Wielki atak na Polskę! TSUE zakazał wydobywania węgla w Turowie - natychmiast!

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Gospodarka

Zdjecie Eurostat: Produkcja i konsumpcja węgla brunatnego w państwach UE w 2019 roku.

Skargę złożyła strona czeska. TSUE: Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Tomasz Gawęda na Twitterze napisał: TSUE to ten organ, którego wszyscy wyroki olewają (w tym Niemcy itd).

Tymczasem jak piszą Krzysztof Dębiec i Michał Kędzierski na stornie Ośrodka Studiów Wschodnich: „Węgiel brunatny wciąż odgrywa istotną rolę w energetyce Czech i Niemiec, pozostając jednym z kluczowych źródeł energii elektrycznej. Kraje te – oraz Polska – to najwięksi producenci i konsumenci tego surowca w UE”.

Dziwnie to wszystko wygląda: taka niesamowita koincydencja awarii w Bełchatowie, gdzie miał zawinić czynnik ludzki, rurociąg Nord Stream 2, i ataki węgiel brunatny w Polsce. Myślę, że polski kontrwywiad będzie miał co robić. Awaria w Bełchatowie za skutkowała importem energii z Czech, Słowacji i Niemiec.

To jest walka o suwerenność energetyczną Polski. Hanna Schudy na stronie https://stopturow.com/pl1.php?dzial=2&kat=14&art=31 pisze:

1. „Czeski sprzeciw wobec polskich planów może mieć jednak drugie dno. Czescy biznesmeni, mogą zarobić na ewentualnych dostawach węgla brunatnego z Czech lub Niemiec do Polski, jeśli Turów będzie go potrzebował przez blokadę własnego wydobycia”.

2. „Brak daty odejścia od wydobycia węgla brunatnego w Czechach, a także wciąż aktualne daty planowanego wydobycia węgla brunatnego nasuwają pytanie o to, gdzie Czesi znajdą rynek zbytu dla swojego węgla? Jeśli udałoby się im zablokować wydobycie węgla brunatnego w Turowie, mogłyby go sprzedać właśnie tam. Czy wówczas kraj liberecki będzie zatem protestował przeciwko wydobyciu węgla w sąsiednim kraju usteckim, z równie dużym zapałem jak działa przeciwko sąsiedniej Polsce?”

3. Autor sugeruje także, że „czeskie oblężenie Turowa” nosi niemieckie ślady

„Czesi są także właścicielami elektrowni zasilanych węglem brunatnym przy granicy polsko-niemieckiej. Szwedzki Vattenfall sprzedał w 2016 roku kopalnie węgla brunatnego elektrownie Jaenschwalde (3000 MW) i Schwarze Pumpe (1600 MW) w Brandenburgii, a także Boxberg (2500 MW) w Saksonii oraz kilka kopalni czeskiego Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH).”

4. Niemcom też powinno zależeć na tym, aby nie było węgla dla Turowa. W Niemczech spalanie węgla ma trwać maksymalnie do 2038 roku, a pewnie zostanie węgla z Welzow, Nochten i Reichwalde – autor zakłada, że do rozbudowy tych odkrywek dojdzie. Z kolei elektrownia Turów ma działać do 2044 roku. A więc?

„Spółka LEAG skupia niemieckie Lausitz Energie Bergbau AG i Lausitz Energie Kraftwerke AG. Obie są w 50 procentach własnością czeskich Energetický a Průmyslový Holding (EPH) i PPF Investments. Do LEAG należą cztery kopalnie węgla brunatnego: Jänschwalde, Welzow-Süd, Nochten i Reichwalde. Kopalnia Jänschwalde ma wydobywać węgiel brunatny jeszcze przez trzy lata. W ciąż nie są jasne losy nowej odkrywki Welzow-Süd. Nie jest wykluczone, że będzie ona pracować aż do 2038 roku.”

oraz

„Na stronach LEAG można przeczytać, że wydobycie węgla brunatnego w Kopalni Nochten jest planowane w obecnym obszarze wydobywczym i nowym podobszarze Mühlrose w celu zabezpieczenia dostaw paliwa elektrowni Boxberg. Prace w tej lokalizacji ruszyły w lipcu 2019 roku. Kopalnie odkrywkowe Welzow-Süd I, Reichwalde i Nochten mogą zapewnić prawie 800 milionów ton surowego węgla brunatnego. Miały pierwotnie wydobywać węgiel jeszcze w latach 2040 – 2045, ale zgodnie z planem komisji węglowej może trwać maksymalnie do 2038 roku. Jeśli koncesja dla Turowa nie zostanie wydłużona, węgiel z Niemiec wydobywany przez Czechów mógłby teoretycznie także trafić do Elektrowni Turów”.

5. Ale to nie wszystko. Jak twierdzi inny autor, który także próbuje zrozumieć powody czeskich protestów - może chodzić także o „granice”. Bo woda to i tak żaden argument. Czesi mają czuć „zadrę”, że w 1947 roku kopalnia w Turowie przeszła na stronę polską. Wtedy bowiem „Sowieci całą kotlinę przekazali Polsce. Ta „zadra” w jakiś sposób do dzisiaj daje znać o sobie. Czescy politycy skarżą się do UE na „ignorowanie” ich postulatów przez stronę polską”.

Najzabawniejsze jest to, że wszyscy nasi konkurencji mówią o odejściu węgla, którego spalanie rodzi dwutlenek węgla. A co, spalanie gazów nie rodzi, a ekologicznej biomasy? Polska strona powinna huknąć i robić swoje, tak jak oni, który mówią o odejsciu od węgla, a rozwijają koleje kopalnie.

Czesi realizują niemiecką politykę, która jest wrogą wobec Polski. Warto przypomnieć ich pretensje terytorialne do Ziemi Kłodzkiej. Ale to nie tylko, to. Generalnie chodzi o zniszczenie Polski, i czy mamy mówić, że tak wielu na tym zależy?

Od czasów II wojny światowej Polska jest niszczona, bo nie brała udziału w zbrodni. Zajmujemy cenne miejsce na ziemi z punktu widzenia geopolitycznego. Wielu chce nas po prostu złupić. Czy Czesi są fajni bo są Słowianami i mają miły dla polskiego ucha język? Właśnie biorą udział w niszczeniu Polski.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:21)

Komentarze

https://www.bankier.pl/wiadomosc/TSUE-zobowiazal-Polske-do-natychmiastowego-zaprzestania-wydobycia-wegla-w-kopalni-Turow-opis-8117669.html

Kopalnia i elektrownia Turów należą do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, będącego częścią PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Turów znajduje się na terytorium Polski w pobliżu granicy z Czechami i Niemcami. W 1994 r. właściwe polskie organy udzieliły PGE Elektrownia Bełchatów, obecnie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, koncesji na prowadzenie działalności wydobywczej w tej kopalni do 30 kwietnia 2020 r. W 2019 r. operator złożył wniosek o wydłużenie terminu obowiązywania tej koncesji o sześć lat.W 2020 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na kontynuacji eksploatacji złoża węgla brunatnego Turów do 2044 r., a polski minister klimatu udzielił koncesji na wydobywanie węgla brunatnego do 2026 r.

Czechy, stwierdziwszy, że udzielając tej koncesji Polska dopuściła się szeregu naruszeń prawa Unii, we wrześniu 2020 r. wniosły sprawę do Komisji Europejskiej - ta w grudniu wydała opinię, w której zarzuciła Polsce szereg naruszeń prawa Unii.

Komisja uznała, że przyjmując przepis pozwalający na przedłużenie do sześciu lat obowiązywania koncesji na wydobywanie węgla brunatnego bez przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, Polska naruszyła dyrektywę w sprawie oceny skutków wywieranych przez niektóre przedsięwzięcia publiczne i prywatne na środowisko („dyrektywa OOŚ”). Wówczas Czechy złożyły skargę o stwierdzenie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, a w oczekiwaniu na wydanie wyroku zwróciły się do Trybunału w ramach postępowania w przedmiocie środków tymczasowych o nakazanie Polsce niezwłocznego zaprzestania wydobywania węgla brunatnego w kopalni Turów.

TSUE poinformowało w piątek, że wiceprezes Trybunału podkreśliła, iż nie można wykluczyć, by polskie przepisy naruszały wymogi wynikające z dyrektywy OOŚ.

"Po drugie, odnośnie do przesłanki dotyczącej pilnego charakteru wiceprezes zauważyła, iż wydaje się wystarczająco prawdopodobne, że dalsze wydobycie węgla brunatnego w kopalni Turów do czasu ogłoszenia ostatecznego wyroku może mieć negatywny wpływ na poziom lustra wód podziemnych na terytorium czeskim" - napisano w komunikacie TSUE.

TSUE ocenia, w odniesieniu do twierdzenia Polski, zgodnie z którym zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych pociągnęłoby za sobą, ze względu na układ technologiczny elektrowni Turów, nieodwracalne zatrzymanie tej elektrowni, że Polska nie poparła tego twierdzenia dowodami i że, nawet jeśli nagła niedostępność danej elektrowni może powodować negatywne skutki, operatorzy systemu elektroenergetycznego są w stanie tak zrównoważyć sieć elektroenergetyczną, aby zrekompensować taką niedostępność.

---------------------

Drwią z nas w żywe oczy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671613

... "wiceprezes Trybunału podkreśliła, iż nie można wykluczyć, by polskie przepisy naruszały wymogi wynikające z dyrektywy OOŚ."

Także nie można wykluczyć ,że wiceprezes Trybunału jest Marsjaninem ,a zielone czułki na sprężynkach ukrył pod togą . Do czasu rozstrzygnięcia ,a przynajmniej rzetelnego uprawdopodobnienia  ,czy nie odleci latającym spodkiem "nacht Mars" , w sposób rażąco naruszający prawo lotnicze , powinien zostać wykluczony z  wydawania decyji tylko w oparciu o "nie można wykluczyć" .

:-)

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1671623

/jeśli chodzi o/ nieodwracalne zatrzymanie tej elektrowni, to Polska nie poparła tego twierdzenia dowodami i że, nawet jeśli nagła niedostępność danej elektrowni może powodować negatywne skutki, operatorzy systemu elektroenergetycznego są w stanie tak zrównoważyć sieć elektroenergetyczną, aby zrekompensować taką niedostępność.

Czyli mają "gdzieś" kwestię NIEODWRACALNEGO ZATRZYMANIA ELEKTROWNI w Turowie.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671625

"Tomasz Gawęda na Twitterze napisał: TSUE to ten organ, którego wszyscy wyroki olewają (w tym Niemcy itd)."

... podobno mają także ... "piewcy praworządności". Utrzymywanie z pieniędzy podatnika zbędnej instytucji można przeboleć ,ale leworządności przez ośmieszenie prawa to już trudniej .

A że wpływu kopalni na poziom wód gruntowych w tym zagranicznych "nie da się wykluczyć " to oczywiste i dosyć możliwe szczególnie w "odkrywkach" . Ale także nie da się wykluczyć np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_motyla

Jeszcze trochę i "pan waadza z drogówki" zatrzyma w lesie i stwierdzi ,że nie może wykluczyć ,że tutaj jest "teren zabudowany" ,proszę zobaczyć  tu mrowisko , tam mrowisko ,a za smerkiem to nawet jest kolonia mrówek faraona . Nie może wykluczyć ,że nastąpiło przekroczenie prędkości , o tam jeszcze liście łopoczą  Pojazd zostaje zarekwirowany na poczet kary . ( http://youtu.be/JZ1hNmRkyro )

:-)

PS.

Może wnieść do tego TSUE zbiorowy pozew przeciwko reklamie sieci niemieckich elektromarketów bywa wyjątkowo drażniąca i wpływa na nastrój rodaków ,nawoływała  do dyskryminacji ... idiotów . Ciekawe jakie byłoby orzeczenie .

:-)

 

 

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1671626

Nie pierwszy to raz i nie ostatni.My pokrzyczymy,święcie się oburzymy,pokiwamy grożnie palcem w bucie(bo nawet na szabelkę nas nie stać) i po solennych obietnicach rekompensat zwalnianym pracownikom zamkniemy kopalnie.Panie i Panowie,ups,przepraszam.Towarzysze i Towarzyszki wiatrak w każdym 70 -cio metrowym domu z płaskim dachem,plus fotowoltaika pod strzechy!.Witamy w Krainie Zielonego Ładu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671708

Minister Michał Wójcik: „Złoże w Kopalni Turów jest eksploatowane od dziesiątków lat. Dziś sędziowie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazali natychmiastowe wstrzymanie wydobycia. Tak, to skandal. Koszty społeczne i gospodarcze mogą być ogromne. Na decyzji zarobią sąsiednie państwa.”. Zgroza! Nie ma słów na to co się dzieje! Czytaj więcej: https://niezalezna.pl/396270-porazka-unijnego-zielonego-ladu-komentarze-po-decyzji-tsue-ws-kopalni-turow

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671639

wielu krytykuje moją "antyniemieckość" - niemieckość - pisanie o niebezpieczeństwie ze storny państwa i niezwykle zdeprawowanego i antypolksiego narodu. Siła niemiec, to śmierć Polski. 

Dziwi mnie, kto stoi za tym narodem, jego finansowaniem z wall strett przed ii wojna i po ii wojnie - gdy Polsce niszczono tk po 1944 jak i 1989,, to niemcom - ludobojców - satanistom -knibalom pozwalano się rozwijać. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1671644

Szanowny Panie. To nie Polska ma problemy(to też),ale Polska jest problemem dla wiadomych i właśnie jesteśmy świadkami ich rozwiązywania.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1671710

...są podtykowane prawdopodobnie przez Niemców. To skorelowany atak.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1671725

Nie ma takich kosztów społecznych i gospodarczych,dla których "nasi"łaskawie panujący nie są gotowi nas poświęcić.Zaiste budujące i napawające otuchą.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671726

NSZZ "Solidarność" Kopalni Węgla Brunatnego Turów: "Proponujemy dłuższą blokadę ronda w Kopaczowie, a może i innych lokalizacji na znak oburzenia decyzją trybunału niesprawiedliwości. Będzie Republika Turoszowska. Szczegóły wkrótce". Czytaj więcej: https://www.money.pl/gospodarka/kopalnia-turow-ma-wstrzymac-wydobycie-oburzeni-zwiazkowcy-zapowiadaja-protesty-to-glupi-wyrok-6642102543411840a.html

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671640

W dodatku, czy Niemcy nie pomagały wysiodłać Trumpa z siodła? 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1671645

Właśnie to się nazywa grożne kiwanie palcem w bucie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671713

Jeśli ktoś miał złudzenia o suwerenności Polski, może teraz będzie w stanie się obudzić. Nie jesteśmy suwerenni, a z każdym ustępstwem wobec UE pogrążamy się w niewoli. Rzeka pieniędzy przyobiecana Programem Odbudowy będzie jarzmem nie do udźwignięcia. Dziś mamy tego przedsmak w kajdankach certyfikatów CO2.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1671647

Wolałbym, abyś takich odważnych opinii nie wydawał, chyba że jesteś po to tutaj wstawiony.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1671669

Długo nie musiałem czekać na Twoje reakcję...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1671671

Jestem akurat zalogowany, przeglądam, czytam artykuły, posty pod nimi. Odpowiadam wywołany do tablicy, lub gdy temat poruszony wywołuje potrzebę skomentowania. Liczę, że Twe zawołanie mej skromnej osoby do zabrania głosu nie jest spowodowane koniecznością wykazania mego zaangażowania w spam. Sam nie wiem, ile mogę postów napisać, by nie naruszyć zasad ustanowionych przez właściciela Portalu. Liczę na to, że pierwej dostanę jakiś sygnał ostrzegawczy od niego, nim potraktuje mnie jak trolla, trolla jakich już tu na Gawriona portalu spotkałem, choć ich destrukcyjna aktywność akceptowalną jest.

Pozdrawiam, z ewentualnym zwrotnym przekazem dopełnienia niedomówień.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1671674

Czy nie odnosi Pan wrażenia ,że jest Pan głosem wołającego na puszczy?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Dariusz

#1671714

Ja bym to określił: grochem o ścianę :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1671827

szkoda grochu.Przyda się na ciężkie czasy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671835

   Witam! Nie dajmy się wkręcić emocjami. To nie jest żaden Wyrok, ale tylko Opinia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1671648

... to jednak "majestat" Temidy został tutaj wykorzystany/nadużyty. Nie jest to jakaś tam "opinia" .  Więc miast polemiki z opiniami zostaje z  jednej strony lekceważenie prawomocnych "zarządzeń" sądowych , z drugiej wymaganie jawnie absurdalnego postępowania ,którego podstawy wydają się dosyć "wątłe" delikatnie mówiąc .    Prowokowanie w tej materii to ... piekielnie niebezpieczne zabawy . A raczej nie jest to "sąd rejonowy w Pcimiu Dolnym" od którego przysługuje łatwe "odwołanie/apelacja" .

:-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1671650

Dzisiaj wiceprezes TSUE wydała postanowienie  w sprawie między Czechami a Polską. Wiceprezes TSUE Rosario Silva de Lapuerta uznała za zasadną skargę Czech na Polskę w zakresie przedłużenia koncesji na wydobycie węgla brunatnego z kopalni Turów w Bogatyni.

Postanowienie jest wydane w przedmiocie środków tymczasowych i stanowi, że Polska ma „niezwłocznie zaprzestać wydobywania węgla brunatnego w kopalni Turów”.

Owszem, jest to jedynie postanowienie TSUE, a nie ostateczny wyrok. „Trybunał wyda wyrok co do istoty sprawy w terminie późniejszym. Postanowienie w przedmiocie środków tymczasowych nie przesądza kwestii powództwa głównego” – pada w komunikacie TSUE. Jednak do czasu ogłoszenia wyroku kopalnia Turów musi wstrzymać wydobycie, co oznacza de facto nieodwracalne zatrzymanie elektrowni "Turów".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671651

https://biznes.wprost.pl/gospodarka/energetyka/10449430/kopalnia-turow-i-postanowienie-tsue-ekolodzy-i-pge-komentuja.html

Cytuję:

Na stronie turow2044.pl PGE wylicza, że zawieszenie eksploatacji złóż jest zagrożeniem dla polskiego systemu energetycznego – Elektrownia Turów do generacji energii wykorzystuje węgiel brunatny wydobywany właśnie tam, a siłownia odpowiada za produkcję około 7 proc. energii wykorzystywanej w Polsce. Co więcej, zaledwie 14 maja tego roku w Elektrowni Turów oddano do użytku nowy blok energetyczny o mocy 496 MW.

(...)

Sprawa kopalni Turów jest poważna i wielowymiarowa, wszystko dlatego, że bez kopalni w zasadzie nie istnieje Elektrownia Turów (też w Bogatyni, woj. dolnośląskie). Winna jest tu specyfika węgla brunatnego, który ma wysoką zawartość wody, na czym „traci” podwójnie.

Po pierwsze: w trakcie transportu jego wilgotność sprawia, że może tworzyć „zbite” masy, trudne do ponownego przeładowania, a zimą – nawet zamarza. Po drugie: więcej wody w węglu brunatnym (w porównaniu do węgla kamiennego) oznacza, że do wyprodukowania takiej samej ilości energii potrzeba więcej tego pierwszego. Wiele zależy od technologii użytej w elektrowni, ale można przyjąć, że węgiel kamienny jest do nawet trzech razy bardziej energetyczny.

Dlatego też, jeśli elektrownia spala węgiel brunatny, to jest zlokalizowana blisko kopalni tego paliwa. Tak jest w przypadku Turowa. Wykopany węgiel brunatny z KWB Turów trafia przenośnikami taśmowymi do Elektrowni Turów i jest tam spalany. Bloki nr 1-6 w Turowie mogą, poza węglem brunatnym, spalać też biomasę leśną i rolną. Wstrzymanie wydobycia w kopalni sprawi więc, że pod znakiem zapytania stoi produkcja energii przez siłownię Turów, a w zasadzie spowoduje zatrzymanie jej pracy, ponieważ nikt nie dowiezie do niej węgla.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671654

Hurrrra!To tylko opinia! Wracajmy do grillowania,kiełbasa czeka i piwo się grzeje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Dariusz

#1671715

Ta sędzina, co wydała wyrok, musiała wcześniej oglądać seriami wystąpienia Adolfa Hitlera (wcale nie wykluczone, że na niemieckie polecenie). No i wzorując się na Fuhrerze wystąpiła, tak jak jej idol, z żądaniami nie do odrzucenia w stosunku do Polski. Czym się skończyło odrzucenie przez Polskę żądań Hitlera, wiemy aż zanadto dobrze. Z oczywistych względów, takiego politycznego terroryzmu dziś Niemcy nie mogą uprawiać wprost, ale czynią to przy użyciu podporządkowanych sobie  fasadowych tworów, takich jak choćby TSUE. 

Nie trzeba zwlekać z krótką i dosadną odpowiedzią, w stylu: pocałujta w d... wójta! I oczywiście zażądać wysłania sędziny do zamkniętego zakładu psychiatrycznego! Tam będzie mogła się wcielać w rolę Hitlera do woli.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1671653

Ciepło,ciepło,coraz cieplej.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671717

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-prof-w-gontarski-o-dzialaniach-polski-wobec-tsue-musimy-odrzucic-imposybilizm-i-po-prostu-wziac-sie-za-robote/

– Jeśli kopalnia Turów zostanie wyłączona, to może być wyłączona w sposób nieodwracalny. Niepowetowana strata gospodarcza dla Polski, a środek tymczasowy można stosować – zgodnie z utrwaloną linią orzeczniczą Trybunału w Luksemburgu – po wyważeniu interesów. Czeski interes polegał na tym, że obniżają się wody w Czechach i może być utrudnione zaopatrzenie mieszkańców w wodę, a w Polsce może dojść do tego, że zagrożona zostanie nasza suwerenność energetyczna, że w wyniku tego postępowania dojdzie do jakiejś dzikiej transformacji energetycznej – podkreślał prawnik.

Zwrócił uwagę, że stworzyło to możliwość do tego, że jeśli jakiemuś państwu unijnemu nie spodoba się polski przemysł energetyczny, to można go w dowolnym momencie zniszczyć. Wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek do TSUE.

Nasuwa się pytanie, kto pozwolił na taki stan rzeczy.

– Moim zdaniem przede wszystkim zawinili ci, którzy reprezentowali Polskę. Tu dał o sobie znać polski imposybilizm, ta polska niemożność. To są te same osoby, które ponoszą odpowiedzialność za to, że nakazano np. zawiesić wycinkę Puszczy Białowieskiej. Wtedy też niedostatecznie broniliśmy interesu polskiego i teraz, niedostatecznie broniąc interesu polskiego, doprowadzamy do niszczenia polskiego przemysłu energetycznego – zaznaczył gość Radia Maryja.

Prof. Waldemar Gontarski tłumaczył, że w sporach z TSUE należy twardo walczyć o swoje.

– W Trybunale trzeba się wdać w spór, a my boimy się wdawać – jak widzę – w spór, bo boimy się, że nam fundusze za praworządność zabiorą, a może tych funduszy nie dostaniemy, jak straszą nas niektórzy prominentni przedstawiciele Komisji Europejskiej – wyjaśnił adwokat.

Polska nie wykorzystała wszystkich środków obrony.

– Po części to jest nasza wina, a po części agresja instytucji unijnych, tylko teraz ma to argumentacje i skutki gospodarcze, a nie polityczne – zwrócił uwagę prawnik.

Uspokoił jednak, że postanowienie TSUE nie jest nieodwołalne.

– To nie jest jakaś wizja katastroficzna. Możemy się teraz odwołać od tego postanowienia do Wielkiej Izby Trybunału i powinniśmy to zrobić, tylko się trzeba lepiej przygotować, ale powiedzmy jedno – jeszcze nigdy w historii integracji europejskiej (a Trybunał działa od lat 50-tych) Trybunał Sprawiedliwości nie nastawił się na to, żeby niszczyć gospodarkę państwa członkowskiego, bo niszcząc gospodarkę polską, niszczy się jednocześnie gospodarkę unijną. Turów nie jest tylko polski, on jest w systemie Unii, bo my jesteśmy w Unii. Jeszcze nigdy w historii integracji europejskiej Trybunał nie odważył się na wydanie postanowienia o tak daleko idących konsekwencjach gospodarczych – zwrócił uwagę prof. Waldemar Gontarski.

Decyzja TSUE ma na celu pokazanie Polsce „gdzie jej miejsce”.

– To jest próba wyznaczania Polsce miejsca w szeregu państw członkowskich UE na oślej łączce. Jak długo będziemy się godzić na takie upodlenie Polski? – mówił prawnik.

Polska w obliczu takiego traktowania powinna podjąć dwojakie działania.

– Musimy się bronić. Musimy odrzucić imposybilizm i po prostu wziąć się za robotę, ale jednocześnie pokazywać, jak nieobliczalny potrafi być Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wskazał gość Radia Maryja.

Przykład drugiej ze wspomnianych kwestii mogliśmy obserwować dzisiaj, kiedy TSUE całkowicie zignorował interesy polskiego przemysłu energetycznego, stanowiącego część unijnej gospodarki energetycznej.

– Dzisiaj Trybunał pokazał swoje oblicze nieodpowiedzialności przy względnej pasywności strony polskiej – podsumował prof. Waldemar Gontarski.

Podkreślił, że od postawy Polski wobec TSUE zależy przyszłość Unii, ponieważ zmierza ona w zupełnie innym, niż wtedy, gdy do niej przystępowaliśmy. Dlatego też musimy zmienić podejście do Trybunału i skutecznie bronić swoich interesów narodowych.

– Jeśli dzisiaj – dosłownie dzisiaj – nie zostanie odpowiednio złożone pismo procesowe do Trybunału, to będzie to moim zdaniem zdrada stanu – stwierdził adwokat.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671659

... "sporu o model" czy tfu "kontradyktoryjny"-anglosaski ,gdzie sprawiedliwość "pochodną" siły wrzasku stron ,a sąd pełni rolę decybelomierza i "umywa ręce" od przedmiotu dochodzenia   ,czy też "inkwizycyjny" , o ile dobrze pamiętam gdzie "wyrokowanie" oparte jest o dochodzenie "materii" . Tutaj TSUE wydaje się wybrał rolę  czysto "kontradyktoryjną"  ?  Co niestety odbiega od takiego "łacińsko-kontytentalnego" poczucia sprawiedliwości .

Ale w "czynie społecznym" to można ... trochę POWRZESZCZEĆ , nie ma problemu.

:-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1671662

Sądzi Pan,że TSUE o tym wie?Ja sądzę ,że TSUE ma to w ....(tak,tak w dupie).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Dariusz

#1671719

Orzeczenie TSUE oznacza w praktyce natychmiastowe zamknięcie elektrowni, która zapewnia 7% krajowej energii elektrycznej. Przy okazji doprowadzi to do zwolnienia z pracy ok. 5,5 tyś osób i pozbawienia środków do utrzymania ok. 60 tyś osób. Takie orzeczenie TSUE powinno zostać uznane za zbrodnicze, a za sędziami powinien zostać wysłany list gończy. Wyrok godzący w prawa człowieka do pracy oraz stwarzający zagrożenie dla integralności energetycznej 38 milionowego kraju jest zbrodnią sądową i jest mniej wart od papieru, na jakim go spisano. 

Czy ktoś może wreszcie zrobić porządek z lewackimi politykami w togach, którzy łamią zasady logiki i prowadzą UE do samozagłady? Bo o ile do dziś nie byłem zwolennikiem polexitu, to takie orzeczenie eurokaściarzy poważnie mnie skłania do przejścia na stronę eurosceptyków. Powinniśmy postawić ultimatum: albo jesteśmy równorzędnym krajem UE, albo wynosimy się  z niej póki jeszcze się nie zawaliła i nie pociągnęła nas za sobą. 

Przy okazji protestów związkowych, to związkowcy nie powinni blokować rond w Polsce. Powinni albo zablokować granicę z Czechami, albo udać się na Rue du Fort Niedergrünewald w Luxemburgu z tradycyjnymi syrenami i oponami do spalenia. Górnicy mają w takich protestach sporo doświadczenia, a zadymienie siedziby TSUE pokazało by światu, że wysoko opłacani sędziowie lekką ręką chcą wyrzucić z pracy na bruk polskich górników i energetyków, a w efekcie podnieść rachunki za prąd wszystkim Polakom. 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1671666

Tak! Ta decyzja powinna zostać uznana za zbrodnię sądową!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671691

   Widać, jak to postępuje w kierunku Euroazjii. To są nieuprawnione próby wpisujące się nie tak dawno w wypowiedż wrogiej idiotki K Barley- "zagłodzić Polskę".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671693

No i....?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Dariusz

#1671720

O co chodzi ?? O ynteres. 5.5 tysiaca ludzi ? Szparag na gebelsowie nie ma kto zbierać. Polactwo nie chce tego robić dobrowolnie, to zostanie przymuszone. 7 % energii ?? A nord stream 2 to niby jak ma się spłacić ? A TSUE to niby po co jest ? Po to by "sprawiedliwość" była po "właściwej" stronie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1671847

Jest w języku polskim wiele słów na podobną okoliczność, słów o wyjątkowej kondensacji emocji i treści typu:

WON, spie..alajcie, spieprz..jcie, na drzewo, wypad, odp..cie sie od Polski i wiele podobnych. Nie od rzeczy byłoby posłanie jakiegoś sprytnego komandosa, żeby komuś wybił podobne antypolskie pomysły "na amen" i będzie spokój!

Nie rozumiem tej całej  burzy w szklance brunatnej wody z Turowa.

Przecież po to mamy prezydenta i premiera, żeby ci panowie użyli słów jw. w wersji dyplomatycznej, nawet bardziej dosadnej, żebyśmy nie musieli się przejmować bzdurami wypisywanymi przez jakieś paniusie z TSUE, które nie mają nic wspólnego z polską konstytucją i naszym porządkiem prawnym, w tym prawem własności kopalni w Turowie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1671668

Straszne słowa z ust niewiasty.Chciałbym łaskawie przypomnieć o otrzymanych od łaskawie nam panującej Łunii trylion trylionów nie oprocentowanej pożyczki,bezzwrotnej pożyczki,a właściwie prezentu który zamieni nasze życie. w nieustające pasmo szczęśliwości i błogostanu.Krótko mówiąc,mordy w kubeł i żreć ryż,dopóki jeszcze jest.To chyba radził premier,którego podobno mamy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Dariusz

#1671722

Brukseli skończyły się argumenty i paliwo bo Merkel powiedziała sobie "fertig". Bruksela zdycha pod ciężarem trefnych zakupów szczepionek i potrzebuje kozła ofiarnego. Tego też brak więc odgrzewa starego czyli Polskę. Tak jak PO żyje od ponad 20 lat bez programu, tak Bruksela przez kolejne 20 lat będzie serwować światu swą wojnę z Polską. Z Turowem czy bez. Turów to tylko chwilowy wytrych.... W Polsce Budka i Trzaskowski, w Brukselu Ursula i Viera - ten sam ganzegal i szajs. Już nawet pieski z szacunkiem  nie obszczekują karawany zwanej UE widząc jak wielbłądy bez tych  wszystkich brukselskich  ocipiałych białych ptic przechodzą przez ucho igielne. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1671672

- Czy ten unijny sąd zwany TSUE nie wydał zarządzenia wykonawczego do swego postanowienia o zniszczeniu polskiej elektrowni "Turów" w formie bombardowania przez bombowce Luftwaffe klasy „Heinkel He 111” und Junkers Ju 87 „Stuka”?

Tylko jedna zmiana kadrowa: Rosario Silva de Lapuerta zamiast Hermanna Göringa.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671673

   Najlepszą obroną jest atak. Czas uderzyć wreszcie mocno w Niemcy należnymi odszkodowaniami wojennymi dla Polski. Dowody są niepodważalne. Wynająć najlepsze kancelarie prawne USA, a płatności procesowe, uzależnić procentowo dla tychże kancelarii, od uzyskanej kwoty od Niemiec.Takie działania, są prawnie dopuszczalne. Czas skończyć z gonieniem króliczka. Tu pilna potrzeba zdecydowanej mocno, szeroko zakrojonej propagandowo pozytywnej polityki na światowej arenie. Duży europejski kraj z pierwszą w Europie ustanowioną konstytucją, zachowuje się, jak chłopiec do bicia. Czas na skoncentrowaną silną dyplomację zagraniczną, bo Świat liczy się tylko z silnymi. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671690

NSZZ "Solidarność" Kopalni Węgla Brunatnego Turów: "Proponujemy dłuższą blokadę ronda w Kopaczowie, a może i innych lokalizacji na znak oburzenia decyzją trybunału niesprawiedliwości. Będzie Republika Turoszowska. Szczegóły wkrótce". Czytaj więcej: https://www.money.pl/gospodarka/kopalnia-turow-ma-wstrzymac-wydobycie-oburzeni-zwiazkowcy-zapowiadaja-protesty-to-glupi-wyrok-6642102543411840a.html

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671694

Nie ma sensu blokować ronda w Polsce. Trzeba wybrać się z oponami do Luksemburga. Wiemy, że górnicy potrafią zrobić zadymę. Trzeba pokazać tej ciocie w todze (cytuję za Sakiewiczem), że sądy nie są ponad obywatelami, ale dla nich. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1671699

100/100

W punkt.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1671792

Ta "dłuższa blokada" to dwa czy trzy dni?Skąd wezmą tyle kanapek na śniadanie dla blokujących?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Dariusz

#1671724

NSZZ Solidarność: "To idiotyczny i bardzo groźny wyrok, bo oznacza, że TSUE pod byle pretekstem może zamknąć każdą przygraniczną kopalnię w Polsce. A to z kolei oznacza, że całe porozumienie górnicze podpisane niedawno na Śląsku można wyrzucić do kosza. Jak się bowiem okazuje, to nie polski rząd, ale Unia Europejska będzie podejmowała decyzje”. Czytaj więcej: https://niezalezna.pl/396348-solidarnosc-pisze-do-premiera-ws-turowa-domaga-sie-natychmiastowego-stanowiska-rzadu

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671695

dopiero teraz się zorientowali.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Dariusz

#1671834

Premier RP Mateusz Morawiecki: “Z całą mocą będziemy przeciwdziałać tej niesłusznej i niesprawiedliwej decyzji TSUE”. I dodał Jeszcze jasno i klarownie: "Elektrownia Turów, zasilana węglem wydobywanym z Kopalni Turów, to - w zależności od tego, ile mocy jest uruchomionych - 4-7 proc. mocy, a niekiedy nawet odrobinę więcej dla wszystkich polskich obywateli”. Czytaj wiącej: https://niezalezna.pl/396349-premier-zajal-stanowisko-w-sprawie-turowa-decyzja-tsue-niesprawiedliwa-i-niesluszna

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671696

Grozi utrata miejsc pracy tysiącom polskich pracowników

Europoseł PiS Beata Szydło: „Czy TSUE bierze pod uwagę fakt, że swoją decyzją domaga się odcięcia dostaw prądu dla 4 mln osób? Kuriozalna decyzja TSUE godzi w bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz całej UE i grozi utratą pracy przez tysiące pracowników polskiej firmy.”. Czytaj więcej: https://niezalezna.pl/396392-kuriozalna-decyzja-tsue-ws-kopalni-turow-szydlo-godzi-w-bezpieczenstwo-energetyczne-polski

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671697

Ponieważ pożary nie wybuchają same, warto zadać pytanie, czy to już otwarta wojna z polską służb obcego państwa. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1671701

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1671709

   Witam! Słuszne postrzeganie. Kiedyś nie tak dawno, niby "przypadkiem" w krótkim czasie nagle zaczęły płonąć prawie wszystkie większe wysypiska śmieci w kraju...Przypadkiem, nie starajmy się wmawiać sobie przypadków...Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671746

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pracuję w elektrociepłowni węglowej, wiem o czym piszę.

Nie neguję całkowicie celowego działania człowieka.

Utylizacja ogniem wysypisk śmieci to inna bajka, choć wcale nie bajka.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1671749

PreTekst TSUE -> do €-URO-CZYSTEGO mobilizowania Polaków,  do powołania wiarygodnych sędziów Europy w Piotrkowie Trybunalskim...

- Do natychmiastowego wyegzekwowania od Niemiec - dla Polski - reparacji wojennych, jako prawne zadośćuczynienie, za niemickie - płatnicze zaległosci odszkodowawcze -> na tych miast, ziemiach Polski - POzostawienie gigAntycznych  POwojennych rumowisk...

- zRównań z ziemią polskich kapitałów : - domów, instytucji, przemysłu, inwestycji społecznych, cywilizacyjnych, energEtycznych - Polaków.

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1671704

- i tak wciaż szczeg antypolski, hitlerowski pies.

Teraz szczekają, bo los jest łaskawy dla tych łajdaków - ich los po II wojnie światowej był zbyt udany. Zbyt dużo międzynarodowych bandytów im sprzyjało.

pozdr

R. Kałwa

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1671706

https://www.techpedia.pl/app/public/files/25586.jpg

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1671748

Zastanawiam się,co jeszcze musi się wydarzyć,abyśmy zrozumieli.Masowe egzekucje,uruchomienie obozów koncentracyjnych.Co musi się wydarzyć,żebyśmy się obudzili.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671707

TSUE w ogóle nie istnieje w systemie prawnym Bękarta Okrągłego Stołu.

Jest tak w związku z protokołem brytyjskim, który wyłączył nas spod

jurysdykcji TSUE.

Pomimo tego PiS-mani dyskutują z TSUE, piszą wiernopoddańcze listy,

odpowiadają na korespondencję z Luksemburga, komentują jakieś

postanowienia, opinie, wyroki. Problemem nie jest TSUE, a jedynie

okrągłostołowcy okupujący Polskę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1671712

Protokół Brytyjski ma tylko dwa artykuły i dotyczy tylko ograniczenia stosowania Karty praw podstawowych dla Polski i Wielkiej Brytanii. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Wiesz że coś dzwoni ale nawet nie wiesz co, a co dopiero gdzie...

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A12008E%2FPRO%2F30

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1671893

Trzaskowski domaga się by zamknięto kopalnie w Turowie i elektrownie bo tak chce niemiecka TSUE.

A gdy tysiące Polskich pracowników straci pracę, to Trzaskowski ma to głęboko w swojej dupie, byle Niemcy sprzedawali nam droższą swoją energie.

Dzisiaj szwaby domagają się zamknięcia elektrowni w Turowie, a jutro w całej Polsce, a PO będzie Niemców wspierało jak to dziś zrobił Trzaskowski, vice - przewodniczący PO.

Dzieci w szkołach będą się uczyli historii, o PO, jako zdrajcy Narodu Polskiego.

Na POhybel wam ścierwa i parobki niemieckie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1671731

to mam dla niego pewną propozycję. Obliczono, że elektrownia daje prąd dla ok. 4 mln mieszkańców. Jeśli więc dojdzie do jej zamknięcia, powinniśmy odciąć zasilanie Warszawie. To co prawda jedynie połowa z tych 4 milionów, ale na pewno pozwoli zamknąć bilans energetyczny w reszcie kraju. A jak mieszkańcy Warszawy wybierają takiego ********** sobie na prezydenta, to nich siedzą przy świeczkach.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1671757

Oto jakim Prezydentem RP byłby dziad Rafał Trzaskowski: "Na tym polega system UE – jeżeli doprowadza się do tego, że sprawy są już w Trybunale i Trybunał wydaje orzeczenia, no to – jeżeli mamy poszanowanie dla unijnego prawa – nie ma innego wyjścia". Wstydź się, płacz i wąchaj swoje szczochy i łajna Warszawo, że masz takiego Prezydenta, na własne życzenie! Czytaj więcej: https://niezalezna.pl/396479-trzaskowski-twierdzi-ze-trzeba-zamknac-kopalnie-turow-wojcik-to-polityka-zgietego-karku

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671781

Prezes Instytutu Myśli Schumana prof. Zbigniew Krysiak o wyroku TSUE i kopalni Turów: „Wielu prawników w Polsce i w Europie jest zdania, że stał się instrumentem do wdrażania superpaństwa. Jeśli nawet by to potraktować, jak coś w rodzaju arbitrażu, to nie może być tak, że jednoosobowo podejmuje się w takiej sprawie decyzję, bo to już jest anarchia. [...] Jeśli przyjmiemy w tej chwili narrację, która nazywa stanowisko TSUE wyrokiem, czy jakąś decyzją i będziemy - nie daj Boże – zamykali, czy też blokowali działanie tej kopalni, to znaczy, że ulegniemy szantażowi.

Przypomniał i b. słusznie ostrzegł wszystkich Polaków, że „w Komisji Europejskiej leżą dokumenty dot. transformacji energetycznej w Polsce, zamykania kopalń na Śląsku do 2050 roku”. Mąwił jasno i klarownie: "Moim zdaniem, ten szantaż ma na celu zmiękczenie Polaków przed ustaleniem tych zasad restrukturyzacji Śląska. (…) To jest tego typu gra”.

Dlatego prof. Zbigniew Krysiak radzi byśmy się zachowali jak kard. Stefan Wyszyński, który powiedział komunistom, że są pewne granice, dalej „non possumus”, bo inaczej będziemy tracili suwerenność. Mówił jednoznacznie: "Stanowiska tej pani sędzi z TSUE nie wolno traktować, jako instrument zabezpieczający, bo takie sformułowanie jest już formą przyzwolenia, czy zgody. Nie może być tak, że ktoś wchodzi do naszego domu i chce tworzyć w nim swoje własne porządki. Nawet zakładając, że szkodzimy naszemu sąsiadowi, to od tego są sądy arbitrażowe. TSUE powinien pełnić zupełnie inne zadania.".

Na koniec celnie podsumował nie zostawiając wątpliwości, wybór należy teraz do nas Polaków: "To jest tak, jak w przypadku terroryzmu. Z terrorystami się nie negocjuje. Jeśli pozwolimy im pójść o krok dalej, to będzie eskalacja nowych żądań, a tu chodzi o los trzech milionów ludzi i redukcję o niemal 10 proc. produkcji energii. To jest agresywne myślenie niemieckich liderów, którzy w imię swojego interesu nie liczą się z ofiarami. Wygląda to tak, jakbyśmy byli na wojnie.".

Czytaj więcej: https://niezalezna.pl/396478-szef-instytutu-mysli-schumana-o-komunikacie-tsue-jestesmy-na-wojnie-z-terrorystami-sie-nie-negocjuje

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671783

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski: „PGE nie zgadza się na nierówne traktowanie działalności gospodarczej w zależności od narodowości firmy. Przykład Turowa pokazuje, że kosztem polskiego kompleksu energetycznego mają rozwijać się interesy energetyczne i węglowe innych krajów”.

W specjalnym komunikacie PGE czytamy jednak przede wszystkim: „PGE Polska Grupa Energetyczna nie może zgodzić się na zamknięcie kopalni w Turowie. Oznaczałoby to automatyczne wyłączenie elektrowni, która dostarcza prąd do domów 3,7 mln Polaków. Wyłączenie elektrowni zdestabilizowałoby polski i europejski system energetyczny, w którym Turów pełni istotną rolę, jako jeden z jego najważniejszych elementów – zapewnia do 7% zapotrzebowania na energię w Polsce”.

Nadto polska spółka zwraca uwagę, że kilkadziesiąt kilometrów od Turowa, a nawet kilkaset metrów od granicy z Polską funkcjonuje 9 kopalni odkrywkowych węgla brunatnego: 5 na terenie Czech, 4 w Niemczech, a Unia Europejska pozwala na ich działalność:.

Co więcej, najbardziej szokujące pozostaje okoliczności wydania samego wyroku TSUE, otóż miało dojść do tego że: „Argumenty strony polskiej zostały zignorowane lub zniekształcone. Doszło do paradoksu, w którym dobrowolne i nadprogramowe działanie Polski na rzecz dodatkowej ochrony wód w Czechach zostało uznane jako potwierdzenie zarzutów”. 

Czytaj wiącej: https://pch24.pl/pge-nie-ma-zgody-na-zamkniecie-kopalni-w-turowie/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671785

   Scenariusz tego ataku TSUE jest oczywisty. To Rosja agresywnie rękami Niemiec, chce stworzyć potencjalnych przyszłych odbiorców gazu z Nord Stream 2.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671787

To jeden z najbardziej perfidnych ataków, przypominający prowokację gliwicką, w same podwaliny budowanej przez rząd Zjednoczonej Prawicy niezależności energetycznej Polski. A zaatakowano Polskę, nie dlatego, że rząd zaniedbuje tę kwestię, ale przeciwnie, jest na dobrej drodze do uzyskanie niezależności energetycznej. Wśród tych zaś ataków są, utrzymane w iście kolonialnym stylu, bezczelne niemieckie ingerencje w plany budowy elektrowni atomowych w Polsce. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1671788

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska odnosząc się do decyzji TSUE podkreśliła, że to co się stało jest nie do zaakceptowania, powiedziała: "Decyzja TSUE jest skandaliczna i nie do zaakceptowania przez stronę polską. Podporządkowanie się tej decyzji oznaczałoby natychmiastowe wstrzymanie wydobycia co jest niewykonalne. Niosłoby to nieodwracalne skutki. Spowodowałoby zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, a także utratę miejsc pracy przez kilkadziesiąt tysięcy osób w kopalni, która ma przedłużoną koncesje do 2044 r., i całym kompleksie energetycznym oraz spółkach zależnych. To także gigantyczna strata finansowa 13,5 mld zł i wykluczenie całego regionu w wielu jego aspektach oraz katastrofa ekologiczna".  Czytaj więcej: https://niezalezna.pl/396506-decyzja-tsue-ws-kopalni-turow-skandaliczna-i-nie-do-zaakceptowania-co-na-to-opozycja

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671793

Marek Dołkowski, szef „Solidarności” w kopalni Turów: "Nie może być tak, że jedna osoba w TSUE decyduje o losie tysięcy osób. Sama kopalnia i elektrownia to jest pięć tysięcy osób. Wszystkie spółki – transportowe, remontowe, serwisowe, inwestycyjne, to kolejne dziesiątki tysięcy ludzi plus rodziny.".

Po czym b. słusznie i jednoznacznie dodał: "To strasznie niesprawiedliwe i spadło to na nas jak grom z jasnego nieba. (…) To nie jest tak, że można sobie coś zatrzymać i przez rok debatować czy to jest sprawiedliwe. Mamy swoje argumenty. Jestem przekonany, że ostateczny wyrok będzie nas korzystne. (…) Niech to będzie trybunał sprawiedliwości, a nie niesprawiedliwości.”.

Czytaj więcej: https://wpolityce.pl/gospodarka/551969-marek-dolkowski-szef-solidarnosci-w-kopalni-turow

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1671795

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671800

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz jest od niedawna szefową Fundacji „ClientEarth - Prawnicy dla Ziemi". Wcześniej była "lewą ręką" dr Bodnara, nadal okupującego fotel Rzecznika Praw Obywatelskich, na który to fotel sama miała ochotę - trzykrotnie wysuwana jako kandydatka PO. Na szczęście nie udało się omamić ciemnego ludu. Niestety kontynuuje krecią robotę we wrogiej Polsce fundacji. Pani Zuzanna tak zareagowała na wiadomość o nakazie wstrzymania pracy kopalni Turów:

"Wygląda na to, że zarówno w kwestii praworządności w Polsce, jak i osiągnięcia klimatycznej neutralności TSUE odegra niemałą rolę". (Zuzanna Rudzińska-Bluszcz na Twitterze)

Więcej o pani Zuzannie w tekście: Z lewa Spurek a sprawa polska

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1671898

"Ciemny lud" jak piszesz dobrze poznał się na tym bodnarowskim pomiocie.

Serdecznie pozdrawiam 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1671908