Na opozycji w Polsce dzieją się rzeczy, które się filozofom nie śniły

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Ostatnio na polskiej opozycji zwłaszcza w PO, dzieją się rzeczy, które się filozofom nie śniły, ale od początku.

Niemiecka  Fundacja Adenauera, będąca związana z CDU, finansuje przedsięwzięcie Trzaskowskiego nazwane czystą polszczyzną Campus Polska, w studiu telewizyjnym poseł PO Gramatyka skąd inąd prawnik i były prokurator, zapytany przez prowadzącego , bodajże red. Klarenbacha czy to , że niemiecka fundacja związana z CDU finansuje projekt polityka PO Trzaskowskiego, powiedział ni mniej ni więcej tylko: wolę, żeby to finansowała fundacja niemiecka niż PFN (Polska Fundacja Narodowa).

Domniemam, że w każdym innym kraju taki polityk, nie miał co szukać w polityce, ale w PO nie takie rzeczy „przechodzą”.

Ale to jedna z wielu antypolska i antyrządowa wypowiedź opozycji (PO).  Oto kilka innych przykładów z niezliczonej ilości.

Pani Róża Panzerfaust lobowała za ukaraniem Polski przez TSUE w sporze Polski i Czech o kopalnie Turów, a po wydaniu przez lewacką sędzie z Hiszpanii jednoosobowej decyzji o natychmiastowym „zatrzymaniu” wydobycia, pochwaliła się na twitterze wpisem „ Brawo sędzia”, a jej kolega Trzaskowski,  perorował , że postanowienie trzeba wykonać, a przedstawiciel TVN Hołownia mówił tak samo.

Takie „drobiazgi” jak lobowanie „apolitycznego” byłego RPO Bodnara z sędziami ze stowarzyszenia „Iustitia”,  za ukaraniem Polski za próby reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości jest działalnością constans.

Ale to co zrobił były nominat Tuska na dyrektora muzeum II WŚ prof. Machcewicza, każdemu Polakowi powinno nie mieścić się w głowie, otóż podał on nowego dyr. Muzeum II WŚ o:


 1. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ portretu o. Maksymiliana Marii Kolbego wraz ze stanowiskiem multimedialnym poświęconym jego postaci.
  2. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ portretu Witolda Pileckiego wraz ze stanowiskiem multimedialnym dotyczącym jego postaci.
  3. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ zdjęcia powstańców warszawskich składających przysięgę wojskową przed wstąpieniem do oddziału podczas mszy św.
  4. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ zdjęcia rodziny Ulmów wraz ze stanowiskiem multimedialnym „Polacy ratujący Żydów”.
  5. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ maski pośmiertnej bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego (ofiary KL Dachau) wraz z ekspozytorem poświęconym kaźni duchowieństwa w obozach koncentracyjnych.
  6. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ eksponatu w postaci Spisu pomordowanych Polaków w KL Dachau sporządzonego w 1946 r. przez zespół ks. Edmunda Charta (więźnia Dachau).
  7. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ polskiej flagi narodowej ocalonej w okupowanym przez Sowietów Lwowie i przywrócenie w jej miejsce makaty przedstawiającej powitanie przez mniejszość białoruską Armii Czerwonej wkraczającej na ziemie polskie po 17 wrześnie 1939 r. (tj. eksponatu, który musiał zostać zwrócony właścicielowi z powodu upłynięcia terminu wypożyczenia uzgodnionego przez poprzednią Dyrekcję).
  8. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ ekspozytora poświęconego mjr. Henrykowi Dobrzańskiemu „Hubalowi”.
  9. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ ekspozytora poświęconego Marianowi Rejewskiemu, polskiemu kryptologowi, który w grudniu 1932 r. złamał szyfr „Enigmy”.
  10. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ eksponatu – rewolweru nagant – ilustrującego typ broni, z której w latach 1937-1938 stalinowscy kaci mordowali mniejszości narodowe w Związku Sowieckim, w tym w ramach operacji antypolskiej, mniejszość narodową polską i przywrócenie zamiast tego eksponatu gry planszowej pt. „Plan Pięcioletni”.
  1 Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ eksponatów w postaci rysunku Matki Boskiej i fragmentu pasiaka z numerem obozowym wykonanych po wojnie przez więźnia KL Mauthausen w trakcie terapii mającej pomóc mu w uwolnieniu się od psychicznego uwięzienia w obozowym koszmarze.
  12. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ tablic: Piętno wojny (dot. psychicznego i fizycznego okaleczenia ludzi przez wojnę), Związek Sowiecki. Komunistyczne państwo masowego terroru oraz Operacja (anty)polska NKWD 1937-1938. Sowieckie ludobójstwo na Polakach.
  13. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ w sekcji poświęconej partyzantkom nowych fragmentów treści umieszczonych we wprowadzeniach do tematyki partyzantki sowieckiej, polskiej, francuskiej i jugosłowiańskiej.
  14. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ statystyk strat osobowych wybranych państw (w sumie 21) przedstawionych w wartościach względnych i bezwzględnych w sposób graficzny, i przywrócenia poprzednich statystyk, uznawanych za właściwe przez Pawła Machcewicza i Powodów, a traktujących jako „ofiary wojny” np. żołnierzy niemieckich i przedstawionych tylko w odniesieniu do 10 państw i tylko w wartościach bezwzględnych.
  15. Usunięcia z wystawy głównej MIIWŚ produkcji IPN „Niezwyciężeni” i przywrócenia w tym miejscu filmu pt. Dyptyk, do którego ścieżki dźwiękowej poprzednia Dyrekcja nie zabezpieczyła praw autorskich.
  16. Przywrócenia pierwotnej formy scenograficznej wystawy w części poświęconej Polskiemu Państwu Podziemnemu, tak głęboko konspirujących część przestrzeni, że widz nie dostrzegał fragmentu poświęconego Irenie Sendlerowej.
  17. Przeniesienia eksponatów dotyczących kpt. Antoniego Kasztelana w pierwotne miejsce ich prezentacji, czyli do gabloty z eksponatami dotyczącymi Rudolfa Spannera.

Ten nominat Tuska żądał usunięcia min. portretów największych polskich bohaterów II WŚ jak Rotmistrza Pileckiego, św Maksymiliana Kolbe,  Rodziny Ulmów, ekspozytury poświęconej majorowi „Hubalowi”, itd.

W czasie czytania pozwu prof. Machcewicza  do SO przez prof. Glińskiego przeciwko obecnej dyrekcji II WŚ w Sejmie, właściciel 9 mieszkań poseł Kropiwnicki ryczał jak ranny bawół, chcąc zagłuszyć wystąpienie prof. Glińskiego, tak, że Marszałek Witek musiała uciszać tego furiata.

Nie słyszałem słów potępienia działań prof. Machcewicza, ze strony PO, który chce usunąć z muzeum II WŚ to wszystko co się dotyczy bohaterskim działaniom Polaków w walce z niemieckimi hitlerowcami, tak, że można założyć , że PO wstydzi się o tak po prostu po platformersku  historii Polski i działań polskich bohaterów.

 

https://muzeum1939.pl/komunikat-dr-karola-nawrockiego-dyrektora-muzeum-ii-wojny-swiatowej-w-gdansku-dotyczacy-sprawy/aktualnosci/3297.html

https://wpolityce.pl/polityka/552760-histeria-opozycji-po-slowach-profglinskiego-co-powiedzial

https://wpolityce.pl/polityka/552844-mocne-5-minut-glinskiego-a-chleb-zasluzonego-machcewicza

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Działający na rzecz Niemiec i nawet już z tym faktem się nie kryjąc, działając przeciw Polsce i biorąc za to szwabskie srebrniki judaszowe.

Przekaz o zdradzie folksdojczów z totalnej opozycji musi być przekazywany non stop, a do tego podawać zdrajców do sądów i nic że mafia w togach ich będzie uniewinniała, ale smród tej zdrady będzie ciągle na tapecie i będzie o tym głośno, a Polacy będą się jednoczyć, przeciw szwabskim parobkom z totalnej opozycji.

Wolnych Polaków kochających swoją Ojczyznę Polskę, jest więcej jak pachołków i parobków szwabskich.

Więc spin doktorzy z PiS-u, brać się do roboty

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1672351

W Polsce jest paragraf o zdradzie dyplomatycznej, jestem ciekaw dlaczego nikt z tego paragrafu nie został oskarżony.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1672356

... (tam gdzie ich miejsce, gdyż zadołować nie można), to kto byłby wówczas opozycją? Rząd byłby za a nawet przeciw? Oprócz nich nic innego nie ma, bo albo najemnicy za "ojrosy", albo za rubelki, albo za zielone, albo za szekle.

Andy sam widzisz, że trzeba budować Normalną Alternatywę.

Lewie, nie licz na nikogo, sam się weź.

Pozdrowienia

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1672352

Ja już się wziąłem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1672357

Jak zwykle kozaczysz i nie bądź za bystry bo Cię ruskie kupią.

To rząd i służby specjalne państwa mają działać, ja tylko mogę o tym fakcie pisać, a Ty se jaja robisz z poważnej sprawy.

To czekamy na twoje działania w tej sprawie, skoro z Ciebie taki kozak na komputerze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1672361

Jeśli sądzisz, ze służby coś zrobią to masz rację. Tylko, które służby i co zrobią. Tu jest dylemat. Gdybym przestał kozaczyć na komputerze, to znaczy że coś zrobiły.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1672400

Można skwitować jednym zdaniem.

No ale to fakt, i widać co to za ścierwa,

i co to są za dranie.

NIC!!! 

z Muzeum II Wojny Św. nie może zniknąć!

NIC! Ten gnój co się tego domaga, należy wywalić do śmietnika. TO jedyne co można i co należy zrobić. No i dobrze byłoby skazać szwabskich łajdaków na karę banicji! Czyli odstawić ścierwa do granicy.

 I won! 

Dojcze wita. 

Won stąd!!!

TUTAJ JEST POLSKA!

a przed granicą przydałby się szwabskim głupkom jakiś niezły łomot. Lepiej by POsuwali po nadodrzańskim moście. Nigdy już nie zechcieliby wracać do Naszego Kraju nad Wisłą.

szwaby mają być, gdzie szwabia jest.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1672389

Decydujące - oPOzycyjne niedomówienia (tajne programy) SĄ/Do, nie mówienia -> o politycznych przyczynach : nie ścigania przestępczości... 

Przestępczości pubLicznej antypaństwowości - wymierzanej "wykształceńcami opozycyjnych urzędów" - w Państwa rodzinną, ojczystą pracowitość (ofiar życiowych)darowanych  dla wartości dodanych - do danych podatków i doświadczeń życiowych - do świadczeń społecznych...

Wbrew Przestępczości - zorganizowanej dla satysfakcji  oPOzycyjnych "samorządów" - ORGANizaTorów tys.faktów : nie ścigania najpoważniejszych - samoSądowych sprzeniewierzeń, elementarnym prawom kodeksów : karnych, cywilnych, administracyjnych...

Którymi (?) adminisTruje - z oPOzycyjnych "przyczyn politycznych" - 

artykuł 44 buszujący w Konstytucji RP od 1997 roku - dla niedomówień : nie do mówienia o założycielskich zbrodniach -  opozycyjnych "Łowców Skór" - spraw wiodących, zawieszonych nad "niezawisłymi " oPOzycyjnymi "sądami"...

Spraw - wiedliwych do świadomości milionów Suwerenów ładu władz w Polsce, nie tykają opozycyjne "wymiary sprawiedliwości" - POsługujące się opozycyjnym milczeniem o rzeczywistości "politycznych przyczyn" nie ścigania przestępczości opozycyjnych antypoloniZmów...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1672404