Polski Ład/ Nowy Ład vs. ***** ***

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Przed Polską wielka szansa, Polska może otrzymać od UE 770 mld zł część pieniędzy jest z nowej perspektywy budżetowej na lata 2021-2027, a część to pieniądze z kredytu na odbudowę gospodarki nie tylko Polski, ale i wszystkich państw UE dotkniętych gospodarczym kryzysem pocovidowym.

Żeby uruchomić te pieniądze, umowę  muszą ratyfikować wszystkie kraje UE. PO widząc, że Solidarna Polska jest przeciwna tej ratyfikacji zwietrzyła szansę, że może doprowadzić do upadku rządu, nie brała udziału w żadnych konsultacjach i gdy doszło do głosowania wstrzymała się od głosu.

Niestety „miszcz” Budka i jego akolici się przeliczyli , za ratyfikacją głosowało PiS, PSL, Lewica, koło Hołowni, przeciw Konfederacja, Solidarna Polska i jakieś resztówki.

Ustawa trafiła do Senatu i tam Kopernik zaczął wyczyniać „cuda na kijku” domagając się dodania preambuły  i tzw.  bezpieczników wg. PO.

W czym problem? Moim zdaniem widząc takie pieniądze PO dostało fioła, że tak duże pieniądze nie będą przechodzić przez ich ręce.

To, że te pieniądze mogą doprowadzić do tego, że Polska dorówna gospodarczo i poziomem życia takim krajom jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy, dla PO nie ma żadnego znaczenia, ich hasłem jest ***** ***

Nie może być tak, że lepszy poziom życia, wyższe zarobki, niższe podatki, Polacy i wyborcy  będą zawdzięczać rządom ZP, stąd przedłużanie procedury w Senacie i tworzenie w dwupunktowej ustawie cudów na kijku.

Oni są zdolni do uwalenia wszystkiego, są gotowi  zaszkodzić całej Europie, żeby to nie poszło na konto PiS, stąd na sztandarach zamiast propozycji ***** ***    

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:10)

Komentarze

Pierwsza przyczyna to chciwość i żądza władzy, jako jedna niska motywacja, która za wszelka cenę dąży do zaspokojenia ich najniższych instynktów - bez najmniejszego szacunku do jakichkolwiek innych praw ni interesów. Jak sroka, która chce porwać błyszczący papierek. Za wszelka cenę.

A drugie to absolutna głupota, polegająca na skrajnej niekompetencji we wszystkich dziedzinach państwowej, prawnej i ekonomicznej aktywności. Są w polityce jak ta sroka albo małpa bawiąca się lusterkiem. Oni naprawdę nie mają pojęcia o tym jak można posługiwać się pieniądzem, nie rozumieją jak działają procedury prawne ...

Nie zdają sobie sprawy z tego jak działają struktury bardziej skomplikowane niż budowa kija, jak koń, który wszystko widzi osobno. Dlatego nie potrafią zrozumieć czegoś tak skomplikowanego jak cep, ponieważ złożony jest z dwóch współpracujących części.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671603

Totalni zachowują się jak kamikadze, wolą zginąć by zatopić atakowany statek, tym statkiem dla totalnych jest Polska.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1671607

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671620

Te baśniowe miliardy miały być czymś innym,niż tylko długiem?Chyba się rozpłaczę jak Hołownia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671728

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671730

Ja z kolei pisałem ironicznie.Czyżbym był jednym z niewielu,którzy mają świadomość,że jak to mówią Eskimosi,GAME IS OVER..

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1671764

Zrównuje Pan samurajów przestworzy z chamami bez zdolności honorowych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1671729

Wiesz przyrównanie kogoś do samuraja, nie jest jednoznaczne z kodeksem samuraja, raczej kodeksem straceńca.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1671752

Wiara, że możemy się zbliżyć (nieco) w poziomie życia i rozwoju gospodarczym do czołówki UE jest może trochę na wyrost, ale starać się trzeba. Inaczej będą uciekać fachowcy ( z rodzinami), a nasz kraj stale będzie tylko zapleczem kadrowym. Można to rozpatrywać także w aspekcie demografii. Wyjazdy "za chlebem" w czasach rządów PO/PSL stanowią straszliwą wyrwę w naszej demografii.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1671745

Zgoda próbować trzeba.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1671753