Niedoszła prezydent, która „wywaliła” wybory

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Ostatnimi czasy szef NIK pan Banaś zrobił konferencje i powiadomił,  że NIK po kontroli organizacji wyborów w trybie korespondencyjnym z maja 2020 roku zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, szefa MSWiA i ministra aktywów państwowych.

Szef NIK powodowany chęcią zemsty do PiS,  wykorzystując instytucje państwowe, postanowił uderzyć w PiS.

Chodzi o wybory prezydenckie, które miały się zgodnie z konstytucją miały się odbyć 10 maja, a ogłoszone zostały jeszcze w lutym przed „wybuchem” pandemii.

Ponieważ w ubiegłym roku pandemia była czymś nowym, rząd bojąc się rozprzestrzenienia pandemii, o której wówczas mało wiedziano, chcąc dochować terminu konstytucyjnego, zarazem uchronić głosujących przed zakażeniem, uchwalił ustawę o częściowych wyborach korespondencyjnych, dla osób powyżej 60 roku życia.

No i zaczęły się „podchody”, „Prawdziwa prezydent” faworytka  Budki na urząd prezydenta pani Kidawa Błońska, zaliczyła pikowanie w sondażach, i w kwietniu maju jej notowania oscylowały w granicach 5%,  Budka i PO zaczęli przebierać nogami.

Zaczęto rozglądać się za innym kandydatem i padło na  ciamajdę Trzaskowskiego. Sama „Prawdziwa Prezydent” w filmiku na mediach społecznościowych, chwali się, że to ona cytuje :„Uwaliła wybory korespondencyjne”.

Do walki z rządem zaprzęgnięte zostały wszystkie partie z opozycji, Czarzasty  mówił, że opozycja umówiła się że zbojkotują wybory korespondencyjne i podmienią kandydatkę na kandydata.

Należy przypomnieć , że w maju 2020 r. liczba zachorowań oscylowała w granicach 300-400 osób dziennie, a geniusze z PO tacy jak Grodzki zwany „Kopertnikiem” mówił o „morderczych kopertach”,  natomiast drugi nie mniejszy geniusz Budka, mówił żeby wybory przesunąć na jesień, gdyż ma ekspertyzy, że na jesień pandemia wygaśnie. Jak było sami wiemy.

Żeby wzmocnić siłę oporu przeciwko wyborom częściowo korespondencyjnych zaangażowano samorządy, które odmawiały wydania rządowi list wyborców.

Marszałek Grodzki przetrzymał ustawę w Senacie prawie 30 dni i gdy wyszła z Senatu nie było szans na zorganizowanie wyborów w maju i sejm musiał się zgodzić na wyznaczenie nowego terminu na przełomie czerwca i lipca, w związku z tym PO mogła wymienić swojego kandydata.

Jak skończyły się wybory wszyscy wiemy, niedużą przewagą, ale wybory wygrał Andrzej Duda.  

Po roku odezwał się NIK z Banasiem i nie uwzględniając warunków i okoliczności oskarżył trzech ministrów i premiera, i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury.

Prezes Banaś o działaniach opozycji milczy, ale dysząc żądzą zemsty na PiS, widzi tylko na „jedno oko”.
   
https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8172476,wniosek-do-prokuratury-w-sprawie-premiera.html


 
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)

Komentarze

Gdy usunięto premier Szydło i min. Szyszkę i Macierewicza w ramach "niewielkiej reorganizacji" rządu, ci ludzie potraktowani źle, jednak nie poszli na następny dzień do TVN skarżyć się na "reżim PiS". Inna sprawa, że Banaś - człowiek "naszej strony", nie został sprawdzony do trzeciego pokolenia przez służby. Było to szczególnie ważne w wypadku takiej posady, jak szef NIK (stanowisko prawnie "nie do ruszenia").

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1672172

PJK uważam za politycznego geniusza, ale ręki do personaliów to nie za bardzo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1672182

Personel - do wywalania wyborów - skutecznie  przebierał nogami w walonkach...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1672214

W każdym środowisku znajdą się Judasze.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1672227

"Judasz" - wizjer w klapie  reaktora, do hermetycznych zadań operacyjnych - przeprowadzanych (służbowymi manipulatorami) - POprzez "technoLogiczne" luki "prawne".

OPERAtorami - bioLogicznych manipulatorów "wykształceńców" - obsadzających luki "prawne" , są operatywne  kameralne - "kasty zupełnie nadzwyczajnych ludzi"...

POlitycznych organIzmów doktryn i zmów - makiawelizmu- współczesnych uniiWersalIzmów antypoloniZmów - "prawnych"...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1672235

Dziwne byłoby, gdyby w naszej Ojczyźnie "zabrakło" takowych.

A sukces Ewangelizacji z wysokości Krzyża wyniósł "tylko" 50%.

Nie mniej - ekstremalne okoliczności pozwalają właściwie rozpoznać i ocenić osoby. Należałoby jednak stworzyć przestrzeń właściwej reakcji na wrogie zachowania.

Ogromna szkoda że nie istnieje już w polskim prawodawstwie kara banicji, ani nie ma międzynarodowych paszportów nansenowskich. Z przyjemnością zobaczyłabym te różne hołownie, jachiry, spurki czy Róże von Tantaradei oraz jeszcze paru innych - z takimi paszportami. I niechby się potem "udzielali międzynarodowo" - w Niemczech.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1672236

Skoro pani Małgorzata Kidawa-Błóńska i PO "wywaliła wybory" niech za nie płaci! To przecież konkretni ludzie doprowadzili do strat w budżecie państwa, czyli zmarnowali pieniądze, które nam odebrali w formie wysokich podatków. 

Skoro sama Kidawa się do tego przyznaje, oczekuję od odpowiednich instytucji, aby oszacowała straty i wystawiła rachunek tym, którzy są winni strat. Przecież to jest proste jak budowa cepa i nawet była kandydatka na prezydentkę to na pewno zrozumie. Czy razem z PO mają tyle pieniędzy, żeby je zwrócić do skarbu państwa, tego nie wiem. Ale na pewno można na poczet zwrotu zabezpieczyć osobisty majątek wszystkich winnych. Niby dlaczego ja i moja rodzina mamy płacić za porąbane pomysły wyborcze Platformy Obywatelskiej?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1672242

Wielokrotnie się z Panią  nie zgadzałem, ale ten komentarz uważam za celny i wyważony.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1672260

Ale  w  czym  problem??  Jeśli prawnie wszystko  w  porządku  to może  sobie NIK  zgłaszać  wnioski do  kogo  chce.  w  końcu  nazwa partii  rządzącej  do  czegoś  zobowiązuje , nest  ce  pas???  A tu  takie  żale...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

cover

#1672247

Uważam, że ten wniosek NIK a raczej Banasia, to pisanie na Berdyczów. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1672261

Prawdaż - prawd aż nadmiar - na wymiar spraw wiedliwości ... 

Wiedliwości do prawdy o rzeczywistości "przyczyn politycznych" -> nie ścigania przestępstw POpełnianych funkcjoNar(i)uszami pubLicznymi - przystającymi od 1997 roku do TOWARzyszenia - konstytucyjnemu artykułowi 44 -> szybko psującego konstytucyjne organa "wymiarów sprawiedliwości" - > do czasu ustania "politycznych przyczyn -  zatrzymania biegu przedawnienia, prawnego ścigania przestępstw i zbrodni realizowanych przy pomocy "wykształceńców" pubLicznych (pubów i "kast" - uNIKalnych ludzi) - ledwo ustających przy konstytucyjnych organach - "do ustania tych (POlityvznych) przyczyn"...(o których (?) ostrzega Polaków Konstytucja RP... artykułem 44  - do konSumowania przestępstw do ustania...w Państwie Prawa... Państwo - pan  pani i potomstwo)

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1672272