Wycofanie się USA z Europy jako element długofalowej strategii. Brutalnie przedstawiona wizja zrewidowania relacji sojuszniczych

Obrazek użytkownika contessa
Artykuł

Polityka Bidena - zwijanie USA i "renesans" drużby Baracka z Putinem? 

Ciekawy artykuł Marka Budzisza.

Ocena polecanki: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

No i wychodzi szydło z worka: "jeśli Europa chce aby Stany Zjednoczone zostawiły część wojska na kontynencie i pozostały aktywnym członkiem NATO i nadal uznawać obowiązywanie art. 5, to „coś za coś”, Europa musi przyłączyć się do amerykańskiej krucjaty przeciw Chinom" czyli mówiąc wprost: kochani Polacy! potrzebujemy mięsa armatniego, gdy pójdziemy p-ko Chinom, bo jeśli nie to niech was Niedźwiedź straszy.
Ciężko będzie Jankesów żegnać, ale jeszcze cięższy (lub niemożliwy) będzie powrót Jankesów do Europy, a Europa sama się wyżywi, albo poszerzy od Lizbony do Władywostoku i co wtedy Ameryko?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1672283

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pisałem niejednokrotnie w postach, że brak nam polityków z perspektywiczną wizją przyszłości. Mamy w rządzie kałmuków, kombinatorów medycznych i bankowych sługusów. Polska dla nich rajem do ograbiania i poniżania obywateli.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1672388

... nam obrodziło. Zamiast iść do robienia betonu, albo brukowania ulic - idą do polityki. Wniosek: jest jak jest.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1672399

Lecz nie do rządzenia Polską. Perspektywa dbałości o dobro Polski tym brukarzom jest obca. Jestem mocno, bardzo mocno sceptyczny do długofalowego efektu wprowadzenia "Nowego ładu" i "Funduszu odbudowy". Oddaliśmy resztki suwerenności za garść srebrników. Niemcy dokonały swego nadrzędnego celu - podbiły całą Europę drukując papier czerpany, nie używając armii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1672526