Przypadek Mariana Banasia

Obrazek użytkownika jazgdyni
Humor i satyra

 

Pan prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, właśnie przedstawił społeczeństwu, jak niedojrzałość emocjonalna i poddawanie się takim paskudnym cechom, jak nienawiść, chęć zemsty i zajadłość, powinna wykluczać człowieka z zajmowania ważnych dla całego państwa, ale nie tylko, także dla każdych decyzyjnych stanowisk.

 

Pan Banaś pokazał także, że prezes i wicepremier Jarosław Kaczyński (taki sam był jego śp. Brat) czasami nie ma szczęścia w wyborze ludzi na ważne stanowiska. Lub mówiąc bardziej okrutnie – nie potrafi szybko i prawidłowo ocenić człowieka.

 

Pan Banaś, spoglądając na jego życiorys, musi być człowiekiem porządnie wykształconym, i to na wielu uniwersytetach i w różnorodnych dziedzinach.

Po dużej aktywności antykomunistycznej w czasach PRLu, dodam chlubnej aktywności, po transformacji, czy to za rządu premiera Olszewskiego, potem pierwszej władzy PISu i po roku 2015, pan prezes skoncentrował swoją aktywność w dziedzinie kontroli finansowej i służby celnej. Wiemy, że to niewdzięczna praca, bo kto lubi skarbówkę, albo celników. Szczególnie, my, marynarze nienawidziliśmy obu tych instytucji.

 

W świetle wczorajszej publicznej napaści na rząd Mateusza Morawieckiego, bardzo zaskoczyła mnie informacja, że Marian Banaś jest karateką. Coś tu się kupy nie trzyma.

Wprawdzie jestem (stare czasy, ale tego się nie zapomina) judoką; mam ciągle swoje jūdōgi, bo nie pozwoliłem żonie tego wyrzucić (a oficerski mundur galowy wyrzuciła), a i swoje obi też mam; ale przecież karate to pokrewna wschodnia sztuka walki i filozofie nie różnią się bardzo.

O co mi chodzi, może wyjaśni ten cytat z jednej ze szkół karate :

 

Masutatsu Oyama jako jeden z najwybitniejszych karateka minionego stulecia definiuje: "Karate jest sztuką i filozofią walki".
Tą sztukę walki można śmiało kojarzyć z perfekcją, i pełnym zaangażowaniem się.

[...]

Dlatego karate nie powinno być traktowane jako jedynie umiejętności pokonania przeciwnika, ale też jako droga do samorozwoju - tak w sensie fizycznym, jak i duchowym.

 

No właśnie... Czy prezes NIKu, jako karateka dokonał prawidłowego rozwoju w sensie duchowym? Uczono nas na treningach, jak ważna jest pokora, szacunek dla przeciwnika i niepoddawanie się złym emocjom.

Gdy ktoś z nas w czasie walki, czy tylko treningu demonstrował gniew, czy okrucieństwo, natychmiast był usuwany z tatami.

 

Nie użyję też tutaj słowa honor, bo jest ono tak wykorzystywane przez pseudo-patriotów twardogłowych, że powoli traci swoje honorowe znaczenie.

 

 

Pan prezes NIKu, Marian Banaś, działając tak, jak to widzieliśmy, działa destrukcyjnie wobec państwa, zdradza swoją, jeszcze niedawno, drużynę i przechodzi na pozycję wroga – totalnej opozycji. To też w kodeksie sztuk walki jest nie do pomyślenia i po czymś takim pozostaje tylko, jak to uczeni nazywają, akt definitywny, czyli po naszemu harakiri. Albo się inhumować.

 

Pan prezes NIKu, Marian Banaś, bo nie wątpię w jego wysoką inteligencję, świadomie oszukuje, przemilczając kontekst zaplanowanych na 10 maja ub. roku wyborów. Gdyby zechciał uczciwie i przyzwoicie spojrzeć i ocenić ówczesną sytuację, to musiałby stwierdzić, że odrzucając poufne polecenia z wiadomej Centrali, personalnie winny za bałagan wyborczy jest marszałek Senatu, pan Grodzki. To on wałkował i przetrzymywał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym przez maksymalny, dopuszczalny okres, tylko po to by spowodować chaos w wyborach prezydenckich.

 

Jaka więc była wina rządu, a konkretnie premiera Morawieckiego i jego kancelarii, że dzisiaj rozhisteryzowane wrzaskuny z bolszewickiej opozycji drą japy, żeby natychmiast odwołać rząd i pogonić na Ziemię Ognistą? Żadna. Władza działała w sytuacji przymusu i stanu nieznanej kompletnie epidemii. Uczą w szkołach zarządzania kryzysowego, że należy działać natychmiast, nawet nie licząc się ze stratami, aby tylko ocalić całość. Fakt, brakuje takich paragrafów w polskiej konstytucji.

 

Wyobraźmy sobie, per analogiam, że to nie wredny wirus nas zaatakował nagle, tylko typowo ci z pod znaku Gott mit uns. Wtedy Sejm natychmiast by uchwali stan wojny dla kraju, ale... marszałek Grodzki ze swoją karykaturą Senatu, oczywiście po zastanowieniu i konsultacjach z tajemniczymi ekspertami, zdecydował zastanowić się ponownie i dokonać dalszych konsultacji, a ostateczną decyzję podejmie w przewidzianym okresie 30 dni.

Tymczasem najeźdźcy w operacji Drang nach Osten zatrzymali się na Bugu, bo nie mieli paszportów do dalszych państw, a uzbrojone i bojowe Wojsko Polskie, jak to się mówi, stało z bronią u nogi, czekając na ostateczny podpis prezydenta, pod aktem – Jest wojna!

 

Co jest z tymi niektórymi politykami naszymi, że w momencie pukającej do drzwi starości, oni nadal nie dorośli i ciągle są jak przedszkolaki? Sikorski, Budka, Biedroń, Jachira, Tuleya, no a teraz jeszcze postać na stanowisku, które wymaga wyjątkowej prawości i przyzwoitości. Jesteśmy nadal dosyć biednym narodem, więc raczej nie mozna powiedzieć, że jako dzieciaki zostali rozpuszczeni, jak jakieś Chihuahua. Choć raczej prezes Banaś bardziej przypomina ukochanego buldożka.

 

Jak znam życie, to już jutro Banaś zniknie medialnie. Źle wybrał, bo jutro PIS będzie popisówę odpalał. Będzie się działo. Łzy popłyną. A opozycyjne paznokcie zostaną ogryzione do łokci.

Więc prezes nic z naszym niehonorowym karatekom nic nie będzie musiał robić. Wystarczy, że nasze wspaniałe służby będą dzwonić do NIKu, że prezesowi firmy dom się pali. A to potrafi każdego rozwścieczyć. Nawet karatekę z zen i buddyzmem.

I już.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:13)

Komentarze

"No właśnie... Czy prezes NIKu, jako karateka dokonał prawidłowego rozwoju w sensie duchowym? Uczono nas na treningach, jak ważna jest pokora, szacunek dla przeciwnika i niepoddawanie się złym emocjom."

No chyba, że to wpływ jego trenera  Andrzeja Drewniaka, legendy karate, dziś sekretarza Rady Krajowej Związku Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA", usuniętej ze światowych struktur YMCA z powodu malwersacji jej majątkiem odzyskiwanym po 1990 roku, w które uwikłany był Marian Banaś, przez 10 lat szefujący temu stowarzyszeniu po 2000 roku. Te sprawy bada CBA i to one sprawiły, ze Banaś odgrywa się na PIS-ie. 

W życiorysie Mariana Banasia jest 7-letnia luka, pomiędzy styczniem 2008 roku, gdy został odwołany z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i szefa Służby Celnej do listopada 2015 roku, gdy znowu został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz szefem Służby Celnej.
Co robił Marian Banaś przez te 8 lat?

W jego życiorysie jako obecnego szefa NIK nie ma żadnej informacji o tym, czym się zajmował przez te 8 lat.
W życiorysie zamieszczonym po powołaniu go na to stanowisko była informacja, że pracował w Delegaturze NIK w Krakowie a na stronie tej krakowskiej Delegatury NIK nie ma o jego pracy żadnej wzmianki(no chyba że, zatrudnił się na etacie stróża nocnego(ciecia jak niejaki Graś u Niemca).
Nieoficjalnie mówi się, że przebywał w USA(w USA mieszkała jego wspólniczka Teresa H.-S., o której mówił M.Banaś w kontekście zakupu nieruchomości.
W młodości trenował karate a jego trenerem był były ZOMO-wiec, karateka i wieloletnim członek PZPR.
Po 1989 roku Banaś i ten sam trener i ZOMO-wiec są we władzach przedwojennej organizacji YMCA obracającej cennymi nieruchomościami, które po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku były nabywane przez YMCA za pieniądze amerykańskiej Polonii.
Oskarżenia o malwersacje finansowe, a także zawiadomienia do prokuratury i CBA – to pokłosie konfliktu, jaki wybuchł w stowarzyszeniu YMCA, współrządzonym ponad dekadę przez Mariana Banasia. Zarzewiem sporu stały się nieruchomości warte miliony złotych(np. w Łodzi, gdzie sprawa sprzedaży nieruchomości położonej w atrakcyjnym miejscu, trafiła do sądu).
Sprawa wspólniczki z USA może mieć związek z Polonią, która finansowała nieruchomości YMCA w II RP.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1671183

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1671186

"I z Twoich wywodów niewiele lub nic nie wynika."

A co może wynikać dla takiego pustego dzbana jakim się prezentujesz?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1671189

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jw

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1671190

Z informacji w KRS 0000178023 wynika, że Banaś nigdy nie szefował ZWIĄZKOWI MŁODZIEŻY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ "POLSKA YMCA". Został wpisany w 2003 roku jako członek 17-osobowej Rady Krajowej Związku i pełnił tą funkcję szeregowego członka aż do 2015 roku, gdy został wykreślony z tej struktury. Nigdy nie pełnił tam roli prezesa ani wiceprezesa ds. finansowo-majątkowych, ani wiceprezesa ds. organizacyjno-statutowych ani skarbnika ani sekretarza. Czyli stwierdzenia o jego kluczowej roli w zarządzaniu YMCĄ nie znajdują potwierdzenia w formalnych zapisach.

Warto też przeczytać w Wikipedii, jaki jest stan nieruchomości odzyskanej w 1993 lub 1998 roku (są różne daty w necie) przez YMCA Polska od władz Łodzi. Być może nie było środków na remont zdewastowanego obiektu i sprzedaż była racjonalną decyzją. Ale to tylko hipoteza.

https://pl.wikipedia.org/wiki/YMCA_%C5%81%C3%B3d%C5%BA

Poza tym z info na poniższej stronie wynika, że nieruchomość w Łodzi jest przez YMCA częściowo wykorzystywana, a częściowo odnajmowana:

http://ymca-lodz.pl/o-nas/ymca-w-lodzi

Ale nie wiem, czy te info są aktualne.

PS. I jeszcze jedno:

2019-03-15 w KRS wpisano spółkę z o.o. YMCA ZARZĄDZANIE SP Z O O (KRS: 0000776791, NIP: 6762563325, REGON: 382831328)

Jedynym wspólnikiem jest ZWIĄZEK MŁODZIEŻY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ "POLSKA YMCA".

Przedmiot działalności, to m.in. WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI.

A więc YMCA Polska nadal posiada nieruchomości.

I jeszcze jedno, skoro w latach 2008-2015 Banaś podobno przebywał w USA, to chyba jego wpływ na funkcjonowanie YMKA Polska w tym czasie nie mogł być zbyt wielki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671228

rady krajowej to nie szeregowy członek

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

piciubata

#1671298

a nie całego Stowarzyszenia.

Dzisiaj Rada zresztą liczy tylko 8 osób, a wśród funkcyjnych jest tylko Prezes, Wiceprezes Ds. Ideowo-Programowych (jednocześnie Skarbnik) i sekretarz. Zniknęło stanowisko wiceprezesa ds. finansowo-majątkowych, co wiąże się zapewne z powołaniem spółki YMCA ZARZĄDZANIE SP Z O O.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671305

Trudno nie zgodzić się z Tobą, Januszu.

Mnie pan Marian Banaś nadzwyczaj zawiódł, mimo iż przestrzegam zasady ograniczonego zaufania wobec polityków. Czegoś podobnego po prostu nie spodziewałam się :( !

Cóż - historia Banasia współpracującego z dziwnym trenerem oraz z dziwną wspólniczką, w kontekście zarządzania majątkiem YMCA - mogłaby wiele tłumaczyć.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1671185

Witaj Katarzyno

 

Mimo satyrycznej formy, to jest przeraźliwie smutne. Jak mamy wiedzieć, komu można prawdziwie ufać? Ten człowiek raczej (no właśnie - raczej...) nie jest powiązany z wrogami Polski. Jest po prostu egoistą z tak nadmuchanym ego, że skreśla bycie patriotą, dla swoich własnych spraw. Dla mnie jest zdrajcą.

Niestety sporo jest takich w polityce, którzy są na tym ważnym terenie, wyłącznie dla swoich osobistych celów. Więc co można powiedzieć o ich moralności?

Przypomnę najwyższe poziomy rozwoju moralnego, które musi spełniać osoba służąca całemu społeczeństwu.

Stadium 4: Koncentracja na autorytecie i utrzymaniu ładu społecznego

W czwartym stadium jednostka przestaje postrzegać moralność w oparciu o grupy. Zamiast tego zaczyna ją postrzegać w oparciu o społeczeństwo. Nie ma już znaczenia, co podoba się grupom lub ludziom z najbliższego otoczenia.

Kryteria tego, co jest dobre lub złe, opierają się na tym, czy konkretne zachowanie pomaga utrzymać porządek społeczny, czy też go narusza. Ważną rzeczą na tym etapie jest stabilność społeczeństwa i brak chaosu.

Tutaj znajdujemy osobę z głębokim szacunkiem dla praw i władz. Stają się one ważne, ponieważ ograniczają indywidualną wolność na rzecz porządku społecznego lub powszechnego dobrobytu. Moralność wykracza poza osobiste więzi i jest związana z obowiązującym prawodawstwem. By utrzymać porządek społeczny nie można być nieposłusznym wobec tych praw.

Czwarty poziom posiadanej moralności wcale nie jest najwyższym. Jest jeszcze piąty i szósty. Jak widać, pan Banaś nawet nie osiągnął czwartego. A to go wyklucza z pracy dla dobra społecznego. Niestety pozostaje on na najbardziej typowym, drugim poziomie moralności. Poziomie wybitnie egoistycznym. Tacy ludzie nigdy nie powinni być politykami, czy samorządowcami.

Stadium2. Koncentracja na indywidualizmie lub hedonizmie

[...]  Teraz jednostka myśli, że ​​wszystko, co przynosi jej korzyści, jest słuszne. W tym samym sensie wszystko, co przekłada się na utratę lub dyskomfort, jest złe.

Mimo że egoistyczna perspektywa leży u podstaw tego etapu rozwoju, jednostka czasami uważa, że ​​zaspokojenie potrzeb innych ludzi jest w porządku. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy w grę wchodzi pragmatyczna wzajemność lub gwarancja. Oznacza to myślenie, że jeśli zrobię coś dla innej osoby, ta osoba również będzie musiała zrobić coś dla mnie.

[...]

https://pieknoumyslu.com/moralnosc-teorii-kohlberga/

Pewnie to znasz, lecz warto to czytelnikom przypominać.

Serdeczności

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671257

"Ten człowiek raczej (no właśnie - raczej...) nie jest powiązany z wrogami Polski. "

W ocenie ludzi usadowionych w różnych instytucjach państwa polskiego, nie można abstrahować od sytuacji w jakiej odbywała się tzw. transformacja ustrojowa i geostrategicznego miejsca Polski w geopolityce. 

Główne podmioty zewnętrzne w geopolitycznej grze, wykorzystały ten proces transformacji ustrojowej dla ulokowania w strukturach państwa polskiego i jego instytucjach swoich aktywów, dla możliwości wpływania na politykę Polski zgodnie z bieżącymi i strategicznymi ich interesami.

Nie jest tajemnicą, że PIS po 2015 roku uznał USA i Izrael za swoich strategicznych sojuszników a ci przecież realizują swoje interesy, niekoniecznie zgodne z interesami Polski.

Widać to po pociągnięciach J.Kaczyńskiego, który nie reagował na antypolskie działania ambasadoressy Georgette Mosbacher czy władz Izraela podczas kryzysu związanego z ustawą o IPN.

Moim zdaniem możliwość przygotowania i przeprowadzenia operacji z 10.04.2010 roku była możliwa, bo śp. Prezydent L.Kaczyński i J.Kaczyński jako filosemici i filoamerykanie nie potrafili właściwie ocenić ówczesnej polityki USA/Zachodu wobec Rosji i ceny jaką USA/Izrael/Zachód był gotowy zapłacić Rosji kosztem Polski, za ubicie upragnionego interesu z Rosją(wciągnięcia Rosji w orbitę interesów USA/Zachodu w konfrontacji z Chinami).

Interes się nie udał ale Polska zapłaciła za tą grę wysoką cenę.

Jakąś formą rekompensaty była pomoc w powrocie PIS do władzy i możliwość zatrzymania rabunku polskich podatków WAT.

Do przeprowadzenia tej operacji z WAT, posunięto J.Kaczyńskiemu Mariana Banasia.

Jeśli siły zewnętrzne mają takich ludzi i ich wykorzystują zgodnie ze swoimi interesami(po klęsce politytki resetu USA-Rosja w interesie USA było powstrzymania procederu okradania Polski np. poprzez WAT, by rząd miał środki na inne cele a zwłaszcza na zakupy uzbrojenia amerykańskiego podczas polityki wzmacniania wschodniej flanki NATO i budowy Trójmorza z Polską na czele).

Moim zdaniem Marian Banaś został pozyskany przez służby USA podczas swojego pobytu w USA w latach 2008-2015.

Dla dyscyplinowania takich ludzi, by wykonywali zadania zgodne z aktualnymi interesami siły zewnętrznej, trzeba mieć na takiego człowieka jakieś haki i takie na M.Banasia mają(niejasne interesy w czasie bycia w zarządzie YMCA i podczas przejmowania nieruchomości w Krakowie, razem z amerykańską wspólniczką.

J. Kaczyński jako filoamerykanin i filosemita traci ostrość widzenia w kontaktach z tymi siłami, co one bezwzględnie wykorzystują dla realizacji swoich własnych interesów.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1671279

... to nawet nie hipotezy.

Tutaj (pod notką z listopada 2019) o wiele więcej możliwych scenariuszy (niektóre zupełnie fantastyczne):

http://smieciu.szkolanawigatorow.pl/marian-banas

A lewactwo z natemat.pl nadal szczuje:

https://natemat.pl/351417,kim-jest-jakub-banas-syn-pancernego-mariana-banasia-z-nik-zyciorys

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671291

- Platforma Obywatelska nie daje tym razem wsparcia Prezesowi NIK-u ? :)

Naprawdę tego nie widzicie ?

- musicie się nauczyć czytać między wierszami bo tą schizofrenię polityczną którą nam tu na 50 lat zafundował Stalin - PiS pieczołowicie pielęgnuje aby obywatele Polski byli nieświadomymi głupkami we własnym kraju i nic nie wiedzieli co dzieje się naprawdę za kulisami.

Następna rzecz to pytanie: po co Marian Banaś sprawdza nieudane wybory jak dziś żadna ale to żadna siła polityczna nie ma zastrzeżeń do wyniku wyborczego i reelekcji obecnego Prezydenta ?

- po co tu mieszać jak tego już nikt nie chce ? - nawet przegrani.

Warto tu skupić uwagę że NIK podał temat zastępczy zamiast "główne danie" i przygotowany raport o SKOK-ach i udziale w nim niektórych chciwych łajz z PiS-u.
Dla mnie jest to skrajnie bulwesujące że "polski rząd" ciągle za plecami Narodu prowadzi potajemnie jakieś konszachty.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671187

..."Więc prezes nic z naszym niehonorowym karatekom nic nie będzie musiał robić."  KARATEKĄ ĄĄĄĄĄĄĄ! do jasnej Anielki!

Mam do artykułu jedno pytanie pomocnicze: który z polityków polskich, tych na świeczniku, jest karateką, albo judoką?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1671188

Ale jaja!!!

Jakaś ty bystra. Dopasujesz mi jutro skarpetki?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671200

Jak będziesz trzeźwy i wyspany, przeczytaj swój komentarz jeszcze raz i zastanów się, czy chcesz, żeby wisiał i zasmradzał NP zapachem Tezeusza i H-D.

Potem poproś Gawriona o usunięcie .... Podziękuj, że komuś chce się poprawiać twoje błędy (za korektę trzeba przeważnie płacić ...) i popraw te okropne błędy w tekście.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1671207

Zawsze się jarał do służenia w .... marynarce.
Jak już się zgłosił, to takie jedno Szlomo mówi: słuchajcie towarzyszu, was nie wypada marnować do wyrobnictwa w marynarce wojennej; tam są rozkazy, wierność przysiędze i takie tam bzdury. Was się przysposobi do służenia w marynarce handlowej - według wytycznych etnicznych. Wicie, te służby celne i graniczne - to jest emanacja polskiego wyssanego antysemityzmu - z tym trzeba walczyć!

Żone ożeniłe mundure na jarmarku - onuce się nie sprzedały - nikt nie kupi stęchłe toware.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1671210

z łamagą łamaga

 

kozi kefas

alpaka vel alpaga

pod budką

z łamagą łamaga

 

PS Niebieski knot się knoci.. nie rozumie po dobroci!

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1671214

Cześć Janku

 

To już jest śmieszno - żałosne jak te stare trepy kiedyś straszące w wumlach i lampą w oczy, nie odpuszczają. Jakieś zdeformowane aktywistki i niezreformowane ubeki. Ziemia się im spod nóg wymyka i nawet psy i koty nie chcą już ich słuchać.

Ale ich nie żałuję. Wybrali sobie rolę onucowego lokaja, to teraz im wszystko śmierdzi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671229

Smród trepów zalatuje od nich z daleka. I tak już pozostanie do końca ich zasra... dni. Wpychają się przy tym na chama tam, gdzie ich nikt przyzwoity nie chce. A jak piszesz, doszło do tego, że nie chcą ich słuchać nawet psy i koty.

Serdecznie pozdrawiam 

 

ludzkie wraki 

 

nic nie są winne

kozy czy alpaki

za nimi się kryją

ludzkie wraki!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671233

- złodziei (linik na końcu).

Nikt uczciwy nawet tym by się za bardzo nie przejął gdyby nie natrafiło to na odcisk złodziejskiej bandy przestępczej w 100% wypełniającej kryteria mafii !!!

- kiedy gangsterzy, złodzieje, policja, prokuratorzy, sędziowie, służby specjalne i politycy z obu wiodących partii biorą udział w największym przekręcie w historii Polski i blokują informację całemu Narodowi oraz sabotują dochodzenie na wszystkich możliwych szczeblach.

Piłsudski by was wszystkich powiesił na szybienicy wy złodziejskie dziady z tą kaczą pokraką na czele co ma gniazdo bocianie na głowie.

Pytam sie całego PiS-u - coście ****y nam z Polski zrobili ??? - jak nie Hitler i Stalin to teraz te złodziejskie świnie o standartach lumpów.

Tu niżej link do tematu. To dlatego był taki płaczliwy apel Premiera Morawieckiego do Prezesa NIK-u aby podał się natychmiast do dymisji !!! - bo jak nie to mają plan "B". Niech Polacy dostaną broń palną to zrobimy wam plan "C" wy pie*****e złodzieje.

https://www.money.pl/gospodarka/banas-bierze-pod-lupe-skok-wolomin-nik-kontroluje-6638821421210400a.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671231

Tak to prawda, że Jarosław Kaczyński czasem nie ma dobrej ręki w doborze ludzi na ważne stanowiska. Ale odpowiedz, proszę, na takie pytania:

1. Marian Banaś sam siebie wybrał na szefa NIK?

2. Czy Marsjanie go podrzucili i dlatego teraz nie można nic z tym zrobić?

3. Czy przy wyborze na szefa NIK decydowało to, że jest karatekę albo fajtłapą, czy też inne czynniki?

4. Czy zawsze na szefa NIK wybiera się człowieka, który nie ma żadnych zasług, czy pamięć Ci już szwankuje?

5. Czy rozwój "w sensie duchowym" polega na tym, że przymyka się oczy na wszystkie błędy - zgodnie z duchową doktryną Neumanna?

6. Czy jeśli zarzuty się potwierdzą, przeprosisz za to, co napisałeś, bo wtedy okazałoby się, że to tylko insynuacje?

7. Czy w sytuacji opisanej w raporcie szef rządu nie powinien ograniczyć się do ponaglania PKW, deklarując przy tym swoją natychmiastową, szybką pomoc?

8. Czy "poddawanie się złym emocjom" to stwierdzenie, że... w dniu ogłoszenia raportu o 6 rano odwiedzili mnie funkcjonariusze CBA (zawiadomieni przez nieznaną osobę, że mój syn planuje samobójstwo), a wnioski niech Państwo wyciągną sobie sami - wygłoszone publicznie, całkowicie spokojnie? To są złe emocje? To czym jest ta wizyta o 6 rano? Radosną pobudką?

PS nie zaczyna się zdania od "więc", więc masz szansę chociaż to poprawić. Jak znam życie, pewnie nie skorzystasz z tej informacji. Dobrze, że już ciepło się zrobiło, bo jeszcze odmroziłbyś sobie uszy.

Pozdrawiam. Ciepło.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1671232

#1671234

- przyznać się do winy, posypać głowę popiołem i przeprosić Naród.

Nawet jak ta mafia ogarnie teraz temat i to wyciszy to zaczną tymi złodziejami grać zagraniczne służby specjalne.

Pisałem Wam o tym już dużo wcześniej że struktury wołomińskiego PiS-u należy natychmiast rozwiązać i grupę Sasina odsunąć od wszystkich stanowisk nawet gdyby miały się odbyć nowe wybory bo to sprawa najwyższej wagi państwowej !!!

Czeka w kolejce afera z gruntami w powiecie wołomińskim (tymczasem i ją zablokowali) - to dopiero będzie afera !!!

Nasi Biskupi też do niedawna "przycupnęli za krzakiem" i myśleli że w spokoju przeczakają burzę z ukrywaniem pedofili.
Wszyscy mądrzy ludzie na świecie (z wyjątkiem naszych Biskupów) - wiedzą że tak się nie da i dlatego narazie pięciu Biskupom Watykan wyznaczył karę i kazał opuścić parafie ale oni powinni mieć też proces sądowy i wyroki za ukrywanie pedofilii i o mały włos nie zniszczyli by Kościoła w Polsce.

Po tym filmie byłem bardzo zły na Sekielskiego z TVN-u ale dziś widzę że wykonał kawał dobrej i bardzo potrzebnej roboty dla Polski.
Czekam na działania oczyszczające i naprawcze w PiS-ie bo dojdzie do prawdziwej tragedii dla Polski.

PiS-ie !!! - tylko prawda Was i Nas wyzwoli !!!!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671237

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671285

jakby ją miał to by nią walnął

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

piciubata

#1671297

Nie bede tu bronil Banasia ani atakowal PiS i Prezesa. Na spokojnie przeanalizujmy fakty.

- Banas bedac szefem Sluzby Celnej, potem Krajowej Administracjiu Skarbowej i jeszcze na dodatek ministerm finansow dal sie poznac jako osoba nieprzekupna i twarda w ralizacji planu uzdrowienia polskich finansow. Najwazniejsze - ukrocil przemyt do Polski paliw, papierosow, alkoholu - na pewno "zdobyl sobie" w tym czasie wielu wrogow. Nie spotkalem sie natomiast z jakakolwiek zla opinia na temat pracy Banasia od 2015r, do czasu powolania go na stanowisko prezesa NIK-u.

- Majac wielu wrogow - po stronie opozycji (czesc dzisiejszej opozycji - to ludzie, krorzy umozliwili przestepcom (lub wspoldzialali z nimi) dokonywanie "przekretow" na VAT i innycg podatkach na co najmniej 250 mld zl, zostajac Prezesem NIK - zostal automatycznie wrogiem... przestepciw "wiszacych u klamki" PiS-u, a takze roznych "szemranych" politykow usilujacych przy robieniu szwindli zaslaniac sie PiS-em.

- Nie dziwi fakt ( w tej sytuacji), ze zjednoczeni przeciwko Banasiowi "biznesmeni" podlozyli mu wielka, tlusta "swinie", lub (co mniej prawdopodobne) Banas postanowil "dorobic" wynajmujac kamienice na dom schadzek.

- Trwajace juz ponad   poltora roku sledztwo nie przynioslo zadnych rezultatow, a majatek Banasia byl wielokrotnie "przeswietlany" - bo oswiadczenia majatkowe sklada od 2015 r. Mysle, ze "przeswietlono" go takze gruntownie przed nominacja na szefa NIK.

Obiektywnie patrzac: opozycji i "szemranym" udalo sie poklocic Banasia z Kaczynskim. Kaczynski "rzucil Banasia na pozarcie" ale ten sie nie dal - w zamian za co (jako Prezes NIK) - patrzy z poczworna uwaga na rece rzadzacych - ale przeciez taka jest rola NIK-u. Jesli stwierdza jakies nieprawidlowosci - kieruje sprawy do prokuratury - ktora (podlegla Ziobrze) ma weryfikowac doniesienia. Patrzac z perspektywy dobra panstwa - Banas moze zostac jednym z najlepszych szefow NIK-u od 1990 r. Na pewno bedzie atakowany z lewa i prawa - ale poczekajmy ... na konkretne zarzuty - szefem NIK-u bedzie tylko do konca kadencji - a potem (daje na to 95% szans) wszystkie oskarzenia ( w sensie prawnym) okaza sie wielka wydmuszka. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1671311

Rząd podjął potajemne rozmowy z poszkodowanymi którzy mieli powyżej 100 tys. euro na koncie i chce im zwrócić te trochę ponad 300 milionów złotych (być może nawet z premią) - aby już nie "szumieli" a NIK żeby wycofał sprawę z prokuratury ale o tym cisza na wszyskich stacjach jak za hitlerowskiej okupacji.

Z jakich to pójdzie pieniędzy ? - czy Rząd sfałszuje i księgowość aby i to zataić ?

Warto się zastanowić co w SKOK-ach się wydarzyło. To nie tylko kradzież wkładów z BFG wszystkich Polaków i strata pieniędzy tych ostatnich poszkodownych którym BFG nie zwrócił lokat i niespotykane w historii ludzkości tak masowe i gigantyczne złodziejstwo które nie ma precedensu w historii i na świecie ale najgorszym jest to że PiS (chcący czy niechcący) wybudował największą i najsilniejszą mafię której Polsce i Włoska Camorra może pozazdrościć !

- czy takiej Polski chcieliśmy ???

Wszystkie instytucje Państwa Polskiego zostały sparaliżowane !!!!!

To już pewne że każdy przekręt, każdą zbrodnię każde świństwo i złodziejstwo mogą ukryć przed Narodem Polskim czego mamy okazję doświadczać.

Czy tak powinien funkcjonować demokratyczny kraj ? kto nam narzucił takie wzorce ?

To nie będzie tak że "zarobili parę groszy" - wyspowiadali się i teraz będzie już wszystko OK. Trucizna korupcji i rozkładu państwa została wstrzyknięta i taraz jest czas na rozpoczęcie działania paraliżującego jadu.

Kacza d**a nawet nie widzi że część "swoich" gra już w przeciwnej drużynie.

Można powiedzieć śmiało że nie ma dziś ani jednego urzędu czy instytucji państwowej w Polsce (poza NIK-iem) - który działa normalnie.

Na koniec mała uwaga - czy ktoś zacznie wyjaśniać śmierć A.Leppera , syna Olewnika i wiele innych zbrodni w tym morderstwa trzech złodziei a zarazem kapusi policyjnych i wspólników Policji których w aresztach z obawy przed całkowitą wsypą udziału Policji w porwaniu i morderstwie zamordowali więzienni klawisze ?
Wszystkie sprawy albo zablokowane albo "zamiecione pod dywan".

Czy Kaczyński z zemsty za upadek Rządu PiS-u w 2007 roku zablokował i śledztwo w sprawie Leppera ?

Państwo Polskie nie może działać i zachowywać się jak mściwa k***a !!!!

Życie w Polsce zaczyna być niebezpieczne bo "ktoś" wykoleił nam Ojczyzne choć w swoim pustym sklerotycznym łbie myśli że robi dobrze.
Hitler i Stalin też kiedyś myśleli identycznie i nikt z ich bliskich i trochę dalszych nie zauważył nawet jaką drogę obrały ich kraje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671379

Mikołaj, tak ci powiem na bezpticu żopa sołowiej. Kota nie ma /znaczy prezesa jest/ , myszy harcują.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1671382

Czerpać z takiego źródła to pewnie przyjemność. Nie dla mnie. Ale de gustibus... Mam nadzieję, że to legalne "pożyczenie", bo nigdzie nie widze odniesienia do autora.

Przy okazji polecam tekst o Soku >>>, którego pozwoliła mi odnaleźć źródło Twojej wiedzy. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1671772

- wychodzi na to że wspomniany przez Ciebie portal sam użył (prawnie/bezprawnie) - tego zdjęcia innego autora.

Ty akurat "przypadkiem" wybrałeś to ze wspomninego antypolskiego portalu żeby komuś "dowalić" bo tam szukasz dowodów i inspiracji. Ja n.p. na rzczonym portalu nigdy nie byłem z powodów patriotycznych ale znam jego nazwę z mediów.

Tu jest podany jeden autor pod zdjęciem z google - Marian Banaś Foto: Damian Burzykowski / newspix.pl - ale samo zdjęcie jest prawdopodobnie zmontowane programem do obróbki zdjęć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671780

Gdybyś przeczytał, to wiedziałbyś, gdzie natknąłem się na zdjęcie. Ale to zbyt trudne?

PS poinformuj autora notki, gdzie znajdzie oryginał zdjęcia i jak może dodać opis do wykorzystanej fotki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1671805