Mruczanka Donalda (WiWi-12)

Obrazek użytkownika Krispin
Humor i satyra

Dziś 1 maja. Przy święcie pracy dobrze jest wspomnieć o ludziach... zapracowanych. To tacy, którzy dwoją się i troją (nie mylić ze starożytnym miastem, zdobytym podstępem przy pomocy konia trojańskiego), aby coś rosło w siłę, a komuś żyło się dostatniej. W tej definicji pozostaje dookreślić termin „coś”, bo termin „komuś” jest (mimo zmiękczenia) dostatecznie jasny. Coś... jeszcze do tego wrócę. Kiedyś tych, co dużo pracowali zwano przodownikami pracy. Oni zawsze byli z przodu. I przodowali. To znaczy dużo robili. Czasem tylko dużo szumu, a efektów niewiele. Ale ten, o którym piszę jest prawdziwym przodownikiem walki o... gorszą Polskę. Nieźle mu to idzie. I nawet jest za to nagradzany.

 

W słowniku języka angielskiego „tusk” to kieł (stąd pewnie te białe kły), ale w wymowie to słowo bardzo przypomina inne... „Task” to „zadanie”. I rodzi się pytanie: jakie to zadanie? Lista tych zadań jest długa i każdy pewnie ma swój ulubiony zestaw zadań i inną kolejność na tej liście. Wymienienie wszystkich zajęłoby pół dnia (z okładem – i czasowym, i na głowę), więc tego nie zrobię, ale... alle... alee... wspomnę o trzech, bo... nie mogę się powstrzymać.

 

Kiedy trzy tygodnie temu wszyscy (przynajmniej ci zainteresowani) obejrzeli drugi film, podsumowujący ten pamiętny lot, i pojawiła się w nim ta twarz, może niektórzy zadali sobie pytanie: czy mają coś na niego i został zaszantażowany, czy to tylko wyrachowanie i czysta kalkulacja? Może w emocjonalnym tyglu można zapomnieć o logice, honorze, powinności, historii, prawdzie, Bogu... ale po tygodniu, miesiącu, roku...

 

Czy można bez mrugnięcia okiem skłamać i nie bać konsekwencji? Można. Czy można nie ponieść konsekwencji? Można. Jak długo? Długo. Ale jak długo? Bardzo długo. Można ludziom wmawiać, że działa się w celu zjednoczenia, konsolidacji, zasypania podziałów (jak dziadzio Biden w USA), a robić coś kompletnie przeciwnego. Swoi i tak uwierzą (lub będą udawać, że wierzą, doskonale wiedząc, czemu to ma służyć), a w szeregach przeciwników ta konsekwencja i dobra mina (do złej gry) będzie potęgować wątpliwości i... prowadzić do kolejnych podziałów. „...jak lew ryczący krąży, szukając... kogo pożreć”. Ciebie też?

 

Jest też napisane: „poznacie ich po ich owocach”. Po czynach. Co takiego zrobił dla Ciebie, dla Twojego miasta, dla Polski? Czy można wskazać konkretny przykład, jakąś sprawę, „nad którą się pochylił” (nie lubię tego wyrażenia, ale ono opisuje pewien wysiłek), ocenił, obiecał i wykonał. Orliki? A ile jest takich spraw, w których coś powiedział, ale nic nie zrobił? Słowa, słowa, słowa... A ile takich, w których ewidentnie nawalił? Ile kłamstw, matactw, złej woli, niedopatrzeń, niewiedzy, a ile działania z rozmysłem? Jest w tym „coś”?

 

„Coś”... Co prócz niego samego „rosło w siłę”? I jaka to siła? Realna czy tylko kartonowa, chwilowa? Taka, która spłonie w kilka sekund...

 

 

MRUCZANKA DONALDA

'Hej ho! Niechaj Donald żyje!
Niech popuszcza pasa, tyje!
Dziś przy Środzie, albo Budce 
Ręce swe odKazi w wódce
I w panice zrobi test...
Bo w Brukseli miodek jest!
Śpiewa cała Buda Ruska
Ma być dobrze wciąż dla Tuska,
Który swoje duby plecie
W znanej wszystkim nam gazecie...
 

 

Kubuś Puchatek in memoriam
Z cyklu: WierSzydła Z Worka Innego*

5/04/2020

 

wcześniejsze:
WiWi-11 – Nie ma jak w Plat-formie
WiWi-09 - Przygody Candy_Data Szymka24
WiWi-01 - Tuwim w tarapatach, Hartman w bamboszach

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

W Polsce opierdzielał się ile mógł, pojechał do UE i to samo, jeśli chodzi o sprawy Polskie.

Ale dla szwabów robił wszystko, by im w dupsko wejść i odbierać srebrniki szwabskie za niszczenie Polski.

To jest antypolski zdrajca  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1670225

Tusk to leser?

Nie sądzę. Czas jego rządów, owoce jego rządów są tu: https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1670346

czyli pilnuje niemieckich interesów. Bardzo zręcznie został Polakom podstawiony wykorzystując zacnego człowieka - Lecha Bądkowskiego ze Zrzeszenia Kaszubskiego, który "odkrył" w Tusku kaszubskość i go wylansował. W rzeczywistości Tusk pochodzi z rodziny gdańskich autochtonów - Niemców (babka była salową w szpitalu). Jego rodzina zginęła na "Gustlofie" (tym statkiem ewakuowała się hitlerowska wierchuszka), na Kaszubach nikt Tusków nie znał, nie mówili po kaszubsku (ani po polsku). Dla Niemców jest niezwykle cennym "zasobem kadrowym" dlatego strzegą go jak źrenicy oka. Został mu przydzielony specjalny "opiekun" P. Graś (postać analogiczna do "kapciowego" Wałęsy - Wachowskiego). To, że Tusk nakazał PO "uwalić" Fundusz Odbudowy" świadczy, że taka jest wola Niemców (polskimi rękami storpedować FO). 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1670273

Nie ma w nim odrobiny ciepła i delikatności. Nie wiem, jak żona wytrzymuje z kimś takim na co dzień. To musi być tortura.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1670341

Napisałeś.......Ile kłamstw, matactw, złej woli, niedopatrzeń, niewiedzy, a ile działania z rozmysłem? 

Posądzasz matoła o rozmysł???

Od kiedy takie osobniki posługują się rozmysłem? To dla nich niedostępne Himalaje intelektu. U takich Rów Mariański, albo jeszcze większe dno - budkowo rubikońskie, sześciokrólewskie.............

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1670357

Z rozmysłem nie musi oznaczać myślenia, ale działanie "rozmyslne", czyli "nieprzypadkowo" szkodliwe, utrudniające, celowo prowadzące do takiego a nie innego finału. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1670392

kłótnia.

Stwierdzenie faktu.

Wzajemnie Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1670416

Mruczanka AUTomatu - << zadaniowanego << do konSerwowania automatycznych antypoloniZmów - anty gospodarczych  kast - samorządowych "wymiarów sprawiedliwości"...

Pozdrawiam.J. K.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1670412