prędkością i zupełnie nieuzasadnionych w tej sytuacji szczepionkach. Istotny był także końcowy fragment jego wypowiedzi.

– COVID-19 pozostaje chorobą całkowicie do wyleczenia. Dwa duże badania, jedno przeprowadzone w McKinney, w Teksasie, drugie w Nowym Jorku, jasno dowodzą, że jeśli leczenie pacjentów, nawet tych powyżej 50. roku życia, z problemami zdrowotnymi, zaczyna się dość wcześnie, stosując sekwencyjny protokół oparty na kilku powszechnie dostępnych lekach, z czterema czy sześcioma lekami dostępnymi od ręki, to można zaobserwować redukcję przypadków hospitalizacji i zgonów o 85 procent! A przeciwciała monoklonalne odznaczają się jeszcze większą skutecznością – puentował dr McCullough.

Tymczasem w Polsce konsekwentnie forsuje się masowe szczepienia, nawet z użyciem szczepionki wektorowej firmy AstraZeneca, z której coraz więcej państw rezygnuje, w związku z oczywistą korelacją między przyjęciem szczepionki a występowaniem zakrzepicy. Felerny preparat można pewnie z drugiej ręki kupić znacznie taniej, ale nie wydaje się, by zmagania z mocno dyskusyjną epidemią były dobrą okazją do robienia oszczędności. Narodowy program wyszczepień? To naprawdę nie brzmi dobrze.

----------------

Polecam cały tekst w "Obywatelskiej".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672644

Jestem dwa razy zaszczepiony tą Astrą Zenecą, nikt mnie nie zmuszał, dobrowolnie i jakoś z tym żyję . Oczywiście jak są inne skuteczne formy, dobrze , niech szukają. Kto broni. Że firmy farmaceutyczne mają swoje poboczne, zarobkowe cele, oczywiście. To biznesy, nie zawsze przejrzyste i uczciwe, zgadzam się. Ale na razie szczepienia bardzo  pomagają społecznie, spełniają swój cel. Miliony Polaków na wypoczynku bez maseczek i obostrzeń. A 6 miesięcy temu było inaczej? Czyż tak? Ktoś nie chce, jak dla mnie niech się nie szczepi, jego sprawa. Państwo za coś odpowiada i zachęca do szczepień. I dobrze. A Pospieszalski jak zniechęca to niech to robi na swój rachunek a nie, że jeszcze żąda za to od Państwa pieniedzy. Absurd. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

janksero

#1672652

Eksperci zaproszeni przez Pospieszalskiego, wykazali, że maseczki i lockdowny były niepotrzebne.

Dla opanowania ogłoszonej pandemii wystarczyłoby leczenie chorych od razu, gdy ujawniły się u zarażonych objawy kliniczne choroby. Tak zawsze postępowano w przypadku chorób wirusowych układu oddechowego i nie istniały podstawy do innych procedur medycznych w przypadku Covid-19.

Oczekiwanie na "szczepionki eksperymentalne" i zwłoki w leczeniu chorych nie rozwiązywały problemu, wprost przeciwnie skutkowały wzrostem liczby ciężkich zachorowań i zgonów.

Nadto tzw. zamknięcie szpitali i przychodni przyniosło w efekcie w Polsce ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów z innych przyczyn (m.in. braku leczenia lub leczenia opóźnionego chorób krążenia i onkologicznych).

Lockdowny przyniosły potężne straty gospodarcze i społeczne. Zamknięcie placówek edukacyjnych - wielkie szkody w edukacji i kondycji psychofizycznej dzieci i młodzieży.

Pogorszyła się odporność naturalna wielu ludzi (m.in. jako skutek zamknięcia w domach i braku aktywności fizycznej).

I jeszcze jedno - specjaliści dysponują już danymi o dużej skali NOPów po szczepieniach.

Ps. Pospieszalski zaprosił do programu przedstawicieli NIL, reprezentującej rządowy punkt widzenia. Nie byli zainteresowani udziałem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672657

Dokładnie tak jak za Stalina - ludobójstwo tylko innymi metodami. 

"Wielki Reset, ostatnie z wielkich kłamstw. Ale Prawda się obroni."

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31332&Itemid=47 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1672665

"Eksperci" nic nie wykazali, bo nie była zaproszona nawet JEDNA OSOBA co by myślała inaczej niż oni, program był skrajnie tendencyjny i nieuczciwy w zamyśle, był nadużyciem dzennikarskim, był po prostu nierzetelny i nieetyczny.

Ale widzę, że się tu  "antyrządowców"  zebrało sporo, a narzekacie że nie ma demokracji. :). Trzydzieści kilka milionów Polaków nikt nie zaprasza do TVP i jakoś spokojnie sobie żyją. Prezes odpowiada za stację, jako szef państwowej firmy. Uważam, że robi to nie najgorzej. Polityką państwa i rządu jest promować szczepienia. Widzę, że każdy kij jest dobry by uderzyć w rząd czy też TVP. Pospieszalski się do tego przyłączył więc niech nie kwili, zresztą, co ma kwilić, i tak tam na pewno "głodowe stawki" Kurski płacił, to niewiele traci, już po miesiącu nie mają na życie, ja rozumiem, że pracował dla idei "wolności słowa" , tylko podziwiać.   

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

janksero

#1672668

Reprezentanci rządowego punktu widzenia (z Naczelnej Izby Lekarskiej) nie chcieli wziąć udziału w programie.

Uczestnicy powoływali się na fakty i dowody, więc zarzut braku rzetelności jest nieuzasadniony.

Nie jest moją intencją uderzać w rząd  na zasadzie celu samego w sobie , tylko wskazywać na błędy i wątpliwe rozwiązania.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672669

list otwarty naukowców i lekarzy do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień:

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31329&Itemid=100

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672670

Polecasz tekst poety, który na wstępnie zamieścił takie zdanie:

"I straszenie Indiami, gdzie aktualnie liczba zgonów na milion mieszkańców wynosi 200."

Co ta liczba 200 zgonów/1 milion mieszkańców oznacza?

Jeśli na takich niesprecyzowanych danych opiera on swoje wywody na temat pandemii to jest to zwykłe szarlataństwo dla takich jak ty, która te kocopoły bezmyślnie poleca.

Niech autor tego tekstu wytłumaczy  zjawisko wzrostu liczby zgonów w latach 2006-2010, wynoszącą średniorocznie 377940,  w stosunku z okresem 2001-2005, wynoszącą średniorocznie 363940 oraz wzrostu liczby zgonów w latach 2017-2019 wynoszącą średniorocznie 408900 w stosunku do liczby zgonów w latach 2011-2016 wynoszącą średniorocznie 384000.

Porównywane  okresy, to lata bez pandemii i bez lockdownów a wzrost zgonów pomiędzy tymi okresami był znaczny- 3.85% w pierwszym przypadku i 6.5% w drugim przypadku.

Niezależnie od pandemii, występowały i będą występować okresy wzrostu zgonów z przyczyn leżących poza ludzkimi działaniami, zależących od zjawisk przyrodniczych czyli zależących od pogody kosmicznej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1672671

Czynniki sa różne, m.in , co jest znane, w latach 1945-55 / w 1956 komuniści zalegalizowali i państwowo zalecali aborcję /. więc po wojnie był duży przyrost naturalny, duża dzietność. Te roczniki po 2000r wchodzily w 55-60-65 rok życia. Tu śmiertelność jest wysoka, życiorysy, warunki życia i pracy w przeszłości, zawały, wylewy ,nowotwory. Później to ma nawet mniejsze znaczenie, bo ......ludzi już nie ma. Ilu osób ktore znałem, starsze i młodsze już nie ma. Sam mam 66 i dziwię się , że jeszcze żyję, wyżej i niżej  wielu odeszło. To miało jakieś znaczenie na statystyki. Ci z oczników 1945-50 w latach 2001-5 mieli 55-60 lat. Ale w 2006-10 to już 60-65. Wielu, wielu nie dożywa emerytury, a mieli niedaleko.  Widzimy tych co żyją, tych co po cichu odeszli, w naszym życiu nie widać. Tyle, że rodzina pamięta. Ale to oczywiście tylko jeden czynnik.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

janksero

#1672676

Uprzejmie proszę o nieużywanie epitetów w dyskusji.

A przechodząc ad rem:

1/ Jaki zawód Pan reprezentuje, skoro dyskwalifikuje Pan poetę Żyszkiewicza, który jest poza tym z wykształcenia inżynierem budowlanym po Politechnice Krakowskiej i filozofem po UJ? Nb. jego doświadczenie zawodowe jest wyjątkowo bogate:  nauczyciel akademicki na Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie prowadził zajęcia z filozofii, dramatopisarz i scenarzysta; dziennikarz i publicysta (m.in. Tygodnika Solidarność). Jaki zawód należałoby reprezentować, aby móc się wypowiadać w sprawach metod walki z chorobami wirusowymi?

2/ Dane statystyczne dotyczące Indii są podane wg oficjalnych danych z portalu Our World in Data prowadzonego przez Uniwersytet Oksfordzki, Te konkretne dane pochodzą z  John Hopkins University. Oznaczają to co oznaczają. Nie wiem, co chciałby Pan, aby sprecyzować.

3/ Czy z Pańskiego twierdzenia, że wzrost zgonów może zależeć od pogody kosmicznej mają wynikać jakieś przesłanki dotyczące terapii chorób?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672679

z palami się zlecieli...

 

z pałami się zlecieli

totalne bezhołowie

promować by chcieli

 

Pozdrawiam serdecznie Autora. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1672654

z wierszykami nam tu wyskakuje
wszystkim rzuca: wy... 
...tacy owacy
nie nabiorą się na to Polacy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672662

szpaler

 

w szpaler się zebrały

zomowskie pały

 

PS Takiej właśnie "wolności" by chciały wolnościowe pały!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1672664

Twoje oczy kłamią, kiedy widzieć by chciały
Tam gdzie obrona wolności "zomowskie pały"
Naucz się wreszcie rozmawiać, słuchać innego
Z tym podejściem daleko nie dotrzesz, kolego!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672666

zomowskie trójki

 

stalinowskie czujki

zomowskie trójki

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1672667

Cóż, rządowa opozycja. Na pewno nie wszyscy aż tacy trefni, ale wszyscy dość zapiekli . Czuwają : )  Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

janksero

#1672677

Użyłeś najlepszej argumentacji, jaka jest możliwa. Państwo określiło w sytuacji kryzysowej pewną konkretną politykę, państwo wydaje masę zasobów na realizację tej polityki i nie można się dziwić, że w państwowej telewizji źle się patrzy na działania kogoś, kto robi temu państwu i jego polityce krecią robotę. I to jeszcze w sytuacji, gdy agentura, masy pożytecznych idiotów, dokładają do tego samego pieca i dolewają oliwy.

To tak jakby jedna noga rowerzysty broniła swojego prawa pedałowania w stronę przeciwną do nogi drugiej. Schizofrenia paranoidalna!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1672684

Kto robi krecią robotę? Kto jest pożytecznym idiotą? Kto dokłada do tego pieca?

Jest 2021 rok, a ludzkość zachowuje się tak, jakbyśmy mieli rok 1921.

Zdeptano z ziemią elementarną wiedzę z zakresu mikrobiologii i fizjologii – to, jak działa system odpornościowy, czym jest oddychanie, czym jest powietrze, jak niebezpieczne jest wdychanie własnego dwutlenku węgla, co powoduje astmę i grzybicę płucną, co uruchamia procesy rakowe komórek mózgowych.

To jest dopiero początek resetu, jesteśmy na przedsionku zmian, dlatego tak ważne jest teraz dbanie o własną kondycję fizyczną i psychiczną.

Strach jest najpotężniejszym narzędziem inżynierii społecznej, jakie kiedykolwiek istniało. Nie ma i nigdy nie będzie skuteczniejszej metody kontroli niż odwoływanie się do pierwotnych instynktów, bo w zdecydowanej mierze nadal jesteśmy zwierzętami...szczególnie gdy żyjemy bez Boga.

Obecna sytuacja jest poważniejsza niż jakakolwiek wojna konwencjonalna, dlatego że swoim zasięgiem obejmuje każdego i przenicowuje wszystkie dziedziny życia. Po raz pierwszy w historii źródłem zła nie jest jedno określone państwo, partia czy organizacja terrorystyczna.

Źródłem zła są globalne elity finansowe, centralni bankierzy, media i korporacje. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat oplatali nas pajęczą siecią, aż nagle postanowili wyjść z cienia. Rzucili świat na kolana rękami usługującym im polityków i „dziennikarzy”, których jedynym zadaniem jest indoktrynowanie i podsycanie strachu.

To sprawia, że linia frontu jest wszędzie, a od strefy wojennej nie da się uciec.

Czy ty możesz Gawrion spokojnie spać, żyjąc w takim kłamstwie i biorąc udział w tym ludobójstwie ?

https://gloria.tv/post/w8W27HgZgpo44u9SgDFUDbYTS

P.S.Moderna zaczyna testy na dzieciach! Szczepionka od 6 miesiąca życia?
https://portal-polski.pl/moderna-zaczyna-testy-na-dzieciach-szczepionka-covid/4922/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1672685

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... i przemycił fałszywą tezę, cyt: "Państwo określiło w sytuacji kryzysowej pewną konkretną politykę".

I na bazie tego kłamstwa  o rzekomej "sytuacji kryzysowej" serwowanego w mediach i przez namaszczonych przedstawicieli narodu, stawia równie fałszywe tezy o obcych agenturach, pożytecznych idiotach diagnozując schizofrenią paranoidalną.

Mylisz się Administratorze. Mylisz się bardzo, albo bierzesz czynny udział w zbrodniczej działalności dywanowych szczepień preparatem nie spełniającym wymagań dla szczepionek.

Operacja wyszczepiania Covida jest pełzającym ludobójstwem i żadne zaklinanie rzeczywistości nie zmieni tego faktu. Ten osławiony wirus nie tylko uśmiercił sezonową grypę, zlikwidował wszystkie schorzenia, ale doprowadził do zwiększonej śmiertelności tysięcy ludzi, którzy w imię boga-wirusa nie otrzymali należnej im opieki medycznej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1672686

Gawrion, na litość, naprawdę jesteś gotów złożyć życie swoich najbliższych na ołtarzu polityki państwa? Instynkt samozachowawczy wyłączyć? A może tylko życie tych bezimiennych tłumów?

Pisałeś  kiedyś o wykładach dr. Ratha, SAM pisałeś, wiesz, że to wszystko prognozował kilkanaście lat temu... więc co się stało?  To pytanie retoryczne, nie oczekuję odpowiedzi...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672688

Gawrion - 6 Czerwca, 2021 - 18:15::Użyłeś najlepszej argumentacji, jaka jest możliwa.

Jeśli  argumentacja, która nie przekonuje jest najlepsza jaka jest możliwa, to po co?

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672689

Nie wierzę. W czasie drogi z działki   osaczyły  Gawriona 4 Uboty :) Kiedyś to nazywali "wilczym stadem" :) . Ale kanonada :)

Lecz spokojnie. Ja np. czuję się państwowcem. Pierwszy raz za mojego życia na chwilke dłużej niż rok, dwa, mamy rząd który pomomo gigantycznych przeszkód i ataków, stara się robić dla Polski i Polaków to co możliwe. A od roku jestem na chudej, ale jednak emeryturce, czyli mam już swoje lata. Naiwnym nastolatkiem nie jestem.   Otoż mam pełną świadomość, że może się zdarzyć, że nie tylko za mojego życia może nie pojawić się już taki dobry bo polski rząd, ale i za życia moich dzieci i wnuków. Np. 100 lat. Oczywście będą tacy, których to będzie cieszyć, że nam niemieccy z ruskimi  życie urządzą.  Bo to dla nich często, ideowo "sami swoi". Dla mnie nie. Wiem, są i "pożyteczni idioci"

Osaczają nas z wszyskich stron, zwłaszcza po nienormalnych wyborach w USA. Pętla się zacieśnia. Imają się wszystkiego, teraz narracji o Covidzie. Tu nie czas na solistów typu Pospiesalski, co to chce 50 gr i bułkę mieć. Każdy by tak chciał. Ale niech się już nie martwi. Może zostać świętym u "antyszczepionkowców". To też zaszczytna funkcja. 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

janksero

#1672692

Rozumiem, że jak się ma ponad 65 lat,  to perspektywa wszczepienia czegoś, co się będzie rozwijać przez następne  15 lat  może nie robić wrażenia. 

Ale istnieją też młodsi ludzie na tej ziemi, w tym na przykład moje dzieci, które się jeszcze uczą i dopiero wchodzą w dorosłe życie. To ich będą w przyszłości dotyczyć konsekwencje decyzji dziś podejmowanych w warunkach cenzury informacji  i nachalnej propagandy. Dlatego mówię: wara wszelkim rządom i nierządom od przymusowych eksperymentów medycznych na mnie i  moich dzieciach!  SOBIE samym wszczepiajcie co chcecie. Czy jasno się wyraziłam ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672696

...tego nie zrozumieją.
Prawa półkula gorzej funkcjonuje.

Rządzą nami psychopaci.

To próba zmiany systemu demokratycznego w rządy totalitarne.
To już nie są urzędnicy...ale właściciele Polski. Wprowadzają własny porządek.
Presja szczepionkowa –to forma segregacji ludzi, wykluczenie.

Jeżeli nie macie wyrzutów sumienia...janksero i gawrion z tego powodu za czym się opowiadacie...to jesteście psychopatami.

Psychopaci różnią się od normalnych ludzi brakiem uczuć wyższych i miemożnością zmiany sposobu myślenia.
Władza daje im satysfakcję i energię do życia .
Tego nie da się zmienić. To konstrukcja, z tym się człowiek rodzi.
Nie przewidują konsekwencji, nie uczą się na błędach. W psychopatii nie ma więzi i nie czują się z tego powodu źle. Jest interes.

Psychopata nie rozumie abstrakcyjnych pojęć, poezji, filozofii, dociekania czy intuicji, nie rozumie abstrakcyjnych dowcipów.
Ma ponadto specyficzny rodzaj czaru, którym zdobywa osobę, która go interesuje.

https://pl1.tv/title/kto-nami-rzadzi/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1672697

 

Drobne fragmenty Twoich dzisiejszych komentarzy.

...." Toż to mentalność jak w III Rzeszy. Okazuje się , że takie poglądy są możliwe w każdym narodzie. W Polsce też. Dlatego ludobójstwo trwa. Morawiecki z Kaczyńskim i swoimi Szumowinami i wymordowali już więcej Polaków niż UPA....

 ......linia frontu jest wszędzie, a od strefy wojennej nie da się uciec.  Czy ty możesz Gawrion spokojnie spać, żyjąc w takim kłamstwie i biorąc udział w tym ludobójstwie ?  

....Jeżeli nie macie wyrzutów sumienia...janksero i gawrion z tego powodu za czym się opowiadacie...to jesteście psychopatami...."

Itd, itp ... :):)To tylko urywki z dzisiejszych Twoich komentarzy. Bardzo męski i agresywny typ narracji

A ja często mówię, "piszesz, nie pij, pijesz nie pisz" :) . Ale mimo wszystko pozdrawiam i współczuję. Życzę wszystkiego najlepszego i opieki Bożej. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

janksero

#1672701

Narracja antyszczepionkowców o Covid-19 wpisuje się w opowiadanie "starych kacapskich kawałów" w latach 80. o pochodzeniu HIV-AIDS przez KGB.

Gdybyż więcej było takich państwowców!   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1672695

Dlaczego, gdy zawodzą wasze argumenty
zawsze sięgacie po chamstwo i ekskrementy?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672700

Pozdrawiam jan patmo. :) To typowe, zarzucają innym to co sami czasami uprawiają .Ale... "damy radę" :). Krispin, więcej luzu, złe emocje dają złe słowa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

janksero

#1672702

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672706

Program Pana Pospieszalskiego należy natychmiast przywrócić. Usunięcie jego z TVP jest dowodem, że "szczepionkowcy" mają "coś" do ukrycia. Tylko poszukiwanie prawdy ma sens, bo "prawda wyzwala".. Walka z COVID-19 stała się religią. Zmusza się całe społeczeństwo do wiary w nieomylność władzy..Jeżeli dalej PiS będzie zamykał "usta" takim osobom, to będzie tracił poparcie. Nie ma idealnych partii są tylko lepsze i gorsze. Totalna opozycja tylko czeka na takie błędy..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

RAK

#1672715

Bardzo uważnie przeczytałem Twój tekst oraz dyskusję pod nim. Nigdy nie ukrywałem i pisałem o tym, że mam bardzo duży dystans do masowych szczepień w tej trwającej pandemii koronawirusa. Najważniejszym argumentem dla tego mojego zdania jest fakt, że wyprodukowano owe szczepionki już po roku od wybuchu pandemii, czyli wielokrotnie szybciej niż 5-8 letnie testy innych szczepionek. Tak więc niestety masowe szczepienia na koronawirusa są tak naprawdę kolejnym etapem badań klinicznych i do tego są przeprowadzane na rzeczywistej próbie masowych zaszczepionych. Tym samym zachwiane zostały wszelkie procedury badań nad lekami czy szczepionkami. 

Naprawdę. Nie znamy jakie mogą być długookresowe uboczne efekty tych szczepień. Nie mam zamiaru mówić, że teorie spiskowe pod patronatem G. Sorosa czy B. Gatesa są dziś realizowane. Nie mam na to dowodów, choć każdy logicznie myślący człowiek może zadawać pytania o chęć depopulacji ludzkiej. Każdy może w nie wierzyć lub nie. To wolny wybór. 

Natomiast mnie bardzo zastanawia, że dla tzw. "szczepionkowców" wszyscy inaczej myślący są stygmatyzowani różnymi epitetami: ruski szpion, płaskoziemiec, itd. To nie jest prawda. Każdy ma prawo do własnych przemyśleń i poglądów. 

Na świecie toczy się spór o szczepionki. Czy są skuteczne? Czy nie mają długookresowych skutków ubocznych? Czy warto było zamrozić gospodarkę w postaci lockdownów? Czy mamy do czynienia z wojną biologiczną? To są zwykłe pytania zwykłych ludzi.  

I na świecie, i w Polsce propaganda szczepionkowa jest bardzo intensywna. Rządy poszczególnych krajów poddały się jej i realizują interesy globalistów. Czy to jest teoria spiskowa? Nie wiem, bo może za kilka lat albo i później poznamy szczegóły.

Natomiast co meritum Twojego tekstu. 

Nie można utożsamiać telewizji publicznej z prywatnymi telewizjami. Tak, w prywatnych telewizjach jest określona przez właścicieli linia programowa, co bardzo widać np. w TVN. Natomiast polska telewizja publiczna ma swoją misję i jest dla wszystkich Polaków. Jest publiczną a więc od niej możemy wymagać przedstawiania pluralistycznych poglądów. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest to telewizja rządowa. To telewizja, która ma spełniać swoją misję, czyli docierać do nas wszystkich, Polaków. Prywatne stacje niech sobie robią, co chcą. Ale TVP nie jest prywatną stacją jakiegoś aktualnie rządzonego Polską ugrupowania. Argument, że jest to telewizja, która jest utrzymywana dotacjami ze Skarbu Państwa odrzucam a'priori, bowiem powtarzam: jest to telewizja dla Polaków i utrzymywana przez Polaków. 

Owszem, w całej III RP i w komunie traktowaliśmy TVP jako telewizję rządową. Tak się przyjęło w ogólnym odczuciu społecznym. Ale tak nie powinno być. To telewizja publiczna, co powtarzam kolejny raz. Jest diametralnie różna od telewizji prywatnych. Czy to tak trudno zrozumieć? Dziwię się Tobie, że tego nie dostrzegasz przygnieciony wszechobecną propagandą jedynie słusznej linii partii. 

Dobrze. Jeżeli mamy się licytować argumentami to pragnę zauważyć, że Polacy płacą abonament na tę telewizję i oczekują wiarygodnych informacji. A, że nieraz są sprzeczne z propagandą rządową, to tym lepiej, bo wtedy mamy do ocenienia różne postawy. Program Pospieszalskiego był naprawdę jedynym, który przedstawił argumenty przeciw szczepionkom w tej telewizji. To powinno być docenione a nie napiętnowane. Mamy prawo, jako Polacy, do wysłuchania choć jednego programu, który stawiałby niewygodne pytania do rządzących. To właśnie jest pluralizm, który winien być celem funkcjonowania TVP. 

Powtarzam jeszcze raz, aby wtłoczyć to do głów: TVP jest telewizją publiczną a nie prywatną jakiejś partii politycznej. I to trzeba sobie uzmysłowić i nie narzekać, że pojawiają się w niej przeciwnicy niektórych posunięć rządu. W różnych programach totalna opozycja ma swoje okienka i nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego więc tak przeszkadza J. Pospieszalski? Tego nie wiem i tak naprawdę nie będę dociekał dlaczego, bo zostanę okrzyknięty "ruskim szpionem", który chce zniszczyć obecne władze, choć zawsze od lat głosowałem na PiS i pewnie zagłosuję w obecnej, bardzo trudnej, międzynarodowej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska. Tyle tylko, czy nie będzie to już ostatni raz? 

Pzdr 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1672726

To samo zawarłem w swoim tekście - odpowiedzi na ten żenujący wpis propagandowy.

PS red. Gadowski informował o kwotach, jakie rząd przekazał portalom internetowym na propagowanie rządowych poczynań \"na odcinku walki z pandemią".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672733

Czytałem Twój wpis. Masz wiele racji. Ja skupiłem się na komentarzu, który dotyczył TVP, choć faktycznie można było szerzej. Może napiszę coś ad vocem tekstu Józia z Londynu, bo to on jest autorem tego tekstu. 

Szkoda, że wśród nas, prawych Polaków, teraz zaczynają być zgrzyty. Walczyliśmy o wolność, wolność też głoszenia swojego zdania. Czy naprawdę takie nieporozumienia mogą nas poróżnić? Oby nie, bo wszyscy walczymy o naszą Polskę. Brzmi patetycznie? Może tak, ale warto być patriotą. J. Pospieszalski chyba takim jest i wierzę, że tak, zważywszy na jego historię pracy dla naszego kraju. 

Pzdr

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1672741

No to znamy już swoje poglądy, opisaliśmy je wyczerpująco to przynajmniej nie musimy się spierać :)

Ponieważ dawno nie było mnie na NP, to przyznam, nie zdawalem sobie sprawy, że jest tu tak rozemocjonowana pewna  ilość osób, mam nadzieję , że wszyscy niepłatni :) u ktorej słowo "szczepienia" wywołują takie, powiedzmy,  "emeocje" :) . Przyznam, że temat mnie zaczyna mnie troche bawić, trochę jak kiedyś 447 :)   Polityczni i społeczni  prognostycy próbują odgadnąć co będzie za 5-10 lat, a tu proszę, niektórzy wiedzą co będzie na skutek dziłania szczepionek za lat 15 i później :). Przyznam, że te "scenariusze" ku zgrozie niektórych, wcale mnie nie wciągają. Mam czasu tylko tyle, by 2 razy w tygodniu na 2-3 godz wyskoczyć rowerkiem na działkę. Ale ciekawe "szczepionkowe" doświadczenie. :) Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

janksero

#1672774

Rzeszów – szczyt absurdu

Po 1989 roku w Polsce, wyeliminowano w praktyce szansę na rzetelną

debatę wyborczą, przez skrócenie kampanii wyborczej do 2-3 tygodni

przed dniem głosowania.

Debata nie trwa rok, a tym bardziej nie od wyborów do wyborów,

gdyż wówczas wynik wyborów byłby z pewnością nie po myśli

okrągłostołowego establishmentu.

Pomiędzy wyborami funkcjonują jedynie przekazy dnia oraz

tematy zastępcze – fałszywe odpowiedzi na niezadane,

nieistotne pytania.

Dokładnie na odwrót jest w tym momencie w Rzeszowie,

gdzie kampania trwa w najlepsze (odbyły się już dwie debaty),

choć nadal nie jest znany termin głosowania! To jednak

anomalia, którą warto przywołać jako tło dla zilustrowania

obowiązującej od 32 lat zasady.

Szczytem absurdu jednak, jest najnowsza wypowiedź,

której udzielił kandydat na prezydenta Rzeszowa, wystawiony

przez koalicyjny komitet wyborczy PO/PSL/SLD – Konrad Fijołek

oraz jego sztabowcy.

"Zawsze jestem chętny do rozmawiania o Rzeszowie, ale..."

Wyjątkowo bystrzy sztabowcy kandydata, uzupełniają wypowiedź:

"Konrad Fijołek przygotowany był na jedno pytanie".

https://www.onet.pl/informacje/onetrzeszow/rzeszow-niespodziewana-zmiana-zasad-debaty-sila-wyzsza/08nlzh7,79cfc278

Okazuje się zatem, że kandydat na prezydenta dużego polskiego

miasta, musi być "przygotowany", jeżeli ma odpowiedzieć więcej

niż "na jedno pytanie".

To ilustruje, czym od 32 lat w Polsce są "debaty telewizyjne".

To ilustruje, czym od 32 lat w Polsce są "kampanie wyborcze".

To ilustruje, czym od 32 lat jest porządek okrągłostołowy.

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1672766

Jest dyskusja o szczepionkach, a nie o Rzeszowie. 
Ja osobiście jestem szczepionkowcem i propaństwowcem. 
Co wiemy na pewno. Niezależnie czy wirus został wyprodukowany celowo, czy ewoluował naturalnie, zaraza istnieje. Niezależnie czy szczepionki są eksperymentem medycznym, i szubrawcy robią na nich interes -one po prostu działają. Prawdopodobnie część ludzi mimo szczepień zachoruje (nie zabezpieczają 100 %), i zdarzają się tragiczne skutki uboczne. Po każdym leku, nawet badanym 8 lat, takie wypadki się zdarzają (po aspirynie też umierali ludzie). Jednak nie da się udowodnić, że byli ludzie, którzy po zaszczepieniu nie zachorowali i nie umarli. Prawdopodobnie takich była rzesza, a na pewno znacznie więcej niż tych ze skutkami ubocznymi. 
Istnieją ludzie (zakładam dobrą wolę i nie uważam ich za trolli), którzy są przeciwnikami niszczących gospodarkę lockdownów, maseczek (wirusy przez nie przełażą)  i szczepionek. To co w takim razie rząd miał zrobić?
Amantadyna nie wszystkim pomogła. 
Wiemy, że komuchy się zaszczepiły i nie chorują, natomiast wśród niepodległościowców  jest wielu koronasceptyków i antyszczpionkowców. Może spełnić się życzenie prof. Krzeminskiego, że dzięki epidemii wyborcy PiS po prostu wymrą. Internetowe trolle podrzucają "narrację", że z prawej strony są "wolnościowcy i ludzie myślący", w przeciwieństwie do ulegającej propagandzie lewicowym baranom. Wiadomo, że Rosjanie nie szczędzą środków na antyszczepionkową propagandę internetową.
Dziwnie się rozwinęła dyskusja - artykuł był nie o skuteczności (czy jej braku) szczepionek i rządowej odpowiedzi na zarazę, tylko o redaktorze skrzywdzonym (?) przez Kurskiego. W pełni popieram argumentacje autora tekstu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Leopold

#1672772

Jak zwykle racjonalny wpis. Przyznam, że traktuję sytuację dla mnie jako ciut pouczającą. W ogóle nie inteesowałem się i nie mam zamiaru "pasjonować" się  samymi "szczepionkami" i jak trafnie zauważyłeś, a co w pewnym momencie  i ja "zarejestrowałem", temat został "przekierowany" i został "poszerzony" :). Dlatego przestałem reagować :). 

Być może nie powinienem teraz tego tematu ruszać, ze względu na Rzeszów i moje ulubione Podkarpacie , ktore poznalem bliżej   we wczesnej młodości. I gdzie jestem co roku. Ale tą sprawą też teraz nie żyję. Tam są ludzie, niech działają. Mam swoje zdanie. Jeżeli "miejscowi" tego nie rozegrają i wygrają, to żadne wizyty ważnych osób nie pomogą. Wybory samorządowe to sprawa sama w sobie.

Być może, ale to taka moja spekulacja, z daleka,  bez danych, Ferenc /kiedyś PZPR-SLD, kolega prezydentów z PO / to "rozegrał". Dostał od Min. Spr. Zamek Lubomirskich dla miasta, perła,  o co starał się długie lata i to zwieńczenie okresu jego prezydentury,  W zamian obiecał "namaszczenie" Warchoła, korzystając z rozdźwięku w ZP.   Oczywiście "wywiązał się" :)) . Ale tam  zapewne nikt w urzędach i administracji nie chce i nie planuje  zmian !!  I  obok Warchoła wystartował "niezależny" wice przew. rady miejskej , Fijołek, cytuję: "bliski współpracownik Tadeusza Ferenca. Został kandydatem wspólnym opozycji. Podczas konferencji poparli go Włodzimierz Czarzasty, Władysław Kosiniak-Kamysz, Borys Budka oraz Szymon Hołownia. Fijołek zaznacza, że jest urodzonym rzeszowianinem":)) Na rzecz jego będzie pracowało 1-2-3 tysiące ludzi z urzędów i różnego rodzaju instytucji i drugie tyle stowarzyszonego biznesu, itd wszyscy  wraz z rodzinami :) !!!  Leniart to b. dobra kandydatka, powiedział bym znakomita. Gdyby Rzeszów był  w dołku, była by większa szansa. Ale Rzeszów prosperuje b.dobrze, też przecież dzięki aktualnemu rządowi, np. świetne lotnisko w Jasionce. Ferenc nie był lewicowym ortodoksem, umiał "uszanować" a jak trzeba współpracować lokalnie z każdym.  Ludzie chcą  zapewne "kontynuuacji". Ferenc podzielił kandydatów dobrej zmiany :) a do tego "antyszczepionkowy" "Szczęść Boże" Braun jeszcze  im coś odkroi. Przecież ludzie nie głosują rozumami / ile %? / a emocjami.  PiS  jest b. bitny centralnie, pełen szacunek, ale ilu może mieć bitnych  członków w  wojewódzkim  mieście ? I na jakich pozycjach po wielu kadencjach bez władzy ?. Może centrala chce wygrać bardziej niż oni walczyć? A druga strona walczy o swoje dotychczasowe życie i ma nieporównywalnie większe, ogromne, też miejskie zasoby. Nie wygląda to dobrze. Ferenc  w stosunku do Fijołka był  umiarkowany. Wiek, inne pokolenie. To sobie tylko mimochodem patrzę. Taka moja spekulacja . Jest lokalnie partia, są ludzie, niech działają. Oby nie było tak, co znamy z różnych lokalnych miejsc , że "niezrzeszonym" patriotom bardziej na czymś zależy niż tym co powinni być na maksa walką zainteresowani. Tak też na dole bywa.  A o fundamencie całego zagadnienia  to sobie tu podaruję. Pozdrawiam.

PS. Ale może być też tak. Ferenc to była w Rzeszowie instytucja. Mieszkańcy go akceptowali a administacja i podlegli dyrektorzy , kierownicy i prezesi  mieli przed nim respekt, robił "operatywki", jak  trzeba, potrafił ich "ustawć" do dobrej pracy. Ale odchodzi, miał swoje przemyślenia , coś tam sobie ułożył, ale  młodsze pokolenie, już nie lewica a lewacy i liberałowie się zirytowali i , skoro on osłabł, zaczęli grać swoje. Bo jeszcze był, ale już go nie ma.  Jeśli wygrają, zrobią dużo błędów, bractwo będzie chcialo się ostentacyjnie panoszyć, przerabiać instytucje na liberalną modłę, panoszyć się w szkołach, urażać uczucia i zdrowy rozsądek rzeszowian. Tego Ferenc nie robił. I to trzeba od początku aktywnie zwalczać, rozsądnie rozgrywać, być alternatywą a np. za 2 lata dążyć do wyborów. I tu jest wtedy szansa. Jak nie prześpią. I wtedy Leniart ma szansę wygrać. Ale oczywiście i Konfederacja zrobi wszystko, by to się   PiSowi nie udało :). Koniec spekulacji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1672777

Oczywiście, że nie mamy się o co kłócić. Mamy swoje zdanie i prawdopodobnie pozostaniemy przy swoich racjach. Napisałem, że byłoby bardzo źle, gdyby szczepionki fanatycznie nas podzieliły. Zarówno tzw. "szczepionkowcy", jak i "antyszczepionkowcy" mają swoje argumenty i sądzę, że należy to uszanować. Ja sam za kilka dni mam termin pierwszego szczepienia i nie wiem, co zrobię, ale chyba zrezygnuję. To mój wybór nie mający nic wspólnego z chęcią obalenia obecnego rządu. Uważam bowiem, że rząd PiS-u w większości robi wspaniałe rzeczy dla Polaków. Nie zgadzam się natomiast na tzw. "paszporty szczepionkowe", bo to nie jest polski wymysł a raczej wymysł globalistów. Na te paszporty nie ma mojej zgody, ponieważ przecież ten, który się zaszczepił nie powinien bać się nie zaszczepionych, bo podobno jest odporny. Więc po co te paszporty?

Pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1672800

Ja sam za kilka dni mam termin pierwszego szczepienia i nie wiem, co zrobię, ale chyba zrezygnuję. To mój wybór nie mający nic wspólnego z chęcią obalenia obecnego rządu.

Krzysztofie nie sądzisz, że to dość upokarzające, by tłumaczyć się przed działaczami partyjnymi, że ewentualna decyzja o  nieprzyjęciu eksperymentalnego zastrzyku nie jest Twoim osobistym zamachem na rząd?  Nie widzisz do jakiego stopnia zostaliśmy zmanipulowani? Za komuny jak sobie chłop  własny worek ziemniaków schował  dla rodziny zamiast oddać "państwu" to był  karany za działalność antypaństwową, w ZSRR  za umówienie się na randkę z obcokrajowcem dziewczyna była oskarżana o współpracę z agentem wrogiego wywiadu, u Świadków Jehowy za czytanie literatury spoza organizacji można mieć sankcje w postaci ostracyzmu społecznego, a Ty się tu publicznie kajasz, że może nie przyjmiesz zastrzyku,  prosisz kolektyw partyjny o wybaczenie i przysięgasz, że  nie jest to działanie wymierzone w rząd? 

Albo ja oszalałam, albo... ?????

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672804

Nie oszalałaś Wiesiołku!

W dodatku masz zdrową pamięć  o tym jakie numery potrafią wywijać totalniacy, czytaj lewacy, zbrodniarze, którzy żyją zawsze na cudzy koszt, kiedy brakuje im kasy. A kasy im ZAWSZE brakuje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1672806

Miło jest normalnie dialogować. Mamy pola, na  których się nie zgadzamy, argumenty już wymieniliśmy, to np. temat mojego tekstu, czy TVP ma obowiązek nadawania szczepionkowych tematów w wersji Pospieszalskiego. I kilka innych tematów, poza tekstem,  co do których myślimy podobnie, np to, że dobrze iż szczepienia nie są obowiązkowe. Ty się prawdopodobni nie zaszczepisz a ja widzę przewagę szczepień nad ich unikaniem, pomimo że niektórzy  radykalni wrogowie szczepień sugerują, że za 15 lat mogą mi wyrosnąć rogi. Zażartuję sobie, że jeśli dożyję swojego 81-go roku, to "przez te szczepionki" rodzina bedzie musiała zamówić dluższą, nienormatywną trumnę :). Ale zgadzam się z Tobą, tak do końca sytuacja nie jest rozeznana, a jakieś "paszporty" wcale mi się nie podobają i to nie polski pomysł. Chociaż już na dzisiaj, efekty szczepień  traktuję  jako obiecujące. Wyniki z Wloch napawają optyizmem. 

Co jest w pełni gwarantowane, że jest niby na pewno  zdrowe  na tym świecie ?. To co codziennie jemy? :) A może lekarstwa ? Przecież mają jakieś skutki uboczne. Już to, że człowiek wychodzi po zakupy i przechodzi kilka razy przez pasy też jest ryzykowne, nawet i zabawa starszego człowieka z wnuczkiem. Zdaje się, że każdy kto popiera ten rząd, jak ja, /a  wszystko w życiu ma blaski i cienie, nawet własna żona/mąż, nie wymagajmy ideałów, bo będziemy wiecznie sfrustrowani zamiast uśmiechnięci /,  może uzyskać zaszczytne miano działacza partyjnego :). Cóż, to też zajęcie dla ludzi, są, tzn. w przyrodzie są potrzebni, niech działają. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

janksero

#1672810

...pytam: jak te "szczepionki" "po prostu działają" - jak pan pisze? Jak? Proszę mnie i innym to wytłumaczyć co to znaczy? W jaki sposób jest pan chroniony? Co "zaszczepienie" daje? Proszę to spóbować wyjaśnić takiej osobie jak ja. Badzo uprzejmie o to proszę. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672805

Podpisuję się pod każdym słowem powyższego komentarza, z tytułem włącznie. 

Miałam coś identycznego napisać, ale zostałam uprzedzona, a właściwie chwilę zwlekałam czekając, aż mnie ktoś uprzedzi i zapyta, nie umniejszając szacunku dla interlokutora. 

Szanowny Leopoldzie, ze sformułowania "po prostu działają" można wywnioskować, że  miałeś okazję wysłuchać wyłącznie jednej strony sporu i to bez drążenia szczegółów, do czego zachęcam polecając przy okazji  świetną notkę dla "niewtajemnoczonych" na ten temat  pióra Romka M  szczepić się czy nie szczepić

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672807

Żadnej odpowiedzi nie ma. I raczej nie będzie. Tylko gołosłowne tezy. I oskarżenia. Teze-złóż.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672880

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1674396

- "Warto rozmawiać" - ujawnił aferę lekową gdzie PiS Ministrów Zdrowia traktuje jak zużyte kondomy na wymianę (co afera to zmiana kondoma) - bo zakupili refundowany lek za 10 tys. złotych zamiast stosować ogólno dostępny taki sam o takim samym działaniu ale za 20 zł.

To dlatego z zemsty zdjęli program w TVP Pospieszalskiemu. Kurdupel coraz bardziej mnie irytuje bo łazi na ostrzu brzytwy i gra Polską i naszą niepodległością wchodząc w złodziejskie afery z komunistami (patrz. afera SKOK)

Tu link do tematu o który lek chodzi.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/lek-remdesivir-walczacy-z-koronawirusem-ile-kosztuje-cena-wedlug-koncernu-gilead/hlhecfv

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1674425